Hirdetés

2024. április 16., kedd

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#1) _flamer


_flamer
aktív tag

Diákkedvezménnyel nagyon megérős, minden számot megtalálok amit szívesen meghallgatnék.

“Innovation distinguishes between a leader and a follower”

(#2) WhiteWalker válasza _flamer (#1) üzenetére


WhiteWalker
nagyúr

Anélkül is megéri!

(#3) Noukoum válasza WhiteWalker (#2) üzenetére


Noukoum
veterán

Főleg hogy nálunk sokkal olcsóbb mint nyugaton.

„Kettős úton halad az emberi élet: Egyik a gyakorlat, másik az elmélet. ”

(#5) sutitomi válasza WhiteWalker (#2) üzenetére


sutitomi
csendes tag

Családiban meg főleg!

(#6) WhiteWalker válasza sutitomi (#5) üzenetére


WhiteWalker
nagyúr

Duóban meg pláne :DD

(#7) keszi1991


keszi1991
tag

6an haverokkal meg főleg :DD :DD

(#8) pusszycat válasza keszi1991 (#7) üzenetére


pusszycat
nagyúr
LOGOUT blog

Mennyi a max? Mindenkinek meg legyen a saját listája. Mi van a 3 hónap ingyen? Azért von le valamit ha aktiválom? Vagy csak 3 hónap után?
Ja, én most az ingyenest használom.

[ Szerkesztve ]

Mi 11 Lite 5G 6/128 :)) Xiaomi Redmi Pad 4/128 GB, Laptop Asus Oled Vivobook 16GB/1TB " Azért vagyunk, h legyünk " by pusszycat

(#9) Farkassacred


Farkassacred
őstag

A youtube premium mondjuk azért biztosan megizzasztotta ezt a céget.

(#10) #24536576 válasza pusszycat (#8) üzenetére


#24536576
törölt tag

1+5. Másik felét nem értem. Ingyenes próbáért mit vonna le? Azért kellenek a kártyaadatok, hogy 3 hónap után(ha nem mondod le), akkor vonja a zsetont.

(#11) pusszycat válasza #24536576 (#10) üzenetére


pusszycat
nagyúr
LOGOUT blog

Akkor lehet aktiválom. Van 3 kártyám. Az 9 hónap ingyen. :)

Mi 11 Lite 5G 6/128 :)) Xiaomi Redmi Pad 4/128 GB, Laptop Asus Oled Vivobook 16GB/1TB " Azért vagyunk, h legyünk " by pusszycat

(#12) g4mer válasza pusszycat (#11) üzenetére


g4mer
senior tag

:DDD :DDD

Mi a helyzet az e-bayen, aliexpressen vehető spotify kódokkal, vagy accountok ezek talán? Próbált már venni valaki onnét?

Sic Parvis Magna

(#13) xZer0kidx válasza Farkassacred (#9) üzenetére


xZer0kidx
senior tag

A youtube premium és music együtt 20M+ előfizetővel rendelkezik, ezek sztem még nem megizzasztós adatok.

A cikkhez is:

Amúgy teljesen rendben van a spotify (főleg samsung készüléken) Csak azt a 3 gombos visszalépés parát oldják már meg.

[ Szerkesztve ]

"Csak óvatosan, nehogy túl korán elsüljön az a morálpisztoly"

(#14) WhiteWalker válasza pusszycat (#11) üzenetére


WhiteWalker
nagyúr

5€ havonta :U , ezt a fillér b....

[ Szerkesztve ]

(#15) pusszycat válasza WhiteWalker (#14) üzenetére


pusszycat
nagyúr
LOGOUT blog

Sajnos nem vagyok orvos, sem politikus. :(

Mi 11 Lite 5G 6/128 :)) Xiaomi Redmi Pad 4/128 GB, Laptop Asus Oled Vivobook 16GB/1TB " Azért vagyunk, h legyünk " by pusszycat

(#16) joey04 válasza Farkassacred (#9) üzenetére


joey04
titán

Nem hinném.

