Hirdetés

2024. április 16., kedd

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#1) gianni85


gianni85
veterán

Notebook-os méretben, tehát 15-17"-ig el tudom képzelni, de mi a fenét kezdenének az emberek egy 27"-os lecsatolható tablettel??? A mobilok már tablet méretűek, most a tabletek nőnek fel a tv-hez? :DD

(#2) FRENK1988 válasza gianni85 (#1) üzenetére


FRENK1988
veterán

valahova csak kell fejlődni :D

Nem a lóerő öl, hanem a NYOMATÉK! :)

(#3) kisfurko válasza gianni85 (#1) üzenetére


kisfurko
senior tag

Hát, igen. Nem véletlenül akkorák a tabletek, amekkorák. Szegény intel kapálózik, mert egyre kevesebb x86-ra van szükség, ezért neki bármi megoldás jó, amibe a saját processzora kerül, nem pedig másé. Az sose volt szempont náluk, hogy a felhasználónak is jó legyen (lásd a remek drivereiket). Egy huszonvalahányas kijelzőnek (a rossz fogáson kívül) a súlya is zavaró lenne, szerintem.

(#4) banhammer válasza gianni85 (#1) üzenetére


banhammer
veterán

Lehet rajta sakkozni, tablas tarsasjatekokat jatszani.

\m/ Minden lehetséges, kivéve forgóajtón átsíelni... \m/

(#5) Grga_Pitic


Grga_Pitic
aktív tag

Nem igazán értem, hogy miért a desktop felhasználásra szánt, ezért nagy kijelzőt lehet lecsatlakoztatni és tabletként használni. Sokkal több értelme lenne egy dokkolható 7-8"-os tabletnek, dokkolóba integrált GPU-val, csatlakoztatható (vagy dokkolóba építhető) külső merevlemezzel + tetszés szerinti nagyságú monitorral kiegészítve. Így egy számítógépben lehetne egyesíteni az ultra hordozható, passzív hűtésű, kis fogyasztású tabletet, amely otthon, vagy a munkahelyen dokkolva átlag grafikus munkára, illetve játékra is fogható lenne.
Ezzel megvalósulna az, hogy a teljes értékű számítógépem bárhova magammal cipelhetem. A Microsoft a Windows 8-cal már elindult ezen az úton az érintésre optimalizált (Metro) és a hagyományos desktop felület integrálásával.
A világ meggyőződésem szerint efelé halad, a kérdés csak az, hogy mikor lesz ebből használható hardver és OS páros.

(#6) alevan válasza Grga_Pitic (#5) üzenetére


alevan
őstag

Ezt AmD APUval+DualGraphicsal jobban el tudom kepzelni, Illetve Nvidianal is (ha valaha kiadja az apujat).

"Ezért lovagol a pokolba a konzumer IT piac. A hülye igények... . Azt sem tudod, hogy mit akarsz de az jöjjon havonta frissités formájában."

(#7) Grga_Pitic válasza alevan (#6) üzenetére


Grga_Pitic
aktív tag

Igen, az AMD a Temash-al sokkal közelebb áll ennek megvalósításához, és ez egy jó kitörési pont lenne nekik. De kérdés, hogy mennyi termék fog épülni rá.

Az indító írás szerint a Thunderbolt is még azért elmarad a PCI Express sebességétől, tehát kell még egy-két év, hogy a desktop gépek teljesítményét meg lehessen közelíteni dokkolós megoldással.

Mindenesetre az alacsony fogyasztású, de skálázható x86 architektúrában most több fantáziát látok tabletek terén, mint az ARM alapú megoldásokban.

[ Szerkesztve ]

(#8) BiP válasza Grga_Pitic (#5) üzenetére


BiP
nagyúr

Ilyenek már vannak. Tablet + egy dedikált hardverű dokkoló. Én meg pont annak látom kevesebb értelmét.
Persze hasznos, hogy ha dokkolón vagy, akkor erősebb hardvered van, viszont van 2 géped, amiből mindig csak egyet tudsz használni, állandóan szinkronizálni kell, drágább, stb.

Szerintem ez az új koncepció inkább az irodai laptopokat akarja helyettesíteni.
Most ugye van laptop, dokkoló, monitor, stb. Ezzel az újjal meg nem a laptopot veszed le a dokkolóról, hanem az egész kijelzőt, és így egy tablettel mész a meetingre, ügyfélhez, terepre, haza, stb.

