Hirdetés

2024. április 25., csütörtök

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#1) Mikiller


Mikiller
aktív tag

"Czunyiné rányítja a digitális tartalomfejlesztést" mire nyitja rá?

(#2) Gdi válasza Mikiller (#1) üzenetére


Gdi
senior tag

A Továbbra.
...de ezek mellet még másra is.
:)

[ Szerkesztve ]

''Milliárdnyi meggyilkolt csillag sikolya elhal az éj békéjében, és a kétségbeesésnek csak néhány, törékeny, kőbevésett szó áll ellen.''

(#3) dajkopali válasza Mikiller (#1) üzenetére


dajkopali
addikt

:R
a karakterhatár miatt átírtam a címet, és véletlenül töröltem - köszi!

"fácánjava calvadosban/teljesítünk, egyre jobban " - Konok Péter

(#4) janeszgol


janeszgol
félisten

Na, lattuk a Czunyijat...

2024: nem lesz kegyelem a HMD-féle hulladékgyáraknak.

(#5) MuFFo


MuFFo
tag

Már várom mikor fogják Nárcisz kutyát kinevezni MTA elnöknek. Incitatus forog a sírjában.

Ha nincs semmi gipszer, akkor minden klopfol, avagy porhab, infulzió, pénztálca, magányóvoda, pogárcsa, szandár, kaukció,anterna

(#7) gabor7th


gabor7th
addikt

Valaki tud olyan kutatási eredményről, ami szerint a digitálisra váltott oktatás után javultak a diákok eredményei?

A számítástechnika új negatív trendjei: ujtechkor.blog.hu

(#8) zol2


zol2
tag

Szerintem jó pártkáder lehet, és mint ilyen nem szempont a hozzáértés, a szaktudás valamint az eredményesség...valamiből neki is meg kell élnie... szerintem...

(#9) zol2 válasza gabor7th (#7) üzenetére


zol2
tag

Biztos hamisítottak már olyat is ;]

(#10) bdlackoo válasza zol2 (#8) üzenetére


bdlackoo
tag

Azé' 5percig tud beszélni a semmiről. Az is valami.

dinosaurs are jesus ponies

(#11) t72killer válasza bdlackoo (#10) üzenetére


t72killer
titán
LOGOUT blog

Jogász...

Mindig meglep milyen sokan hiszik el, hogy van ingyen ebéd.

(#12) syC


syC
addikt

Digitális kompetenciafejlesztés inkompetenstől.

(#13) gabor7th válasza syC (#12) üzenetére


gabor7th
addikt

Pontos meglátás.

A számítástechnika új negatív trendjei: ujtechkor.blog.hu

(#14) Fryskitt


Fryskitt
addikt

Ez az ország olyan, mint egy elcseszett alkimista: amihez hozzáér, abból nem arany lesz ... hanem fos. És tele van lecsesző művésszel: még a véletlenek miatt is be kellene csúsznia időnként valami jónak is, de neeeeememememememememememememmmmm.

[ Szerkesztve ]

Ne vegyél élő nyulat Húsvétra! Az ilyenkor vett kisnyuszik 90%-a nem éri meg az egyéves kort!

(#15) kolopele válasza t72killer (#6) üzenetére


kolopele
nagyúr

A tiltakozást nem tudta kezelni, nem a munkájával volt baj. Nem ugyanaz. Most sem megy más csak a tiltakozás, mennek a semmit még le nem rakó fiatalok tüntetni az oktatás miatt. Érdekes, nekünk annak idején nem volt baj ha tanulnunk kellett, voltak kötelességeink, most meg csak a jogaival jön mindenki.

(#16) Tikakukac


Tikakukac
titán

Most hát na. Nem hagyunk senkit az út szélén, ugyebár :P

A fiatalok 50%-a optimistán tekint a jövőre. A másik felének nincs pénze drogokra.

(#17) t72killer válasza kolopele (#15) üzenetére


t72killer
titán
LOGOUT blog

Miért, van még oktatás, vagy csak a hittant nyomatják a fiataloknak? Valóban, a mi időnkben még volt értelme suliba járni.

