Hirdetés

2024. április 19., péntek

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#1) Simba86


Simba86
senior tag

ameddig 20 ezer körül árulják az 1/8-as, 1/16-os, max 3000 mAh-s modelleket, addig ez így is marad...

Siemens C35-> Siemens MT50-> Motorola E398-> SE K750i-> Nokia 6220 Classic-> ZTE Blade-> SE Xperia Mini Pro-> Samsung Galaxy S Advance -> Sony Xperia SP -> Huawei P8 Lite -> Xiaomi Redmi Note 4 -> Xiaomi Redmi Note 6 Pro ->Xiaomi Redmi Note 9 -> Xiaomi Redmi Note 11

(#2) AxBattler válasza Simba86 (#1) üzenetére


AxBattler
félisten

+1
Amíg a használható, normális modellek 100k HUF-körül jönnek, addig ne is csodálkozzanak a gyártók.

"Csak egy dologtól félek. Ha meghalok, az asszony eladja a gépeimet annyiért, amennyit bevallottam neki." KERESEM: Lian Li PC-C50 ......................................................................................................................

(#3) #56573440 válasza AxBattler (#2) üzenetére


#56573440
törölt tag

Főleg úgy, hogy se nagyon innováció, se olyan áttörés nincs, ami miatt váltani kéne. Így meg a piac viszonylag szűk, mert a 2-3-4-5 éves gépekkel is pont úgy el tud netezni az ember mint előtte. Asszonynak talán az első gen lenovo tabja van 10"-os, és nem igazán érezzük hogy kéne váltani...

(#4) Quqesz


Quqesz
nagyúr

+1
Ha csak tab kell akkor van olcsón, de hamar elveszi a kedved(ez kb 50-60e forintos árig igaz),ha viszont normálisat akarsz, akkor már nem olcsó és annyiért már kapsz egy ipad-ot is. Pont most nézegettem, mert a zenpad z300c-m aksija feleződött és sokszor olyan gyors, mint a tecsós tabom volt(intel 3200 proci)...

Fotóban nincs gixer, ha van nálad egy Pixel!

(#5) Mr.Silkó


Mr.Silkó
veterán

Nem csodálom, egyre kevesebb ezeknek az eszközöknek a létjogosultsága.

(#6) forgonati


forgonati
őstag

Szerintem úgy ahogy van, vakvágány az egész tablet dolog, amit nem tudok megcsinálni mobilon, akkor felütöm a laptopot, SSD-vel 15mp a boot, nem nagy ügy. Semmi szükségem még egy plusz kütyüre az 5,5 meg a 14 coll közé. Persze gondolom másnak meg mások az igényei....

[ Szerkesztve ]

Keelah Se'lai!

(#7) HarleyCustom válasza forgonati (#6) üzenetére


HarleyCustom
veterán

Kapni tepsi telefonokat mostmár. (Azt használok én is :) )
Nem nagyon van szükség tabletre,legalábbis nekem.

HARLEY-DAVIDSON Custom & DUCATI Meccanica, Bologna.

(#8) Xaels válasza #56573440 (#3) üzenetére


Xaels
félisten

Ne is mond. Párom kapott egy Galaxy Tab S 8.4 LTE-t több mint 2 éve. Az akkor volt 120-130k körüli áron. Paramétereiben ugyanezért az árért szinte nincs jobb mai napig összességében, van ami jobb 1-2 dologban, de másban viszont rosszabbak. A folytatásban meg a Samsung is el van szállva.

Párom imádja egyébként a tabletet otthon. Nem kell a laptoppal zsonglőrködni, netezni, instázni stb. sokkal kényelmesebb is.

[ Szerkesztve ]

PSN ID: Lord_Machine_X /// SYMPHONIC POSTAPOCALYPTIC REINDEER-GRINDING CHRIST-ABUSING EXTREME WAR PAGAN FENNOSCANDIAN METAL

(#9) moleculez


moleculez
veterán

Miközben az iOS-re olyan (fél)profi felhasználásra is megfelelő appok vannak, amik értelmet is adnak az egész történetnek. Leginkább kreatív szcénában. Adobe termékek is igen szépen összedolgoznak az iEszközökkel. A Pencil is jól sült el, 12,9"-en igen hasznos, és appok is vannak rá.
Android vonalon talán a Tab S3 egy ígéretes próbálkozás, de akkora szoftverers támogatás nincs mögötte.

Még nincs kész, de már majdnem elkezdtük!

