Hirdetés

2024. április 25., csütörtök

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#1) b.


b.
félisten

Na ezek között vannak jó árasok a Második Acert 73 K ért meg lehet venni. első meg 102 K
Mondjuk azt nem értem mi alapján és minek írsz bele ilyeneket , hogy a csomalgolás nem fog változni és valószínűleg nem kapnak matricát.
Ezt honnan tudod? Milyen szerepe van ennek a vásárlás szempontjából?

"A számítógépek hasznavehetetlenek. Csak válaszokat tudnak adni." (Pablo Picasso) "Never underrate your Jensen." (kopite7kimi)

(#2) TTomax


TTomax
nagyúr

Az említett eszközillesztő már dél óta elérhető...

★★★★★ I got too much soul, rhythm and blues R&B ya see, all that's cool, but hip-hop and rap yeah that's where my heart's at Even back when I used to break on a box ★★★★★ "Chief Rocka"

(#3) Abu85 válasza b. (#1) üzenetére


Abu85
HÁZIGAZDA

Kérdeztük a monitorgyártókat, hogy lesz-e megkülönböztetés a G-Sync-re. Mindegyik azt mondta, hogy csak a FreeSync matrica marad a dobozokon, de ettől a hitelesítésnek még megfelelnek. Viszont az NVIDIA nem követeli meg a matricát, míg az AMD igen. Egyébként utóbbi se lenne rajta.

Vásárlás szempontjából mindegy, csak nagyon sokan keresik a matricát, és nincs rajta. Felesleges kutatni utána.

[ Szerkesztve ]

Senki sem dől be a hivatalos szóvivőnek, de mindenki hisz egy meg nem nevezett forrásnak.

(#4) b. válasza Abu85 (#3) üzenetére


b.
félisten

jah értem akkor így ok, jogos ha kérdezted , sorry. Azt gondoltam saját kútfős infó.
Mindegy is a tudás a lényeg Örülök neki, hogy lesznek olcsóbb Gsynces monitorok. Még a harmadik BenQ is 240 Hz-n olcsóbb mint én vettem ősszel az Asust .

[ Szerkesztve ]

"A számítógépek hasznavehetetlenek. Csak válaszokat tudnak adni." (Pablo Picasso) "Never underrate your Jensen." (kopite7kimi)

(#5) Fr3eWar


Fr3eWar
őstag

Ezek után lesznek még egyáltalán Gsync HW-el szerelt monitorok? Ér valamit, hogy a mostani predator monitoromnál kiadtam 60-80 ezer forinttal többet annó, hogy Gsync-es legyen?

(#6) Abu85 válasza Fr3eWar (#5) üzenetére


Abu85
HÁZIGAZDA

Nem valószínű, hogy a régi G-Sync megmarad. Lassan kivezetik a még lefejlesztett monitorokat és ennyi.

A szoftveres támogatás megmarad. Igazából a Microsoft swapchain API-ja szempontjából sem igényel semmi extrát egyik implementáció sem.

Senki sem dől be a hivatalos szóvivőnek, de mindenki hisz egy meg nem nevezett forrásnak.

(#7) ribizly válasza Fr3eWar (#5) üzenetére


ribizly
veterán

Ért. Azt az X évet, amit eddig élvezettel használtad. ;)

|•| https://hardverapro.hu/tag/ribizly |•|

(#8) Hardstyler01 válasza Fr3eWar (#5) üzenetére


Hardstyler01
tag

Kicsit hasonlít mint annó a dedikált Physx kártya. Volt hogy nem indult el nélküle bizonyos játék :D

Most meg elég szoftveresen mint most a G-Sync :P akkor hogy van ez? :))

[ Szerkesztve ]

"A létező legnagyobb ámítás az ember saját véleménye!" - Leonardo da Vinci

(#9) #72042496 válasza Fr3eWar (#5) üzenetére


#72042496
törölt tag

Lehet, hogy a G-Sync késleltetése jobb és szélesebb frekvenciatartományban működik, de alapvetően szerintem is az X év miatt ér(het)te meg. :)

[ Szerkesztve ]

(#10) Clorf válasza Hardstyler01 (#8) üzenetére


Clorf
tag

Anno nem az volt a trükk hogy az Ati/Amd "fő" kari mellé vettek egy filléres Nvidia kártyát ami csak a fizikát számolta?
Ennek ugye véget vettettek a gyártok közösen, hogy ha a másik gyártó kártyája van a gépben akkor nem lehet telepíteni a vga drivert -.-

Pedíg jó lenne ha már ezen túltették volna magukat, mert nem szívesen apróznám el a GTX 1050em ha végre lesz pénzem egy RX570-re...

