Hirdetés

2024. április 16., kedd

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#1) AAAgold


AAAgold
senior tag

Pedig az Intel mindent megtesz, hogy több alaplap fogyjon...

"Miért imádják az aranyat? Nem lehet megenni..."

(#2) pusszycat


pusszycat
nagyúr
LOGOUT blog

Érthető. Manapság veszel egy alig 1 kilós laptopot csapsz hozzá egy eGpu-t meg egy bitang monitort és készen is vagyunk. :K

Mi 11 Lite 5G 6/128 :)) Xiaomi Redmi Pad 4/128 GB, Laptop Asus Oled Vivobook 16GB/1TB " Azért vagyunk, h legyünk " by pusszycat

(#3) berVi válasza AAAgold (#1) üzenetére


berVi
senior tag

Es szerinted kinek a nyomasara? Szerinted az Intel-t erdekli, hogy a procijat hany eves alaplapba teszed?

(#4) rii válasza berVi (#3) üzenetére


rii
nagyúr

nem olyan erős nyomás az .-)
az intel biztos nem csak egy cuppanós puszit kapott érte .-))))

piros-kapszula: https://www.youtube.com/watch?v=oW-VZVYohRg

(#5) Gicz


Gicz
addikt

mondjuk ha fejlődtek volna annyit a procik, hogy a procitesztes topikok nem 10 olyan hozzászólással kezdődtek volna. hogy:

" akkor még marad a 2700K" (amitől egyébként falnak megyek h minden procitesztes topikban megirja 50 ember h neki marad a régi)

- akkor talán lett volna értelme gépet cserélni és alaplapot venni.....

[ Szerkesztve ]

(#6) erer1000


erer1000
őstag

Meg igazából ha valaki egy PC-t rak össze, sokkal tovább kitart elavulás nélkül mint 2000-es években.
Már nincs akkora igény erősebb cpu ra mint akkor, ha meg igen, úgyis van az adott alaplaphoz erősebb cpu, és így még is oldotta.

Sokan a 2xxx 3xxx i7 ekkel gond nélkül elvannak a mai napig.
Adott alaplap meg ha már régi, relatív olcsón tud bele venni egy csúcs CPU-t ahhoz, GPU csere meg sokkal egyszerűbb.

Érthető hogy így az alaplap a legkevésbé kelendő.

M5A99X-EVO R2.0 , 1050Ti, 4x8GB 1960MHz , FX 8350@4,4GHz, 1x3TB+2x1TB HDD, 120GB+480GB+1TB SSD || HP Pavilion 15-CX0000NH

(#7) derive válasza berVi (#3) üzenetére


derive
senior tag

Igen erdekli. Szerinted a chipsetet meg az alaplapi vezerloket ki gyartja?

(#8) Cassi válasza berVi (#3) üzenetére


Cassi
senior tag

Persze, hogy érdekli, azt szeretné, hogy 0 éves alaplapot használj, mert a chipsetet is ő gyártja. A CL teljes siker lesz ilyen szempontból.

(#9) AAAgold válasza berVi (#3) üzenetére


AAAgold
senior tag

Hmm, mintha épp az lenne a legújabb trend intelnél, hogy hiába az azonos foglalat, kompatibilitási problémák lesznek... Most új inteles lapot venni elég "rizikós", mivel a kompatibilitás és a jövőállóság is igen furcsa lett...

"Miért imádják az aranyat? Nem lehet megenni..."

(#10) enginev3.0


enginev3.0
félisten

Ki kell rúgni az elévülés tervezőket, és újakat felvenni :))

A sas száll ide - száll oda, de a szálloda nem sas ide - sas oda || Logitech <3

(#11) rii válasza enginev3.0 (#10) üzenetére


rii
nagyúr

a mondat első felével egyetértek .-)))))

de tényleg .... milyen jó lenne ha minden ipar nem abba az irányba tartana, amire a 90-es évektől rákaptak, hogy csináljunk szart, és had vegyék meg egy év múlva is ....

piros-kapszula: https://www.youtube.com/watch?v=oW-VZVYohRg

(#12) xeon forever


xeon forever
addikt

Én még a mai napig elvagyok a 775 foglalattal. Amire kell arra jó. Még 2017s gammák is elindulnak. Az avx limitbe egyszer szaladtam bele. Szóval az alaplap piac akkor fog fellendülni ha teljesen különszedik a gémekre/munkára/médiára őket. Magyarula programok legyenek dedikálva a feladathoz. De ez az üzleti gondolkodás 10-év minimum mire megint ráfordul a világ.