Mindig meglep milyen sokan hiszik el, hogy van ingyen ebéd.

(#18) kolopele válasza t72killer (#17) üzenetére


kolopele
nagyúr

Heti egy hittan órát bárki kibír. Én is elleneztem az elején, de a 9 éves gyerekeim szeretik, nem fognak visszamaradni tőle a fejlődésben :N Nagyon nem mindegy ki tanítja és hogyan. Azt aláírom, mocsok nehezek a táskáik és már ebben a korban is magasak a követelmények, de ez már más világ, nem a Kádár rendszer ahol a tudás csak másodlagos szempont volt. Ha megnézed a családok zömét, le sem sz...ák sokszor a gyerekeiket, jelentős részük megélhetési szülő, a gyerek meg ezt hozza magával, a példát általában otthon látják, ami az esetek zömében elég siralmas.

[ Szerkesztve ]

(#19) t72killer válasza kolopele (#18) üzenetére


t72killer
titán
LOGOUT blog

"ez már más világ, nem a Kádár rendszer ahol a tudás csak másodlagos szempont volt. "

Valóban, körül vagyunk véve Zuckerberget megszégyenítő, milliárdos intellektumokkal... Ez elég fura kijelentés egy olyan országban, ahol egy nyomorult trafikhoz is pártigazolvány kell.

Nem tudom hol élsz, de én meg zömében törődő szülőket látok a magyarországi ismerősök között is.

[ Szerkesztve ]

Mindig meglep milyen sokan hiszik el, hogy van ingyen ebéd.

(#20) DS39 válasza Tikakukac (#16) üzenetére


DS39
nagyúr

Van aki útszélinek sem jó.

(#21) kolopele válasza t72killer (#19) üzenetére


kolopele
nagyúr

Ebben az országban élek, és sok emberrel ellentétben nem másra meg a kormányra fogom ha tehetetlen vagyok :N Akkor te szerencsés vagyok ha csak ilyen szülőket látsz.

(#22) kolopele válasza t72killer (#19) üzenetére


kolopele
nagyúr

"vagy"

(#23) t72killer válasza kolopele (#21) üzenetére


t72killer
titán
LOGOUT blog

Láttam néhány rossz példát, de mondjuk 20ból 1-2 esetben. A gyerekek szerencsések:)

Mindig meglep milyen sokan hiszik el, hogy van ingyen ebéd.

(#24) Tikakukac válasza t72killer (#19) üzenetére


Tikakukac
titán

Jó helyen kell felnőni, szoktam mondani :B

A fiatalok 50%-a optimistán tekint a jövőre. A másik felének nincs pénze drogokra.

(#25) kolopele válasza Tikakukac (#24) üzenetére


kolopele
nagyúr

Az valóban nem baj ha egy gyerek jó helyre születik, biztos körülmények között nő fel, ebben igazad van.

(#26) adapter07 válasza kolopele (#15) üzenetére


adapter07
csendes tag

"A tiltakozást nem tudta kezelni, nem a munkájával volt baj."

Többek között a "munkája" miatt is volt a tiltakozás. Talán azért mert ahhoz sem értett, vagy csak a feljebbvalói hülyeségeit próbálta átnyomni elvtelenül. Egyébként lehet, hogy pont azért váltották le mert az utóbbit nem csinálta elég határozottan. :) Kapott helyette más megbízást, amihez még annyira sem ért. De nem probléma, mert itt nem fog kiderülni. Ebben az egészben csak az elköltött milliárdok számítanak, a haszon biztos jó helyre kerül, nem kell aggódni.

"Érdekes, nekünk annak idején nem volt baj ha tanulnunk kellett, voltak kötelességeink, most meg csak a jogaival jön mindenki."

Ma is sokan vannak akik tanulni szeretnének, de nem tudnak mert rosszul működik az oktatási rendszer, hogy miért hadd ne soroljam. Az mindenképp sokat segítene ha hozzáértők irányítanák, és nem az aktuális politikai széljárásnak megfelelően. Az eszetlenül elköltött milliárdok meg nem segítenek a problémákon.

