Hirdetés

2024. április 18., csütörtök

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#1) TeeJay


TeeJay
félisten

olvasásra is vonatkozik az 1000óra vagy csak írásra?
mert ha egy írás kb. 30perc akkor kb. 2000 írást kibír az már elég korrekt

Mixgyűjteményem ---> https://www.mixcloud.com/teejayhouse/

(#2) hardzsi2


hardzsi2
aktív tag

Nem szeretném leszólni a fejlesztéseket, de a 100-200GB 2-3 év múlva nem tűnik komoly mennyiségnek.

Jelenlegi, elavult 120GB-os HDD-m esetén is (amit bármikor aprópénzért cserélhetnék 500GB-ra) alig tudom 2 rétegű DVD-kre (8GB-onként) menteni a folyamatosan felgyülemlő fotókat (pedig csak 8MP-es a kamera), netről leszedett anyagokat és egyebeket.

2-3 év múlva a 2TB lehet a minimum HDD-kapacitás a jelenleginél 2-4x nagyobb netes sávszélesség mellett, mikoris mindennapos a HD adások rögzítése/publikálása. Ehhez mérten 100-200GB-onként jópár lemezt meg kell majd tölteni, ha archiválni akarjuk mindezt.

flood-resistant mirror driller (cuccok: Skylake NUC és Xbox One X)

(#3) Alvin_ti4200 válasza hardzsi2 (#2) üzenetére


Alvin_ti4200
félisten

mutass nagyobb médiát. A CD-ről DL-DVD-re való váltás kb. 11-12-szeres méretnövekedést jelentett, most ugyanekkora lépés lesz a DL-DVD-ről a négyrétegű BD-re. Egyébként a vinyók oké, hogy nőnek, de: 1, szerintem 2-3 év múlva sem lesznek 3-4 TB-nál nagyobb lemezek, eléggé lelassult a vinyók növekedése az elmúlt időszakban; 2, én tuti nem tárolnék fontos fotókat egy ekkora batár lemezen, tekintve a meghibásodás esélyét; 3, 2-3 év múlva szerintem az SSD-k ki fogják szorítani a vinyókat

(#4) bteebi válasza Alvin_ti4200 (#3) üzenetére


bteebi
veterán

Nem hülyeség, akárcsak az se, amit Alvin ír. Mindenesetre nem olyan kevés az a 100 giga se egy optikai lemeztől. Bár ennek ellenére se nagyon látom értelmét backup-ként való használatra. Annyi előnye viszont lehet a nagy(obb) kapacitásának, hogy ezután kevesebb lemezre kerülhetnének a HD sorozatok, illetve lassan megnyílhat az út a még nagyobb felbontások irányába :DDD (pl. QFHD, azaz 2160p).

(A cikkhez: a 'mili'-t 2 l-el írják.)

[ Szerkesztve ]

Cancel all my meetings. Someone is wrong on the Internet.

(#5) domi007


domi007
őstag

Asztali gépekben aranyosan elmuzsikálgathat, de hordozható szinten (pl. multimédiás laptopok) nem nagyon rúghat labdába, kivéve, ha villámkezűek leszünk, és egy 5 perc üzemidejű laptopon is képesek leszünk csodát alkotni :DDD

DOMy

"̶d̶e̶ ̶a̶ ̶t̶u̶d̶o̶m̶á̶n̶y̶ ̶m̶a̶i̶ ̶á̶l̶l̶á̶s̶a̶ ̶s̶z̶e̶r̶i̶n̶t̶ ̶a̶z̶ ̶i̶p̶a̶r̶i̶ ̶m̶é̶r̶e̶t̶e̶k̶b̶e̶n̶ ̶i̶s̶ ̶h̶a̶s̶z̶n̶á̶l̶h̶a̶t̶ó̶ ̶S̶H̶A̶1̶ ̶c̶o̶l̶l̶i̶s̶i̶o̶n̶t̶ ̶g̶e̶n̶e̶r̶á̶l̶ó̶ ̶e̶s̶z̶k̶ö̶z̶..." - 2017. február 23. óta már létezik

(#6) Devid_81


Devid_81
nagyúr

"a 405 nanométer hullámhosszúságú fényt kibocsájtó termék, 450 milliwattos teljesítményre képes"

Nah ez azért már döfi és egyben veszélyes...
Nem vok nagy szaki de anno helyi szórakozó helyen a kis orosz gyártmányú, zöld (nem tudom milyen hullámhosszon ment pontosan de vmi 520nm volt asszem) lézert erősen korlátozni kellett a maga kis 1Wattjáról. :U
Korlát nélkül a kimenetnél lehetett vele okos dolgokat égetni a műanyag poharakra egy kis türelemmel :D

...