PS5 jobb lenne Intellel+Nvidiaval? :P

(#13) xeon forever válasza rii (#11) üzenetére


xeon forever
addikt

Erre utaltam én is. +1.

PS5 jobb lenne Intellel+Nvidiaval? :P

(#14) Kisgépkezelő válasza Gicz (#5) üzenetére


Kisgépkezelő
senior tag

Most cseréltem AM3-ról AM4-re, és tulajdonképp amíg nem indítok el játékot, addig észre sem veszem a különbséget. Netezésre, szövegszerkesztésre, tartalomfogyasztásra gyakorlatilag ugyanolyan jó volt a régi is. A munkahelyemen is csak azokat a gépeket újítják amiken számításigényes munkát végeznek. Táblázatkezelésre, SAP birizgálásra meg ilyesmikre tökéletesen elég az 5-6 generációval ezelőtti gép is.
Ha a saját gépemet számítom, akkor a Phenom II --> Ryzen ugrás nagyjából 6 Intel és 3 AMD generáció átugrása. Ez nagyjából akkora ugrás időben és architekturák számában is, mintha egy 300 MHz-es Pentium II-ről váltanék egy majd 3GHz-es Northwood P4-re. Aközött a kettő között és és föld volt a különbség, most meg szinte csak annyi, hogy minden jobban fut, de ami már eddig is elég jól futott, ott alig látni változást.

[ Szerkesztve ]

(#15) AAAgold válasza rii (#11) üzenetére


AAAgold
senior tag

Khmm, mintha pont az lenne az egyik gond, hogy még mindig elég jók a régi cuccok.

Az egyik ember fogyasztása a másik embernek munkát/megélhetést biztosít.

Ha nincs fogyasztás, akkor nincs bevétel se - és így szép láncreakció tud elindulni...

[ Szerkesztve ]

"Miért imádják az aranyat? Nem lehet megenni..."

(#16) #16939776


#16939776
törölt tag

Ott fordult földbe a dolog, amikor majd-10 évvel ezelőtt elérhető árú lett az SSD, és a felhasználóknak kiderült, hogy nem a CPU/Memória(alaplap/platform) "gyenge" teljesítménye miatt válik használhatatlanná a gép az OS telepítését követően.

Egy E8400@4Ghz 8GB DDR2 rammal, nem olcsó sata SSD-vel még MA is elég lenne a tevékenységem 80%-ra, és nem mondanám meg, hogy csak 2 szál dolgozik a háttérben, egy elég lassúcska memóriaalrendszerrel megtámasztva.

[ Szerkesztve ]

(#17) Vikthor


Vikthor
nagyúr

Én 2013-ban vettem meg a Sabertooth Z87-es lapot, 4770K procival és 16 GB RAMal, természetesen 256 GB-os gyors SSD-vel. Azóta múködik, és nem kellett hozzányúlnom. Azelőtti konfigom is 4-5 évet ment mire lecseréltem az egészet. Manapság már nem 1-1,5 évente cseréljük a gépet, mert időtállóbb rendszereket adnak ki.

~ B & B & L & N | Suomi Finland Perkele ~

(#18) gianni85


gianni85
veterán

Érthető. Ha csak a saját munkahelyemből indulok ki, itt kikopott már minden desktop és csak laptopok vannak. És ez csak egy multi cég Magyarországon. Gondolom globálisan is megfigyelhető a jelenség.

(#19) Gicz válasza Kisgépkezelő (#14) üzenetére


Gicz
addikt

Igen, ez így igaz!

Viszont nézzük meg mobilon mi van? 5 évvel ezelőtt kb tizede volt egy mobil CPU számítási teljesítménye. (és hogy a mai oprendszerek és appok hogy futnak az 5 évvel ezelőtti mobilon...)

Ha ilyen ütemben fejlődtek volna az asztali CPU-k ( és ha van CPU telj, akkor valsz az alkalmazás fejlesztőknek is követik a fejlesztéssel ezt) akkor már neked is rég kellett volna váltanod, és fogynának az alaplapok :)

Én megpályázok egy 8700K-t ha megjelenik, elsődleges célja az otthoni gépemnek a játék, 144hz-es monitorral, szóval nem elég az h "60fps-t tud a ryzen is" sajnos, pedig nagoyn szimpatikus és nagyon szívesen vennék egy 1700X-et. De egyszálas teljesítményben jó 25%-al alatta van tuninggal is az inteleknek sajnos.

