Hirdetés

2024. április 24., szerda

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#1) pelgrim_v1


pelgrim_v1
tag

Abu, szerinted ha a GF meg szedi magát pénzzel az évek alatt reménykedhetünk benne hogy meg próbálkoznak újra fel venni a versenyt vagy ők fixen meg akarnak maradni a dobogó mellett állva?

(#2) FMarci válasza pelgrim_v1 (#1) üzenetére


FMarci
csendes tag

Abut kerdezted ugyan, de talan erdekes lehet az en sajat (de a helyzetre jol ralato), noname valaszom is:

A kerdesedben kodolva van a valasz: HA megszedi magat penzzel, akkor talan meg feljohet az elvonalba a digitalis piacon. Ennek a legnagyobb eselye, ha az EU is strategiainak minositi a "helyi" szilikongyartast (es nem az ST-t loki meg, hanem "bevasarol" olyan cegbe, aminek jelentos EU-n beluli gyartasi kapacitasa van, mint pl. Drezda), es bevasarolva a GF-be feltokesiti.

Ez viszon csak a digitalis piac. A GF a digitalis hajraban lemaradva most mar azon van, hogy niche szilikon piacokon legyen dominans (a legdominansabb) szereplo: power, RF, egyeb analog aramkorokben. Ebbol viszont szerintem soha nem lesz annyi plusz R&F toke, hogy onnalloan megint a digitalis piac elvonalaba probaljanak torni. Ott onmagukban – kulso befektetes nelkul – megmaradnak a budget opcionak.

[ Szerkesztve ]

Ölni tudnék egy Nobel-békedíjért.

(#3) Fücsök007 válasza FMarci (#2) üzenetére


Fücsök007
őstag

Egyetértek. Túl sok milliárd dollárt emésztenek fel az új node-ok, ráadásul túl sok buktatóval jár a fejlesztés ha nagyot akarnak ugrani, akárcsak Intelnél. Szerintem jobban járna a piac is, ha olyan 4-5 év múlva licenszelnék a nem EUV 7nm-es eljárást, addigra felfutnak a 6 és 4nm-es olcsósított node-ok is TSMC-nél. :K

(#4) spect80 válasza FMarci (#2) üzenetére


spect80
senior tag

*Silicone = szilikon mesterséges ellen, műanyag felhasználása pl. a barátnőd mellében :)
Silicon = szilícium természetes elem, félvezető, felhasználása pl. a chipgyártásban

[ Szerkesztve ]

(#5) spect80 válasza spect80 (#4) üzenetére


spect80
senior tag

*ellen=elem, de inkább anyag.

[ Szerkesztve ]

(#6) Pug válasza pelgrim_v1 (#1) üzenetére


Pug
veterán

Az up to date node-okon ok mar nem fognak feltunni...

ELADÓ Mous S24 Ultra Limitless 5.0 - MagSafe Speckled Fabric https://hardverapro.hu/apro/bontatlan_mous_s24_ultra_limitless_5_0_magsafe_spe/hsz_1-50.html

(#7) pelgrim_v1 válasza Pug (#6) üzenetére


pelgrim_v1
tag

Erre vagyok kíváncsi. Én örülnék ha még több szereplő lenne a piacon de meg értem a glofo döntését hogy meg álltak a pénz égetéssel. Viszont ha be stabilizálták magukat, meg szedték magukat kicsit én örülnék ha el kezdenének vissza mászni az élbojba

(#8) MeszesKPT válasza pelgrim_v1 (#7) üzenetére


MeszesKPT
őstag

Ez várható volt sajnos, hogy ahogy egyre drágulnak az újabb node-ok, úgy fog valamelyik szereplő kiesni. Az élvonalba innen már nincsen visszaút.

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.