[ Szerkesztve ]

(#27) Ringman


Ringman
nagyúr

a digitális tartalomfejlesztést szerintem tominak kellene koordinálnia

(#28) kolopele válasza adapter07 (#26) üzenetére


kolopele
nagyúr

Nem is kell sorolnod, egy rendszerváltás óta elkötelezetten jobboldali embert úgysem lehetne meggyőzni arról amit egyszer a fejébe vesz és helyesnek talál :D Persze, vannak megoldatlan problémák, de mint tudjuk magyar ember szeret sírni mindenen. Mindenki csak másban keresi a hibákat folyton ahelyett hogy a saját háza táján is szét nézne olykor.

(#29) bdlackoo válasza kolopele (#18) üzenetére


bdlackoo
tag

"Heti egy hittan órát bárki kibír." Miért kéne kibírni? Értelmes , aktuális dolgokat kellene tanítani. A vallásnak vélemenyem szerint semmi helye az iskolában. Nonszensz dolognak tartom ,hogy hittanra kell járnia az iskolában a gyerekeknek.

dinosaurs are jesus ponies

(#30) DS39 válasza bdlackoo (#29) üzenetére


DS39
nagyúr

jobb, mint az ének vagy a rajz óra, ahol egy átlagos osztály több, mint fele sz.rul érzi magát, mert nem tud énekelni/rajzolni. és ezeket még osztályozzák is.

(#31) hcl


hcl
félisten
LOGOUT blog

Megfelelő szakembert a megfelelő helyre!

@DS39 : Rajzolni viszont a legtöbb gyerek szeret, és egy normális rajztanár nem szórakozik az osztályozással, hiszen ott az a lényeg, hogy a gyerek alkosson valamit.

@kolopete : Azért na, pont ez az, hogy már nem régen van, hanem most már illene meghallgatni azt is, aki elszenvedi az oktatást. És nem a követelményekkel van bajuk a tanulóknak, hanem a túlhízott, átgondolatlan tananyaggal. Ez nem mád okolása, csak a szakmai szempontok számonkérése az oktatásért felelős kóklereken.

[ Szerkesztve ]

Mutogatni való hater díszpinty

(#32) DS39 válasza hcl (#31) üzenetére


DS39
nagyúr

ha normális a rajztanár és nem azt mondja, hogy mi a fos...

amúgy ezeknek egyiknek sincs értelme a kötelező tantervekben, simán fakultatív tárgyként kellene őket oktatni.

(#33) hcl válasza DS39 (#32) üzenetére


hcl
félisten
LOGOUT blog

Na jó, az azért alapkövetelmény lenne.

Mutogatni való hater díszpinty

(#34) Tikakukac válasza kolopele (#28) üzenetére


Tikakukac
titán

Friss élmény, hogy elfelejtettek szólnia kedves népnek, hogy hállllló, 120 óra helyett 240 óra gyak kell a diplomához. De ezt így akkor a pofába amikor a szerencsétlen csaj próbálta leadni a papírjait.

Na ilyen szinten mennek a dolgok a talán legnevesebb egyetemen az országban. A sírás valóban csúnya dolog, de szerintem egy szint alatt már talán megengedhető. És ezekből több tucatot tudok neked sorolni, 2. szakomat csinálom és ami folyik a felsőoktatásban is, az félelmetes.

A fiatalok 50%-a optimistán tekint a jövőre. A másik felének nincs pénze drogokra.

(#35) kolopele válasza Tikakukac (#34) üzenetére


kolopele
nagyúr

A felsőoktatásba igazad van nem látok bele most még annyira, elvégre még csak 10 évesek lesznek a gyerekeim, de mivel 50 éves vagyok elég sok élettapasztalatom van. Sok mindent láttam, látok itthon, külföldön, és vannak emberek akiknek soha nem lenne jó semmi. Igazság szerint ezért is általánosítok gyakran. Én is sorolhatnám a saját meglátásaimat azzal kapcsolatosan amit itt az ellenzék művel, írhatnék a kormányról egészen más megvilágításban mint az emberek zöme, de nem teszem, mert most az oktatás a téma. Én egyelőre amit látok az az hogy már kicsi korban magasak a követelmények, a táskák is nehezek, ezeken valóban kellene változtatni, de egy hittanóra egy héten egyszer még nem a világvége. Az én lurkóim is járnak zenére, szolfézsre, a szlovák mellett tanulják már az angolt is, de egy héten max. 1 nap ami keményebb, túlélhető.