(#20) Acélfarkas


Acélfarkas
senior tag

Talán az alaplapokat nem 2-3x áron kéne adni, elvégre nagy rakat vezérlő beköltözött a prociba.

"Nem kérdőjeleztem meg, hogy hülyeséget mondasz!"

(#21) kriszpontaz válasza Acélfarkas (#20) üzenetére


kriszpontaz
veterán

Drága az RGB és a PCB festés.

(#22) AusWolf


AusWolf
őstag

Az egy dolog, hogy új platform kell a Coffee Lake mellé, de most évek óta először kap az ember +2 magot a parasztvakítás mellé - más kérdés, hogy milyen áron, és hogy azt hajlandó lesz-e a mezei felhasználó megfizetni (valószínűleg nem, mivel olyan nagy szükség igazából nincs rá, hacsak nem multitaskingol/renderel az illető). Amúgy is egyre inkább a szoftveres optimalizáción múlik minden, és nem a hardveres teljesítményen. Szóval ja, az állóvizet felrázni nem egyszerű vállalkozás manapság.

Az önvezető autó olyan, mint az önmegivó sör.

(#23) pengwin válasza pusszycat (#2) üzenetére


pengwin
addikt

Ja, csak ez kb. 3-4-szer annyiba fog kerülni, mint egy hasonló asztali gép. (Normális laptop amin van TB3 nem olcsó mulatság... eGPU dokkoló ~200$... és akkor hozzá egy VGA, ami elég hülyén néz ki, ha csak 200$-os)
De legalább trendi lesz, rossz lesz a támogatottsága az eGPU-doboznak, és sokkal hamarabb tönkre fog menni, mint egy normálisan hűtött asztali gép.
Ja, és azt említettem, hogy ez legalább trendi lesz?

(#12) xeon forever
Viszont ilyen felhasználónévvel eléggé korlátozottak lesznek a fejlesztési lehetőségeid... ;]

(#24) AAAgold
És valóban, igazad van, pont ezt hogyan felejthettem ki! :W
De akkor leírom: a drága ultrabook eGPU dokkolóval, vért izzadva elrejtett kábelrengeteggel trendi.

[ Szerkesztve ]

Üdv, pengwin

(#24) AAAgold válasza pengwin (#23) üzenetére


AAAgold
senior tag

kifelejtetted, hogy de legalább trendi lesz :)

"Miért imádják az aranyat? Nem lehet megenni..."

(#25) Kisgépkezelő válasza Gicz (#19) üzenetére


Kisgépkezelő
senior tag

Szerintem pont fordítva van. Rétegigény lett az erős asztali CPU, mert igazából a 6-8 évvel ezelőttiek teljesítménye is bőven elegendő a legtöbb alkalmazás futtatásához. A többségnek ennél nincs is többre szüksége. Ezért terjednek az Atomos bizgerentyűk is (tablet, all in one, compute stick, kínai mini dobozpc stb...). Akinek meg nem elég, azoknak adnak drágán tuningos gamerprocesszort, vagy még sokkal drágábban rengeteg magos Xeonokat, T.Rippereket.
Az ARM alapú mobil CPU-k is hasonló utat futnak majd be szerintem. Egyszercsak elérnek egy épp elégséges szintet, aztán hirtelen megtorpan a fejlődés, mert onnantól egy manapság "enthusiast"-nek bélyegzett rétegen kívül a kutyát nem fogja érdekelni, hogy mi van a hátlap alatt, amíg "smooth" a rendszer. Onnantól valószínűleg az lesz a cél, hogy minél olcsóbban minél kisebb fogyasztással tudják elérni azt az "épp jó" szintet, és legfejlebb 1-2 villantós SoC-ot kiadnak, hogy megmutassák ki a király antutuban.

[ Szerkesztve ]

(#26) Maelephant válasza gianni85 (#18) üzenetére


Maelephant
aktív tag

Nálunk is most kezdődik a laptopot minden dolgozónak program, korábban még lehetett desktopot kérni, most már nem. Sajnos ez burkoltan annak az elvárásnak a tárgyiasítása, miszerint vigyél haza is munkát, hiszen ott a hordozható gép (bár a munkahelyi környezet nélkül).