"The Morru'Khan is not satisfied with your peformance"

(#11) Abu85 válasza Hardstyler01 (#8) üzenetére


Abu85
HÁZIGAZDA

Az eredeti G-Sync sem hardveres. Ugyanúgy megvan a hardver a GPU-k kijelzőprocesszorában, mint abban az FPGA-ban. A többi innentől kezdve csak szoftver.

[ Szerkesztve ]

Senki sem dől be a hivatalos szóvivőnek, de mindenki hisz egy meg nem nevezett forrásnak.

(#12) Sinesol válasza Abu85 (#6) üzenetére


Sinesol
veterán

Szerintem meg ugyanúgy megmarad, ugyanis az képviseli a Gsync legmagasabb szintjét, ez a minősítés nem azt jelenti, hogy ugyanazt a szintet képviselik a tesztelt monitorok, hanem csak azt hogy van rá hivatalos támogatás, hoznak egy bizonyos szintet.

Mondjuk az is sokat elmond a Freesync minőségéről, hogy többszáz monitorból csak maroknyi felel meg a követelményeknek. Személy szerint ezerszer megbántam már, hogy a Freesync platform mellett döntöttem, egy kalap kaka az egész, ahogy mondják olcsó húsnak híg a leve. Maga a monitor tényleg nagyon jó, meg nem is nagyon volt/van alternativa jó képminőségű 27 inches 4K IPS-ben, viszont kár volt ezért AMD kártyát venni.

[ Szerkesztve ]

(#13) Abu85 válasza Sinesol (#12) üzenetére


Abu85
HÁZIGAZDA

Ez a része aranyos, ugyanis a monitorgyártók hívták fel rá a figyelmem, hogy a specifikáció nem az NVIDIA saját FPGA-ját követeli meg, hanem egy fejlett kijelzőprocesszort. Ergo a prémium G-Sync ugyanúgy építhet Adaptive-Sync-re. Ilyeneket hoznak majd a gyártók.

Az AMD is megküzdött az elején a monitorgyártókkal. Ha sok kijelzőt akarsz, akkor oda kell települni a mérnökökkel a fejlesztési szakaszba, így nem akkor fognak kiderülni a problémák, amikor a kijelző a polcokon van, hanem sokkal hamarabb. Ezt az NVIDIA sem fogja megúszni, csak nem lehet két hónapon belül négy évnyi munkát megcsinálni. Szóval eleinte kevés lesz a G-Sync kompatibilis kijelző. Nem véletlen, hogy a CES-en is csak FreeSync-re jelentettek be Adaptive-Sync modellt, ebben biztosak a gyártók, a G-Sync-re vonatkozóan pedig nincs ott az NVIDIA, hogy tesztelje. Majd idővel ott lesznek.

[ Szerkesztve ]

Senki sem dől be a hivatalos szóvivőnek, de mindenki hisz egy meg nem nevezett forrásnak.

(#14) Trailblazer válasza Clorf (#10) üzenetére


Trailblazer
addikt

Nem, ez még akkor volt, amikor még az Ageia cég dobta piacra ezeket, később vásárolta fel őket az NV.

Lehet más a helyesírás...? -> https://lnk.bz/fJ4V

(#15) Clorf válasza Trailblazer (#14) üzenetére


Clorf
tag

Hát igen 2009-es történet, ha nem lett volna bányászláz eszembe sem jutott volna zöldet venni ezek után.

"Since the release of 186 graphics drivers Nvidia has decided to disable PhysX anytime a non-Nvidia GPU is even present in the same PC."

https://www.guru3d.com/news-story/nvidia-disables-physx-when-ati-card-is-present.html

"The Morru'Khan is not satisfied with your peformance"

(#16) Puma K válasza Trailblazer (#14) üzenetére


Puma K
veterán

Itteni fórumtárs tollából logout-on: Radeon Graphics, Nvidia PhysX - 2008-08-21

[ Szerkesztve ]

"Cuccok: csattogós lepke és tiki-taki" └[ʘヘʘ]┘

(#17) Trailblazer válasza Puma K (#16) üzenetére


Trailblazer
addikt

Én mindezt értem, egyáltalán nem vitattam, nem is foglalkoztam vele. Arra reagáltam csak, hogy az NV előtt külön kártyát gyártott egy kis cég PhysX-re, ez volt az Ageia, a fentebbi képen látni is, amíg fel nem lettek zabálva.

