Hirdetés

2024. április 25., csütörtök

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#1) Tigerclaw


Tigerclaw
nagyúr

Érdekes eredmény. Reklámozásban mondjuk tényleg élen vannak, az biztos sokat dob az eladásokon.
Jó lenne látni területi és kategória beli eloszlást is.

A Sony és Panasonic helyzete érthető. Jóval magasabbra áraznak, miközben nem kommunikálják, hogy miért is kellene megvenni drágábban az ő tévéiket. A Philips az Ambilight miatt drágább kicsit, de sokan nem értik hogy mire jó, megéri-e rááldozni egy kis extra pénzt.

Az LG helyzete a jó kérdés. Több pénzt kellene költeniük reklámozásra, illetve komolyabb minőségellenőrzés kellene a panelek esetén. Elég sok a gyenge minőségű IPS panel náluk.

Az a baj a világgal, hogy a hülyék mindenben holtbiztosak, az okosak meg tele vannak kételyekkel.

(#2) schawo


schawo
titán

Érdekes
Samsung : LG
darab 19,8% : 12,2%
árbev 30,9% : 16,3%

Ez alapján a Samsung átlagára 17%-kal magasabb, mint az LG-é. Ez igen meglepő, tekintve, hogy az OLED széria jóval drágább, mint a QLED-ek.

evDirect villanyautós töltőhálózat

(#3) Dareiosss válasza schawo (#2) üzenetére


Dareiosss
senior tag

Csak mivel oledből elég keveset adnak el, a szintén tudásához képest drága Qledből meg sokat. Ezért a samsung sokkal nagyobb hasznot realizál, mivel a Qledet sokkal olcsóbb előállítani. Az LG ott hibázott, hogy nagyon elengedte az LCD kezét. Az alsó kategóriában borzalmasan sok a gyári hibás cuccuk, a közép kategóriában meg csak IPS panelos tvket próbálnak eladni, szintén olcsón, csak hát még annyit sem ér.

(#4) schawo válasza Dareiosss (#3) üzenetére


schawo
titán

Ez még mindig nem haszonról szól, nincs a cikkben egy szó sem róla. Árbevételről és darabszámokról, és ebből számolhatóan a darabár. Ami alapján az OLED piac kb 🏇🌲sz. Az LG-nek vagy árat kéne csökkenteni, vagy fejleszteni egy normális lcds (VA) belépő kategóriát.

evDirect villanyautós töltőhálózat

(#5) DjFlanker válasza Dareiosss (#3) üzenetére


DjFlanker
aktív tag

A 2. alsó polcos LG IPS paneles tévét használom (FHD, most 4K), és nem értem mire gondolsz. Sehol se olvastam tesztben hogy ezek olyan rossz panelek lennének.

Jó pilóta alagútban nem katapultál

(#6) GeryFlash válasza schawo (#4) üzenetére


GeryFlash
veterán

Remélem nem gondolod komolyan hogy azon múlik hogy az LG kevesebb LCD-t ad el mint a Samsung hogy ár/érték arányban rosszabb lenne, és ne tudnának mit kínálni a vevőknek.

100 vevőből 98-nak pont fingja nincs hogy ugyanazon az áron a 2 tv közül melyiknek van szebb képe.

Hi, i'm new to APHEX TWIN, so i was wondering how much the IQ requirements was to enjoy his stuff. and understand all the underlying themes, because its really complex stuff. I have IQ of 119 but i heard that you need atleast 120 is it true?

(#7) Puma K


Puma K
veterán

A 2020-as eladások alakulásához az LG javára egy OLED55C9PLA-val hozzájárultam :D

[ Szerkesztve ]

"Cuccok: csattogós lepke és tiki-taki" └[ʘヘʘ]┘

(#8) szaszyka


szaszyka
senior tag

Addig, amíg az átlagember betérve az elektronikai áruházba azt látja, hogy a kiállított Samsung tv-nek milyen szép képe van, a többi márka tv-i pedig fakó sz.rok (kivéve a horrordrága LG oledet), addig Samsungot fog venni. Főként, mert az eladók is a Samsungot nyomják, mondván az a jó, és sokan veszik. Legalábbis Magyarisztánban nagy átlagban ez megy.

Lenovo Thinkpad X220 :D

(#9) hulp01 válasza szaszyka (#8) üzenetére


hulp01
senior tag

Ha lehet választani a VA és az IPS panel között, egész biztosan nem az IPS-t választanám. Az LG meg fos IPS-t gyárt. Nálam ezzel el is dőlne a kérdés. Monitornál is váltottam Samsung VA-ról LG IPS-re és nagyon megbántam. Nagyon szar képe van az LG-nek a korábbi Samsunghoz képest. Ráadásul a gépre van kötve egy Panasonic plazma tévé, amihez viszonyítva meg aztán tényleg egy vicc az a monitor.

(#10) Tigerclaw válasza DjFlanker (#5) üzenetére


Tigerclaw
nagyúr

Sok olyan panelt átenged a MEO-juk amit nem kellene. Ha szerencséd van jót, vagy elfogadhatót fogsz ki. Elég sok a csúnya backlight bleedinges panel, ami IPS esetén különösen csúnya. Talán nem is a számok a fontosak, hanem hogy egy-egy ilyen mekkora kárt okoz nekik. Megveszed, befürödsz, elmondod a családnak, közeli rokonoknak, haveroknak, munkatársaknak és máris többtucatnyi megrendeléstől esett el a cég. Nagy az esély hogy ők a következő pár tévéjüket mástól veszik meg.