"Ha nem vennél a kezedbe gyorsabb telefont, akkor soha nem mondanád meg, hogy mennyivel gyorsabb telefonok vannak jelenleg a piacon."

(#17) WhiteWalker válasza pusszycat (#15) üzenetére


WhiteWalker
nagyúr

Én sem ;) de ez meg az aláirásodba van: Samsung 860 EVO SSD 500 GB inside :) Samsung Galaxy S9 Plus) ;]
Szóval nem kell a mellé duma...

(#18) HarleyCustom válasza pusszycat (#15) üzenetére


HarleyCustom
veterán

Mindegy mennyibe kerül csak ingyen legyen. Ugye? :D

HARLEY-DAVIDSON Custom & DUCATI Meccanica, Bologna.

(#19) #72042496 válasza HarleyCustom (#18) üzenetére


#72042496
törölt tag

LOL :D

(#20) pusszycat válasza HarleyCustom (#18) üzenetére


pusszycat
nagyúr
LOGOUT blog

Így egyenként nem sok, csak mikor összeadogatod a sok kis nagy számlát ugye...

Mi 11 Lite 5G 6/128 :)) Xiaomi Redmi Pad 4/128 GB, Laptop Asus Oled Vivobook 16GB/1TB " Azért vagyunk, h legyünk " by pusszycat

(#21) jUUh


jUUh
addikt

Diákkedvezménnyel elég megérős. :))

Samsung Galaxy S23+

(#22) callmeakos válasza WhiteWalker (#14) üzenetére


callmeakos
veterán
LOGOUT blog (1)

Én mondjuk 9.99 angol fontot fizetek havonta, ami azért már elég húzós, de mindig lehet trükközni valahogy. Páldádul év elején vettem egy Razer Kraken X fejhallgatót amihez adtak 6 hónap ingyen prémiumot, igaz új fiókra. Ezért lemondtam a prémiumot a régin, viszont nemrég kültek emailt, hogy ha vissza váltok prémiumra azon az accomon akkor 1 hónapért cserébe 3at kapok, így Január óta most fizettem először a Spotifyért, és legközelebb csak Októberben kell fizetnem :DDD

De az tény, hogy igazándiból nincs nagyon ellenfele. YT erőlködhet itt a Musiccal, amivel lehet némi előnye a Spotifyhoz képest a YouTube integrációval, azaz meglehet találni olyan számokat amiket nem lehet Spotyn, de összességében még mindig mérföldekkel előrébb jár a Spotify. Nem csak a különféle kliens integrációval, de UI szempontjából is jobban áll, és nem vagyok meggyőződve arról sem, hogy hangminőségileg is jobb a Spotify. Legalábbis amikor volt YT Premiumom, és használtam párhuzamosan a Spotifyal, akkor valahogy jobban szóltak a zeneszámok a Spotyn mint YT Musicon a Bose fejhallgatómon, de ennek már több mint egy éve, lehet azóta változott már a helyzet.

All→M8

(#23) bedibazsa válasza callmeakos (#22) üzenetére


bedibazsa
senior tag

Én olyan spur vagyok, hogy sajnálom rá a 10 fontot, de kénytelen leszek előfizetni rá, mert ami az angol mainstream rádióban megy, az szörnyű. Nem is a 10 font a sok, csak a sok kis szolgáltatás összeadódik és az már számottevő egy hónapban.

(#24) callmeakos válasza bedibazsa (#23) üzenetére


callmeakos
veterán
LOGOUT blog (1)

Ne is monnd. Én lassan 6 éve lakok kint, de mióta kiköltöztem, nem vesz rá a lélek hogy rádiót hallgassak itt. De úgy egyiket se. Szóval amikor megesik az, hogy ugyanazt az agyon játszott vackot adja egyszerre KISS meg a Capital, akkor azt hiszem mindent elmondtam az egésztről.