(#27) Maelephant válasza Gicz (#19) üzenetére


Maelephant
aktív tag

De ha játék közben videót vágsz, streamelsz, 3D render fut simán és CAD-alkalmazásban is, valamint zenét hallgatsz, filmet nézel stb. akkor sokkal gyorsabb! (bocs...trollkodás)

[ Szerkesztve ]

(#28) xeon forever válasza pengwin (#23) üzenetére


xeon forever
addikt

Workstation párti vagyok ez van. Azok meg 20évet is mennek. Szóval maradok a xeonnál. :P

PS5 jobb lenne Intellel+Nvidiaval? :P

(#29) gianni85 válasza Maelephant (#26) üzenetére


gianni85
veterán

Nálunk inkább BCP része, de benne van amit te is írsz. Bár ha nincs ügyelet, vagy készenlét akkor nem kényszeríthetnek, én nem is szoktam hazavinni a gépet.

(#30) ttt


ttt
senior tag

Meg ugye az is játszik, hogy a néhány százaléknyi plusz tejesítményhez vehet 3-4-szer drágábban alaplapot. Jó eséllyel sokan megújítanák a rendszerüket, ha nem majd egy proci áráért árulnák a valóban jobb lapokat.

Persze az mindenképp játszik, hogy a proci teljesítmények sem duplázódnak, de még néha a plusz 30% sincs meg. Azon a technikán meg már át lát a nép, hogy az procikhoz csak új foglalatos lap játszik - legfeljebb nem váltunk azonnal, annyit nem hoznak plszban, hogy százezreket dobáljunk ki.

Nyilván nem mi vagyunk a célpiac, de az árérzékenység máshol is játszik. A vállaltoknál meg már az általatok által is említett laptopra- vagy a szerver parkra- és/vagy felhőbe település a tendencia. A gémer piac meg nem olyan nagy, bármennyire is gondolnánk. (Főleg, ha tovább eröltetik ezt a karácsonyfa designt ;] )

(#31) rii válasza AAAgold (#15) üzenetére


rii
nagyúr

én általánosságban értettem ezt, autóipartól kezdve a konyha kisgépketől az 500 ft-os fémfűrészre, ami 1x sem használatos

és értem én, hogy így működik a fogyasztói társadalom, ,,, de et nem jelent azt, hogy az ermberiség helyes útin jár

önzővé és kegyetlenné vált az ember mind a növények, állatok és az emberek felé, az elesettek, nélkülözők felé.

környezetszennyezés - hány ipar van, amit fel lehetne számolni, ha nem 1 évre (vagy annyira sem) terveznék meg az eszközöket? (autóipar, konyhai kisgépek stb, stb, stb ... )

piros-kapszula: https://www.youtube.com/watch?v=oW-VZVYohRg

(#32) Gicz válasza Maelephant (#27) üzenetére


Gicz
addikt

Hmmm, erre nem is gondoltam, akkor x1950 lesz mégiscsak :D

(#33) Tigerclaw


Tigerclaw
nagyúr

Én tavaly annyit tettem hozzá a számokhoz, hogy cseréltem AM2-ről AM3+ -ra, a CPU meg maradt a régi Phenom II. Gyakorlatilag csak a DDR3 és az USB 3.0 támogatás kellett. Vehettem volna persze AM4-et is, ha az AMD nem dönt úgy, hogy a Bristol Ridge-et csak az OEM piacnak adja.

Idén a Ryzen CPU-k és az AM4-es lapok k. magas árcédulája miatt nem érzek semmit késztetést, hogy cseréljek. Ezen is elfut minden amit használok. Őszintén szólva a desktop gép már csak púp a hátamon. Ha a konzol kiválthatná már rég nem lenne, de sajna a PC only játékok a kedvenceim.

A Raven Ridge meg ki tudja mikor jön és milyen ütemben lesz elérhető nekünk, mert lehet hogy az AMD megismétli a tavalyi mutatványát.

Úgy látom, hogy ma egy belépő gamer alaplap-cpu kombó már sokkal drágább mint pár évvel ezelőtt. Az intel monopol helyzetben felvitte az árakat, az AMD meg idén csatlakozott hozzá. A desktop szegmens meg tovább csökken, mert aki nem játszik, nem dolgozik komolyabb teljesítményt igénylő programokkal, az már nem vesz asztali gépet.

