Hirdetés

2024. április 25., csütörtök

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#1) Tigerclaw


Tigerclaw
nagyúr

Mondhatni, bejött a papírforma.

A Symbiannal leálltak, a WP7 fogalma is megérezte a WP8 túl korai beharangozását, a buta telefonok közt meg nem csoda hogy tarol a majdnem okostelefonnak tekinthető Asha. Ez gyakorlatilag a Nokia belépőszintű smartphone szegmense, csak úgye ha az androidos piachoz számolják, akkor semmi extra, de ha a feature phone szegmenshez, akkor meg siker.

Az a baj a világgal, hogy a hülyék mindenben holtbiztosak, az okosak meg tele vannak kételyekkel.

(#2) pit stop


pit stop
addikt

Symbiant miért vágták el baltával...
WP8-hoz még sokat nem tudnak hozzátenni, WP-nek kell véglegesre faragni; Asha ottvan alsó szegmensbe, középre pedig semmit nem mutattak be szinte. Néhol jobban néhol kevésbé de bübörög a válság ami miatt szükség lett volna középre.

Oroszlánszívű Richárd - az első szívátültetés.

(#3) Pete55555


Pete55555
addikt

Symbit megölték, (ahogy anno a MeeGo-t is) WP7-et úgyszint megölték a WP8 bejelentésével, illetve a nem frissíthetőséggel. Az asha sorozat meg, ahogy előttem is írták, feature phone-hoz képest majdnem okostelefon, még jó, hogy jól fogy. (na meg van rajta mérgesmadár ;] )

Ezek után kérdem én, mire számítottak ?
(költői kérdés, nyilván számítottak erre, hacsak nem teljesen hülyék...várjunk csak...)

...Szeretem leracsniztatni...

(#4) zord01


zord01
senior tag

Symbianért nem kár, én nagyon gyűlöltem azt a rendszert. Iszonyat sok bosszúságot okozott nekem. Egy félkész, lassú, instabil POS volt.
A MeeGo-t viszont sajnálom. Párszor volt a kezemben, egész ígéretes kezdetnek tűnt.
Azt nem is értem, hogy az Asha Touch hogy lehet sikeres, de lám mégis...

Most jön a karácsonyi szezon, össze kéne kapnia magát a Nokiának, ha még szeretne eladni pár okostelót idén. Iphone 5, Ipad mini, W8-as táblák, és még egy rakás újdonság (no meg a HTC + Samu) mellett nem lesz egyszerű feladat...
Bár ezt biztos tudják a mannnnnnaggggerek is...

[ Szerkesztve ]

***Valaki gyártson már egy normális FeaturePhone-t!!! (9+3 gombsoros, CandBar, vékony, minőségi anyagból, 5+Mp kamera, Wi-Fi, GPS, zene, nagy akksi)***

(#5) hadrian77


hadrian77
csendes tag

Google, Microsoft szintén kevesebb bevételt hozott össze. De azért a Nokia árfolyama nem esett inkább emelkedett a hír után. Amit meg sehol nem említenek, hogy a térképes és helyfüggő szolgáltatásos szekciója szépen nődögél és egyre több nagy céggel szerződik le.

(#6) Misály válasza hadrian77 (#5) üzenetére


Misály
addikt

Akkor nem lehetne sirni, hogy sullyed a hajo.

(#7) lmisi válasza hadrian77 (#5) üzenetére


lmisi
senior tag

A béka alsó része alatt lévő árfolyam a végsőkig kitartó spekulánsok kezében érdekes dolgokat csinálhat, de jobbára rövid távon.
Ami ultra gáz a masszív veszteség, talán már több mint egy éve folyamatosan.
Gugli - mintha csak a nyereség csökkent volna, de még így is 1,5 milliárd dodo körül a profit.
Ms - Bevétel csökkent, de stabil 2 milliárd fölötti nyereséggel igaz az is csökkent.

De a nokesz a részvényárfolyamot leszámítva, minden mutatóban katasztrófa, ugyanilyen tendenciákkal, ráadásul hosszútávú tendenciákkal.

Az ms és gugli előző negyedéves száma még növekedésről szóltak amúgy.

(#8) NielsX


NielsX
tag

Miből él ez a cég ilyen folyamatos veszteségek mellett..

[ Szerkesztve ]

(#9) Misály válasza NielsX (#8) üzenetére


Misály
addikt

Tartalekbol.