Lehet más a helyesírás...? -> https://lnk.bz/fJ4V

(#18) antikomcsi válasza Fr3eWar (#5) üzenetére


antikomcsi
veterán
LOGOUT blog (1)

Azért az, hogy kompatibilis, az nem ugyan az, mint egy eleve g-sync-el szerelt monitor.

Gondolom a mostani monitorod is 1-től a maximumig használja a g-syncet, míg ezek a kompatibilis monitorok javarészt 40-48Hz-től, ha egyáltalán mennek normálisan.

Ha valakinek ez a vágya, és van rá pénze, akkor érdemes inkább a "rendes" g-syncet választani nv kártya mellé. Akit meg nem zavart eddig a képtörés, azt ez után sem fogja.

Azért itt a listán látszik az is, mettől-meddig működik.

(#19) Fr3eWar válasza #72042496 (#9) üzenetére


Fr3eWar
őstag

Igen, ezt átgondoltam én is, végül is 2016-ban vettem, így ~3 évet használtam már.

(#18) antikomcsi
Lista alapján 1-165-be tartozhat, XB271HUBMIPRZ nem sok ilyen HW-t birtokoltam, mely 3 év után csak 5%-al kerül kevesebbe, csak 13K-t esett az ára.

[ Szerkesztve ]

(#20) Goblin12 válasza Abu85 (#13) üzenetére


Goblin12
őstag

Ez érdekes, akkor miért csak 12 illetve 15 felel meg hivatalosan, Computerbase fórumán azért már jóval több van ami megfelel, illetve nem hinném, hogy a G-Sync mint modul megszűnne --> LG Electronics UltraGear 38GL950G-B pl. bár még nem kapható, de gondolom nem ez lesz az utolsó monitor G-Sync modullal.

(#21) Abu85 válasza Goblin12 (#20) üzenetére


Abu85
HÁZIGAZDA

Mert ezeket a monitorokat sosem tesztelték NVIDIA hardverrel. Utólag kell simogatni őket, hogy megfelelően működjenek, és ehhez driveresen van csak lehetőség módosítani. Viszont az NVIDIA-nak hasonló a hitelesítési tesztje, mint az AMD-nek. A VESA tesztjéhez viszonyítva mindkét cég mér képminőséget. Például változnak-e a színek a frissítés csökkentésére és növelésére. A VESA ezt nem nézi, míg az AMD és az NV eléggé szigorúan szabályozza, hogy a megjelölt tartományon belül azért ne változzon már a szín. Na ezért van csak 12, és most 15 ilyen kijelző, mert amikor ezeket tervezték, akkor csak Radeont láttak a fejlesztői padokon, és ezekre vannak kalibrálva. Driverből módosítgatni, hogy működjön GeForce-szal is, meg elég nehéz. De látod, csinálják. Viszont ahogy írtam irreális elvárás az NV-től azt várni, hogy két hónap alatt négy évnyi munkát csináljanak meg. Nem fog sikerülni nekik.

Az NVIDIA szabta meg a specifikációkat. Ha annyira meg akarnák tartani a modult, akkor olyat szabtak volna, ahol ezt nem lehetne elhagyni a prémium szinten. De a monitorgyártóktól tudom, hogy ez már nem kötelező. Az, hogy használja-e egy monitorgyártó, szerintem az NVIDIA már magasról tesz rá, ha kéri rendelnek nekik FPGA-t, és kész.

[ Szerkesztve ]

Senki sem dől be a hivatalos szóvivőnek, de mindenki hisz egy meg nem nevezett forrásnak.

(#22) Eugene Roe válasza antikomcsi (#18) üzenetére


Eugene Roe
őstag

Én eleve úgy lövöm be a rendszert, hogy ne menjen 50-60 alá, ergo nekem a freesync része 60-144 között, kell hogy menjen. És valljuk be őszintén, hogy ezzel a legtöbb power-user hasonlóan van. Nagyon jó, hogy 23 fps-sel sincs tearing, de 45 alatt eleve kitépem a hajam :)

It'll hurt... a lot, but you'll be better - you say?!

(#23) antikomcsi válasza Eugene Roe (#22) üzenetére


antikomcsi
veterán
LOGOUT blog (1)

Egy személyes kampányokban észre sem venni, ha be-beesik 40 alá, teljesen folyamatos, törésmentes a kép.