(#10) #16820480 válasza forgonati (#6) üzenetére


#16820480
törölt tag

Akinek nincs okostelefonja (pl. idősebb generáció), azoknak jó választás lehet egy tablet, mondjuk híreket elolvasni, játszani a fotelban, ahol egy laptop csak nyűg lenne, asztali gép meg overkill.

Amúgy értem azt, hogy ez másodlagos eszköz lenne a legtöbb embernél, és arra nem akarnak annyit kiadni, mint az elsődlegesre (telefon), de egy középkategóriás telefon ilyen 100 ezer körül van simán, egy felső kategóriás meg 150-200-ról indul. Ha egy tabletben normális hardver lenne, meg 3-szor akkor kijelző, mint a telefonban, akkor hogy adnák már 50-60 ezerért? Még a 130 ezres iPad kimondottan olcsónak is mondható a tudásához képest, csak hát második kütyüre nem szívesen költ ennyit az ember.
De ha mondjuk valaki megvesz egy telefont 200-ért, akkor egy tablet 100 körül nem irreális egyáltalán.

(#11) joey04


joey04
titán

Ilyen ajánlatok mellett nem csoda...

"Ha nem vennél a kezedbe gyorsabb telefont, akkor soha nem mondanád meg, hogy mennyivel gyorsabb telefonok vannak jelenleg a piacon."

(#12) HarleyCustom válasza #16820480 (#10) üzenetére


HarleyCustom
veterán

"...Amúgy értem azt, hogy ez másodlagos eszköz lenne a legtöbb embernél, és arra nem akarnak annyit kiadni, mint az elsődlegesre (telefon),..."

A piac meg is mutatta, hogy nincs nagyon rá szükség. Egyre kevesebb fogy.

joey04: +1 Gyenge és elavult.

[ Szerkesztve ]

HARLEY-DAVIDSON Custom & DUCATI Meccanica, Bologna.

(#13) Eugene Roe


Eugene Roe
őstag

Vicces, mert mi pedig éppen most, a trend lecsöngése után gondolkodunk a 2. tablet (ipad air) beszerzésén. 8-10 óra monitor előtti munka után nem arra vágyom, hogy otthon is gép elé üljek, a telefont pedig nem akarom este 10-kor 25-30cm-ről bámulni, amikor cikket olvasnék :)

+ inkább 120k telefon és 120k tablet, mint egy note 8 vagy s8+ 240-ért.

[ Szerkesztve ]

It'll hurt... a lot, but you'll be better - you say?!

(#14) Ijk


Ijk
nagyúr

Pont nemrég vettem egy iPad pro-t, meguntam a 5"-os telefon kiejlzőn való böngészést ha nem vagyok gépközelben. A pencil is jó cucc, az idei 120hz-es ipad pro-kal ért be nálam a tablet.

/人◕ ‿‿ ◕人\

(#15) Graphics


Graphics
Jómunkásember

A nagy kijelzős mobilok elterjedésével a tablet létjogosultsága egyértelműen megkérdőjeleződött.

Én azt látom, célterületen, és ipari felhasználásban ahol kell, ott marad a tablet.

Viszont jó tabletből elég sokat találni, csak keresni kell.

EAGET 1TB SSD review - https://logout.hu/bejegyzes/graphics/eaget_s600_1tb-os_ssd_aliexpressrol_kihagyhatatlan.html

(#16) benczeb


benczeb
aktív tag

Én nagyon szeretek tableten olvasni. Hosszú utazásoknál lehet váltogatni a zenehallgatást és olvasást. Valamivel kényelmesebb, mint telefonon könyvet olvasni.

(#17) .mf


.mf
veterán

"A nagyképernyős okostelefonok, kiváltképp az egyre kávamentesebb kijelzővel érkező csúcsmodellek is hozzájárulnak ahhoz, hogy csökken a táblagépek népszerűsége."

Bírom ezeket az elemzőket. Nem tudom, az eszükbe jutott-e, hogy a piac ennyi év alatt már szaturálódott, aki akart venni, annak már van, és mostanában nem volt akkora forradalmi fejlesztés, vagy akár képességbeli, minőségbeli ugrás (vagy legalábbis nem olyan áron), hogy az emberek váltanának egy már jól bevált készülékről.

Fotóim és kalandjaim a világ körül: https://www.facebook.com/fmartinphoto/

(#18) doooo


doooo
veterán

Pár hete neveztem be egy Tab S3-ra... Maximálisan elégedett vagyok vele. És jó hosszú ideig így is lesz, remélem. És itt van az egyik nyitja a tabletpiac zsugorodásának, amit már sokan leírtak korábban. Egyszerűen lelassult minden, mert a legtöbben akik akartak egyet, már vettek egyet. És nem fél év múlva cserélik... Na meg érdemes ajánlatokból sincs sok.