(#10) attila8812


attila8812
csendes tag

Mindjar nekiallok, es gyujtest szervezek szegenyeknek, ehen ne haljanak :)

Megbízhatóságaim : http://mobilarena.hu/tema/kivel_erdemes_uzletelni_topic_3/keres.php?stext=attila8812&submit= http://prohardver.hu/tema/kivel_erdemes_uzletelni_topic_2/keres.php?stext=attila8812&submit=

(#11) R081


R081
tag

Túl sok újdonságot nem mond a cikk, igazából teljesen várható volt, hogy ez lesz...
Bár még a korábbi Lumiák eladásai nőhetnek, ha a wp8 letolja az áraikat, és sokaknak kerül az elérhető kategóriába.A symbianért tényleg nem túl nagy kár, azt akárhogy csiszolták, mindig volt valami gebasz vele, a 100. update után jött a 101. bug.De van egy olyan sanda gyanúm, hogy valami suttyom megállapodás a Microsoft és a Nokia között van, hogy elvágták a megoo/hartmann vonalat is, és okos kategóriában már csak és kizárólaga Lumiával akarnak(muszáj?) domborítani...

Krav Maga - We train like we fight, we fight like we train.

(#12) hadrian77 válasza R081 (#11) üzenetére


hadrian77
csendes tag

Biztos ez volt a Microsoft készpénz feltétele.

(#13) mrlujoak válasza hadrian77 (#5) üzenetére


mrlujoak
veterán

...említették, csak nem itt. Oka? Lehet rosszabb eredményre számítottak a befektetők...

Sony Xperia™ 10 V Dual; Sony WI-XB400; Navitel R600 - menetrögzítő - Sony STARVIS képérzékelővel

(#14) hadrian77 válasza mrlujoak (#13) üzenetére


hadrian77
csendes tag

Rosszabb eredményre számítottak a befektetők, azért felfelé ment az árfolyam.
Elop 2013 tavaszt mondott legkorábbi pozitív dátumnak, addig ne csodálkozzunk az esésen, de talán az után sem ;)

(#15) zord01 válasza hadrian77 (#14) üzenetére


zord01
senior tag

Én olvastam valami olyat, hogy ha jövő februárig nem indulnak növekedésnek az eladások, akkor megkérik Elopot, hogy porolja le az önéletrajzát. Hogy ez mennyire igaz, azt nem tudom (mármint ezt biztosan olvastam, csak azt nem tudom, hogy ez most konkrét elhatározás, vagy csak amolyan sajtó etetés volt)

Szerk:

Meg is van: http://www.sg.hu/cikkek/92225/egyre_kevesebb_ideje_marad_a_bizonyitasra_stephen_elopnak

[ Szerkesztve ]

***Valaki gyártson már egy normális FeaturePhone-t!!! (9+3 gombsoros, CandBar, vékony, minőségi anyagból, 5+Mp kamera, Wi-Fi, GPS, zene, nagy akksi)***

(#16) hadrian77 válasza zord01 (#15) üzenetére


hadrian77
csendes tag

Én is olvastam, de akkor már a Nokiának nem lesz se sereje se ideje oprendszert váltani.

(#17) zord01 válasza hadrian77 (#16) üzenetére


zord01
senior tag

LOL - lehet ez az MS terve. Hogy a nokia az ő segélyeikból éljen. Olyanok mint egy bank. Egyszer felveszel egy hitelt, és örök életedre a rabszolgájuk maraszt. Fizethetsz életed végéig, és örülhetsz, ha megmarad a házad. HIHI...

Komolyra fordítva. Ha beválik a WP8 nem is akarnak majd váltani, ha nem válik be, muszáj lesz váltani.
Ismeritek Matisz papát: "tata halál, tata börtön..."

[ Szerkesztve ]

***Valaki gyártson már egy normális FeaturePhone-t!!! (9+3 gombsoros, CandBar, vékony, minőségi anyagból, 5+Mp kamera, Wi-Fi, GPS, zene, nagy akksi)***

(#18) hadrian77 válasza zord01 (#17) üzenetére


hadrian77
csendes tag

Szerintem a Microsoftnak a Nokia felfutott térképészeti része többet érhet mint a mobiltelefonos.

(#19) zord01 válasza hadrian77 (#18) üzenetére


zord01
senior tag

Ehhez én nem értek, de az azért durva lenne. Vagy nem?

[ Szerkesztve ]

***Valaki gyártson már egy normális FeaturePhone-t!!! (9+3 gombsoros, CandBar, vékony, minőségi anyagból, 5+Mp kamera, Wi-Fi, GPS, zene, nagy akksi)***

(#20) lmisi válasza zord01 (#19) üzenetére


lmisi
senior tag

Nem, mert a térképes cuccot többért vették mint amennyit most ér az egész nokia.

