Hirdetés

2024. április 19., péntek

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#1) Shyciii


Shyciii
veterán

Semmi értelme mindig a legfrissebb legerősebb Snapdragonos telót megvenni. Poénból kipróbáltam, hogy a Oneplus 6-on két big cluster magot lekapcsoltam, a maradéknak meg 200MHz-el csökkentettem az órajelét, és az általam használt játékokon semmi nem érződött ebből, sőt az átlagos használatnál sem...

(#2) Plazmacucci


Plazmacucci
félisten

Én már nem hiszek el ilyesmit. Szándékos manipuláció. A gyártó és a gyártató is jobban jár, az emberek meg simán továbbra is lenyelik az emeléseket. Nevezzetek konteósnak vagy aminek akartok...

Vissza kell vinnem pár kazettát.

(#3) INGJOKE


INGJOKE
veterán

Akkor lehet hogy idén kellene még telefont vennem, mert így spórolok.😂😂😂

(#4) _flamer


_flamer
aktív tag

Már meg sem lepődök.. Nem tudom, hogy mikor jutunk el addig a határig amikor már pofátlanul is megmagyarázzák, hogy miért ilyen drágák a telefonok.

“Innovation distinguishes between a leader and a follower”

(#5) Graphics


Graphics
Jómunkásember

Remélem még gyártják a Snap 845-855-ösöket nagy lendülettel, köszönjük ,de építhetik arra is a felsőközépkategóriát is...

Ha ennyivel drágul a csúcs-SoC, akkor én arra nem tartok igényt.

EAGET 1TB SSD review - https://logout.hu/bejegyzes/graphics/eaget_s600_1tb-os_ssd_aliexpressrol_kihagyhatatlan.html

(#6) #88470784


#88470784
törölt tag

Hát valakinek ki kell fizetnie a TSMC-nek az Usaba történő telepítését, ha már az amcsik nem rendelkeznek megfelelő technológiával.

(#7) Ricardo


Ricardo
félisten

Ez egy vicc.

(#8) Dare2Live


Dare2Live
nagyúr

Snapi 865ben nem volt modem ami viszont jelentős tétel.

don't look up, don't look up, don't look up, don't look up, don't look up, don't look up, don't look up...

(#9) #95462144


#95462144
törölt tag

Ez az egész kezd hasonlítani az Intel hegemóniájára, droidos vonalon kb. magukkal versenyeznek és diktálják a piacot árban és teljesítményben is, remélem valaki végre megfogja őket, mert a határ a csillagos ég lesz lassan. És ez nem a Kirin lassú lemorzsolódása miatt van így, mert ők teljesítményben sosem voltak igazi ellenfelek.

(#10) Ricardo válasza #95462144 (#9) üzenetére


Ricardo
félisten

Előbb vagy utóbb ez vissza fog ütni. Remélem előbb.

(#11) janeszgol


janeszgol
félisten

Én nem bánom, ha a csúcskategória fél millió fölé megy. Technikailag megindokolható. Egy csúcs noti is veri a millát.

(#12) Graphics válasza janeszgol (#11) üzenetére


Graphics
Jómunkásember

Hát ez azért nehezen indokolható...

Kinek mi a csúcs-noti.

EAGET 1TB SSD review - https://logout.hu/bejegyzes/graphics/eaget_s600_1tb-os_ssd_aliexpressrol_kihagyhatatlan.html

(#13) Narxis


Narxis
nagyúr

A sok flagship huszár ezután nem tud majd menőzni azzal, hogy neki azonnal a legújabb van és a legjobb. Mindjárt elmorzsolok egy könnycseppet értük.

Thanos was right.

(#14) Plazmacucci válasza janeszgol (#11) üzenetére


Plazmacucci
félisten

Egy csúcs noti 10 éve is ennyi volt. Mennyibe került egy Galaxy SIII? Amúgy örülök, hogy neked mindegy.

Vissza kell vinnem pár kazettát.

(#15) janeszgol válasza Plazmacucci (#14) üzenetére


janeszgol
félisten

És melyik az újabb piac: az okostelefon vagy a notebook? Miért egy jobb kamera nem kerül minimum fél millióba? Technológia. Nő az elvárás, nő az ár is.