(#19) Anulu79


Anulu79
addikt

Szerintem nem a népszerőség csökkent és nem is a nagy képernyős telefonok az okai hanem, hogy a tableteket nem cserélgetik annyian úgy mint a telefonokat. Szerintem csak kezd eltelítődni a piac.

(#20) hyperspace válasza Graphics (#15) üzenetére


hyperspace
őstag

Én is így gondolom. Ipad 2017 szerintem az egyik legjobb ajánlat, ár/értékben.

ha azt mondom neked van igazad, nekem van igazam... :)

(#21) fornettisuti


fornettisuti
veterán

Irreálisan áron adják a 2-3 éves teljesítmény szinten lévő tabokat és a high-end tabokat is.
Az utóbbiak árából pedig egész komoly 10"-13"-os notebookokat lehet venni, ha fontos a kompakt külső méret és ezekban van rendes billentyűzet is. Ezekután ki a tök venne 300k -ért tabletet?!

iPhone 13 - Apple Watch Series 7 - LG 65” QNED - Ryzen7 5800X - MSI RTX 3070 - 32GB Kingston HyperX Predator - 34" Iiyama - Redragon Surara Pro - A4Tech X7 - Voopoo Argus MT - Voopoo Argus Pod

(#22) Fitzgerald


Fitzgerald
veterán

3.5 éve adtam el az utolsó tabletemet. Azóta kizárólag 5.5"-es és nagyobb telefonjaim voltak, ezek mellett felesleges még egy tablet is.

(#23) Anulu79 válasza Fitzgerald (#22) üzenetére


Anulu79
addikt

Én meg pont azért vettem tabot mert tele volt a t..öm a nagy telefonokkkal, hogy sokszor kényelmetlen volt a nadrágzsebben. :) Bár a mostani kis kávás készülékek lehet, hogy orvosolják ezt a "problémámat".

(#24) Cilindrik


Cilindrik
aktív tag

Én annó iPad minivel kezdtem, aztán 2év múlva váltottam Air-re főleg a méret miatt (a mini amolyan próba volt hogy kell e nekem ilyen). Az Airt nagyon szeretem sokkal kényelmesebb csinálni rajta bármit mint az S7-en főleg otthon a kanapén. Tököm sem akar otthon a gép előtt ülni ha meg akar valamit a neten nézni.
3 éves múlt az Air de kb semmi sem indokolja hogy akár egy Air2-re is lecseréljem. Tartalomfogyasztásra, szórakozásra ha nem csinál maga alá akkor 1-2 évig még jó lesz (ios 11 re azért nem merem frissíteni)

Nem mondom agy új generációs Air vagy egy pro azért nagyon hívogat amikor megtapizom valahol, de max akkor ruháznék be egyre ha az Adobe egy teljes értékű CC csomagot hozna ki ios-re. Na akkor jöhetne a nagy pro és a pencil.

(#25) janeszgol válasza forgonati (#6) üzenetére


janeszgol
félisten

Nekem tetszenek a tabletek, van is és lesz is, amíg kaphatóak.

(#26) Eugene Roe válasza fornettisuti (#21) üzenetére


Eugene Roe
őstag

Mutass egy olyan 10-13"-os notebookot ami 50dkg, nem esik szét magától, olyan képernyője van, mint egy ipad airnek, vagy ne adj isten samsung oled, passzív hűtésű, és árban is max 140k

It'll hurt... a lot, but you'll be better - you say?!

(#27) bolondember


bolondember
MODERÁTOR

az sem segít a piacon ha egyes modelleket nem forgalmaznak bizonyos/egyes országokban.

az N7 2013-m helyett kinéztem magamnak a levonó tab 8+-át: 4GB RAM, 64 GB ROM, fHD, USB-C, stb.
Ja, csak éppen itthon nem forgalmazzák, csak a fapadosabb (2/16, HD) verziót. Amazon nem szállítja Mo.-ra, ilyenek.

Olyan nők ideálja vagyok, akiknek mindegy...