(#21) Воланд válasza hadrian77 (#18) üzenetére


Воланд
titán

azert a szabadalmi portfolioja sem rossz a nokianak.

"Woland egy fura sátán, nem Isten ellenfele, hanem afféle küldötte, végrehajtója egy megromlott emberi világban, csak annyi rossz van benne, amennyi itt rátapadt."

(#22) hadrian77 válasza Воланд (#21) üzenetére


hadrian77
csendes tag

Pont ezek hiányoznak, hogy a Microsoft a Google-ra veszélyesebb lehessen.

(#23) emvy válasza lmisi (#20) üzenetére


emvy
nagyúr

Na azert ez nem igaz :)

while (!sleep) sheep++;

(#24) MR007RM válasza zord01 (#4) üzenetére


MR007RM
addikt

Lehet hogy neked nem kár a Symbianért, de akik most használják a "jelenben" azoknak hidd el nagyon is. Ha szar lenne akkor nem kéne senkinek sem. Gondolj pl azokra akik méreg drágán vették a 808-ast, 701 stb....a kamera és a rendszer miatt, amit ügye már jól helyrehoztak. Az a ilyen meg olyan hibát okoz már a múlt a Belle óta, de tudod te is csak hajtogatod a hülyeséged. Mellesleg a symbi és a meego is ugyanoda került: lapátra, mert azt akarták. Elop óta megy minden a terv szerint, mert ügye ennyire idióta vezérigazgató kizárt hogy legyen, hogy még a WP vonalat is el.assza. Már várom a végét, a felvásárlást.

MSI GT70, i7-4940MX (4x 4,0GHz), DDR3L 1600Mhz 32GB, 2TB SSD + 4TB HDD + 128GB micro sd, Nvidia geforce gtx 1070m 8GB (330W táp)/Xiaomi Fimi A3 drón

(#25) emvy válasza MR007RM (#24) üzenetére


emvy
nagyúr

Juteszembe, egy felvasarlas meg akar jo is lehetne azoknak, akiket elvileg Elopnak szolgalnia kellene - a reszvenyesek. Ugye Elop nem azert van, hogy a bloggerek szeressek.

Ennek ellenere nem hiszek a felvasarlasban.

while (!sleep) sheep++;

(#26) zord01 válasza MR007RM (#24) üzenetére


zord01
senior tag

Tényleg sajnálom azokat, akik most támogatás nélkül maradnak. Nekik biztos nem kellemes a hír.
Ami meg azt illet, hogy "te is csak hajtogatod a hülyeséged" erre azt tudnám felelni, hogy a tapasztalataimat hajtogatom. Ha az hülyeség, arról az tehet, aki összerakott egy gagyi OS-t. Ha az ember bizalmát egyszer kinyírják, akkor nehéz visszaszerezni, talán ezért is fordult el sok-sok millió felhasználó a Symbiántól. Lehet - nem tudom - hogy mára fasza, kiforrott rendszer, de mikor nekem volt, ipari hulladéknak is is csak uránium kíséretében lehetett volna nevezni, így baromira ne várja el tőlem a drágalátos Nokia, hogy tapsoljak a baromságaikhoz, és hogy újra és újra megvegyek egy POS renszert, egész addig míg már tényleg kiforrott nem lesz. Symbiánnak egy esélye volt, eljátszották (nálam mindenképpen). Most a WP8 egy új esély a szememben, és valszeg sok millió másik ember szemében. Hogy ezzel mennyire tudnak élni, kiderül.
Hogy a jövő mit hoz, azt meg ki tudja? Senki. Meglátjuk.

***Valaki gyártson már egy normális FeaturePhone-t!!! (9+3 gombsoros, CandBar, vékony, minőségi anyagból, 5+Mp kamera, Wi-Fi, GPS, zene, nagy akksi)***

(#27) RaveForce


RaveForce
veterán

nah lassan elesik ez a mamut is...