(#16) Plazmacucci válasza janeszgol (#15) üzenetére


Plazmacucci
félisten

Nem igaz, mert nem nő valaminek az ára folyamatosan, azért mert új technológiával gyártják. Ha minden CPU 100 dollárral drágulna mikor nm-t csökkentenek, ezer dollár lenne egy Celeron.

Vissza kell vinnem pár kazettát.

(#17) janeszgol válasza Plazmacucci (#16) üzenetére


janeszgol
félisten

Elég egy dimenzióban gondolkozol. A Celeron meg biztosan nagyon jó példa. Olyan biztosan nem volt a CPU-k történetében, hogy valamelyiknek az utódja minimum 100 dollárral drágább volt. Biztosan nem.
Minden alkatrész drágul. Most ne a Celeronnal gyere, ami amúgy a sallangól keletkezik.

[ Szerkesztve ]

(#18) Ricardo válasza janeszgol (#17) üzenetére


Ricardo
félisten

A nagyobb gond az, hogy ez hatással lesz a közép kategóriára is.

(#19) arn


arn
félisten

sok sikert hozza... a legszebb az egeszben, hogy evrol evre kisebb az elorelepes, es gyk kevesebbet kapsz tobbert. a piac elobbutobb be fog inteni.

facebook.com/mylittleretrocomputerworld | youtube.com/mylittleretrocomputerworld | instagram.com/mylittleretrocomputerworld

(#20) Ixion77


Ixion77
őstag

Szerencsére rég elértük azt a szintet, amikor mindennapi használatra teljesen felesleges csúcsprocis telefont venni.
Pl. egy 720G közel kétszer gyorsabb, mint a pár évvel ezelőtti csúcsmodell 820 és komplett telefonnal együtt meg lehet kapni áfástul 75eFt alatt (pl. Redmi Note 9S)

"Seems like humanity needs war and famine to correct itself."

(#21) janeszgol válasza Ricardo (#18) üzenetére


janeszgol
félisten

Igen, pontosan. Sajnos vége a jó világnak. Ez már a Samsung idei ajánlatán is látszik. 150 ezer ft alatt nem fogsz normális mobilt kapni. (Az ex-csúcsokat leszámítva, de ott meg a szoftveres support megy a földbe már.)
Ha hardveresen és szoftveresen top mobil kell, annak sajnos ára lesz. Az Android ingyenes, de a hozzá adott gyártó specifikus szoftverek már nem biztos.

(#22) bostone válasza Narxis (#13) üzenetére


bostone
addikt

Ez nem csak erről szól.

(#23) kali válasza Ricardo (#18) üzenetére


kali
legenda

Így igaz, sőt, minden kategóriára és az összes gyártóra.

23 éve mobilozok, viszonylag sűrűn cserélgettem a készülékeimet és mindig a csúcskategóriában, de egy ideje elérték nálam azt, hogy nem feltétlenül veszem már meg megjelenéskor a legújabbat - pedig megtehetném, szóval nem ez az ok -, hanem kivárom, amíg akár fél év, vagy még több elteltével mérvadóan mérséklődik az ára és akkor szerzem be.
Sőt, merem mondani, amikor megjelenik egy új széria, simán bevállalható akkor még az eggyel korábbi is, úgy már sokkal jobb ár-érték aránnyal.

(#24) Ricardo válasza kali (#23) üzenetére


Ricardo
félisten

Egyre többen gondolkodnak így, hozzáteszem hogy nagyon helyesen. Talán, ha eléri azt a szintet azoknak a száma, akik a magas ár miatt nem veszik meg a friss modelleket, elgondolkodnak a gyártók. Már megy a sírás ,hogy " Az új széria nem fogy úgy , ahogy várták" , de az irányból ítélve, még nem fáj nekik eléggé.

(#25) Kamikaze75


Kamikaze75
tag

Nekem továbbra is az a véleményem hogy ezek az árak továbbra is az iphone felé viszik az ügyfeleket bár nem lepődnék meg ha ennek fényében a legolcsóbb 12-es is 400-500 ezernél nyitna....
Maradnak android fronton a tavalyi vagy jövőre az idei modellek,vagy szétnézünk a használt piacon de szerintem ott is drágulás lesz.
Változás akkor lesz lefele ha drasztikusan visszaesnek a csúcskategória eladásai,márpedig így sokan kitolják a telefon cserét,hiába adják drágán a gyártók ha keveset adnak el,így csökkenni fog processzor gyártók fele is a megrendelés.....valakinek lépnie kell...
Főleg érthetetlen tendencia hogy a koronavírus járvány miatt jelentősen visszaestek az eladások

[ Szerkesztve ]

(#26) janeszgol válasza Kamikaze75 (#25) üzenetére


janeszgol
félisten

Szerintem meg felzárkóztatják a többit majd. Persze azt is hozza magával, hogy még több fajta-féle lesz gyártón belül is.

