Hirdetés

2024. április 25., csütörtök

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#1) Atocha


Atocha
senior tag

Valaki megállíthatná végre ezt az örült menetelést az epőlnél... szánalmasak!

Nem vagyunk mások, mint egy szemvillanásig emberi alakot öltő csillagpor!

(#2) #56573440


#56573440
törölt tag

mondanám hogy meglepő, de egyáltalán nem az. én legalábbis már "vártam" mikor fekszenek ennek a szegmensnek is neki, ez még hiányzott a repertoárból

(#3) velizare


velizare
nagyúr

be kéne tiltani az apple-t...

Tudod, mit jelent az, hogy nemezis? Az érintett, erősebb fél kinyilatkoztatása a méltó büntetés mértékét illetően. Az érintett fél jelen esetben egy szadista állat... én.

(#4) Ringman


Ringman
nagyúr

napi borzalmas hasonlat:
szerencse, hogy nem a pékiparban érdekelt az apple, mert levédetné a kifli alakját is :)

(#5) KillHates


KillHates
nagyúr

Na, ebből a cikkből lesz aztán a trollkodás :D

Nem igazán értem; szerintem azért még mindig jól megy az Apple szekere. Nagyon sok innovatív technológiát tudnak felmutatni, úttörők a dizájnban és a minőségben. De tényleg kezd már szánalmas lenni, hogy szinte heti rendszerességgel olvasni arról, hogy kit éppen miért perel(t) be az almás cég. Hiába jó dolog egy apple terméket birtokolni (és használni) ha megkeseredik az ember szájában a nyál, ha egy baráti társaságban feldobja valaki ezeket a témákat...

Telefonszámom: 0️⃣6️⃣7️⃣0️⃣3️⃣3️⃣9️⃣9️⃣3️⃣3️⃣9️⃣ ... Ha nem válaszolok a privátra, akkor hívj fel...

(#6) p06


p06
senior tag

Érdekes nem értem nekik miért kell ennyire az ingyen reklám, nem fogy?? :F Szerintem már egy kicsit szánalmas a dolog.
Milesz a következő? az alma, majd az se lehet venni a piacon.

(#7) rudi


rudi
nagyúr

Az a nem normális, aki ilyet szabadalmaztatni enged!

vállalat még június 5-én nyújtott be egy szabadalmat, mely levédi a Macbook Airhez hasonló kialakítást. Ezzel az Apple kérheti minden olyan Ultrabook forgalmazásának betiltását, melynek profilja ékre vagy könnycseppre hajaz

Resistance Is Futile. You will be assimilated!

(#8) rudi válasza p06 (#6) üzenetére


rudi
nagyúr

Szerintem az Apple ezen csak nyer, mert ingyen reklám, ha meg bejön, akkor a konkurensek hátráltatása. Az a szánalmas, hogy működik az ilyen stratégia, de bízom benne, hogy lassan eljutnak arra a szintre, hogy nagyobb lesz a közvéleményt romboló ereje, mint amit nyernek vele, és akkor abbahagyják.

Resistance Is Futile. You will be assimilated!

(#9) Prof


Prof
addikt

Levédetem a tojásformát és beperelem a madarakat és az egész Földgolyót :P
A francba, nem megy az Apple már ezt is levédette :W

[ Szerkesztve ]

(#10) Angel1981


Angel1981
veterán

Mehet a flame war! ;]

Egyébként meg:
"Az Apple jelenlegi magatartása hosszú távon egyáltalán nem biztos, hogy kifizetődő, mert ezekkel a módszerekkel könnyedén kivívhatják a felhasználók és vásárlók haragját."

Kérdem, hogy miért?
Az iFanok még jogosnak is fogják találni az Apple kifogásait, aki meg Apple ellenes volt eddig sem vett terméket tőlük.
Inkább a gyártók haragját vívhatják ki maguk ellen; Samsung, Intel, Google stb.