Az a baj a világgal, hogy a hülyék mindenben holtbiztosak, az okosak meg tele vannak kételyekkel.

(#34) nubreed


nubreed
veterán

Egyszerűen az alaplap és cpu gyártóknak arra kéne berendezkedni, hogy most már az a trend, hogy 5-7 évente cserélünk gépet, nem 1-2 évente, mint mondjuk a 2000 -es években. Egy + 5 maximum 10%-os teljesítmény növekedésért senki nem fog évente kiadni 150-200 ezer Ft -ot. Ilyen egyszerű.

We are the first of cyber evolution. We are the first to program your future.

(#35) AusWolf válasza nubreed (#34) üzenetére


AusWolf
őstag

Valószínűleg épp arra rendezkednek be, és azért ilyen drága. ;)

Az önvezető autó olyan, mint az önmegivó sör.

(#36) nubreed válasza AusWolf (#35) üzenetére


nubreed
veterán

Nem csak 100k+ -os alaplapok vannak, mindkét oldalon megvannak a 25-40k közötti alaplapok a mai napig. Ezekre nem mondanám, hogy drága.

We are the first of cyber evolution. We are the first to program your future.

(#37) AusWolf válasza nubreed (#36) üzenetére


AusWolf
őstag

Na ja. Ráadásul ha az ember megelégszik a gyári órajelekkel, akkor a Z helyett H, vagy B chipsetes alaplapon spórolhat 5-10 ezret (a 40 ezres kategóriához képest), és a non-K procin is vagy 10-15-öt. És most minőségi alaplapról van szó. Ha valakinek Celeron, vagy Pentium mellé elég a "gagyi", az további 5-10 ezer a zsebben.

Ésszel kell vásárolni, annyi szent.

Az önvezető autó olyan, mint az önmegivó sör.

(#38) Lacok válasza AAAgold (#9) üzenetére


Lacok
őstag

A jövőállóság a Coffee Lake esetében konkrétan zsákutca mert , ha igazak a hírek akkor jövőre jön 10nm-en az Ice Lake asztali vonalra.

"Errare humanum est, sed in errare perseverare diabolicum"

(#39) pusszycat


pusszycat
nagyúr
LOGOUT blog

Az meg ugye kisebb lesz,jöhet az új alaplap.

Mi 11 Lite 5G 6/128 :)) Xiaomi Redmi Pad 4/128 GB, Laptop Asus Oled Vivobook 16GB/1TB " Azért vagyunk, h legyünk " by pusszycat

(#40) xeon forever válasza AusWolf (#35) üzenetére


xeon forever
addikt

Még 10 év mire a folyamat végére érünk.

PS5 jobb lenne Intellel+Nvidiaval? :P

(#41) ceia


ceia
őstag

Az alaplapgyártók is hibásak, mert gány lapokat csinálnak. Mit keres ma rajtuk a soros/párhuzamos port, az usb 2.0, a d-sub? Ezeknek semmi helye egy modern alaplapon. Miért nem gondolnak azokra, akik hangkártyát is használnának, miért nem tesznek egy 1x aljzatot a 16x aljzat processzor felőli oldalára is? Miért olyan rondák a lapok? Vagy az igényesség teljes hiánya, vagy giccs, ez a választék. Nekem hiányoznak a színes aljzatok, mint régebben. Ma a fekete lapon minden fekete. Ja, és ki ne hagyjam, van olyan, amin 2db három tűs aljzat van rendszer ventinek. :U

        it's more fun to compute

(#42) Apollyon


Apollyon
Korrektor

Trololo. Ki gondolta volna, hogy nem fog a végtelenségig növekedni az alaplapi piac? :U

#1) Respect the privacy of others. #2) Think before you type. #3) With great power comes great responsibility.

(#43) erer1000 válasza ceia (#41) üzenetére


erer1000
őstag

Rengeteg embernek a régi dsub-os monitorra megfelelő, nem akarja lecserelni, mert HD FHD dsub monitorja van, hibátlan állapotban.
Ha meg lekerul a dsub, max vesz egy átalakítót. Viszont ha valaki rak dsub-os az alaplapra vagy a vga-ra az a vevőnek is szimpatikusabb, mert nem kell konverter.
És így máris van + vevő

Soros, párhuzam portot már csak alaplapi tűk formájában látok, ami teljesen korrekt megoldás, mert kb helyet se nagyon foglal, akinek meg mégis kell, annak van.
USB 2.0 elég sok mindenre elég, és a 3.0 valamivel bonyolultabb, picit drágább lapot , chipsetet. Lásd, chipsetben alig lenne különbség a kategóriák közt, meg amúgy a többség egyszerre max 2 usb 3.0-t hasznal.