(#28) #56573440 válasza Anulu79 (#23) üzenetére


#56573440
törölt tag

Igazából ez rohadt képlékeny ám. Pl nekem kell a 6.4" telefonban, mert menet közben meló miatt főleg kell. Kényelmesebb azon emaileket átnézni, esetleg kimenni teamviewerrel vagy screenconnecttel, ilyenek. Így viszont otthonra nem kell egy 7-10"-os tablet nekem, mert ezen aztán tényleg egészen kényelmesen meg tudok mindent csinálni. ;]

(#29) Ijk válasza fornettisuti (#21) üzenetére


Ijk
nagyúr

Egy felsőkategóriás, minőségi képernyővel ellátott noti 300k-ról indul.
Egy felsőkategóriás, nagyméretű telefon 200k-ról indul.
120-150-ért pedig kapsz egy felsőkategóriás tabletet, 4x akkora kijelzővel mint a telefoné, kb 4x akkuidővel.

Egyik sem képes a másikat kiváltani, nyilván tablet használhatósága a legszűkösebb.

/人◕ ‿‿ ◕人\

(#30) forgonati válasza .mf (#17) üzenetére


forgonati
őstag

Ha sok könyvet olvasol, százszor jobb választás egy e-book olvasó. Én olvasok, és vettem egyet pár éve, na annak viszont tényleg van értelme. De tableten/telefonon könyvet olvasni... sosem fogom megérteni.

Keelah Se'lai!

(#31) Joe.36


Joe.36
addikt

1 éve használom a Huawei M3 LTE 64 GB. Nagyon meg vagyok elégedve vele, szinte mindenre azt használom már. Net, Navi, Film, stb...

[ Szerkesztve ]

A siker nem végleges, a kudarc nem végzetes: a folytatáshoz való bátorság az, ami számít ! / Redmi Note 13 pro + Samsung Gear S3 Frontier /

(#32) roli543


roli543
őstag

Én iphone SE és ipad 2017 kombót használok és nagyon elégedett vagyok. Telefonból nem akarok nagyot, tablet meg sokszor nálam a laptopot is kiváltja. Viszem egyetemre billentyűzetes dokkal, hosszabb útra, filmezni, jegyzetelni. A laptopot inkább filmek nézésére használom mert nagyobb a képernyő, de tvm meg nincs :))

Apple iPhone 13 mini + Watch SE 44 mm / iPad 2017 & Airpods Pro

(#33) Anulu79 válasza #56573440 (#28) üzenetére


Anulu79
addikt

Nekem is jó használat közben a nagy képernyős telefon. Néha még hiányzik is a Note-om. Viszont egykezes használatban meg zsebben kényelmesebb nekem. A Note már cipőbekötés közben is sokszor kényelmetlen volt. Ezért vettem kisebb telefont meg cerkás tabot (Galaxy Tab s3) otthonra. Nekem ez az első tabom és idáig meg vagyok elégedve vele. Korábban nem szívleltem én sem a tabokat meg feleslegesnek tartottam én is. :)

(#34) jUUh


jUUh
addikt

Az is baj, hogy olyan sz@r ajánlatokat akarnak megvetetni az emberekkel... Pont valamelyik nap Media Markt-ba nézegettem a tabokat, és a kiállított cuccok nagy része ilyen Lollipopos meg Kitkates esetleg Marshmallowos, ocsmány kijelzőjű lagghalmaz volt..

Samsung Galaxy S23+

(#35) Rothmanakos


Rothmanakos
tag

Igaza van az előttem szólóknak, semmi innovatív, semmi újítás, ami miatt megérné váltani. 3,5 éves Sony Z2 Tabletem ugyanolyan príma,mint mikor megvettem, semmire nem cserélnén le, pedig Én nem használok Mac-et vagy Windowst:D

Sony Xperia Tablet Z2, Sony Xperia Z2 (korábban Sony Xperia S, Nokia C7, Nokia N8)

(#36) troviko


troviko
senior tag

Szarok a mai tabletek, évek óta nincs fejlődés. A piac 99%-a hulladék, a maradék arany áron van.
Amúgy én utálom az Apple-t, de eljutottunk oda, hogy tényleg egy iPad a legjobb vétel. Sőt, ár/érték arányban messze a legjobb, már annak aki el tudja viselni az IOS-t. Én nem tartozom ezen csoporthoz, ezért nem is iPad-et vettem, hanem Windows-os tabletet, de egy hulladék. Pedig a korábbi modellek jók voltak (mondom egy tapasztalatból).

Szégyen gyalázat a Win és Androidos tablet gyártóinak.

https://www.oldtech.hu/

(#37) =Mentor=


=Mentor=
őstag

Csodálkoznak? A nagyobb gyártók mocskosul drágán mérik a tableteket, ami meg olcsóbb az nem ér szart sem. Én vettem egy kínai Cube iplay 10-et 25 ezerért, Full HD, 32 gigás, 2GB RAM... Netre, Youtube videókra, online filmnézésre maximálisan elég. Egy nevesebb gyártó 3x ennyi kérne érte.