[ Szerkesztve ]

(#9) BiP válasza Grga_Pitic (#5) üzenetére


BiP
nagyúr

.dupla.

[ Szerkesztve ]

(#10) Grga_Pitic válasza BiP (#8) üzenetére


Grga_Pitic
aktív tag

Hát azért 18,4" és 27" közötti gépet én sem ügyfélhez, sem haza nem vinnék. Még a lakásban se nagyon mozgatnám, mert a fél asztalt elfoglalja, ha ráfektetem.
Én nem beszéltem két gépről, hanem pontosan egyről, ami hardverben kiszolgálja az otthoni/céges igényeket teljesítményben, és ultra hordozható is. Szinkronizálni felesleges, az emberek 95%-nál a folyamatosan használt adatok (értsd: amire mondjuk út közben szüksége lehet) az OS-sel együtt bőven ráfér egy 128 GB-os SSD-re, amit meg már most is bele tudnak rámolni a tabletbe. A többi adat elérését pedig megoldod public (Google, Skydrive stb.) vagy vállalati felhőből, illetve az otthoni merevlemezről.
A dokkolóban csak a GPU-t képzelem el, hogy a hiányzó teljesítményt desktop módban pótolja.

(#11) FRENK1988 válasza alevan (#6) üzenetére


FRENK1988
veterán

az nVidia nem fog kiadni aput mert nincs liszensze x86-ra

Nem a lóerő öl, hanem a NYOMATÉK! :)

(#12) Male válasza gianni85 (#1) üzenetére


Male
nagyúr

Legalább mindenki edzett lesz... az Intel tesz az egészség megőrzéséért! :DDD

(Jelenleg szerintem ez totál hülyeség... sebesség - üzemidő - méret hármasból nem mostanában hoznak ki olyan kompromisszumot, ami jó desktopnak, de út közben bárhol előkapható tabnak is... főleg, hogy a felhasználónak elég lenne annyi, hogy az adatai és a programjai elérhetőek, használhatóak legyenek mindkettőn, amihez egy jó wifi kapcsolat is elég lenne a desktop cucca és a tabja között...)

(#14) #06658560 válasza FRENK1988 (#11) üzenetére


#06658560
törölt tag

Az x86 licensz mióta feltétele az APUnak?

(#15) moli.hu


moli.hu
őstag

Az Intel a kijelző mérete tekintetében 18,4 és 27 hüvelyk között gondolkodik

hahahahaha!!
haha!
ha

(#16) Male válasza Enszuke (#13) üzenetére


Male
nagyúr

Dokkolóban sem tud eléggé rákapcsolni, mert nincs normális hűtése... viszont a mai OS-eknek a több proci nem gond, tehát nyugodtan lehet egy sokkal gyorsabb, rendesen hűtött proci a dokkolóban, egyedül a háttértárat kell megosztani a két eszköz között.

(#18) #16939776


#16939776
törölt tag

Kellene a piac? Teremtsünk!

Érdekes elgondolás, mert munkához kellhet mindkét kéz, és ekkor jól jön a "tartó" és tartalomfogyasztáshoz elég az egy, így hátradőlve könnyebb elviselni azt az 1Kg önsúlyt ;]

Nem vagyok oda ezekért az eldobható masinákért, és csak egyre sérülékenyebbek lesznek. Az akku sem cserélhető, így eléggé rövid a berendezés életciklusa.

(#19) HalasKYO


HalasKYO
aktív tag

Nekem sokkal jobban tetszik a lenovo helix konstrukciója.
Napjainkban aki nem 3d animálással rendereléssel és hasonló nagy számításigényes feladattal foglalkozik annak tökéletes.
Hordozható laptop, tablet stb.
[link]

unboxing

A hivatalos lenovo weblapról eltűnt, tegnap még fenn volt, hogy a Q2 ben jön, és 2 promociós videó is volt róla.
1 elég idétlen, de annál viccesebb titkos ügynökös :D

Halas - http://www.flickr.com/photos/halaskyo

(#20) Male válasza Enszuke (#17) üzenetére


Male
nagyúr

A fém drága... Ráadásul a hátlapot akkor pasztázni kell a procihoz, ez nem igazán vág egybe a mai hátlap leszedős megoldással.
A másik nagy gond, hogy ugyan vissza lehet fogni egy procit fesz és órajel tekintetében, de nem nagyon lehet olyat csinálni, ami képes 0.5W - 70W tartományt lefedni így.... vagy erre tervezik a felépítését vagy arra, mindkettőre nem igazán lehet.