„egy mobilarenás topik terebélyesedésével annak az esélye, hogy valaki a samsunggal vagy az apple-el von valamilyen párhuzamot, közelít az egyhez. Kiegészítés 2017: a xiaomi is jön fel, HMD Global topikban főleg. ” RaveForce's Law

(#28) Peterson_ válasza zord01 (#26) üzenetére


Peterson_
addikt

Az első generációs symbian annak idején elég nagy mérföldkő volt aztán meg a legjobb és legkeresettebb OS.
Úgyhogy Te vagy nagyon fiatal vagy-nem mintha én öreg lennék:D-
Vagy későn szálltál be a Symbiant használók körébe.
Hagyományos kialakítású okostelefonon nagyon is jó volt az OS pl N, e széria.
A bajok a touchos. S60v5-nél kezdődtek, különösen azzal, hogy nem igazán tudták felvenni a versenyt a konkurensek fejlődésével.
Én 2009-től 2012-ig "szenvedtem" az 5800-val és egész jól megvoltam vele.
Igaz, a vége felé már átnyargaltam főzött romra néhány számomra hiányzó feature miatt, aztán droidra, de most is van jópár ismerős aki a mai napig Symbiant használ.
Sőt, olyan is, aki a régi Nokiája helyett újabb Nokiát vett:)

Apu mi ez?-Ez? Feketeribizli...-Akkor miért piros?-Mert még zöld...

(#29) zord01 válasza Peterson_ (#28) üzenetére


zord01
senior tag

Nézd, minden relatív.

Elmondom én hogy gondolom, aztán legfeljebb nagyon nincs igazam. A Symbian volt kb. az első okosteló OS, és nagyon sokáig nem volt, vagy nem volt igazi ellenfele. Tehát ezért tudott piacvezető lenni.
És most jön a koncepcióm lényege, de ha szerintetek nincs igazam, világítsatok rá.
Az, hogy az okostelefonok hajnalán a Symba vezető volt, azt nem azt jelenti, hogy jó OS-volt, hanem csak azt, hogy nem volt más.
Azt sem szabad elfelejteni, hogy ebben az időszakban, csak azok vettek főkén okostelefont, akiknek szüksége, igénye volt rá. Programozók, üzletemberek, akiknek egyedi szoftver kellett, unatkozó kockák.
Ez a réteg ért is hozzá, és a speciális körülmények miatt sokkal elnézőbbek a hiányosságok, logikátlanságokkal szemben. Tehát nekik ez az OS szinte tökéletes volt.

Aztán jött az Iphone, és az okosteló hirtelen a "kocka" kategóriából átkerült a mindennapi életbe.
A Nokia - szerintem - azt nem vette észre, hogy a Symba nem annyira jó OS, hogy a mindennapi ember is kényelmesen, elégedetten kezelje. Több fronton is komoly lemaradása volt. Ami jó volt egy szűk, hozzáértő rétegnek, nem volt elég vonzó a mindennapi embernek, aki ahhoz volt szokva, hogy a telefont csak bekapcsolni kell oszt működik.

Ennek a felismerésnek a hiánya vezetett oda, hogy így leépült a Nokia vezető szerepe az okostelók piacán.
Túl későn jött a felismerés. A MeeGo-val már nagyon elkéstek. Addigra már annyira elvesztették a piaci részesedésüket, hogy gyanítom rájöttek, önerőből ebből már nem másznak ki.
Ekkor jöhetett az MS házasság gondolata, az más kérdés, hogy nem gondolták volna, hogy az MS olyan vőlegény lesz, aki "időről időre elveri az asszonyt". (Azért lássuk be, az MS tényleg nem túl elegáns a Nokiával).

Ha már így felhoztad az 5800-át, hát... nem az volt az első Symba teló a családban, de az utolsó. Akkora egy lapás xart én még életemben nem láttam.

És hogy mennyire relatív minden...
Haverom telója tönkre ment, én pedig odaadtam neki az 5800-t, és azóta is azt használja, és SZERETI.
(én konkrétan egyszer földhöz basztam (keret csere) annyira falbaszta az agyam, pedig még előtte életemben nem vágtam földhöz semmit (max csecsemőként). 28 éve kellett hozzá, és egy Nokia. Jeeee. Haverom pedig azt mondja, hogy az 5800 (bár a hibáit ő is elismeri) JOBB telefon, mint a korábbi töcskölős Samsungja (az még nem androidos volt).

Akkor az milyen telefon lehet már?? Bele se merek gondolni azzal mit csinálnék. Lehet bebasznám a turmixgépbe. Az 5800 is csak azért úszta meg, mert a turmixgépet sajnáltam...

Így a végén azért megemlíteném, hogy én nagyon szurkolok a Nokiának, lévén az egyik kedvenc márkám, plusz EUs állampolgárként is inkább egy EU-s cégnek szurkolok, mint egy ferdeszemű társaságnak, de az elmúlt pár 1-2 éves teljesítményüket minősíthetetlennek tartom, és az az igazán nagy baj, hogy nem látom, hogy komoly változások jönnének...
Remélem tévedek.