Webkamera, egér, Bill, 2.0 elég ehhez .

Az en alaplapomon 1x aljzat van a 16x nek a cpu felőli oldalán.
:)

Mindenre van megoldas

M5A99X-EVO R2.0 , 1050Ti, 4x8GB 1960MHz , FX 8350@4,4GHz, 1x3TB+2x1TB HDD, 120GB+480GB+1TB SSD || HP Pavilion 15-CX0000NH

(#44) AusWolf válasza ceia (#41) üzenetére


AusWolf
őstag

Nem bántásképpen, de kicsit mintha le lennél maradva. :))

Tudtommal a Skylake-től kezdve az Intel nem támogatja az analóg videojelet, így aztán nincs is D-SUB kimenet egy alaplapon sem, sőt, a 200-as sorozattól már DVI se nagyon (AMD-nél nem tudom mi a helyzet). Soros és párhuzamos port már jó ideje csak alaplapi headerként van jelen, ahogy erer1000 is említette - bár az én ROG B250I-men még úgy se. 3 tűs fan headert is legfeljebb valami filléres tesco value alaplapon láthattál. Az USB 2.0 egérnek és billentyűzetnek bőven elég, úgyhogy nem értem, mi azzal a baj, hogy van. PCI/PCI-E hangkártya pedig elég kevés embernek kell, így csak miattuk nem hiszem, hogy megérné alaplapot tervezni. Ettől függetlenül abban igazad van, hogy egy ATX lapon bőven elférne egy x1-es csati az első x16 felett (főleg amióta a 3 utas SLI nem támogatott). A csatik színe meg ízlés dolga. Nekem személy szerint jobban bejön a fekete, mint a 15 évvel ezelőtti csiricsáré színek. ;)

Az önvezető autó olyan, mint az önmegivó sör.

(#45) NomadND1


NomadND1
senior tag

Lassan megtanulják az alaplapgyártók, hogy kezd kihalni az a stratégia, hogy kiadnak egy alaplapot, majd pár hónap múlva ugyan azt mondjuk WI-FI-vel, nagyobb hűtőbordával, rgb világítással stb.
Az Asus-nak jelenleg 17 különféle lapja van AM4-hez. Intel 1151-hez 140! :W

Minek? :U

(#46) bambano


bambano
titán
LOGOUT blog

engem dühít, hogy olyan gyorsan avultatják a procijaikat meg a többit, hogy nem lehet követni...
mire leszállítanak egy komolyabb gépet, elavul.

miközben akkora pofonokba szalad bele az intel, mint legutóbb a ht bug. ne erőltessék ezt a platformváltást, csak bef.sás lesz a vége.

Egy átlagos héten négy hétfő és egy péntek van (C) Diabolis

(#47) AusWolf válasza NomadND1 (#45) üzenetére


AusWolf
őstag

Érdekes, az ASUS honlapja szerint 14 lapjuk van AM4-hez, és 59 Intel 1151-hez (bár ez is sok). :U

Én inkább azt sajnálom, hogy ebből mini-ITX méretű AM4-es nincs egy se, Intel 1151-es pedig csak 4. Bár amíg ebből a 4-ből az egyik pont olyan, amilyet akartam, és aztán meg is vettem, és elégedetten használom, addig nincs okom panaszra. :) Bár azért jó lett volna, ha legalább lehetőségem lett volna átgondolni, hogy Ryzen legyen, vagy Core i7. :((( Más márkából is csak filléres, béna mini-ITX lapokat láttam AM4-hez.

Az önvezető autó olyan, mint az önmegivó sör.

(#48) djculture válasza erer1000 (#43) üzenetére


djculture
félisten

dsub újabb kártyákon már sima átalakítóval nem megy.. Digitális jelet adnak csak. Elég sokan be is szopják, megveszik a dsubos régi monitorhoz az új kártyát és lesnek hogy nincs jel. Hiába dugják rá a sima passzív átalakitót a dvi kimenetre azon már nincs meg az analóg tüske. Vehetnek egy aktiv átalakitót, e-bay meg a kínaiaktól nem drága az aktiv sem csak itt adják drágán.

