Hirdetés

2024. április 25., csütörtök

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#51) AusWolf válasza Kisgépkezelő (#50) üzenetére


AusWolf
őstag

Ez tényleg jó deszkának néz ki. Úgy tűnik, én nem jártam körbe eléggé a kérdést vásárlás előtt (mindig van valami, amiről megfeledkezik az ember). :B

Az az Intel Gigabit Ethernet logó érdekesen mutat egy AMD-s lapon. :D

[ Szerkesztve ]

Az önvezető autó olyan, mint az önmegivó sör.

(#52) Kisgépkezelő válasza AusWolf (#51) üzenetére


Kisgépkezelő
senior tag

Legalább nekem is RGB yologamer gépem van.
Red: Ryzen
Green: Geforce
Blue: Intel ethernet
Senki se mondhatja rám, hogy bármelyik gyártó fanboya lennék. :D

(#53) Kronos3000


Kronos3000
senior tag

Ez nem az a piac ahol mindig nő a fogyasztás.Persze van egy "normál" csere ciklus de nem egy eldobható mobil kategória.A mostani alaplap árakat nézve,a tartalmukat,"vezérlők" ami majdnem minden a cpu-ban van,egyéb alkatrészek és annak minősége,elég nyilvánvaló szerintem a túlárazottság.Valami innováció sem ártana a diszkó fényeken kívül,és akkor esetleg vonzóbb lenne sokaknak a platform váltás,vagy esetleg csak lap újítás.Vagy nem tudom valami kis gagyi ajándék a népnek,mondjuk alaplap mellé csomagolt egér,pendrive,vagy bármi ami vonzóvá teheti.Vagy egy kedvezmény kupon procira,ssd-re mit tudom én.

Wasabi...

(#54) Geri Bátyó


Geri Bátyó
őstag

Az nyilván nem utolsó szempont, hogy a processzorok teljesítménye nem növekszik és drágábbak is (A Ryzen azért ezt megbolondította kicsit), de az alaplapok ára is az egekben van. Amit manapság középkategóriásnak árulnak, az néhány éve még a középkategória aljába fért volna bele felszereltség tekintetében, de az ára az felső kategóriás. Még 50-60 K körül is kompromisszumokat kell kötni, ami nevetséges.

"Ki a büdös istennyila vagy te bohócképű!?" SzŐr Geri, birodalmi poéta és főszakács (:L topic)

(#55) #16939776 válasza Geri Bátyó (#54) üzenetére


#16939776
törölt tag

Ha nem 1db alaplappal/géppel akarsz mindent megoldani és kötsz néhány ésszerű kompromisszumot, akkor hosszútávon gazdaságosabban ki lehet jönni. Persze minél többet élt vele valaki, annál nehezebb "lejönni" a mindentudó über-PC-ről.

(#56) AusWolf válasza #16939776 (#55) üzenetére


AusWolf
őstag

Hát nem tudom... én egy ASUS Rog Strix B250I-vel továbbra is hiszek a mindentudó über-PC-ben. :D (pedig ez még nem is ATX)

Az önvezető autó olyan, mint az önmegivó sör.

(#57) Geri Bátyó válasza #16939776 (#55) üzenetére


Geri Bátyó
őstag

Kicsit elkéstem a válasszal, de azért leírom.
Mivel a munkám miatt kell a nagy teljesítményű, sokoldalú gép, az ésszerű kompromisszum nálam azt jelenti, hogy a lehető legköltséghatékonyabban próbálok olyan gépet venni, ami 4-5 évig kiszolgál (A jelenlegi lassan 7 éves). Ez nyilván egy felső-közép, vagy felső kategória alja. Fontos a lehető legaktuálisabb hardver és a későbbi frissítés lehetősége, ha az igények megkövetelik.
Az 1366 ez tökéletesen tudta és ha nagyon akarnám, még most is frissíthetném (használt 6 magos Xeon).

Jelenleg Ryzen-ben gondolkodom. A B350 lapokon vagy USB 3.1, vagy Type C van, a kettő együtt nincs.
A jövőben el tudok képzelni 6 magos APU-t, aminek a grafikai teljesítménye is elfogadható lenne (nem játszom), ezért fontos volna a DP kivezetés. A VGA port még sok lapon ott van (minek?), de DP csak elvétve.

Amúgy mi a bánatért kellene több gép, ha az, ami a fő feladatot ellátja, minden másra is jó?

[ Szerkesztve ]

"Ki a büdös istennyila vagy te bohócképű!?" SzŐr Geri, birodalmi poéta és főszakács (:L topic)

(#58) ceia


ceia
őstag

(#43) erer1000 Hány éves is lehet a d-sub? Elavult, ósdi, retró! Azóta a DVI is elavult, azt is lehagyják a lapokról, de a d-subot még szorgosan rányomják. Sajnos még kaphatóak monitorok d-sub kimenettel, ami szintén érthetetlen. A DVI kimenet egyszerűbb, nem kell átalakítani a digitális jelet analóggá. Azaz olcsóbban kijönne a lap és környezetbarátabb lenne nélküle. Vga kártya dettó.
Soros / párhuzamos port van még i/o portként is, tehát nem "csak" tüskesorról beszélünk, itt van egy példa párhuzamosra: Asus H110
Engem zavar a tüskesor is, mert ósdi, elavult és ilyen kinézetűvé teszi a lapot és a BIOS-t, ahol ott látom, és le kell tlltanom, már 20 éve! Végre eltűntek a pata aljzatok, a floppy, de a parallel régebbi ezeknél is, muzeális technológia, de még ott van :W Már régen usb-ről megy minden nyomtató és scanner, mihez kellene még..?

"a 3.0 valamivel bonyolultabb, picit drágább lapot , chipsetet" Ezért lenne jó még a 2.0? Ez ugye nem komoly, 2018-ban? Már jó ideje megvan a 3.0, nem hiszem, hogy túl komplikált, vagy drága lenne ennyi idő után a gyártása. Ráadásul már van 3.1, és kész van az usb 4.0 is. Még jó, hogy nem usb 1.1-et építenek rá egy Skylake lapra.. De ha a 3.0 drágít, a d-sub ugyanezt teszi, mégis rányomják.
Az egérnek jobb az usb 3.0 port, mert az full duplex, a billentyűzetnek pedig a ps/2-őt preferálom, mert több leütést tud kezelni egyszerre.

(#44) AusWolf "Tudtommal a Skylake-től kezdve az Intel nem támogatja az analóg videojelet, így aztán nincs is D-SUB kimenet egy alaplapon sem" Akkor meg tudnád mondani, mlért van a Kaby Lake-hez készült lapokon d-sub? ;) Asrock B250  Asus B250  Gigabyte B250  MSI B250
Nálunk lehet, hogy legtöbben az ócska alaplapi hangot használják spórolásból, de valamiért csak gyártják a minőségi pci-e hangkarikat, pl. Asus és Creative? Mert szebben szól és jobb a 3D-je is játékban. Az alc1150 már egész jó, de alig van alaplap, amin megtalálod. A legtöbbön alc887 van, ami távolról sem nevezhető jónak. :U Na ebben is fejlődhetnének már a lapok. Hiába kerítik körbe fénnyel :DDD a hangchipet, atól az még x@r marad.

[ Szerkesztve ]

        it's more fun to compute

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.