(#11) Tauren45 válasza rudi (#7) üzenetére


Tauren45
aktív tag

Kitudja mennyi lóvét, ad az apple a különféle embereknek, hogy levédessék, nem hiszem el, hogy mindent mindig sikerül levédniük. :W

Angel1981: Intel ellen tuti nem, biztos akkora összegeket kap az Appletől, hogy ihaj, mert ügye AMD-t ne használnak. :U

Én nem utálom az apple-t csak a mocskos üzleti dolgaikat. :W

[ Szerkesztve ]

Samsung Galaxy S2 - 4.0.4 - SGP Ultra Crystal | Lenovo W510 | The Settlers 2 |

(#13) Dagidög válasza Angel1981 (#10) üzenetére


Dagidög
senior tag

A lényeg szerintem abban van, hogy attól még, hogy betiltják az ilyen-olyan ultrabookokat, azok az emberek, akik ilyet vettek volna, csak azért sem fognak Macbookot venni.

Valamilyen szinten jogos a dolog, de ugyan kérem, az Apple szabadalomháborúja olyan, mintha egy versenyben az élen járó futó hátramaradozna csak azért, hogy felrúgja a többi versenyzőt.

Ha élne még Newton, katonásan rendre igazítaná a céget! ;]

(#15) rolii21: :DDD

[ Szerkesztve ]

(#14) Gusztáv


Gusztáv
addikt

Nem elkésett dolog, hogy most nyújtanak be egy szabadalmat, hogy mikor már egy csomó termék megjelent? Hiszen a tervezés fázisában még nem volt semmi védett szabadalom, akkor a tervező nem véthetett ellene. Arról nem is beszéljünk, hogy hogy ez a szabadalom megint ilyen Móricka rajz szintű.

[ Szerkesztve ]

Laci

(#15) rolii21


rolii21
aktív tag

Azon sem csodalkoznek ha samsung meg google meg satobbi matricaval ellatott repulogepek konnycsepp formaju atombombakat szornanak az apple gyarakra... stb. :D

Az eladó dolga, hogy az árat meghatározza, a vevő dönt, hogy azt elfogadja vagy sem. "Jobs legnagyobb alkotása nem egy Apple termék, hanem maga az Apple." Pü re válaszoljá'

(#16) KillHates válasza Dagidög (#13) üzenetére


KillHates
nagyúr

"Valamilyen szinten jogos a dolog, de ugyan kérem, az Apple szabadalomháborúja olyan, mintha egy versenyben az élen járó futó hátramaradozna csak azért, hogy felrúgja a többi versenyzőt."

tökéletes a hasonlatod

Telefonszámom: 0️⃣6️⃣7️⃣0️⃣3️⃣3️⃣9️⃣9️⃣3️⃣3️⃣9️⃣ ... Ha nem válaszolok a privátra, akkor hívj fel...

(#17) Radványi


Radványi
aktív tag

Az ultrabook tamadasaval szerintem nem dontottek jol, mert a Samsung nagyjabol egyedul all szemben az Apple-el hiaba nagy ceg, de az intelnel mar mas a helyzet mivel nekik vedeniuk kell a partnereket is akik melle fognak alni. Azert az mar tul nagy falatnak tunik.

[ Szerkesztve ]

(#18) kiiso


kiiso
tag

Az értetlenkedőknek:

Tudom hogy menő az apple-t fikázni, de gondolkodni is kéne... :U

[ Szerkesztve ]

(#19) Cyberpunk


Cyberpunk
félisten

Mondjuk annyiban igaza van az Apple-nek, hogy az ultrabook széria az copy-paste MBA nyúlás.
Persze a perelgetéseit én is rühelem. :DDD

"You said you'd always be there for me.... but you're not..."

(#21) Tauren45 válasza kiiso (#18) üzenetére


Tauren45
aktív tag

Belső kialakítás is levan ám védve. :K :N

Samsung Galaxy S2 - 4.0.4 - SGP Ultra Crystal | Lenovo W510 | The Settlers 2 |

(#22) rudi válasza kiiso (#18) üzenetére


rudi
nagyúr

Jó, csak itt éppen nem ezt a belsőt, hanem a külsőt akarják levédetni. Egyébként meg mutatok neked többezer olyan notebookot, aminek teljesen sablon a belső elrendezése. Nem ennyire pont ugyanolyan mint az UX21 és az Air, de olyan szinten van közel egymáshoz, hogy azért lehetne perelgetni.