[ Szerkesztve ]

(#49) erer1000 válasza djculture (#48) üzenetére


erer1000
őstag

Igazából passzív is filléres (ezres).
HDMI-dsub passzív van nekem ebayról.
Nem hangyás , nem színezi el másmilyenre , teszi a dolgát.

M5A99X-EVO R2.0 , 1050Ti, 4x8GB 1960MHz , FX 8350@4,4GHz, 1x3TB+2x1TB HDD, 120GB+480GB+1TB SSD || HP Pavilion 15-CX0000NH

(#50) Kisgépkezelő válasza AusWolf (#47) üzenetére


Kisgépkezelő
senior tag

Nekem egy hosszú és kacifántos nevű ASRock X370-es ITX lapom van. Hogy béna e, az majd kiderül pár év használat alatt, de filléresnek semmiképp sem nevezném, vagy legalábbis nekem elég közel volt a fájdalomküszöbömhöz. Papíron nagyjából ugyanannyit tud, mint a vele egy kategóriába tartozó 1151-es ITX lapok. Egyébként pont egy AM3-as ASUS ITX lapról váltottam erre.

(#51) AusWolf válasza Kisgépkezelő (#50) üzenetére


AusWolf
őstag

Ez tényleg jó deszkának néz ki. Úgy tűnik, én nem jártam körbe eléggé a kérdést vásárlás előtt (mindig van valami, amiről megfeledkezik az ember). :B

Az az Intel Gigabit Ethernet logó érdekesen mutat egy AMD-s lapon. :D

[ Szerkesztve ]

Az önvezető autó olyan, mint az önmegivó sör.

(#52) Kisgépkezelő válasza AusWolf (#51) üzenetére


Kisgépkezelő
senior tag

Legalább nekem is RGB yologamer gépem van.
Red: Ryzen
Green: Geforce
Blue: Intel ethernet
Senki se mondhatja rám, hogy bármelyik gyártó fanboya lennék. :D

(#53) Kronos3000


Kronos3000
senior tag

Ez nem az a piac ahol mindig nő a fogyasztás.Persze van egy "normál" csere ciklus de nem egy eldobható mobil kategória.A mostani alaplap árakat nézve,a tartalmukat,"vezérlők" ami majdnem minden a cpu-ban van,egyéb alkatrészek és annak minősége,elég nyilvánvaló szerintem a túlárazottság.Valami innováció sem ártana a diszkó fényeken kívül,és akkor esetleg vonzóbb lenne sokaknak a platform váltás,vagy esetleg csak lap újítás.Vagy nem tudom valami kis gagyi ajándék a népnek,mondjuk alaplap mellé csomagolt egér,pendrive,vagy bármi ami vonzóvá teheti.Vagy egy kedvezmény kupon procira,ssd-re mit tudom én.

Wasabi...

(#54) Geri Bátyó


Geri Bátyó
őstag

Az nyilván nem utolsó szempont, hogy a processzorok teljesítménye nem növekszik és drágábbak is (A Ryzen azért ezt megbolondította kicsit), de az alaplapok ára is az egekben van. Amit manapság középkategóriásnak árulnak, az néhány éve még a középkategória aljába fért volna bele felszereltség tekintetében, de az ára az felső kategóriás. Még 50-60 K körül is kompromisszumokat kell kötni, ami nevetséges.

"Ki a büdös istennyila vagy te bohócképű!?" SzŐr Geri, birodalmi poéta és főszakács (:L topic)

(#55) #16939776 válasza Geri Bátyó (#54) üzenetére


#16939776
törölt tag

Ha nem 1db alaplappal/géppel akarsz mindent megoldani és kötsz néhány ésszerű kompromisszumot, akkor hosszútávon gazdaságosabban ki lehet jönni. Persze minél többet élt vele valaki, annál nehezebb "lejönni" a mindentudó über-PC-ről.

(#56) AusWolf válasza #16939776 (#55) üzenetére


AusWolf
őstag

Hát nem tudom... én egy ASUS Rog Strix B250I-vel továbbra is hiszek a mindentudó über-PC-ben. :D (pedig ez még nem is ATX)

Az önvezető autó olyan, mint az önmegivó sör.