(#27) Kamikaze75 válasza janeszgol (#26) üzenetére


Kamikaze75
tag

Ha nem fognak eleget eladni a 875-ből le fog menni az ára...idő előtt,szerintem sokan 865-öst fognak jövőre is beépíteni hogy olcsóbban adják

(#28) Plazmacucci válasza janeszgol (#17) üzenetére


Plazmacucci
félisten

Hát a notebookos példád ugyan ekkora butaság. :)

Vissza kell vinnem pár kazettát.

(#29) bollokcs80 válasza Plazmacucci (#28) üzenetére


bollokcs80
Korrektor

Én egy S855Plus-os telefont vettem nemrég (előtte S6xx-eseim voltak), bőven elég arra, amire használom.

Szerk: Bocs, (#23) kali -ra akartam reagálni.

[ Szerkesztve ]

B.Cs.

(#30) janeszgol válasza Plazmacucci (#28) üzenetére


janeszgol
félisten

És ezt meg is tudod indokolni?

(#31) Sgr_A válasza Kamikaze75 (#25) üzenetére


Sgr_A
addikt

elméletileg 650 dolláron nyit az 5,4" i12
lehet hogy az iPhone lesz a legolcsóbb csúcsteló
és az iPhone egy akku cserével simán használható 3 vagy akár 4-5 évig is a legfrissebb szoftverrel
ilyen árak mellett kimondottan jó döntés volt a részemről i11 váltani októberben a 12 biztos kihagyom de még a 13at is lehet bár addigra az asszonynak kell valami teló (az 40 helyett) lehet megkapja a 11-et

(#32) Dare2Live válasza Kamikaze75 (#27) üzenetére


Dare2Live
nagyúr

nem olcsobb 865sem ha beleszamllod hogy abban nincs modem.

amugy ahol ket soc van pl samsung egy fillerrel se elcsobb az exynos. csak szarabb. :C

don't look up, don't look up, don't look up, don't look up, don't look up, don't look up, don't look up...

(#33) Polarstar


Polarstar
nagyúr

Jó lenne, ha mondjuk ezek a mobilok olyan 5-6 évet kiszolgálnának és lenne sokkal hosszabb frissítés is.

Surface Book és egy Csúz a körtefán!. Pentax-szal fényképezve!

(#34) Dare2Live válasza Sgr_A (#31) üzenetére


Dare2Live
nagyúr

az a brutal/rohely igazad van. :Y

don't look up, don't look up, don't look up, don't look up, don't look up, don't look up, don't look up...

(#35) Sgr_A válasza Dare2Live (#32) üzenetére


Sgr_A
addikt

hát ja ;] nem is kicsivel
és a kirinnel is elszaladt a ló pedig a mate20 (kirin980) még emberi árban nyitott 230 szolgáltatótól meg akcióban a legkisebb csomaggal 170k ért hoztam ki és térerőben meg üzem időben is köröket vert a Samsungra
de a p40pro 400 as nyitóára egy vicc gms nélkül, 5g ide 5g oda csak minimális helyen elérhető a legdrágább csomagokhoz (vodánál) ahol még Budapesten is kritikán aluli a 4g szolgáltatása egyes helyeken Újszász utca

(#36) Plazmacucci válasza janeszgol (#30) üzenetére


Plazmacucci
félisten

Te arról beszélsz, hogy minden alkatrész drágul, én meg arról, hogy ez a kifejezett darab indokolatlanul drágul, és nem az inflációból kifolyólag.
Ez a konzumer szar miért érje el az üzleti laptopok árát, mikor azok tíz éve "ugyan annyiba" kerülnek, hiába van bennük mindig újabb technológia.

Vissza kell vinnem pár kazettát.