Szerintem továbbra sem az Apple-lel van a baj, hanem a mindent levédeni engedő rendszerrel. Persze, kell a dologhoz egy szintű vállalati magatartás is, az autógyártók nem perelgetik egymást nyakra főre, pedig egy-egy katagória különböző típusai között elég kicsik az eltérés.

[ Szerkesztve ]

Resistance Is Futile. You will be assimilated!

(#23) dekoninck


dekoninck
aktív tag

Gáz az Apple hozzáállása. Oké, valahol nem illik teljesen másolni a dizájnt, de könyörgöm: az Intel elkészítette az ultrabookokba való technológiát, nyilván nem fog senki ezzel vastag kütyüket gyártani. Olyan baromi nagy mozgástér meg nincs a dizájnban, kerek palacsinta alakú ultrabookot nem fog tervezni senki.

Én tényleg ott tartok, hogy kezd idegesíteni ez a harcias bunkó hozzáállásuk. Pedig nagyon készülök egy Mac mini vásárlásra, de van olyan gondolatom, hogy ezeknek én ugyan nem hizlalom a pénztárcáját tovább. Mondom úgy, hogy iPad és 2 iPod is van a családban. :(

[ Szerkesztve ]

(#24) Solicidium válasza kiiso (#18) üzenetére


Solicidium
aktív tag

És? Neked sem ártana kicsit elgondolkodnod a notebook-gyártásról mint olyanról.

[ Szerkesztve ]

(#25) yknarf


yknarf
tag

Egyre mérgesebb vagyok az apple-re, megfolyatja teljesen a többi gyártót.

http://steamcommunity.com/id/yknarf

(#26) sixpak válasza kiiso (#18) üzenetére


sixpak
nagyúr

Hehe...milyennek kéne lennie a konkurens gyártók termékeinek, paralelogramma alakúnak lekerekített nyolcas alakú kijelzővel? Akkor nem sírnátok, hogy koppintás.

https://www.flickr.com/photos/86396338@N05/

(#27) #19708160


#19708160
törölt tag

undoritó amit az apple művel.Mondom én ezt úgy hogy majdnem mindenem apple termék.

[ Szerkesztve ]

(#28) Radványi válasza kiiso (#18) üzenetére


Radványi
aktív tag

Szerintem az a baj, hogy sok szegmensben manapsag a technika meg csak ott tart, hogy a tervezoknek nem sok lehetosegek van es ha mindenki elakarja erni azt a teljesitmenyt amit masik ceg is, (amihez szerintem mindenkinek joga van) akkor kenytelen az egyetlen jarhato utat csinalni.

Lehet ez hulye pelda de ha valaki gyors vonatot epit akkor annak hegyes orrunak kell lennie kulonben nem lesz gyors es hiaba mondjak, hogy dehat az egyik lehet kup alaku a masik meg legyen haromszog, sokszor nincs ekkora szabadsag mert a rohadt mozdonyvezetonek is ott kell ulnie vagyis vannak megkotesek.

Az elottem szoloknak van igaza sokkal jobban megkene itelni mit szabad levedetni is mit nem.

A kephez: Ha ranezek egy az egybe koppintas de ha belegondolsz az eleje vekony kell hogy legyen ezert a csatlakozok hatra kerulnek tehat ott kell klennie az elektronikanak akkor persze az aksik mennek elore stb. esetleg tehetnenek bele kerek lapos aksit teglalap helyet de olyat nem gyart senki mellesleg az Apple-t sem hatna meg :)

(#29) harry3


harry3
őstag

Minden nap egy peres Apple hír...