[ Szerkesztve ]

(#36) Tikakukac válasza kolopele (#35) üzenetére


Tikakukac
titán

Én szerencsére a gimit még relatíve kevés szopóval kihúztam, de már nekünk is volt etika óra, ami mindenre remek volt, de szerintem aki kitalálta sem nagyon értette, hogy mi a cél. Az ahogy egy órarend ma kinéz az félelmetes. És ha abba belegondolok mekkora vesszőfutás volt már köbö 10 éve is egy érettségire minden tantárggyal végezni a tanároknak úgy, hogy még nem volt nemzeti tankönyv, értékelési rendszer meg seggvakarási kötelező óra, riszpekt a gyerekeknek. De legalább megtanulják, hogy a felsőoktatás erre tud még rárakni 3 lapáttal és ha valahol tényleg igazi sz@rdarabként kezelik az embert, na akkor ez az lesz.

A fiatalok 50%-a optimistán tekint a jövőre. A másik felének nincs pénze drogokra.

(#37) mbalint987 válasza kolopele (#15) üzenetére


mbalint987
aktív tag

"mennek a semmit még le nem rakó fiatalok tüntetni az oktatás miatt."
Mi ez az asztal amire nekünk "le kellett volna raknunk" valamit? És ki(k)nek kellett volna "leraknunk" bármit is? Ki ítéli meg, hogy elég-e amit "leraktunk" ahhoz hogy élhessünk az alapvető jogainkkal?

Az oktatáspolitika terén látványosan laikus lehetsz, nem látod vagy nem akarod látni a diákokat és tanárokat egyaránt megnyomorító problémákat. Elolvastad te egyátalán a diákok követeléseit? Hogy minősíthetsz olyan fiatalokat, akiket nem is ismersz? Te ilyen idősen hol voltál ennyire "tökös", hogy kiállj egy ilyen súlyú probléma ellen?

„Így száll hát sírba a szabadság... tapsvihar közepette.” /Star Wars Episode III/

(#38) t72killer válasza hcl (#31) üzenetére


t72killer
titán
LOGOUT blog

Azt kéne észrevenni, hogy az oktatás szolgáltatás, aminek a vásárló igényeit kell(ene) kiszolgálni. Ha egy pék sz@rul süt, akkor bizony nem fogok nála vásárolni, ha meg rá akarnak kényszeríteni, jogosan fogok tiltakozni.

Mindig meglep milyen sokan hiszik el, hogy van ingyen ebéd.

(#39) kolopele válasza mbalint987 (#37) üzenetére


kolopele
nagyúr

Nem értem a problémádat. Én ilyen idősen még tanultam, 30 éves koromban már szabadalmat jegyeztettem, a családomban vannak kutatók, immunológusok, nekünk erről szólt a fiatalkor nem pedig az állandó elégedetlenkedésről. Van egy rossz tulajdonságom, magamból szoktam mindig kiindulni :)

(#40) hcl válasza kolopele (#39) üzenetére


hcl
félisten
LOGOUT blog

Aki elégedett, az pont tespedni szokott. Az meg egy másik dolog, hogy te mire vitted, ez nagyon sok mindenen múlik. A másik : amikor te (meg én) voltunk fiatalok, nem nagyon _lehetett_ elégedetlenkedni. Lett volna miért, de fejbe voltál verve, ha megtetted. A kényszer hatására nyugton maradás, és a jól működő dolgok, hát, nem ugyanazt jelentik.

Egy 17 éves mégis mit tegyen le az asztalra? Az oktatás dolga pont azt megalapozni, hogy letehessen valamit. A jelenlegi oktatás erre nem kifejezetten alkalmas. (Ahogy az az egész társadalom sem.)