Sajnos a 1070 kevés ahhoz, hogy 1440-ben ne menjen 60 alá nálam, de nem jelent problémát, mert nagyon szépen dolgozik a g-sync. Nem baj ha beesik, de nekem pásztázzon a felkelő nap fénye a lombok között rendesen. :B

Abból a szempontból pedig akkor már szerencsés vagyok, hogy már nem nagyon van mit kitépjek. ;]

(#24) Puma K válasza antikomcsi (#23) üzenetére


Puma K
veterán

"Egy személyes kampányokban észre sem venni, ha be-beesik 40 alá, teljesen folyamatos, törésmentes a kép." :K

Egy 165Hz-es G-Sync monitor tulaj.

"Cuccok: csattogós lepke és tiki-taki" └[ʘヘʘ]┘

(#25) antikomcsi válasza Puma K (#24) üzenetére


antikomcsi
veterán
LOGOUT blog (1)

Remélem azért fogsz tudni aludni, és nem okoztam maradandó traumát.

(#26) TTomax válasza antikomcsi (#25) üzenetére


TTomax
nagyúr

Az lehet,hogy törésmenetes,de azért az input lagot igencsak észreveszed ahogy az egeret mozgatod van akit zavar és van akit nem.

[ Szerkesztve ]

★★★★★ I got too much soul, rhythm and blues R&B ya see, all that's cool, but hip-hop and rap yeah that's where my heart's at Even back when I used to break on a box ★★★★★ "Chief Rocka"

(#27) antikomcsi válasza TTomax (#26) üzenetére


antikomcsi
veterán
LOGOUT blog (1)

Ha folyamatosan alacsony képkocka számmal menne akkor igen. De az nem nagyon látszik, amikor 60-80-al fut egy játék és néha 45-re leesik. Sőt az sem olyan zavaró, ha egyszer-egyszer 35-40-re megy le. Szó sincs arról, hogy 20-30-al fut a játék és élvezi az ember, csak arról, hogy sokkal jobb az élmény, mint egy hagyományos 60Hz-es monitoron. És, hogy ez szingliben nem olyan zavaró. Multiban pedig teljesen másképpen használja az ember.

(#28) b. válasza antikomcsi (#27) üzenetére


b.
félisten

ez egyértelműen így van,de valahol ez a lényege az eljárásnak., elvárható tőle. Én is nagyon szeretem benne ezt a vasalt érzést, bánom hogy nem előbb vettem Gsync monitort.
úgy voltam vele mint az SSD vel, mindenki mondta hogy teljesen más, én meg legyintettem rá. Most meg el sem tudom nélküle képzelni a Windowst SD nélkül , monitornál meg a játékot Gsync nélkül.

"A számítógépek hasznavehetetlenek. Csak válaszokat tudnak adni." (Pablo Picasso) "Never underrate your Jensen." (kopite7kimi)

(#29) Redneck válasza antikomcsi (#27) üzenetére


Redneck
veterán

Pont a beesésnél érezhető hogy megnő az input lag, főleg ha majdnem a felére esik. Engem zavar ha egy produktum 80-ról 40-50 közé megy, vagy 120-ról 70-80-ra. Ezzel a G-Sync sem tud csodát tenni. Nem törik, nem akad, de kevésbé folyamatos, és az egéren is érezni. Kontrolleres címeknél annyira nem gáz. :B

Play Hard GO pr0! - A bugfix, a hiba véglegesítése a programban.

(#30) Puma K válasza antikomcsi (#25) üzenetére


Puma K
veterán

:F

Ezt nem tudom, hogy hogyan sikerült így félre értened... helyeseltem-egyetértettem, mert nekem is van tapasztalatom a témában. Mivel nálam is G-Sync monitor van ami 1-165Hz-közötti tartományban aktív.

:F

"Cuccok: csattogós lepke és tiki-taki" └[ʘヘʘ]┘

(#31) .LnB


.LnB
titán
LOGOUT blog

Mindig fura volt nekem, hogy az NV miért Gsync-nek nevezte ezt el. De rájöttem : [link]
Mert a legkézenfekvőbb elnevezés már foglalt volt. :D

[ Szerkesztve ]

„A kerékpározás első szabálya, hogy szenvedned kell, és senki más nem teheti meg helyetted. Semmilyen számítógép vagy edző által kitalált program nem tudja elérni, hogy kevésbé fájjon.”