(#30) Angel1981 válasza kiiso (#18) üzenetére


Angel1981
veterán

Mert?
Szerinted az ilyenen eszközök belső kialakítás tekintetében mi olyan drámai módon térhetnének el egymástól?
Arra nem gondolsz, hogy esetleg Asus, és anno az Apple is egy külsős, külön erre specializálódott céget bízott meg azzal, hogy a lehető leghatékonyabbra tervezze meg a belső kialakítást?
Az azonos kategóriába tartozó autók motorterei is 80%-ban megegyeznek kialakítás tekintetében, még sincs szabadalomháború belőle...
Az Apple jó cuccokat gyárt, a marketingje meg briliáns, de tényleg kezd már kicsit bicskanyitogató lenni, amit művel!
Nem elég, hogy 4 éve csak emelkednek a részvényei, és minden évben majdnem megduplázza az értékesítéseit meg az árbevételeit? :((

#31 Youri: hát nem! De tudod, hogy van ez; ha valaki már jó ideje sikert sikerre halmoz könnyen hiheti magát túlértékelvén legyőzhetetlennek...

[ Szerkesztve ]

(#31) Youri


Youri
veterán

Azért nem biztos, hogy szerencsés dolog nekimenni az intelnek

RTX ON

(#32) lujó55 válasza harry3 (#29) üzenetére


lujó55
őstag

nálam már régóta leszerepeltek :((

(#27) 06209976900: :(

[ Szerkesztve ]

(#33) yknarf


yknarf
tag

Érdekes megfigyelni, hogy lassan már az apple tulajok/fanok is kezdik utálni az ilyen lépéseiért a céget. Ha így folytatódik visszájára fog elsülni az igyekezetük.

http://steamcommunity.com/id/yknarf

(#34) Dagidög válasza Youri (#31) üzenetére


Dagidög
senior tag

Lehet, hogy a háttérben már lepaktáltak az AMD-vel. ;] Bár nekik meg pont most indult el az ultrathin...

(#35) :AMF:


:AMF:
senior tag

"melynek profilja ékre vagy könnycseppre hajaz" új epöl szlogen: beperelünk, ha sírni látunk. légy vidám! :)

az a gusztustalan, hogy nem a MBA megjelenésekor jegyeztették be ezt a szabadalmat, hanem most júniusban.

(#36) varydave válasza velizare (#3) üzenetére


varydave
tag

Támogatom a javaslatot. Sőt, az Apple Records helyében azonnal elkezdeném perelni őket, mi az hogy lopják a nevet. :))

(#37) Youri válasza Dagidög (#34) üzenetére


Youri
veterán

A Trinity kapcsán volt szó korábban AMD alapú Macekről, de az mindenképp minősíti az adott vállalatot, ha így akarja a jelenlegi partnerét mellékvágányra tenni....

:AMF: egy szabadalmi kérelem beadása és elbírálása között évek telhetnek el.

[ Szerkesztve ]

RTX ON

(#38) xlife11


xlife11
senior tag

Ja, az tényleg szánalom ha olyanért perelnek amit róluk másoltak, sajnos az UltraBookok egy az egyben a MBP sikerét akarják megismételni,és ezért ugyan olyan designt adtak nekik.Nem mintha nem lenne millió egy jó dizájner a világon. :U

varydave: Volt már perük az Apple Recordsal.

[ Szerkesztve ]

(#39) Cyberpunk válasza :AMF: (#35) üzenetére


Cyberpunk
félisten

Nem a gusztustalan az, amikkor olyat levéd amit nem ő talált fel, vagy kezdte használni legelőször, mint most a vezeték nélküli indukciós elven működő töltést. Formát, vagy gesztust meg a másik pofátlanság, de az annyira nem vérlázító mint az előbbi. :D

[ Szerkesztve ]

"You said you'd always be there for me.... but you're not..."

(#40) #16939776


#16939776
törölt tag

Ha ehhez a funkcióhoz kell a tortaszelő kialakítás akkor nem lett volna szabad befogadni ezt a szabadalmat.