A felsőoktatás meg egy elég zárt dolog, ha nem vagy benne, nem tudod, mi folyik. Én is 10 éve végeztem a 2. szakomon, szóval már nem teszek nagy kijelentéseket, de az tuti hogy nem szűntek meg a bajok.

[ Szerkesztve ]

Mutogatni való hater díszpinty

(#41) kolopele válasza hcl (#40) üzenetére


kolopele
nagyúr

Lehet igazad van, de amikor azt látom hogy olyan fiatalok is szidják a rendszert meg az oktatást akik szakközépbe járnak és azt sem tudják miről szól az egész akkor nagyon el tudok bizonytalanodni. Sokaknak ez is csak egy balhé, és ha megnézed a legutóbbi tüntetésen alig voltak 1500 - an, javarészt felnőtt emberek voltak azok is. Nem akarok itt most politizálni, arra vannak más oldalak, na meg maradok annál amihez nagyon értek, így a jelenlegi felső oktatási rendszert a továbbiakban mellőzöm :R Majd visszatérek rá ha a gyerekeim is elérik azt a kort.

(#42) Tikakukac válasza kolopele (#41) üzenetére


Tikakukac
titán

Pls ne térj rá vissza akkor sem, mert nem leszel benne akkor sem és csak azt fogod tudni amit elmondanak neked meg amit 6 szűrőn át látsz. És utána jönnek ezek a leszűrések, hogy megint csak 1500 ember volt, az is szinte csak felnőtt. Meg a vergődés és mindig ezek a suhancok stb. Meg mit értenek hozzá és amúgy is. Akkor tessék feltolni a felnőtt korhatárt 50 évre, de utána baromi nagy csitt legyen nekem, hogy ki felnőtt és mennyire. Nagyon fel tud paprikázni, mikor a szülők baráti köréből is hallom, hogy mit tudok az életről, hát maradjak csendben és üljek a seggemen. Hát meglepően sokat tudok. Többek között bejártam egész európát és a migráncsTV-n kívül nekem vannak valódi tapasztalataim is más országokból. Nem csak egy eldugott porfészekből ugatok szabolcsból, hogy mekkora okádék ez a Hollandia. Pölö.
Mikor a BME-n mentünk "vergődni", érdekes módon sikerült addig húzni a dolgokat, míg nem esett bele a ZH sávba meg a pótlási hétre és a vizsgaidőszakra a "balhé". Mi jön le ebből a köznépnek? Hát nincs itt gond, alig voltak. Próbálták volna meg berakni félév elejére. Garantáltan a K-ba nem fértünk volna be.

A fiatalok 50%-a optimistán tekint a jövőre. A másik felének nincs pénze drogokra.

(#43) t72killer válasza kolopele (#41) üzenetére


t72killer
titán
LOGOUT blog

Nyilván '56-ot is valamelyik szakmunkásképző műhelyében találták ki... Meg ők is nyilván a megye lusta söpredéke...

Amúgy nem tudom, észleled-e a sajtó radikalizálódását, manapság egy ilyen tényszerű cikknek esélye se lenne az origo-ra kerülni.

[ Szerkesztve ]

Mindig meglep milyen sokan hiszik el, hogy van ingyen ebéd.

(#44) kolopele válasza Tikakukac (#42) üzenetére


kolopele
nagyúr

Én nem csak Európában jártam eddig a munkám révén és nem csak a "migráncs" tévét nézem, nem tudom minek kell ez a nagy sértődöttség. Ja, és nem Szabolcsban élek :) Pont ez megy ha politikáról van szó mindig, érdekes hogy két értelmes mondatot nem tud váltani egy Fideszes egy nem Fideszessel. Nem baj, lassan itt lesznek a választások, majd meglátjuk mennyire elégedetlenek az emberek a jelenlegi állapotokkal, többek között az oktatással, mert ha nagyon akkor rendszerváltás lesz, de ha nem, akkor elkönyvelhetjük hogy a többség rendben találja a hazai állapotokat. Egy párt véletlenül ugyanis nem nyerhet háromszor egymás után ha mindent rosszul csinál.
t72killer : Most a tiltakozások korát éljük, a nagy jólétben unatkoznak az emberek, valamit kell csinálni :D Van pedagógus nálunk is a családban, és nem elégedetlenkedik azért mert megkapja vezetőként a nettó havi közel háromszáz ezret. Igaz, 500 lenne a normális, de ha az átlag béreket nézem ez ma jónak számít.
Azért "56 - ot nem keverném ide, de mindegy. Akkor azért más volt a helyzet.