(#21) kakuk.tamas válasza gianni85 (#1) üzenetére


kakuk.tamas
addikt

Én a 27"-nak más felhasználást szánnék, nem hétköznapit. Pl. egy elegánsabb kávézóban egy négy személyes asztalba beépíteni, és az oda ülők tudnának játszani, netezni rajta, vagy amit csak akarnak. Nem lenne olcsó mulatság ezt kivitelezni, de szerintem csalogató lenne a vendégeknek.

Úriember vagyok, az a gecirendes fajta. ~ Győr ~  Apple iPhone 14 Pro  ~  Apple Watch 8 Cellular 45mm  ~ Xiaomi Mi Electric Scooter 3 ~ EBFEC VIPER MTB2 ~ Telekom 2000/1000 ~

(#22) alevan válasza FRENK1988 (#11) üzenetére


alevan
őstag

ARM Ubuntu + Hardcore softok + megfelelő driveres támogatás az nVidia részéről = alternatíva üzleti körökben.

"Ezért lovagol a pokolba a konzumer IT piac. A hülye igények... . Azt sem tudod, hogy mit akarsz de az jöjjon havonta frissités formájában."

(#24) Male válasza Enszuke (#23) üzenetére


Male
nagyúr

Igen, annál is... mindennél lespórolnak ilyesmit.

Az összekötő szalagkábel nagyon sérülékeny, nem fogják azt felhasználóra hagyni... akkor jön a szétszedhetetlen, fix akksis telefon.

A 7W-ost ha lefelezed, marad mondjuk 5W (memvezérlő, GPU és egyéb részek miatt)... ez bőven sok a telefonba, ellenben desktopra meg harmatgyenge.

Azért ez nem teljesen igaz, bármennyire veszed vissza a tempót, a buszok, memória vezérlő, stb. mind fogyasztani fog akkor is.
A felépítésen múlik, hogy a fogyasztás/teljesítmény aránya hol optimális egy chipnél... ettől el lehet térni felfelé vagy lefelé, de az arány romlik ilyenkor. (Egy 77W-ra tervezett procit még ha sikerül is működésre bírni mondjuk max terhelés esetén 1W-ra belőve, tehát telefon szinten, akkor is iszonyat gyenge lesz egy eleve 0.5 - 2W környékére tervezett maghoz képest... amit meg ide terveznek, azt nem fogod tudni felvinni a 77W-os szinten sem olyan teljesítményre, mint az eleve oda tervezettet... na ennek kéne egyenesnek lennie ahhoz, hogy tetszőlegesen levihesd a feszt, ami a legnagyobb hatással van a fogyasztásra... szóval kis fogyasztásnál sokkal kevesebb tranzisztor a nyerő, ahogy az ARM csinálja... csak annak meg hiába adsz nagy feszt, nem tudod megfelelő órajelre emelni...)

(#25) Ati1979


Ati1979
veterán

Nagyon jó ötlet és örülök, hogy az intel fantáziát lát benne. :C

Nekem tetszenek ezek a nagy tabletek. Lakásban hurcolászni idális. Remélem hamarosan megvalósul a koncepció. A 27''-es eléggé rendben lenne szerintem.

(#19) HalasKYO

A lenovo helix-el csak egy gond van. A kijelző méret. 13,3" rendben lett volna, de ez a 11,6" kicsit kicsi.
Szóval laptopnak szvsz. kicsi, billentyűzetes tabletnek meg nagyon drága.

(#27) Pista0001 válasza Enszuke (#26) üzenetére


Pista0001
addikt

Nem értem miért kéne az egész gépet a monitorba tenni. Ott a Wi-Di (mint Intel technológia ), a tapizás mehetne 2,4 vagy 5 ghz-en, és az egész maradék helyen lehetne akksi.

[ Szerkesztve ]

(#28) Male válasza Enszuke (#26) üzenetére


Male
nagyúr

...és teljesítményben hogy viszonyulnak egymáshoz?

...ez az 5.9W a teljes konfigra idel értendő, ha jól látom... max terhelésen már 74.5W-ot mért... ez kissé messze van egy telefontól/tablettől...