(#57) Geri Bátyó válasza #16939776 (#55) üzenetére


Geri Bátyó
őstag

Kicsit elkéstem a válasszal, de azért leírom.
Mivel a munkám miatt kell a nagy teljesítményű, sokoldalú gép, az ésszerű kompromisszum nálam azt jelenti, hogy a lehető legköltséghatékonyabban próbálok olyan gépet venni, ami 4-5 évig kiszolgál (A jelenlegi lassan 7 éves). Ez nyilván egy felső-közép, vagy felső kategória alja. Fontos a lehető legaktuálisabb hardver és a későbbi frissítés lehetősége, ha az igények megkövetelik.
Az 1366 ez tökéletesen tudta és ha nagyon akarnám, még most is frissíthetném (használt 6 magos Xeon).

Jelenleg Ryzen-ben gondolkodom. A B350 lapokon vagy USB 3.1, vagy Type C van, a kettő együtt nincs.
A jövőben el tudok képzelni 6 magos APU-t, aminek a grafikai teljesítménye is elfogadható lenne (nem játszom), ezért fontos volna a DP kivezetés. A VGA port még sok lapon ott van (minek?), de DP csak elvétve.

Amúgy mi a bánatért kellene több gép, ha az, ami a fő feladatot ellátja, minden másra is jó?

[ Szerkesztve ]

"Ki a büdös istennyila vagy te bohócképű!?" SzŐr Geri, birodalmi poéta és főszakács (:L topic)

(#58) ceia


ceia
őstag

(#43) erer1000 Hány éves is lehet a d-sub? Elavult, ósdi, retró! Azóta a DVI is elavult, azt is lehagyják a lapokról, de a d-subot még szorgosan rányomják. Sajnos még kaphatóak monitorok d-sub kimenettel, ami szintén érthetetlen. A DVI kimenet egyszerűbb, nem kell átalakítani a digitális jelet analóggá. Azaz olcsóbban kijönne a lap és környezetbarátabb lenne nélküle. Vga kártya dettó.
Soros / párhuzamos port van még i/o portként is, tehát nem "csak" tüskesorról beszélünk, itt van egy példa párhuzamosra: Asus H110
Engem zavar a tüskesor is, mert ósdi, elavult és ilyen kinézetűvé teszi a lapot és a BIOS-t, ahol ott látom, és le kell tlltanom, már 20 éve! Végre eltűntek a pata aljzatok, a floppy, de a parallel régebbi ezeknél is, muzeális technológia, de még ott van :W Már régen usb-ről megy minden nyomtató és scanner, mihez kellene még..?

"a 3.0 valamivel bonyolultabb, picit drágább lapot , chipsetet" Ezért lenne jó még a 2.0? Ez ugye nem komoly, 2018-ban? Már jó ideje megvan a 3.0, nem hiszem, hogy túl komplikált, vagy drága lenne ennyi idő után a gyártása. Ráadásul már van 3.1, és kész van az usb 4.0 is. Még jó, hogy nem usb 1.1-et építenek rá egy Skylake lapra.. De ha a 3.0 drágít, a d-sub ugyanezt teszi, mégis rányomják.
Az egérnek jobb az usb 3.0 port, mert az full duplex, a billentyűzetnek pedig a ps/2-őt preferálom, mert több leütést tud kezelni egyszerre.

(#44) AusWolf "Tudtommal a Skylake-től kezdve az Intel nem támogatja az analóg videojelet, így aztán nincs is D-SUB kimenet egy alaplapon sem" Akkor meg tudnád mondani, mlért van a Kaby Lake-hez készült lapokon d-sub? ;) Asrock B250  Asus B250  Gigabyte B250  MSI B250
Nálunk lehet, hogy legtöbben az ócska alaplapi hangot használják spórolásból, de valamiért csak gyártják a minőségi pci-e hangkarikat, pl. Asus és Creative? Mert szebben szól és jobb a 3D-je is játékban. Az alc1150 már egész jó, de alig van alaplap, amin megtalálod. A legtöbbön alc887 van, ami távolról sem nevezhető jónak. :U Na ebben is fejlődhetnének már a lapok. Hiába kerítik körbe fénnyel :DDD a hangchipet, atól az még x@r marad.

[ Szerkesztve ]

        it's more fun to compute

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.