[ Szerkesztve ]

(#45) rgqjx válasza kolopele (#44) üzenetére


rgqjx
aktív tag

Szerinted mi a fontos most a választóknak? Az oktatás, egészségügy, közpénzek útjának átláthatósága (sorolhatnám még), vagy Soros György? Ne válaszolj,költői volt és ez nem az a topic.

(#46) kolopele válasza rgqjx (#45) üzenetére


kolopele
nagyúr

Én befejeztem, de ha lenne itt (vagy van?) politikai topic, szívesen átmegyek és folytatom ;]

(#47) Ringman válasza kolopele (#46) üzenetére


Ringman
nagyúr

van

(#48) t72killer válasza kolopele (#44) üzenetére


t72killer
titán
LOGOUT blog

Nálunk is van pedagógus, aki vasárnap dolgozatot javít hétvégézés helyett, augusztusban berángatják mindenféle sz@rra, és külön könyörögnie kell a klik-nek vagy az épp aktuális csicskaszervezetnek, hogy adjanak pénzt krétára.

Persze, a fideszes pedagógusoknak ilyen gondjaik nincsenek, esetükben a nagyértékű sikkasztást is elnézik.

Mindig meglep milyen sokan hiszik el, hogy van ingyen ebéd.

(#49) Tikakukac válasza kolopele (#44) üzenetére


Tikakukac
titán

nem tudom minek kell ez a nagy sértődöttség

Nem sértődöttség. Azokat a kulcsszavakat használod, amire riaszt a kisagyam és ilyenkor beindul az automata védelmi mechanizmus, a sutaságblokkoló.

Ja, és nem Szabolcsban élek :)

Ezért nincs fogalmad sem arról, mekkora hulladék az ország egy jelentős része. Szokásos mondókám: egy hétre vendégül látlak, körbevezetlek, beviszlek muterhoz aki szocmunkás és megnézzük mik a nagy tények. Utána remélem sokszor viszont fogunk látni, vendégmarasztaló helyek vannak errefelé, minap voltam receptért, hát szerintem az a 6 órás etap önmagában kiadna egy tanulmányt ;]

Pont ez megy ha politikáról van szó mindig, érdekes hogy két értelmes mondatot nem tud váltani egy Fideszes egy nem Fideszessel. Nem baj, lassan itt lesznek a választások, majd meglátjuk mennyire elégedetlenek az emberek a jelenlegi állapotokkal, többek között az oktatással, mert ha nagyon akkor rendszerváltás lesz, de ha nem, akkor elkönyvelhetjük hogy a többség rendben találja a hazai állapotokat. Egy párt véletlenül ugyanis nem nyerhet háromszor egymás után ha mindent rosszul csinál.

Jézuskám. Egyfelől 98%-ra emlékszünk még, ha jól csűröm a statot bármi kijön. Másfelől baromira túlbecsülöd az átlagos agyi kapacitást :B A hajót még a lendület viszi, ha megáll és megindul a sodrással visszafele akkor az öregem építhet a másik 2 oldalra is 2,5 méteres betonlapokból kerítést, mert kő kövön az nem marad.

[ Szerkesztve ]

A fiatalok 50%-a optimistán tekint a jövőre. A másik felének nincs pénze drogokra.

(#50) kolopele válasza Ringman (#47) üzenetére


kolopele
nagyúr

Köszönöm :)
Tikakukac : Azt nem tettem hozzá hogy nem Szabolcsban, de vidéken, nem a fővárosban és környékén. Azt meg külön bírom amikor valami baj van mindig Szabolcs jön elő. Na mindegy.

[ Szerkesztve ]

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.