(#7) Peter13


Peter13
senior tag

2-3 év múlva jelenHETnek meg azok a termékek amik ezt használják? Hmm, valamivel gyorsabb idővonalban reménykedtem...megjelenés után még minimum egy év, mire elfogadható lesz az ára, és elkezd terjedni...tehát reálisan nézve kb a következő olimpia idejére lesz elterjedt...és én még azt hittem, hogy a formátumháború végeztével végre felgyorsulnak a dolgok. :(
Továbbra sem sietek BR-re cserélni, akkor sem ha (ahogy azt Alvin is írta), nincs más vagy jobb. Marad a vinyó...ott legalább nem kell éveket várnom, hogy normális sebeséggel mozgathassam az adatokat.

"No, I'm not immortal: I'm just not good at dying..."

(#8) Cefet


Cefet
aktív tag

Nem tudom skacok, de én ezt az 1000 órát keveslem. Csiriárd kreditért megveszem a
szipi-szupi írót, aztán 6 hét folyamatos írás, és már ki is nyiffant... :)

(#9) Dr_Syrex válasza Cefet (#8) üzenetére


Dr_Syrex
senior tag

az a 6 hét nekem meg még "pár" embernek bőven elég és mire ilyet vennénk eltelik némi idő. :)

Rosetta@home, lépj be Te is a PH! csapatába! *** WoT: Blitzking 43M TURAN - Hungarian Armored Brigade

(#10) Cefet


Cefet
aktív tag

Hááát... Ti tudjátok... Én még várok vele néhány évet...

(#11) Dr_Syrex


Dr_Syrex
senior tag

és remélem nem úgy fog viszonyulni az ára a sima blue-ray lemezhez képest, mint a DVD a DL DVD-hez. :U

Rosetta@home, lépj be Te is a PH! csapatába! *** WoT: Blitzking 43M TURAN - Hungarian Armored Brigade

(#12) girátor


girátor
csendes tag

kb. 3-4 éve nem használok korongot:)
legfeljebb újratelepítésnél :DDD
nekem is gyűlnek a fotók, de azért nem tömik tele a vinyót, sosem értettem miért kell 3-4Mpnél nagyobb képeket csinálni... bár nekem csak "családi" kirándulós, bulizós-sárbanfetrengős képeim vannak.. :)

(#13) alien24 válasza Alvin_ti4200 (#3) üzenetére


alien24
tag

hat en meg inkabb vinyon tarto ma cuccaim
egyreszt mert 1080p 10+gb, es nem szeretem a lemezt cserelgetni
masreszt meg dvd meg 4* iras melett es sotetben tartva kofferben sem tulsokaig marad olvashato ;( szemben a vinyoval
lehet csak azert vagyok ilyen bator mert meg sosem ment egy sem tonkre nalam
ssd-re meg csak annyit,h ugy legyen :)

http://ahapc.hu kiraly webaruhaz: reszletes es pontos leirasok, alacsony arak

(#14) PPeter válasza girátor (#12) üzenetére


PPeter
addikt

És másik vinyóra sem mented át? Bátor dolog.

PPeter - Privátokat van hogy hetekig nem olvasom. Éjszaka és vasárnap ebédidőben ne hívjon senki a DVD-írós problémájával, köszi! A BURN.HU már nem az én oldalam!

(#15) Sonja


Sonja
veterán

Ez elég "kevésnek" tűnik a Pioneer saját fejlesztésű 500GB-os Blu-ray lemezéhez képest. Igaz, lassabban írható (azt hiszem). :B

Ha csalódni akarsz, bízz az emberekben!