Amúgy én is olcsóbb UM szériás tévét vettem az LG-től pár hete és én is tartottam attól, hogy milyen panelt kapok. Én kifogtam egy jobbat. Én jelenleg hűséges LG vásárló vagyok, de látom a hibáit. A stabil smart OS és magic remote nagy pluszt jelent.

Az a baj a világgal, hogy a hülyék mindenben holtbiztosak, az okosak meg tele vannak kételyekkel.

(#11) Cassi


Cassi
senior tag

Európában sokkal kisebb a kínai márkák részesedése, vélhetően Samsung-LG-Sony a sorrend továbbra is. Az Árukereső toplistájában 20-ból 19 Samsung vagy LG. Egyelőre sem az alsó, sem a felső kategóriában nincs igazán ütős kínai TV-márka.

(#12) koxx válasza hulp01 (#9) üzenetére


koxx
MODERÁTOR

Azért használ az Eizo is CG sorozatához IPS panelt mert olyan fos :U

(#13) Puma K válasza hulp01 (#9) üzenetére


Puma K
veterán

2014-től kezdve 2018-ig (majdnem 4 egész évig) egy IPS paneles LG 32"-os 1920x1080 és 60Hz-re képes tévét használtam.

Nem kalibráltattam.
Gyakorlatilag kivettem a dobozából és csak használtam számítógépre kötve.

Majd váltottam 2018 augusztusában egy VA paneles LG 32"-os 2560x1440 és 165Hz-re képes monitorra. Ehhez kértem a rendelésem leadásakor kalibrálást is.

Gyakorlatilag nem vettem észre különbséget a két megjelenítő között. A váltás viszont a képfrissítés és input lag szempontjából eléggé érezhető volt, mivel kompetitív játékokkal is játszok.

"Cuccok: csattogós lepke és tiki-taki" └[ʘヘʘ]┘

(#14) hulp01 válasza koxx (#12) üzenetére


hulp01
senior tag

Nem ismerem ezeket a monitorokat, mert nem abban az árkategóriában vannak, amit én hajlandó vagyok egy monitorra kifizetni. Nem biztos, hogy azért választották az IPS-t mert az az ultimate legjobb. Lehet, hogy azért IPS, mert ahova az a monitor pozícionálva van, oda az IPS előnyösebb tulajdonságokkal rendelkezik, és a hátrányai kevésbé lényegesek. Vagy az LG-vel kötöttek előnyös szerződés IPS panelekre és kiadták a mérnököknek, hogy akkor ez van, ebből kell valami értékelhetőt csinálni.

(#13) Puma K hulp01 (#9)
Nekem az input lag meg a képfrissítés nem annyira fontos, sokkal fontosabb, hogy legyen normális feketéje (már amennyire egy lcd-n ez lehetséges). Az IPS glow is eléggé zavaró. De értelem szerűen nem láttam minden IPS és VA monitort, szóval mindegyikből lehet jó és vacak is. Lehet, hogy csak én voltam peches ezzel az LG-vel.

(#15) Vhiktor válasza hulp01 (#14) üzenetére


Vhiktor
veterán

Nem hiszem. Az ips kontrasztaránya szar. 600-900:1 között mozog. Még egy belépő projektornak is magasabb a kontrasztja :D

ISF Kalibrátor. Tv, projektor, monitor KALIBRÁLÁS PROFESSZIONÁLIS szinten Film Stúdióknak is. Spectrophotometer + Colorimeter! Bit perfect minta generátorral(YUV, RGB) web: tokeleteskep.wixsite.com/kalibralas █Profi megjelenítő tesztelés: https://www.youtube.com/c/tokeleteskep █ Klein K10A

(#16) Tigerclaw válasza koxx (#12) üzenetére


Tigerclaw
nagyúr

Ha az Eizo mércéje alapján szelektálnák a paneleket, nem lenne gond.

Az a baj a világgal, hogy a hülyék mindenben holtbiztosak, az okosak meg tele vannak kételyekkel.

(#17) schawo válasza Vhiktor (#15) üzenetére


schawo
titán

A 600-900:1 durva (a 600 durva, a 900 kicsi) ferdítés. Általában 1000 fölött van kicsivel, de van IPS 1400-as kontraszttal is.

evDirect villanyautós töltőhálózat

(#18) ceia


ceia
őstag

Az IPS-ben a gyorsasága a lejobb. Minden másban inkább a VA-t preferálom. Az ideális LCD panel egy gyors VA lenne. TV-ben nem vagyok túl igényes, most is egy LG IPS van és megfelel. De ha monitort veszek, maradnék a valódi 24 bites megjelenítésnél. A VA még midig tudja, de az IPS-ek sajnos már épp úgy 6 bit + FRC-znek, mint a TN. Legalábbis a nem csillagászati árúak. Az meg csak 262144 szín. Amit az FRC-vel villogtatnak oda, az valójában nincs ott.

        it's more fun to compute

(#19) MeszesKPT


MeszesKPT
őstag

Ez nagyjából talán arányos is a ráfordított marketing költségekkel. Az LG még felül is teljesített ebben a tekintetben.

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.