[ Szerkesztve ]

***Valaki gyártson már egy normális FeaturePhone-t!!! (9+3 gombsoros, CandBar, vékony, minőségi anyagból, 5+Mp kamera, Wi-Fi, GPS, zene, nagy akksi)***

(#30) crane75


crane75
senior tag

Én is elejétől kezdve voltam Symbian használó. Minden hibája mellett is szerettem, mert igenis használható, egyszerű rendszer volt. Én legalábbis így éltem ezt meg. Csak a támogatottság növekvő csökkenése tudott lekoptatni róla, n8 volt az utolsó ilyen telóm, de nagyon-nagyon vártam a 808-at is. Csak a Nokiáról folyamatosan érkező negatív hírek és Elop baromkodásai miatt mondtam le róla. Nem hiszem, hogy olyan sokba került volna-akár az utolsó időkben is- korszerűbbé tenni ezt a rendszert. Egyszerűen módszeresen kinyírták. Nem is rendszer, maga a Nokia volt a célpont. Akkor még kiröhögték, aki azt mondta, hogy symbian nélkül nincs Nokia. Ma ez sajnos egyre inkább ténynek látszik. Ha legalább az Androidra mentek volna...sok Nokiás követte volna a márkát, hiszen a megszokott Nokiás sajátosságok maradhattak volna. Sőt még talán másokat is átcsábított volna. Van egylyan érzésem, hogy látunk mi még Androidos Nokiát...

"Az ég nem a csillagoknál kezdődik, hanem a fűszálak hegyénél."

(#31) MR007RM válasza crane75 (#30) üzenetére


MR007RM
addikt

A 808-as kezelőfelülete is az Android irányába hajlik, de azért szerintem megőrizve egy egyedi színt a Belle révén. Én azt szeretném ha a Symbian maradna minden pozitív részével és csak azt venne át az Androidtól amit érdemes. Legyen megkülönböztetés, mert csak akkor lesz a Nokia újból nagy. Ne olvadjon bele semmibe sem, legyen különc és nagyratörő, az embereknek véleménye hogy mit szeretnének ne legyen másodlagos kérdés, mint most jelenleg van. És mégegyszer: vissza a gyökerekhez.

A részvényeseket meg mondassák le! monjon le!!! :((

MSI GT70, i7-4940MX (4x 4,0GHz), DDR3L 1600Mhz 32GB, 2TB SSD + 4TB HDD + 128GB micro sd, Nvidia geforce gtx 1070m 8GB (330W táp)/Xiaomi Fimi A3 drón

(#32) Peterson_ válasza zord01 (#29) üzenetére


Peterson_
addikt

Attól hogy nem értünk egyet, még lehet neked is igazad;)
Azon kívül ami w bukást illeti nagyrészt nálad a pont.
Csak az eleje sántít.
Mert a Nokia nagyon jó telefonokat gyártott, ami kb egyet jelentett a minőséggel.
A Symbian meg...igen, nem volt konkurencia.
De miért nem volt?
Miért nem tett le senki rajtuk kívül egy szabadon alakítható multitaskinggal bíró rendszert, amiben kb minden benne volt, de ha nem, akkor fogtad és beletetted.
És gondolj csak bele, hogy hány éve is volt ez?
A baj az, hogy túl nagy volt a kabát pont ezek miatt.
Jöttek jól szoftverezett készülékek hulladék minőségből, meg szarul szoftvervezettek jó házban...ha meg a kettő véletlenül együtt volt, horror árát kértek az akkorra már kissé elavult koncepcióért.
Stb stb.
Pl az 5800...szoftveresen eleinte nem sok bajom volt vele.
Multimédia téren akkor jó ajánlat volt, csak aztán a szoftver maradt kb, az anyagok, hardverek meg silányak voltak sajnos...szóval ékes példa a feljebb leírtakra.
Meg közben fejlődött a droid, a WP, és az IOS...
Szóval ja...attól, hogy sajnálom a symbiant, sajnos érthető jelenség az OS és a cég helyzete is.

Apu mi ez?-Ez? Feketeribizli...-Akkor miért piros?-Mert még zöld...

(#33) pufferzóna válasza zord01 (#29) üzenetére


pufferzóna
tag

"A Symbian volt kb. az első okosteló OS, és nagyon sokáig nem volt, vagy nem volt igazi ellenfele. Tehát ezért tudott piacvezető lenni."

Teljesen megfeledkeztél a BlackBerry mobilok megjelenéséről és térhódításáról... Nem a Nokia, hanem ők gyártották az első okostelefonokat és a Nokiának ők voltak a mérce, amit meg kell próbálni utolérni. Az első iPhone és az első androidos készülékek megjelenése jelentette a változást. Ehhez sem a RIM, sem a Nokia nem tudott igazán alkalmazkodni. Most mindkét oldalon kétségbeesett erőfeszítéseket tesznek egy-egy új platformmal...

