Hirdetés

2024. április 23., kedd

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#1) erhas01


erhas01
tag

"A elmúlt év végén a gyorsírtókártyák..."

[ Szerkesztve ]

(#2) vinibali


vinibali
őstag

ha ennyire fontos az enerigahatékonyság, miért nem FPGA-val próbálkoznak?

BIOS/UEFI írás, helyreállítás, törlés, mentés! https://www.bvinarz.org/bios-iras/

(#3) gabber01 válasza vinibali (#2) üzenetére


gabber01
addikt

mert az túl specifikus

Man proposes, god disposes. Dum spiro, spero.

(#4) JColee válasza vinibali (#2) üzenetére


JColee
őstag

Nem vagyok szakértője az FPGA-nak, de miért lenne az jobb ebben az esetben?

(#5) kakuk.tamas


kakuk.tamas
addikt

Egyébként minek ennyi e-penis "gép"??? Hogy még jobban basztassuk szerencsétlen kis sárgolyónk? Miért nem tudnak többen használni egy ilyen cucot? (mármint többen, mint most) Mert ne jöjjön nekem senki se azzal, hogy 99,9%-os kihasználtsággal kihasználják everyday... És még ők jönnek a környezet szennyezéssel, meg az energiapazarlással...
Hátköszi...

[ Szerkesztve ]

Úriember vagyok, az a gecirendes fajta. ~ Győr ~  Apple iPhone 14 Pro  ~  Apple Watch 8 Cellular 45mm  ~ Xiaomi Mi Electric Scooter 3 ~ EBFEC VIPER MTB2 ~ Telekom 2000/1000 ~

(#6) gabber01 válasza kakuk.tamas (#5) üzenetére


gabber01
addikt

Akkor rossz hírem van, mert ezeket a gépeket nem azért csinálják hogy álljanak. Így is sokkal kevesebb van belőlük, mint kellene. És a sárgolyónknak ez a legkisebb problémája, hogy ezek mennyit fogyasztanak...

Man proposes, god disposes. Dum spiro, spero.

(#7) vinibali válasza JColee (#4) üzenetére


vinibali
őstag

mert az jobb hatásfokú

(#3) gabber01: szerintem még emulálva is megérheti a dolog :)

BIOS/UEFI írás, helyreállítás, törlés, mentés! https://www.bvinarz.org/bios-iras/

(#8) kakuk.tamas válasza gabber01 (#6) üzenetére


kakuk.tamas
addikt

Mi az, hogy "sokkal kevesebb van belőlük, mint kellene"? Milyen tudomány(ág) használja (ki) ezeket a gépeket? Az atomok ütközésein, az űriparon, a földrengés és egyéb környezeti szimulációkon kívül mire használják ezeket, hogy ennyi kell belőle?
Bocs, ha hülye vagyok, de igazából nem látom nagy hasznát, hogy egy év alatt több városnak elegendő energiát csesznek el, és szinte nulla, az emberiség érdemi javára írható eredménnyel.
Mert nekem semmit se ér kb. hogy mi van akkor, ha két atom hiperszuper sebességgel ütközik, vagy mi történik a világűrben, ha építünk egy fóliasátrat, és abban elültetünk egy borsót... De mondhatnám azt is, hogy az se érdekel, hogy mi lesz, ha megolvad a sarki jég. Mert megfog, ezt régóta tudni, de mégse tudnak tenni ellene, és ötletük sincs hogy mit kellene tenni, ha bekövetkezik, hogy élhetnénk túl.

Úriember vagyok, az a gecirendes fajta. ~ Győr ~  Apple iPhone 14 Pro  ~  Apple Watch 8 Cellular 45mm  ~ Xiaomi Mi Electric Scooter 3 ~ EBFEC VIPER MTB2 ~ Telekom 2000/1000 ~

(#9) gabber01 válasza kakuk.tamas (#8) üzenetére


gabber01
addikt

Semmi baj, nem is neked kell ezekkel foglalkozni. Hozzáteszem, szerencsére... Rengeteg olyan kérdés van a világon, amiről nyilvánvalóan sejtésed sincs hogy mennyire fontos lehet, ami nyilván fakadhat abból hogy nem ilyesmivel foglalkozol, de az hogy gyakorlatilag olyan bátor kijelentéseket teszel, ismeretek hiányában, hogy ezek a munkák nem hoznak hasznot az nem kicsit durva:

"...szinte nulla, az emberiség érdemi javára írható eredménnyel...."

Nem, hogy nem nulla az az eredmény amiket ezeknek a gépeknek a számlájára lehet írni, de ezek nélkül gyakorlatilag megállna a fejlődés és a tudomány, valamint igen komplex gazdasági, társadalmi és egyéb előrejelzésekre is használják ezeket a nyilvánvaló fizikai, kémiai, biológiai, geofizikai, földrajzi, csillagászati, stbstbstb. számításokhoz.

Man proposes, god disposes. Dum spiro, spero.

(#10) JColee válasza vinibali (#7) üzenetére


JColee
őstag

Szerintem nem tudod, hogy mi is az fgpa, miből áll, és mire használható. :U

A cikkben egyébként hibásan szerepelnek az 1 wattra vetített számítási teljesítmény értékek.

[ Szerkesztve ]

(#11) vinibali válasza JColee (#10) üzenetére


vinibali
őstag

azt tényleg nem, én csak az fpga-t ismerem :R

[ Szerkesztve ]

BIOS/UEFI írás, helyreállítás, törlés, mentés! https://www.bvinarz.org/bios-iras/

(#12) Sir Ny


Sir Ny
senior tag

,, A rendszer Intel Xeon E5-2670-es processzorokból áll, melyek mellett Intel Xeon Phi 5110P jelzésű gyorsítók dolgoznak. "

én kevésbé nevezném GPU-nak

-

(#13) dezz válasza vinibali (#7) üzenetére


dezz
nagyúr

Nem jobb hatásfokú. Több tranzisztorral valósítja meg ugyanazt a műveletet. Volt erről korábban egy tanulmány (valós alkalmazásokból kiindulva). A CPU-nál hatékonyabb lehet adott esetben (hiszen az eleve nem túl hatékony, ha "ömlesztett" mat. számításokról van szó), de a GPU-knál csak nagyon speciális esetben, általános számítások terén nem. Vannak FPGA alapú rendszerek, de nem véleltlenül nem látni őket sem a Green500, sem a Top500 listában.

Cikk: "a gyorsító szerepét pedig számos AMD FirePro S10000 jelzésű kártyák töltik be."

Vagy a számost kellene törölni, vagy a többes számot egyes számra cserélni.

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.