A másik dolog is teljesen ismerős. Pont a korona előtt futott át az agyamon, hogy az ilyen dolgokra feleslegesen megy ki az ablakon nem is kevés pénz. És amikor látod a listán hogy fel vagy iratkozva a Spotifyre, a YT Premiumra, arra még ott van a Netflix, Disney+ PS Plus, PS Now, és így hirtelen átfut az agyadon hogy ez így kb 50 kemény angol font havonta, akkor elborzadsz. Azóta egyébként már csak a Spotify él.

All→M8

(#25) #16820480 válasza callmeakos (#22) üzenetére


#16820480
törölt tag

A YT ha jól tudom még mindig 160kbps aac-t használ, a Spotify meg 320kbps ogg-ot, szóval ez utóbbi jobb minőséget ad azért. Arról nem is beszélve, hogy a playlist kezelés YT-on szerintem ritka szar, és ha meghallgatsz egyszer valamilyen zenét, onnantól visszavonhatatlanul telebassza a recommended videók oldalt zenékkel meg mixekkel :U Kicsit identitászavaros nekem a YT szolgáltatása, és persze nincs beállítási lehetőség ilyenekre.

Amúgy nem az ilyenekre sok szerintem az 50 font, hanem hogy elmész kétszer sörözni, és kb ennyibe kerül. Persze ha nem használod ki, akkor nyilván felesleges előfizetni rá, én lemondtam a PS+-t, mert sosem játszok online, így tök felesleges.

(#26) ZS3NI válasza #16820480 (#25) üzenetére


ZS3NI
őstag

Dehogy visszavonhatatlan... Nézd meg a megtekintett videókat és töröld onnan azt az 1-et. Onnantól nem lesz recommended. A PS Plus meg már a játékok miatt megéri.

[ Szerkesztve ]

IDDQD ( ͡° ͜ʖ ͡°)

(#27) xZer0kidx válasza #16820480 (#25) üzenetére


xZer0kidx
senior tag

A yt music 256kbs aac- tud maximum. Minőségben valóban jobbnak tűnik a spotify azonban hangerőben jelentősen elmarad a yt music mellett. A yt music lejátszási listái azok sajnos tényleg gyengék még. A google algoritmusai és "mesterséges inteligenciája" fényében ez egy kicsit érthetetlen számomra.

[ Szerkesztve ]

"Csak óvatosan, nehogy túl korán elsüljön az a morálpisztoly"

(#28) #16820480 válasza ZS3NI (#26) üzenetére


#16820480
törölt tag

Azt az egy videót kiszedi, aztán még hónapokig, agy évekig ajánl hozzá hasonlókat :U Van olyan (stílus, előadó, stb) amit kb 2 éve néztem utoljára, és még mindig ajánlgat arra épülő mixeket meg videókat, pedig ahányszor látom, annyiszor rányomok, hogy "not interested".

xZer0kidx: Hangerőben? Ez még sosem tűnt fel, hogy kevés lenne a Spotify hangereje, ezt inkább az eszköz határozza meg, amin hallgatod.

(#29) Huntszy válasza pusszycat (#20) üzenetére


Huntszy
tag

Családi csomagban egy főre kb 420 forintra jön ki itthon. Tudom mert van családi csomagom amiben bevettem pár közeli rokont meg 1-2 kollégát. Értem én, hogy 10 év alatt ez is sok de még mindig havi 1 jobb korsó sör áráról beszélünk. Megkockáztatom, hogy budipapírra is többet költesz egy hónapban. Akkor abból is 3 helyett 1 rétegűt veszel mert oké, hogy 100 forinttal drágább csak a 3 rétegű de 5 év alatt az már sok?