(#32) Peterson_ : "A Symbian meg...igen, nem volt konkurencia."

És a BlackBerry az mi volt? :)

[ Szerkesztve ]

(#34) zombinyul válasza pufferzóna (#33) üzenetére


zombinyul
addikt

+1
De Symbianon belül is volt konkurencia,elég csak némelyik Samsungra,vagy Sony Ericssonra gondolni... :U
Én nagyon szurkolok a Nokiának,imádom a telefonjaikat,kicsi korom óta a legnagyobb kedvenc. Remélem kilábalnak,ha valaki,ők tuti megérdemelnék!

Mellesleg nem vagyok egy nagy Android fan (mióta váltottam Windowsra,sehol nincs a szemembe),de tény,hogy a Nokiának is szüksége lenne egy Androidos modellre... Azt vinnék mint a cukrot jóárasítva.

Honor 90 12/512GB / Honor Magic Watch 2 / Samsung A13 3/32GB

(#35) MR007RM válasza zombinyul (#34) üzenetére


MR007RM
addikt

"de tény,hogy a Nokiának is szüksége lenne egy Androidos modellre... Azt vinnék mint a cukrot jóárasítva."

Szerintem nem vinnék, csakha beletennék a legújabb és leggyorsabb procit, a legtöbb rammot stb....mégis mitől vinnék. Kell a megkülönböztetés főleg hogy már kialakult androidnál a többség kiben bízik. A másik miért is megy egyre több ember részéről a panasz az android irányába? Mennyire jó és stabill, megbízható a rendszer jelenleg? A legjobb a Symbian lenne ha még jobban foglalkoznának vele. Nyilván beletelne egy kis időbe míg újra felfutna, de ez természetes. Ne akarjon mostmár egyszerre túl sokat a Nokia, mert elcseszte, inkább becsülje meg a még mindig kitartó szimpatizáns tábor támogatását és tanuljon belőle.

A Microsoft-nak be kellene mutatni egy jó nagyot, kihozni még az Androidot a termékpalettába, esetleg attól még futattni a WP-t is mint a HTC meg a többiek, és egy új vezérrel felvenni a kapcsolatot Jolla-val. Egy teljes szemléletmód váltás kell tiszta lappal nagy portfólióval szerintem. És egy ima.

MSI GT70, i7-4940MX (4x 4,0GHz), DDR3L 1600Mhz 32GB, 2TB SSD + 4TB HDD + 128GB micro sd, Nvidia geforce gtx 1070m 8GB (330W táp)/Xiaomi Fimi A3 drón

(#36) zombinyul válasza MR007RM (#35) üzenetére


zombinyul
addikt

Attól vinnék hogy sokak szemében a Nokia még mindig az egyik legjobb gyártó (többek közt az enyémben is),lenne rá vevő,pláne hogy a vízcsapból is az folyik,hogy vegyél androidot,mert az jó. Ha lett volna Androidos Nokia,én is azt vettem volna... :U
A Symbian valóban az egyik legjobb volt a piacon,akárki akármit mond,én imádtam,és a mai napig szeretem is. Viszont ezeknek a feltételeknek a Windows is maradéktalanul megfelel, brutál stabil,nagyon gyors,kis HW igény. A szememben afféle modernizált Symbian...
Az utolsó bekezdéseddel maximálisan egyetértek,bár gyanítom,ezekre sosem fog sor kerülni...

Honor 90 12/512GB / Honor Magic Watch 2 / Samsung A13 3/32GB

(#37) MR007RM válasza zombinyul (#36) üzenetére


MR007RM
addikt

Egy idő uán az emberek megunják azt ami van és szeretnének váltani másra egy izgalmasabbra. A WP ilyen lehetne, de nem nagyon akar bejönni, mert a többségnek nem tetszik talán fél tőle mindegy. Nem szimpi vagy akármi.... A symbian pedig lényegében feledésbe borult. A mostani egy androidos öltözékben de mégis másként szerintem vonzó lehet azoknak akik nem vesznek el a számok bűvöletében, nem követik nap mint nap a mobilos trendeket....ha nem mások tanácsát, rábeszélését helyezik előtérbe. A 40 éves anyuka nem fogja nézni hogy milyen tipusú cpu ketyeg a telóban és hány db fps játék van rá stb...... El lehetne adni ma már bármit. És a Nokia itt téved sajnos mikor nem bízik önmagában. Az alkalmazásokat megírják a külső fejlesztők ha jó az oprendszer és nem nyűgös és ennyi. Az amerikai piac pedig jön magától, ha jó valami és el is akarjuk adni azt pl 808-as ment oda is nagy nehezen, de ez már a Nokia sara megint hogy miért.