(#38) Hegasus


Hegasus
senior tag

nekem valahogy nincs igényem tabletre, többször belekóstoltam, először nexus7-el, majd a padfone2 dokkolójával, de egy idő után mind a kettő csak porfogó lett. most is ott pihen a nyugdíjazott pf2 a dokkolóban, ha netán kedvem támadna hozzá, de nem hinném hogy el fog jönni az idő, hogy hozzányúlok tabletezni.
az én igényeimet egy masszívabb pc+telefon kielégíti.
szerintem ez a piac is beállt, akinek szüksége van az veszi innentől is, aki meg kipróbálta a tablet hullámot, de passzolta az már nem vesz nagyon.

Work it harder, Make it better, Do it faster, Makes us stronger.

(#39) TATU válasza Graphics (#15) üzenetére


TATU
kezdő

Viszont jó tabletből elég sokat találni, csak keresni kell.

Akkor kérlek segíts, mert én hiába keresem a 2014 év végén vásárolt Xperia Z2 tablettát utódját.
Semmi extrát nem akarok csak friss Androiddal ezt a felbontását, üzemidőt és az aktuális vagy eggyel korábbi csúcs snapdragon procit, rom 16-32, RAM 3+ GB.

Szerk, 10,1 col és max 180K Ft.

Tudsz ebben segíteni?
:)

[ Szerkesztve ]

(#40) doooo válasza TATU (#39) üzenetére


doooo
veterán

Hát speciel a Tab S3 épp lefed mindent a követelményeidből... És ennyi. :DDD Nincs sok választási lehetőség.

(#41) TATU válasza doooo (#40) üzenetére


TATU
kezdő

Köszönöm a segítő szándékot, de a 10,1 átmérő kitétélnek nem felel meg, ezt elsőre nem írtam bele ez tény, mert azt hittem a Sony Z2 megnevezése mint leváltandó modell, elég lesz. Kisebbet, rosszabbat nyilván nem szeretnék.
:)

[ Szerkesztve ]

(#42) doooo válasza TATU (#41) üzenetére


doooo
veterán

Nem rosszabb, csak egy hangyafülnyivel kisebb. :P És igen, azt akkor nem láttam.

(#43) Drachoo válasza forgonati (#6) üzenetére


Drachoo
senior tag

Jól mondod, "szerinted"... Más viszont örömmel használja. :)

Okos pilóta alagútban nem katapultál.

(#44) Gadgetfan_


Gadgetfan_
senior tag

Most akarom lecserélni a ötéves iPad air-met egy 10,5 iPad prora, mert az Air érzhetően kezd elavulni, a következő iOS verziót már nem fogja szeretni,és amig van még némi értéke addig akarom eladni. iPadet az ember nem egy-két évre vesz mint telefont, hanem 5-6 évre, ezért szerintem a legjobb ár/érték arányú eszköz az Applenél. Nálam nélkülözhetetlen mert otthon csak azt használom. Beveszem magam a kanapéra és olvasgatok, online pókerezek, vásárolgatok, bankolok, meg egyebek. A telefont ilyenkor már nem szeretem használni, pedig i8 plusszom van, előtte meg 6s plusz, ami napközben megfelel, de este otthon már kényelmetlenül kicsi. A laptopomat elő sem veszem már évek óta, amit otthon kell dolgoznom vagy intézni, azt iPaden is meg tudom csinálni. A tabletet nem váltja ki a telefon, mint ahogy a tablet sem az asztali gépet, vagy a laptop a tabletet. Ezek célszerszámok. Lehet kombinált fogóval is tizes csavart leszedni, de én inkább a csillagkulcsért nyúlok... :D

"Otthon" az, ahol a telefonod magától csatlakozik a wifire

(#45) Deck válasza =Mentor= (#37) üzenetére


Deck
titán

Köszi. Veszek is ilyen tabletet ;) Magamnak és karácsonyra is jó lesz unokaöcsémnek :D

PS5

(#46) macskea válasza TATU (#39) üzenetére


macskea
őstag

Reflexből mondtam volna az Asus Zenpad 3S Z500M/KL verzióit, de az is csak 9,7-es. A SoC meg inkább aktuális felső közép, mint előző generációs csúcs. :F De árban meg jóval az elvárt alatt van.

Vagy friss iPad Pro valami garázsGSM-ből talán még beleférhet. :D

''You can't measure safe driving in miles per hour'' Paul Smith

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.