Szerintem nem éri meg a trükközés. Mert persze lehet Revoluttal mindig új és új kártyát generálni és 3 havonta új accot reggelni csak épp az accountoddal dobod egy csomó adatot is mint a saját listáidat és a Spot által felépített ajánlásokat. Először pl a heti meg napi ajánló listákat amiket összeállított nekem a Spot elég ganék voltak. Nem is használtam őket csak a saját listám hallgattam meg vettem fel rá az új dalokat ha valahol találtam. Eltelt X idő és mostmár annyira jól betalál, hogy nem győzöm likeolgatni az új dalokat amiket ajánl nekem. Ezeket én nem dobnám el azért, hogy havi egy sört spóroljak. Mert a recommendation engine paramétereit nem tudod átvinni az új fiókra.

(#30) xZer0kidx válasza #16820480 (#28) üzenetére


xZer0kidx
senior tag

Nem kevés a spotify hangereje, hanem azonos készülék hangerőn a yt music sokkal hangosabb és erőteljesebb. Ezt egyébként sok összehasonlító cikkben is kiemelik.

Hosszabb ideig párhuzamosan használtam a kettőt (a reklámmentes youtube miatt) és néha próbálgattam azt, hogy elindítottam ugyanazt a zenét mindkét appban és váltogattam a kettőt. Érezhetően erőteljesebb volt a yt music, csak hát az a fránya lejátszási lista :(

[ Szerkesztve ]

"Csak óvatosan, nehogy túl korán elsüljön az a morálpisztoly"

(#31) #72042496 válasza xZer0kidx (#30) üzenetére


#72042496
törölt tag

Ezeket összehasonlították a lemezes kiadással is? Arra gondolok, hogy esetleg EQ-val dobja fel a zenéket a YT.

(#32) #16820480 válasza xZer0kidx (#30) üzenetére


#16820480
törölt tag

Ez gyanítom akkor compression meg EQ lesz, ami kb ugyanaz, mint a loudness war, csak modern köntösben. Vagy mint amikor felcsavarják a szaturációt meg kontrasztot egy tévén, hogy látványosabb legyen a képe.

(#33) xZer0kidx válasza #72042496 (#31) üzenetére


xZer0kidx
senior tag

Sztem nem, ezek ha jól emlékszem csak appok közötti összehasonlítás volt. Sajnos annyira nem értek hozzá, így arra tudok hagyatkozni amit ezekben a cikkekben megemlítenek, hogy dióhéjban igaz, hogy papíron az ogg egy jobb tömörítési formátum mint az aac, a valóságban azonban nem ennyire egyértelmű a dolog.
A legtöbb cikkben nem magyarázzák el érthetően, hogy mit is jelent ez a számok nyelvén, ahol pedig leírták, hogy ez miért is van azt sajnos nem találom. Ezért sem akartam ezt nagyon hangoztatni mert nem tudom érdemlegesen bizonyítani, hogy ez valóban így van. De ha kipróbáljátok párhuzamosan akkor valóban hallható, de hogy miért az tényleg jó kérdés.

(#32) sheratan: Simán lehet, hogy csak ennyiről van szó. Ha lesz időm felkutatom a fent említett cikket mert most már érdekel, hogy mit is írtak benne.

[ Szerkesztve ]

"Csak óvatosan, nehogy túl korán elsüljön az a morálpisztoly"

(#34) #72042496 válasza xZer0kidx (#33) üzenetére


#72042496
törölt tag

Van különbség a tömörítési eljárások közt, de nem ilyen jellegű és messze nem kéne, hogy ilyen kiugró legyen. Első kézből nem tudom megítélni mondjuk, nem használok YT Musicot. Csak bedobtam mint ötletet az alapján, amit írtál.