(#30) Male válasza Enszuke (#29) üzenetére


Male
nagyúr

Az 5.9W idle fogyasztás... azzal te nem fogod használni a telefont sehogy, mert amint csinálnia kell valamit, többet fog enni.

i5 3570 1.6GHz @ 0.824V nálam, max terhelésen 25W...és ez csak a proci önmagában. (Ha hinni lehet az Everest által kiírt adatoknak, bár eléggé hihetőnek tűnnek, többen hasonlítgatták a konnektoros méréssel a változásokat) Ekkor a GPU rész terhelése nulla volt.... ha azt hozzáadod, és 3 magot meg levonsz belőle, még mindig 10W fölött van, és akkor még kell PCH, a VRM vesztesége a memória fogyasztása, stb... ez még mindig nagyon távol van egy telefonba építhető szinttől (a méretről nem is beszélve).

Még jópár évig logikusabb egy ARM-féle big.LITTLE koncepció csak szétválasztva: a dokkolóban ott a 4 magos nagy teljesítműnyű proci, a telefonban meg a kicsi... ha mindkettő x86, akkor OS és program szempontból sincs semmi extra, ott folytatod a dokkolás után, ahol abbahagytad, csak már sokkal nagyobb tempó mellett.

(#32) Male válasza Enszuke (#31) üzenetére


Male
nagyúr

Az idle megy lejjebb... attól még ha használod nem fog tized annyit fogyasztani... vagy te a telefont csak lekapcsolt képernyővel nézegeted? :U

A PCH-s idézeted elejét is nézd hozzá, ott a saját procimról beszéltem, saját mérésről, és nem, nincs benne abban az értékben amit írtam.
Igen, desktop proci underclock + under voltage... szerinted a mobil proci miben más? Pont ennyiben + némi válogatás.

big.LITTLE: Az eredeti szerintem sem jó, de nem is ezt írtam.

[ Szerkesztve ]

(#34) Male válasza Enszuke (#33) üzenetére


Male
nagyúr

Az idle elfogadható szintre csökkenhet.. de azzal mit érsz? Használni akarod, nem? Idle-ben meg nem használod.

A dekstop procinak jobb a teljesítmény / fogyasztás aránya? Milyen fogyasztás szintnél, és mihez képest?
Ha most megint azt az 5.9W-ot hozod fel, hogy idleben egy széthekkelt konfig állítólag beérte 5.9W-tal, míg az a Samsung platform szinten maximális terhelés mellett 8W-ot evett... ez minden, csak nem korrekt összevetés.

i3-3225 max terhelésen 22W-ot mértél konnektorból.... bocs, de ezt nem hiszem el. Vagy rossz a mérőd, vagy elnéztél valamit.

[ Szerkesztve ]

(#36) Male válasza Enszuke (#35) üzenetére


Male
nagyúr

Te említetted az Ivy-t eredetileg... de mindegy, hagyjuk akkor.

(#38) Male válasza Enszuke (#37) üzenetére


Male
nagyúr

Nem írják, hogy az a fogyasztás a platformé lenne, és nem a procié... mivel marketing, így valószínűleg csak a procié, főleg, hogy mellette az Ivy meg 17W, ami inkább procinak felel meg, mint platformnak. Meglátjuk, ha majd megjelenik.

(#40) Male válasza Enszuke (#39) üzenetére


Male
nagyúr

A platform kétszeres tempóban futtatja, ezt jelenti a mondat. Ebben hol is van, hogy a platform 8W-ot fogyasztott?

Alatta egy bizonyíték, hogy futtathatod azonos tempóban, fele teljesítményből is, és ott Ivy 17W, Haswell 7.9W... de ehhez nagyon nincs odaírva, hogy a platform fogyasztása lenne, és nem a procié... sőt, konkrétan az van a fogyasztásértékeknél, hogy "3rd_Gen_Core" és "4th_Gen_Core"...

[ Szerkesztve ]

(#42) Male válasza Enszuke (#41) üzenetére


Male
nagyúr

Az idlét a huszadára csökkentik, ez meg a terhelt mérés... nincs összekapcsolva. Az idle állapot meg továbbra sem az, amikor használod.... a telefonnak meg azt is bírnia kell, amikor használod (akár csökkentett órajellel, fesszel, magszámmal, de nem idle állapotba).

Szerintem hagyjuk, soha nem fogod elfogadni, hogy:
- egy proci felépítését adott fogyasztás kerethez igazítva tervezik, és ettől bármerre eltérve egyre jobban romlik a teljesítmény/fogyasztás mutató (ezen lehet javítani a részek lekapcsolásával, de egy desktop procival még így sem lehet bemenni a telefonban elfogadható szintre)
- a telefont amikor használod, akkor a procija nem idle állapotban van, ezt hiába linkelgeted, ettől csak a készenléti idő nő meg

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.