(#32) Puma K válasza .LnB (#31) üzenetére


Puma K
veterán

Ne... ezeket el is felejtettem hogy léteztek :DDD

"Cuccok: csattogós lepke és tiki-taki" └[ʘヘʘ]┘

(#33) b. válasza .LnB (#31) üzenetére


b.
félisten

Azta... Q :DDD :DDD :DDD

[ Szerkesztve ]

"A számítógépek hasznavehetetlenek. Csak válaszokat tudnak adni." (Pablo Picasso) "Never underrate your Jensen." (kopite7kimi)

(#34) .LnB válasza b. (#33) üzenetére


.LnB
titán
LOGOUT blog

;)

„A kerékpározás első szabálya, hogy szenvedned kell, és senki más nem teheti meg helyetted. Semmilyen számítógép vagy edző által kitalált program nem tudja elérni, hogy kevésbé fájjon.”

(#35) CriticalHit


CriticalHit
őstag

IPS/AVA panellel lenne az igazi.

Yesterday's history, tomorrow's mystery, today's a gift that's why it's called present.

(#36) DNS_65


DNS_65
senior tag

Idén szeretém lecserélni a monitoromat, TN144hz-ről mennék valszeg VA panelra szintén 144Hz, van még értelme g'sync kijelzőt nézegetni(ha elvileg meg lesz a 150+fps a kivánt játék alatt), vagy inkább menjek rá sima/freesync verzióra?

(#37) imi123 válasza .LnB (#31) üzenetére


imi123
őstag

:DDD

Tévedni emberi dolog, de állati kellemetlen.

(#38) Sinesol válasza DNS_65 (#36) üzenetére


Sinesol
veterán

Én nem tanácsolom a Freesyncet, lassan egy éve szívok vele, többnyire nem működik, amikor néha összejön, akkor is bugos. Tényleg minden fellelhető fórumot átnéztem, amit tanácsoltak, végeredményben az jött le, hogy ez ilyen, totál random az esély, hogy éppen működni fog e vagy sem, bugos lesz e vagy sem.

[ Szerkesztve ]

(#39) Abu85 válasza Sinesol (#38) üzenetére


Abu85
HÁZIGAZDA

És az NVIDIA egy nem működő technológiára cseréli a G-Sync-et? Hát persze. :C

Amúgy a tesztek miért nem írják meg, hogy nem működik? :))

[ Szerkesztve ]

Senki sem dől be a hivatalos szóvivőnek, de mindenki hisz egy meg nem nevezett forrásnak.

(#40) Abu85 válasza DNS_65 (#36) üzenetére


Abu85
HÁZIGAZDA

Acer ED273 Abidpx és Acer XZ321Q. Ezek az NVIDIA által hitelesítettek.

Senki sem dől be a hivatalos szóvivőnek, de mindenki hisz egy meg nem nevezett forrásnak.

(#41) Sinesol válasza Abu85 (#39) üzenetére


Sinesol
veterán

Ne tudom épp melyik tesztben mi van, régebben irtak problémákat azokban is, mostanaban nem sokat néztem, de tökmindegy is, a nagy külföldi fórumok valósabb képet festenek, mint egy kitudja ki felé hajló teszt, ahol lehet normalisan meg sem nézik hogy működik-e, csak futtatnak egy fajta gamet 1 percig vagy hasonló.
Az Nvidia-nak meg szerintem megmarad a saját modulja is.

[ Szerkesztve ]

(#42) TTomax válasza Abu85 (#39) üzenetére


TTomax
nagyúr

Nyilván nem,de ha ilyen tapasztalok érkeznek akkor érdemes elgondolkodni azon is,hogy vajon miért is nem tudja az nV 100%osan támogatni az összes freesynces monitort.Hát azért mert kis túlzással minden hulladékra raktak freensync logot,és e miatt maga az amd is sokszor bajban van ha támogatásról van szó.Ebből világosan látszik,ha valami mögött nem áll érdek akkor az úgy is működik,viszont ha már valaki zsebébe pénz vándorol akkor máris érdekeltté teszi,hogy az működjön is.Szemét kapitalizmus már csak ilyen...