A WP-vel nem lehet ütni, mert nem kompetencia más is hozza így nem lehet elég érdekes csak pl a future(kamera) miatt vagy más, de azt meg akármibe be lehetne ültetni, illetve a lényeg nem nagyon térhetnek el az MS szabványtól és szívnak is most miatta. A symbi most tarolna vele ha akarnák de sajnos nem. Sokan nem is tudják hogy van olyan hogy 808-as tipus. Nincs értelme a másiktól való függésnek főleg ma már ha eddig volt is alapja. De ha nincs is igazam eddig a tények engem igazolnak. Már 2010-óta ezen "sírok" hogyan ássák el magukat.

Szerintem a Nokiának ma már nem sokat mond a neve mert leírta magát, vagyis nem húzóerő nincs a figyelem középpontjában így nagyon nehéz a dolga. Lett volna rá ideje visszakapaszkodni de elhalasztotta. Eloppal már reménytelen meg van bélyegezve. De maradjunk annyiban ne kukázzanak, hanem próbáljanak mást is nyomni és nézzék meg, elemezgessenek, és tartsák meg a hívőiket bárhová is tartozzanak! :) Csak még hozzátettem pár bennem maradt gondolatot.

A windows-ról nekem inkább az MS jut az eszembe nem a Nokia a fentebb leírtak miatt is a Nokia csak kopik vele egyre kevesebb lesz nem csak anyagilag.

[ Szerkesztve ]

MSI GT70, i7-4940MX (4x 4,0GHz), DDR3L 1600Mhz 32GB, 2TB SSD + 4TB HDD + 128GB micro sd, Nvidia geforce gtx 1070m 8GB (330W táp)/Xiaomi Fimi A3 drón

(#38) Quasi_modo válasza zord01 (#29) üzenetére


Quasi_modo
nagyúr

Aztán jött az Iphone, és az okosteló hirtelen a "kocka" kategóriából átkerült a mindennapi életbe.
Ebben csak az a hatalmas tévedés, hogy az első iPhone minden volt csak nem okostelefon. Egy nagyon buta jószág volt egy újszerű kezelő felülettel.
És igen: valóban fogalmad sincs, hogy mára hová jutott a Symbian, mert a mai állapotát láthatóan nem ismered.
És tényle amint már előttem mondották: a Symbiant módszeresen kinyírták a MeeGo-val együtt.
Azt meg már emlegettem már máshol többször, hogy Mr Elopnak valahol máshol kellene munkát keresnie. Esetleg pl. utcaseprőként.

valami

(#39) RaveForce válasza Quasi_modo (#38) üzenetére


RaveForce
veterán

azért tegyü hozzá Elop nagyon is jó munkát végez/végzett....csak egy másik cég szemszögéből :)

„egy mobilarenás topik terebélyesedésével annak az esélye, hogy valaki a samsunggal vagy az apple-el von valamilyen párhuzamot, közelít az egyhez. Kiegészítés 2017: a xiaomi is jön fel, HMD Global topikban főleg. ” RaveForce's Law

(#40) Quasi_modo válasza RaveForce (#39) üzenetére


Quasi_modo
nagyúr

Hozzá tehetjük, de nem tudok neki örülni.

valami

(#41) GamArt


GamArt
csendes tag

Én jelenleg egy Nokia C7-est használok gyári Symbian'3-assal, s semmi bajom vele! Bár kicsit ódivatú, de még mindig jobban bejön a WP os-nál. Nekem ez a csempés hülyeség nagyon nem jön be.... :P A Nokiának meg amúgy is rossz az üzletpolitikája (bár a többi gyártónak is van 1-2 érdekes húzása), s emiatt van "szarban"... Szerintem :)

(#42) Quasi_modo válasza GamArt (#41) üzenetére


Quasi_modo
nagyúr

de még mindig jobban bejön a WP os-nál
Az eladási adatokat nézve ezzel sokan így lehetnek.

valami

(#43) Ricardo válasza Quasi_modo (#42) üzenetére


Ricardo
félisten

Na igen. A Symbian még mindig kelendőbb, mint a WP7.

A Meegoo vonalra kíváncsi lettem volna.