Ezek nincsenek képben a saját maguk által kialakított ideológiával: a fanatikus felhasználó észre veszi (kell hogy vegye) hogy nincs rajta világító alma, és tudatosodnia benne hogy ez NEM iMac!!
Így meg sem fogja venni a "hamisítványt"

Kérem szépen, ezek félnek valamitől, nem bíznak a saját vásárlóikban ;]

(#35) :AMF: :DDD

[ Szerkesztve ]

(#41) TESCO-Zsömle


TESCO-Zsömle
félisten

"A vállalat a nem kívánt okostelefonok és tabletek forgalmazásának betiltatása után új termékkategóriát vesz célba."

Sub-Dungeoneer lvl -57

(#42) Angel1981 válasza yknarf (#33) üzenetére


Angel1981
veterán

Hát, én nem ezt látom; akiket ismerek, azok bőszen bólogatnak ilyenkor.
Persze amikor más cég perli az Apple-t szabadalomsértés miatt, azokat tyúkpereknek titulálják... :(((

(#43) Alchemist válasza rudi (#22) üzenetére


Alchemist
addikt

Szerintem továbbra sem az Apple-lel van a baj, hanem a mindent levédeni engedő rendszerrel.

Ez a lényeg... ha jól tudom, nálunk a mintaoltalomhoz számos részlet egyidejű egyediségét lehet levédeni, alapvető formai elemeket külön nem.

Éppen olvasok egy érdekes könyvet az antigravitációról... képtelen vagyok lerakni.

(#44) LamerGyuri válasza kiiso (#18) üzenetére


LamerGyuri
senior tag

Én csak annyit látok a képeken, hogy az UX21-nek sokkal hatékonyabb a helykihasználása és a hűtése.
Valamit jobban elkészíteni pedig szerintem nem bűn. Igaz, nem néztem utána, melyik létezett előbb.

[ Szerkesztve ]

"Egy Gyűrű mind fölött, Egy Gyűrű kegyetlen, Egy a sötétbe zár, bilincs az Egyetlen."

(#45) Malachi


Malachi
addikt

"célkeresztben az Ultrabookok, okostelefonok és tabletek forgalmazásának betiltatása új termékkategóriát vesz célba, okostelefon esett áldozatul, jogi csatában lehetetleníti el a konkurensek piacszerzését, az Apple akciói talán kevesebb kárt okoznak, az Apple jelenlegi magatartása hosszú távon egyáltalán nem biztos, hogy kifizetődő, mert ezekkel a módszerekkel könnyedén kivívhatják a felhasználók és vásárlók haragját."

no comment, kedves PH, no comment. ennyire kell a kattintás? :(

(#46) MongolZ


MongolZ
addikt

Hülyeség a köbön. Ennyi.
USA = jogászok állama. Akármit megtehetsz, ha van elég pénzed.

(#47) BotaN


BotaN
senior tag

Az Apple lassan tobbet kolt ugyvedekre, mint kutatas es fejlesztesre. Mondjuk 5 eve ugyan ugy nez ki minden termekuk...

http://www.flickr.com/photos/kristofkulcsar/

(#48) D.Orion


D.Orion
veterán

Kérdés:

Mégis milyen jogi szabályozás az ahol, hogy ha én benyújtok egy szabadalmat, akkor azt visszamenőleg is alkalmazhatom? :F

Az Apple megalkotta Az Air-t és mindaddig nem védte le míg a piacot nem "árasztották" el a hozzá "hasonló ultrabook-ok". Akkor most mégis milyen jogon akar levédeni olyas valamit amit évekig nem tett meg?? :W

[ Szerkesztve ]

(#49) MongolZ válasza BotaN (#47) üzenetére


MongolZ
addikt

Szerintem lassan beperelik magukat, mert ők már 5 éve kitalálták azt a formát, amit most is használnak.

(#50) defi


defi
tag

Mac Pro-t is masolhatna mar valaki es akkor a teljes termekpalettat ki lehetne pipalni.

LOAD "*",8,1

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.