[ Szerkesztve ]

★★★★★ I got too much soul, rhythm and blues R&B ya see, all that's cool, but hip-hop and rap yeah that's where my heart's at Even back when I used to break on a box ★★★★★ "Chief Rocka"

(#43) Abu85 válasza TTomax (#42) üzenetére


Abu85
HÁZIGAZDA

Hogyan tudná támogatni, amikor a kijelzők firmware-ét csak Radeonnal tesztelték. Az életben nem láttak GeForce-ot. Természetesen lehetne írni egy firmware-t mindegyik FreeSync monitorhoz, amivel tudnák tökéletesen támogatni, de hogyan juttatod el az eladott termékekre? Értem én, hogy egy szabványtól nem ezt várja az ember, de a VESA Adaptive-Sync addig működött szabványként, amíg az AMD nem rakta oda a monitorgyártókhoz a saját embereit, akik megírták a megfelelő firmware-eket. Innen hiába szabványos a VESA elgondolása, az AMD olyan firmware-eket írt, amit a Radeonokra szabott, vagyis a kijelző a specifikált frissítési tartományt nem fogja tudni akkor, ha nem Radeont kötsz rá. Valamivel szűkebb tartományban fog működni, illetve a színtorzulás is lehetséges. Ezt ugye a VESA nem méri, de a FreeSync és a G-Sync hitelesítés része, hogy a szín nem torzulhat a frissítési frekvencia változásának hatására. A GeForce driverben ráadásul még LFC-hez hasonló képesség sincs Adaptive-Sync-re, amit később biztos meg tudnak írni, de többször elmondtam, hogy az AMD évek óta építi a saját platformját, míg az NV csak most lépett be, ráadásul egy olyan területre, ami csak papíron szabványos, az AMD szépen kisajátította. Ahhoz, hogy felvegyék a versenyt oda kell rakniuk a saját embereiket a monitorgyártókhoz, akik segítenek megírni a GeForce-hoz is jó firmware-t, és akkor nem kell driverben hackelni pár monitorra, hanem jön automatikusan a támogatás akkor, amikor a monitor megjelenik. A drivert is lehet fejleszteni, kiegészíteni LFC-hez hasonló képességgel stb. Ez az év erről fog szólni, az NVIDIA csak egy lépcsőfokot tett meg, de még nem értek fel az épület tetejére. Egyszerűen erre nem elég két hónap. Évek kellenek hozzá.

A logó helyzete nagyon egyszerű. Az AMD megköveteli, hogy a hitelesített monitorok dobozán legyen FreeSync logó. A monitorgyártóktól tudom, hogy az NV G-Sync logója azért hiányzik, és hiányozni is fog, mert az NVIDIA esetében ez nem követelmény. A hitelesítés ettől viszont elfogadott arra a 15 monitorra, tehát működik, csak nem kell jelezni a dobozon. Valószínű, hogy az NVIDIA azt akarja, hogy az Adaptive-Sync logó kerüljön a kijelzőkre, mert a marketing szintjén behozhatatlan előnyben van a FreeSync, így értelmetlen a monitorgyártókat győzködni arról, hogy nem azt kellene reklámozni, amikor az AMD egy rakás mérnökkel segíti a termékek fejlesztését. Azt kell tehát inkább elérni, hogy az VESA szabványt hangsúlyozzák ki.

(#41) Sinesol: Megmarad persze a modul, csak úgy is megkaphatod a G-Sync Ultimate minősítést, hogy nem is használod. Így meg ugye teljesen felesleges egy kategóriába két monitort fejleszteni, ha egyből is ki tudod szolgálni az igényeket. Monitorgyártóként csak a saját nyereségedet vágod, ha a high-end szintre két kijelzőt hozol. Az NVIDIA nem véletlenül kezdte el támogatni a VESA szabványát. Nem nagyon tetszik a gyártóknak a két rendszer. Ott a BFGD, ami luxusszint, és csak a HP látta értelmét, hogy kihozzák a fejlesztésüket. Gyakorlatilag az történik, hogy a monitorgyártók már a luxusszinten is megkérdőjelezik ennek az egésznek az értelmét. Utánaszámolhattak, és valószínűleg nem ad akkora nyereséget, hogy megérje vele foglalkozni.

Egyébként ne gondolja senki, hogy az NV-nek ez nem éri meg. Most úgy tűnhet, hogy nem, de valójában nem a VESA Adaptive-Sync-re koncentrálnak. Azt már megette a fene, pontosabban az AMD. Rámennek, de a fő cél valójában a HDMI VRR, ami még sokára jön, de pont időben szálltak fel a vonatra ahhoz, hogy odatelepüljenek a monitorgyártókhoz, szépen megoldják a gyakorlati problémákat, és kihozzanak rá egy értelmes támogatást. Márpedig a HDMI VRR-nél mindenki ugyanonnan indul, tehát ez a szolgáltatás még menthető számukra. Arra már valószínűleg fognak matricázni is, mert nem indulnak mérföldes hendikeppel. Ugyan van HDMI-s FreeSync, de az nem annyira támogatott a zárt mivolta miatt. Tehát ez a marketingelőnye az AMD-nek bőven ledolgozható.

