Hirdetés

2024. április 24., szerda

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#2) -=MrLF=-


-=MrLF=-
senior tag

Nekem tetszik ez TDP 95 W-ig passzív üzem, elég a ház hátuljába/tetejébe egy ventilátor.

protonmail.com Secure Email Based in Switzerland . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . startpage.com The world's most private search engine from Netherland

(#3) #06658560 válasza twollah1976 (#1) üzenetére


#06658560
törölt tag

Passzív rendszerhez nem feltétlen árt egy monstrum.

(#4) D1Rect válasza twollah1976 (#1) üzenetére


D1Rect
félisten

Ez az egyik ok, amiért nagyon jókat szórakozok a "kompakt vízhűtőkön".

(#3) Kopi31415: Ránézésre nem tűnik jó passzív toronynak, túl sűrűn vannak a lamellák.

(#5) flashpointer válasza twollah1976 (#1) üzenetére


flashpointer
őstag

HR02: 300-as fordulaton 55 fok a max egy 65W tdp procin 0 hanggal.
A harmadannyit fogyaszto laptopok mellett meg allandoan a ventizugast kell hallgatni, a teljesitmenyrol nem is beszelve...

(#6) E770


E770
senior tag

nekem kedvenceim az ilyen szép hűtők,
de mániám a félpasszív üzemmód, azaz egy nagyon kellemes, nagy ventit rá és csak akkor induljon el lassan, szép csendben, ha már egy küszöbértéket elért a hőmérséklet
felesleges járatni ventit a küszöbérték alatt, felette pedig észrevétlenül limitálja a melegedést (értelmes fogyasztási paraméterek mellett)

(#7) #06658560 válasza D1Rect (#4) üzenetére


#06658560
törölt tag

Nem feltétlen erre gondoltam, hanem a kategóriára.

(#8) brumi1024 válasza twollah1976 (#1) üzenetére


brumi1024
veterán

Azért nem egy forrófejű proci kapható, például 46x0K, 47x0K, 6600K, 6700K, és akkor még az X-es platfromról nem is beszéltem.

(#9) Razermazer


Razermazer
őstag

Nekem volt ilyenem legalábbis a kistesó a 120 az is, ez is nagyszerű hűtő, passzívba vagy 300rpm-es ventivel mindent lehűtött és dolgozott alatta változatos processzor gárda. A 120 nagy előnye, hogy micro-atx, itx házakban elég jól elfér(legalábbis a bitfenix sorozatban)
Áruk ezeknek mindegyiknek húzós, de egyszer kell megvenni, onnantól kezdve kiszolgál az összes gépedben.

Sic Transit Gloria Mundi, "mindjárt lesz itt heresima és ne bassza ki"

(#10) MongolZ válasza Razermazer (#9) üzenetére


MongolZ
addikt

Hááát, azért nekem a passzív üzemmóddal kapcsolatban vannak kétségeim. Nekem egy 95W-os proci néhány perc alatt teljesen felmelegítette (80C+) a Noctua NH-U12P hűtőmet. Csak egy be- és kikapcsolást kellett volna bírnia SSD mellett Win7-en, ezért nem aggadtam rá a ventiket. Nem véletlenül van az, hogy a kényszerített konvekció 10x-es hatásfokú a természeteshez. Persze ez itt, ventihűtőknél nem jön számításba, mert teljesen asszimetrikus a kialakítás és emiatt a hővezetés abszolút közbeszól.

De már egy extrém alacsony fordulatú venti megoldja a problémát.

[ Szerkesztve ]

(#11) devast válasza Razermazer (#9) üzenetére


devast
addikt

Kollega rátapintott a lényegre azzal, hogy ezeket egyszer kell megvenni. Intelnél nem igazán változik a felfogatás hálisten, ha változik is 100% hogy lesz hozzá upgrade kit. Én pl 2008 óta használok egy megahalems-et, és core2 quad-on kezdte a pályafutását, most 4670k-n van, és szinte bármit el fog vinni a jövőben is amivel kompatibilis lesz a felfogatása...

(#12) MongolZ válasza devast (#11) üzenetére


MongolZ
addikt

Miért, AMD-nél mikor változott utoljára? De ha változik is, a jobb hűtőgyártók ingyen adnak átalakítót (lásd Noctua)
Nekem pl. x3 720-on kezdte, most i5-4440-nél tart...