[ Szerkesztve ]

(#35) #16820480 válasza xZer0kidx (#33) üzenetére


#16820480
törölt tag

Nem tudom mennyire aktuális még, de én ezt láttam a témában: [link]

(#36) omlosz válasza bedibazsa (#23) üzenetére


omlosz
csendes tag

Azért a spoti lejátszási lista szerkesztői is megérnének egy pár szót. Több stílust hallgatok hangulatomtól függően és mindig meglep, hogy elektronikus zenei listába képesek belerakni Lady Gaga Ariana Grande számát, amitől falra tudnék mászni; lazulós listába teljesen oda nem illő Beyoncet, rockba sírós emo zenét, rapbe vinnyogó 15 éves gyerekeket.
Telefonon még ki tudod szedni a listából, de alexán meg pc-n simán lejátsza. Meg persze nem nézem át a listákat egyesével, meglepetésként jönnek ezek a gyöngyszemek. :D
Ilyenkor mindig elgondolkodok, hogy minek fizetek érte, ennyi erővel rádió1et meg mtv rocksot is hallgathatnék. :))
Tudom lehet saját listát szerkeszteni, de amennyi időt eltöltenék az összeállításával, fele annyi ideig tartana letölteni, átmásolni.

(#37) xZer0kidx válasza #16820480 (#35) üzenetére


xZer0kidx
senior tag

Hmm érdekes, igaz a teszt akkor készült amikor a yt music még nem vezette be a magas minőséget mint választható opciót. De persze jelenleg ezt leszámítva is több érv szól a spotify mellett. Később még meglátjuk. hogy alakul ez, mert a yt music viszont (talán a fapados kezdet miatt) viszonylag gyorsan fejlődik.
Engem nem is az ezzel (hangminőség, lejátszási lista) kapcsolatos dolgok bizonytalanítanak el időnként a spotify-tól hanem az, hogy továbbra sem tudok a headsetem gombjával számot visszaléptetni vagy az elejére irányítani.

"Csak óvatosan, nehogy túl korán elsüljön az a morálpisztoly"

(#38) Huntszy válasza xZer0kidx (#37) üzenetére


Huntszy
tag

Miért, YT musicon van ilyen?

No-offense. Nem használom a YT musicot szóval tényleg nem tudom :)

[ Szerkesztve ]

(#39) xZer0kidx válasza Huntszy (#38) üzenetére


xZer0kidx
senior tag

Magas hangminőség vagy 3 gombos visszaléptetés? :D
Az első elvileg van a második meg gyakorlatilag is.

"Csak óvatosan, nehogy túl korán elsüljön az a morálpisztoly"

(#40) #16820480 válasza xZer0kidx (#37) üzenetére


#16820480
törölt tag

Nekem úgy rémlik, hogy megy az oda-vissza léptetés BT headset gombokkal, bár bevallom, hogy vissza kb sosem léptetek, így lehet, hogy tényleg nem megy, csak nem tűnt fel eddig :)

Igazából a kettő amúgy kicsit más koncepcióra épül és más közönséget elégít ki. Vannak olyan dolgok, amik Spotify-on nincsenek, vagy nem túl jól használhatók (hosszabb mixek, filmek és játékok zenéi, indie előadók dolgai). De igazából a kettő előfizetés nem zárja ki egymást, annyira azért nem drágák. YT prémium mellé odaadják "ajándékba" a YT Music-ot meg egyelőre a Play Music-ot is (amíg meg nem szűnik vagy be nem olvad a YT Music alá).

(#41) Huntszy válasza xZer0kidx (#39) üzenetére


Huntszy
tag

Bocs, tényleg nem voltam egyértelmű. Szóval azt nem tudom, hogy hogyan néz ki YT-on az, hogy visszaléptetsz vagy lista elejére ugrasz headsettel. Nekem a BT fejhallgatómon 1 darab gomb van. Hosszú be/kikapcsolás. Rövid pause. Két rövid kövi. Van még ezen kívül egy csúszka ami csak a hang állítására jó. Ebből hogy oldja meg a YT music, hogy visszafelé is tudjak lépni meg a lista elejére? :)

(#42) Huntszy válasza #16820480 (#40) üzenetére


Huntszy
tag

"indie előadók dolgai"

Szerintem baromi sok indie előadó fent van spotifyon. Mondjuk ebben benne van az, hogy lehet csak én hallgatok olyan stílusokat amin belül az indie előadók nagy számban képviselteteik magukat :)

Mondjuk abban biztos vagyok, hogy YT-on több a zene mert oda bárki random tölthet fel zenét. Ha meg a sajátja akkor még valszeg le se fogja lőni a copyright algoritmus. De ettől függetlenül sztem (legalábbis azok közül amit én hallgatok) Spoton az indie választék is bőséges.