(#44) Quasi_modo válasza Ricardo (#43) üzenetére


Quasi_modo
nagyúr

Hát ez az. A WP7-nek ( és Elop nagyfőnöknek) 2 éve volt, hogy mutasson valamit. Nem történt meg, Még szép hogy gyengélkedik a Nokia, ha mindent erre tettek fel.

valami

(#45) MR007RM válasza Quasi_modo (#44) üzenetére


MR007RM
addikt

Tartok tőle hogy Elop ellopta azt a nokiát. Vissza kéne lopni azt csak hogyan és kivel...... :(( Már a neve sem áll jól, mindent elárul, ezt hogy nem vették észre. :F

[ Szerkesztve ]

MSI GT70, i7-4940MX (4x 4,0GHz), DDR3L 1600Mhz 32GB, 2TB SSD + 4TB HDD + 128GB micro sd, Nvidia geforce gtx 1070m 8GB (330W táp)/Xiaomi Fimi A3 drón

(#46) RaveForce válasza Ricardo (#43) üzenetére


RaveForce
veterán

hát vagy inkább mondjuk úgy, h a wp7-et még kevésbé viszik mint a symbiant...abból is inkább a nagyon jóárasítottak mennek vmennyire, ahogy tapasztalom... bár hozzáteszem, h 610es lumiát viszik...aztán visszahozzák :DDD

[ Szerkesztve ]

„egy mobilarenás topik terebélyesedésével annak az esélye, hogy valaki a samsunggal vagy az apple-el von valamilyen párhuzamot, közelít az egyhez. Kiegészítés 2017: a xiaomi is jön fel, HMD Global topikban főleg. ” RaveForce's Law

(#47) Ricardo válasza RaveForce (#46) üzenetére


Ricardo
félisten

Szerintem a 610 egy hibás lépés volt. Annyiban volt hibás, hogy nem teljes értékű a kevés ram miatt.
Megveszi a jóember, aztán döbben, nincs rajta ez, nem lehet rajta azt, ja hogy a skype sem megy......sz@r az egész.
Pedig nem a rendszer hibája, hanem a vasé.
Ugyanez volt droid szinten is (az érintős "butafonok"-ról említésre sem méltóak). Rengetegen voltak olyanok, akik vettek egy alapabnál is alapabb kütyüt, mert hát mégiscsak érintős. Aztán kapott egy nehezen kezelhető rezisztív akadós bughalmazt, és azt mondta soha többet tapicskolós készülék, soha többet droid.
Az első érintős telefonom egy blade volt. Előtte nem váltottam, csak azért hogy nekem is tapicskolós fónom legyen.
A Symbian szintén. Ott megspékelték azzal hogy egy hagyományos telefonokra írt rendszert anélkül ültettek át érintő felületre, hogy az alapjaitól megreformálták volna. Számomra az 5800, és azok klónjai inkább kínzó eszközök voltak, mint felhasználó barát rendszerrel szerelt készülékek. Aztán fejlődtek ők is. Az optimalizációjuk nagyon jó lett, de túl lassan nőttek fel a többiekhez.
Az emberek nem fogja külön választani a rendszert a hardevtől. Egyszerűen levonja a következtetést hogy ez egy trágya és kész.
Van egy szint ami alá nem mennék a gyártók helyében. Ez minden rendszernél más, de ha már a használat rovására megy, azt nem szabad kiadni.

[ Szerkesztve ]

(#48) Pete55555 válasza Ricardo (#47) üzenetére


Pete55555
addikt

Pontosan így van. Nagy hasznot akart a Nokia, bedobott az alsó kat.-ba egy telót, de kicsit jobban át kellett volna gondolni. +5e Ft-ba belefért volna még legalább 128 mega ram, hogy legalább a Skype menjen...

BTW a probléma amiről beszélsz Droidnál is, sajnos a média is azt súlykolta, hogy vegyél érintős telót, mert az neked jó lesz, és a sok buta ember megvette a legolcsóbb droidot, anélkül, hogy bármit is tudott volna az egész technológiáról, droidról, cpu-ról, aztán meg csodálkozott, hogy sz@r az egész. Az egy dolog, hogy mint mond a TV/reklám, de el kéne jutni odáig az embereknek, hogy nem vesznek meg minden szart, amit ott látnak.

...Szeretem leracsniztatni...

(#49) Quasi_modo válasza Pete55555 (#48) üzenetére


Quasi_modo
nagyúr

Az egy dolog, hogy mint mond a TV/reklám, de el kéne jutni odáig az embereknek, hogy nem vesznek meg minden szart, amit ott látnak.
Pedig ez még sokáig úgy lesz. Az ide járók többsége azért tájékozódik vásárlás előtt, de az emberiség többsége nem jár ide.

[ Szerkesztve ]

valami

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.