[ Szerkesztve ]

Senki sem dől be a hivatalos szóvivőnek, de mindenki hisz egy meg nem nevezett forrásnak.

(#44) TTomax válasza Abu85 (#43) üzenetére


TTomax
nagyúr

Hagyjuk már ezt, az freesync egy szabvány nem???Ha megfelel valami a szabványnak akkor miről beszélünk???Miért kellene egyedi firmware??Ez kb olyan lenne hogy ha az alaplapok csak egyedi biossal tudnának kommunikálni amd vagy nvidia vagy bármilyen pci-e eszközzel.Vagy úgy gondolod,hogy minden egyes pci-e eszköz gyártónak van egy-egy embere az alaplapgyártóknál?Pont ezért vannak a szabványok nemde?

★★★★★ I got too much soul, rhythm and blues R&B ya see, all that's cool, but hip-hop and rap yeah that's where my heart's at Even back when I used to break on a box ★★★★★ "Chief Rocka"

(#45) Abu85 válasza TTomax (#44) üzenetére


Abu85
HÁZIGAZDA

Egy túrót szabvány. A VESA Adaptive-Sync a szabvány, míg a FreeSync egy implementáció rá. Úgy fogd fel ezt, hogy a VESA Adaptive-Sync megteremti a hogyan lehetőségét, de az már az implementációtól függ, hogy mit hozol ki belőle. És az implementáció az tart a monitor firmware-étől a GPU driveréig.

Ezt úgy képzeld el inkább, mint a memóriák helyzetét. Ott is vannak az alaplapgyártóknak listái arról, hogy milyen modulokkal hitelesítették a terméket. Mert a hogyant szintén leírja az XMP/AMP a JEDEC-re építve, illetve ezt kiegészítve, de az, hogy mit hozol ki ebből már az implementáció függvénye. És szoktak is jönni alaplapi BIOS-ok, amelyek kiterjesztik a memória támogatását, majd hirtelen működni fog egy memóriamodul a ráírt órajelen, nem csak alatta egy JEDEC profilban. Ezt a monitorgyártók is meg tudnák oldani. Csak egy új firmware kell, és javítható lenne a támogatás a GeForce-ra. Viszont amíg egy alaplapnál a BIOS otthoni frissítése nem gond, addig egy monitornál a firmware-é már az. Ergo az NV-nek a driverben kell igazodni a kijelzők firmware-éhez, csak ez sokkal rosszabb és nehezebb, mint a firmware-t jól megírni.

[ Szerkesztve ]

Senki sem dől be a hivatalos szóvivőnek, de mindenki hisz egy meg nem nevezett forrásnak.

(#46) b. válasza Abu85 (#45) üzenetére


b.
félisten

ettől függetlenül rengeteg ótvar freesync monitor van a piacon amire nem hogy az Gsync, de a monitor jelzőt sem aggatnám rá.
Nem azért van ilyen kevés Gsync hitelesített freesync monitor, mert nem tudják megoldani a kompatibilitást, hanem azért mert egyszerűen nem felelnek meg azoknak a specifikációknak még hozzá írt driverrel sem, ami képes teljesíteni az Nvdiia elvárásait arra, amire ők a nevüket vagy a gsync nevet adnák. Mindenki használja ahogy jól esik majd a közösség megoldja, hogy tesztelik helyettük a piacon lévő monitorokat és eldöntik az emberek nekik megfelel e az az Adaptive sync képesség amit tud hozni a monitor.

[ Szerkesztve ]

"A számítógépek hasznavehetetlenek. Csak válaszokat tudnak adni." (Pablo Picasso) "Never underrate your Jensen." (kopite7kimi)

(#47) Abu85 válasza b. (#46) üzenetére


Abu85
HÁZIGAZDA

Ja, de ez a három később megfelelt. Januárban még nem, de februárban már igen. ;)
A probléma valójában a firmware. Ezeket az AMD-re szabták, és a specifikált tartományok az AMD-re működnek hibátlanul. Ahhoz, hogy működjenek NV-re is, a GeForce driverekben kezelni kell egyedileg azokat a problémákat, amelyek miatt nem tudják odaadni a hitelesítést az egyes kijelzőkre. Ezután le tudják hitelesíteni megint.
Az az NV-nek rendben van, hogy használjátok, de nekik nem elég jó az, hogy látszatra működik. Az kell, hogy a tesztjeiken is átmenjen, vagyis tudja a ráírt tartományt, illetve a frissítés változásával ne történjen színtorzulás. Az, hogy a közösség leteszteli és azt mondja, hogy jó nem elég az NV-nek, mert a saját tesztjeiken meg valahol megbukik.