[ Szerkesztve ]

(#13) tailor74


tailor74
őstag

Jó ez...Nagy változások nincsenek, de ez a passzív üzem kis cpu-khoz igencsak jól jöhet..
Ráadásul elég tetszetősre sikerült.

Aminek kerekei, vagy mellei vannak, azzal előbb-utóbb gond lesz.

(#14) guftabi96 válasza twollah1976 (#1) üzenetére


guftabi96
addikt

Valóban. Nem fűt, mert nem adja át a hőt ;)
Bőven vannak még forró fejű processzorok a piacon.
Pl én használtam sima Macho 120-at.
A majdnem 1,4v-on üzemelő FX 6300-amat alacsonyabb hőmérsékleten tartotta a mostani 3570-emnél.

De amúgy ha nem lenne ventikkel a házam, meg halk lenne a vga-m, akkor simán vevő lennék egy ilyenre, passzív üzemmódban.

[ Szerkesztve ]

#KeepFightingMichael

(#15) tixem


tixem
addikt

Vélhetően 10+ezer lesz, ennyiért azért egy ventit is adhatnának mellé

Galaxy S24 Ultra 1TB ||| ( •_•) ( •_•)>⌐■-■ (⌐■_■)

(#16) #72042496 válasza tixem (#15) üzenetére


#72042496
törölt tag

Szerintem teljesen fölösleges lenne ventilátort csomagolni hozzá. Akkor úgyis drágább lenne, így sokan több pénzt fizetnének valami olyanért, amit nem is akarnak használni.

A házventilátorokról és a külön megvehető VGA bordákról is ugyanez a véleményem. :)

Ez még hogyhogy nem volt? ;]

[ Szerkesztve ]

(#17) Razermazer válasza #72042496 (#16) üzenetére


Razermazer
őstag

Ott a pont, a macho 120 mellé adott gyári thermalright hűtő szépnek szép volt de morgós fajta(nem szeretnéd te azt használni tixem :DDD ), így én helyből egy black silent proval toltam neki, abból is a 900rpm-es ami ment 300-400-on.

[ Szerkesztve ]

Sic Transit Gloria Mundi, "mindjárt lesz itt heresima és ne bassza ki"

(#18) tixem válasza Razermazer (#17) üzenetére


tixem
addikt

Engem a CM 212 evo gyári ventije sem zavar, tőlem úgy zörög ahogy akar, úgyse arra figyelek. Nekem van pár vesszőparipám, ez az egyik, hogy hűtőt adjanak ventivel :DDD

Galaxy S24 Ultra 1TB ||| ( •_•) ( •_•)>⌐■-■ (⌐■_■)

(#19) shiftac


shiftac
aktív tag

Kinézetre tetszik.
Most az i5-4460 procimon a gyári hűtő teljesít szolgálatot, de ha idővel elkopik/tönkremegy (letörik egy lefogató, csapágyas lesz a venti stb.), akkor szívesen beszerzek egy ilyen passzív hűtőt. 84W TDP-vel lazán el kell bírnia venti nélkül. Aztán simán mehet át új gépbe idővel, de oda valszeg már ventivel.
Gépházat és cpu hűtőt ha nem is egy életre, de hosszútávra tud venni az ember.

Xiaomi Mi 9 SE (LineageOS 21 - Android 14), Jabra Elite 3

(#20) MongolZ válasza shiftac (#19) üzenetére


MongolZ
addikt

NEM
BÍRJA
EL.

Pont.

(#21) guftabi96 válasza shiftac (#19) üzenetére


guftabi96
addikt

3570-et próbáltam Macho120 bordájával.
Vitte.
Nyilván nem IBT-t futtattam három napon keresztül, de egyáltalán nem voltak kritikusak a hőmérsékletek.
Ha nem egész nap Furmarkot és Prime95-öt futtatsz egész nap, miközben egy radiátor mellett van a gép, akkor nincs probléma.

#KeepFightingMichael

(#22) MongolZ válasza guftabi96 (#21) üzenetére


MongolZ
addikt

Kérdés, hogy hány venti volt a környéken.
Biztos, hogy nem bírja el a szó szoros értelmében vett passzív módban.

(#23) thomeef válasza MongolZ (#22) üzenetére


thomeef
őstag

Ajánlom figyelmedbe eme tesztet :) I7-3930K-s rendszert lehát passzívan, méghozzá olyan hőfokokkal, mint a 20-30 ezres prémium hűtők ventivel...

[ Szerkesztve ]

"A férfi abban különbözik a fiútól, hogy egy nagyságrenddel drágábbak a játékai."

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.