Azt meg csak zárójelesen említem meg, hogy ha nincs fent valami de nagyon hallgatni akarod - velem ez eddig azt hiszem 5 számmal esett meg - akkor manuálisan a filet addolni tudod a listádhoz és még át is tudod syncelni az eszközeid között. Persze ettől még másnak nem lesz jobb mert csak te tudod hallgatni :) De legalább te minden eszközödön tudod használni :)

(#43) #16820480 válasza Huntszy (#42) üzenetére


#16820480
törölt tag

Az olyanokra gondolok, amikor ilyen kis egyszemélyes előadók tesznek fel "one hour of epic Celtic music" meg hasonló zenéket, ilyesmi nincs Spotify-on egyáltalán, amennyire láttam és máshonnan sem nagyon szerezhető be.
Letölteni meg feltenni külön Spotify-ra meg kb pont a lényegét veszi el a szolgáltatásnak, hogy kényelmes :D

(#44) Huntszy válasza #16820480 (#43) üzenetére


Huntszy
tag

Á mostmár értem, hogy mire gondolsz :D

(#45) #24536576 válasza xZer0kidx (#37) üzenetére


#24536576
törölt tag

Tudom, nem vigasztal, de nekem visszalép az előző számra/szám elejére. :K

[ Szerkesztve ]

(#46) moleculez


moleculez
veterán

Nekem magában a zene nem éri meg, meg annyit nem hallgatok, de YT Premium az van, mert sokszor nézek tutorialokat, és így legalább ad free. Kellemes mellékhatása a Music. 22£ szűk családi kör (6 acc) mindig más fizeti, aztán megy körbe. Értsd félévente 22£.

Még nincs kész, de már majdnem elkezdtük!

(#47) zolem


zolem
aktív tag

Deezer ? Valaki használja ? Ott a Flow nekem tetszik. SpotifyFamilyt most hagytuk abba, régeben meg Deezer by Telenor előfizum volt. Ott kedveltem meg a Flow-t. Összel azt hiszem benevezek egy DeezerFamily-re

にんじん

(#48) Littoral válasza zolem (#47) üzenetére


Littoral
aktív tag

Igen. Évek óta használom a Deezer-t, idén év elejétől Family-módban. Teljes elégedettséggel vagyok iránta. A Flow teljesen jó, a napokban észleltem, hogy kb. ezer dal van már rajta, időnként a közben feldobott dalokból is kerül bele (legutóbb pl. a kiváló Planet Caravan @Black Sabbath). Jelenleg ketten használjuk, mint "family", ~2200 Ft díjért. Általában otthon hallgatok zenét, azaz wifin, tehát külön adatot nem veszek hozzá, ha - a mai rádiókínálatot tekintve, ugye... - mégis útközben veszem igénybe, az többnyire belefér az adatkeretbe.

[ Szerkesztve ]

(#49) Huntszy válasza zolem (#47) üzenetére


Huntszy
tag

Mi okozta a Spotify vesztét nálatok am? :)

(#50) zolem válasza Huntszy (#49) üzenetére


zolem
aktív tag

Most semmi nincs. Csak a spórolás.... :U Ősszel meg majd meglátjuk.... Csak tervezem a Deezer familyt de lehet ,hogy a család leszavaz. :DDD
Bár erős vagyok, úgyhogy a Flow miatt lehet,hogy én döntök. ;] Ja és ,hogy konkrétan válaszoljak is.: A Flow nyomába nekem semmi sem ér a Spotify nem hozza azt semmi mai napom meg hasonló playlist félékkel.

[ Szerkesztve ]

にんじん

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.