[ Szerkesztve ]

Senki sem dől be a hivatalos szóvivőnek, de mindenki hisz egy meg nem nevezett forrásnak.

(#48) b. válasza Abu85 (#47) üzenetére


b.
félisten

Gondolom ezekhez tudtak driveresen javítást íri vagy korrigálnia működését , hogy megfeleljen az elvárásaiknak.
Ezt már leírtad sokszor, ettől függetlenül nem lesz benne jobb panel vagy nem fogja nvidia rányomni a Gsync logot egy monitorra ami 75 hz-n megy mert a Gsync nem erről szól.

Én nem is ezért írtam hogy a közösség leteszteli, hogy ezt nvidia felhasználja és mondjon rá bármit. Nvidia letesztelte és azt mondta ez nem felel meg teljesen a gsync hitelesítéshez, mert nekik nem eza mérce. Ettől függetlenül az nvidia user majd utána olvas az IT világban megnéz pár Videót és eldönti, hogy neki így megfelelő e. nem kell ehhez se nvidia jóváhagyása se a matrica a dobozra...

"A számítógépek hasznavehetetlenek. Csak válaszokat tudnak adni." (Pablo Picasso) "Never underrate your Jensen." (kopite7kimi)

(#49) Abu85 válasza b. (#48) üzenetére


Abu85
HÁZIGAZDA

Mindegyikhez tudnak. Csak az a kód nem írja meg magát. Tehát szépen egyesével elemezni kell a problémákat, aztán jöhet valami driver oldali hack.

Nem a mérce a lényeg, hanem a hibátlan működés. Ha utóbbit nem tudják biztosítani, akkor inkább nem írják oda a kijelzőt a hitelesítettek közé. Valószínűleg a lista bővülni fog 2-3 kijelzővel egy-két havonta. Ennyi idő alatt lehet az egyes specifikus problémákra korrekciókat írni a driverben. Nem egészséges, mert nagyon töredezett lesz a támogatás, de más lehetőség jelenleg nincs. Ebbe akkor kellett volna beleállni, amikor kész lett a szabvány, és akkor most nem kellene szívni vele utólag.

[ Szerkesztve ]

Senki sem dől be a hivatalos szóvivőnek, de mindenki hisz egy meg nem nevezett forrásnak.

(#50) b. válasza Abu85 (#49) üzenetére


b.
félisten

Ezt is leírtad már sokszor.
Biztos vagyok benne, hogy nem tudnak mert ez elektronika és panel függő dolog. AZ hogy tudja a monitor a freesyncet nem azt jelenti hogy ehhez Nvidia majd adja a nevét és a gsync hitelesítést, mert leszarják azt, hogy 75 Hz @ 1080P, az számukra nem Gsync.

Ők sem így tervezték, se az árazást se az egész jövőjét.
Nvidia gsync a kezdetektől jobban és állandó színvonallal működött és működik a mai napig. Már amikor ezt a Microsoft is akarta. Erről szólt a fáma, hogy az adaptive sync fölé tervezték működési minőségben a gamer monitorjaikat és egyfajta szolgáltatásként tekintettek rá, ami magasabb színvonalon működik mint a konkurencia és a szabvány . és ennek nem szabadott volna ilyen felárral működnie.Az adaptive sync egy széles spektrum aminek egy kis szelete felel meg Nvidiáak és az ő elképzeléseinek. Ha beleállnak az elején akkor most tele lenne sok ótvar monitorral a gsync oldal. Nagyon helyesen csinálják amit most is csinálnak és remélem hogy kitartanak egy magasabb minőség terén ilyen téren. .
Semmit nem jelentett a freesync a piaci helyzet szerint, nem mentek tömegével a játékosok az AMD hez a freesync miatt, főleg azért mert ótvar módon random hibák vannak a mai napig a működésében.
Ezek szerint mégiscsak nvidiát igazolta az, hogy kitartottak egy minőségi mérce mellett és ez nagyon helyesen így is fog maradni attól , hogy támogatják az Adaptive syncet.

[ Szerkesztve ]

"A számítógépek hasznavehetetlenek. Csak válaszokat tudnak adni." (Pablo Picasso) "Never underrate your Jensen." (kopite7kimi)

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.