(#16) girátor válasza PPeter (#14) üzenetére


girátor
csendes tag

de átmentem:)

(#17) Trava


Trava
tag

Inkább azt szeretném olvasni,hogy az írható lemezek ára 500ft-ra csökkent!! :)

(#18) PPeter válasza Sonja (#15) üzenetére


PPeter
addikt

Az meg majd 7-8 év múlva lesz piacon - ha lesz.

PPeter - Privátokat van hogy hetekig nem olvasom. Éjszaka és vasárnap ebédidőben ne hívjon senki a DVD-írós problémájával, köszi! A BURN.HU már nem az én oldalam!

(#19) PPeter


PPeter
addikt

Egyébként nem tudom hogyan jött ki a 100GB tíz perc alatt, próbálom kiszámolgatni, hogy ez milyen léptetést, írási stratégiát jelent és nagyon nem életszagú értékek jönnek ki. :D

PPeter - Privátokat van hogy hetekig nem olvasom. Éjszaka és vasárnap ebédidőben ne hívjon senki a DVD-írós problémájával, köszi! A BURN.HU már nem az én oldalam!

(#20) Sonja válasza PPeter (#18) üzenetére


Sonja
veterán

Jogos, ezt el is felejtettem!

Ha csalódni akarsz, bízz az emberekben!

(#21) Dave™ válasza PPeter (#19) üzenetére


Dave™
nagyúr

Ezen agyalok én is, a másodpercenkénti 166 mega egy kicsit brutálisnak tűnik, mondjuk 4 lemezes RAID 0 tömbökkel elhiszem, hogy összehozható, de azért itt már a SATA kábel is szűk keresztmetszet lenne (a valós képességei miatt). Majd talán 5 év múlva...

(#22) PPeter válasza Dave™ (#21) üzenetére


PPeter
addikt

Az optikai koronghoz is magas ez a tempó - főleg ha egyenletesen kell ezt elképzelni. Valami nem kóser ezzel a számolgatással. Lehet, hogy a CAV módban elérhető maximális sebességet (amit csak a lemez legszélén ér el a drive) vetítették ki (tévesen) az egész lemez megírására.

PPeter - Privátokat van hogy hetekig nem olvasom. Éjszaka és vasárnap ebédidőben ne hívjon senki a DVD-írós problémájával, köszi! A BURN.HU már nem az én oldalam!

(#23) PPeter válasza PPeter (#22) üzenetére


PPeter
addikt

Haaahh, PH! kedvence lettem :Đ

PPeter - Privátokat van hogy hetekig nem olvasom. Éjszaka és vasárnap ebédidőben ne hívjon senki a DVD-írós problémájával, köszi! A BURN.HU már nem az én oldalam!

(#24) marcee


marcee
addikt

Gondolom a négyrétegű lemezekkel nem lesznek kompatibilisek a jelenleg és közeljövőben beszerezhető eszközök! Éljen, még jó hogy eldőlt a formátumháború! :(

\m/

(#25) kariad


kariad
senior tag

Akkor talán nekem is lesz 4Év múlva..... :((

(#26) bteebi válasza PPeter (#14) üzenetére


bteebi
veterán

Azért szerintem ritkán van olyan, hogy (normális használat mellett - tehát nem dobálod, tartod mágnes közelében/"főzöd" a vinyót) egyik pillanatról a másikra teljesen behaljon egy winchester. Persze jóval kisebb veszteség, ha ez pl. egy DVD-vel történik, de (számomra is) a winchester sokkal kényelmesebb adattároló, és nem is sokkal drágább a DVD-knél (és persze egy 1 terás vinyó valamivel kompaktabb és gyorsabb is a DVD-nél :DDD). Szerintem elég lehet csak a fontos adatokat archiválni pl. optikai lemezre, vagy másik HDD-re.

Ez a 10 perces írási idő tényleg érdekes amúgy. De mire ezek a BR lemezek megjelennek - pláne, mire a Pio 500-asa, addigra már talán (?) a HVD is elérhetővé válik, és hát az lesz majd az igazi ;].

Cancel all my meetings. Someone is wrong on the Internet.

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.