(#37) k-adi válasza janeszgol (#11) üzenetére


k-adi
nagyúr

Te lehet nem, de én (és szerintem még jó sokan) igenis bánnám ha a csúcskategória fél millió fölé menne, pedig ki tudnám fizetni de ez már elvi kérdés.
Persze itt már közrejátszik a gyenge forint, körülmények is, de meg kell említeni hogy akkor ez a középkategóriát is magával rántaná ami szintén szar lenne -szinte- mindenkinek.

"Technikailag megindokolható"
nem, ez gazdasági érdek... csak amíg az emberek hülyék és bekajálják még. :D lásd. s20 család :)
de hidd el, eljön majd az idő mikor megunják.. és beint a piac nekik.

szerk:

"csúcs noti is veri a millát"
Ja a gamer, alienware kb. De az már egy speciális szegmens.
+ az üzleti noti meg anyagminőségben is erősebb

[ Szerkesztve ]

(#38) janeszgol válasza Plazmacucci (#36) üzenetére


janeszgol
félisten

Értelek. Erre maximum csak azt tudom felelni, hogy ez a legfiatalabb kategória.
Nem vagyunk egy véleményen, de ez nem probléma. Meglátjuk, mi lesz 2-3 év múlva ezen a területen.
(Azt se feledjük, hogy a kormány előterjesztésében - de lehet már el is fogadták - a kötelező jótállást 3 évre emeli egy bizonyos összeg felett a tartós cikkeknél. Ez nálunk, Magyarországon okozhat még áremelkedést pluszban.)

(#39) Kamikaze75 válasza Sgr_A (#31) üzenetére


Kamikaze75
tag

Csak 650 ? ezek betegek ez manapság már középkategóriás ár.... az úgy 205 ezer átszámolva plusz az aranyáfánk :DDD
Hol a trükk ? :D

(#40) janeszgol válasza k-adi (#37) üzenetére


janeszgol
félisten

Persze hogy gazdasági vonzata is van a dolognak. Én nem tudnám megvenni a félmilliós csúcsot, de attól ha annyi lenne mondjuk az S30, megérteném. Ahogy megértem és elfogadom a többi drága cuccot függetlenül attól, hogy megvehetem-e magamnak vagy sem.
Ott a noti kategória. 150 és 200 ezer ft között vadászni kell az értelmes cuccot, és sajnos kompromisszumot kellett kötnöm. Pedig csak egy olyat kerestem, ami viszi a pár éves címeket is, amik Steamen 10 euró alatt vannak. És mégis kellett kompromisszumot kötnöm.

Sajnos szerinem ez az okostelefonoknál is így lesz.

(#41) <Adamsky>


<Adamsky>
nagyúr

Érdemes ezt így egyben picit ízlelgetni:

" ... egy rakás kamera, a magas képfrissítést kínáló panel, az 5G modem a hozzá passzoló antennákkal és az egyre fejlettebb gyártástechnológiával készülő chipek."
"Ugyanakkor nem tudnak az idei, hagyományos kialakítású telefonok olyan lehengerlő újításokat ... "

Nagyon nagyon rég eljutottunk már oda, hogy egy középkategóriás (de talán már az alsó is), kb. mindenre elég (pl. játékon és AI-ra épülő fotózáson, ultra lassú videófelvétel készítésén kívül). Ilyen készülékeket (kompakt méret • közepes SoC • 1, max 2 kamera • minőségi, időtálló anyaghasználat) mégsem lehet kapni. Az egyik végen vannak a szánalmas játéktelefonok, a másikon pedig a csúcs-csúcs prémium, sok kamerás "csodák", amikhez jobb, ha hozzá sem ér az ember, mert koszolódik, törik, karcolódik ... ja, és cserébe egyre drágábbak.
Szvsz. nagyon szomorú a helyzet ... :(((

(#42) zozzo72 válasza Shyciii (#1) üzenetére


zozzo72
aktív tag

Véleményem szerint sokan megtartják 5 évig a telefonjukat.

Gondolj bele egy 5 éves teló már igencsak csereérett... :)

Bocs, 33-ra ment volna valasznak..

[ Szerkesztve ]

(#43) nyisziati


nyisziati
veterán

Úgy tűnik, a Qualcomm is rájött, hogy az Apple hogyan is lett billió dolláros cég. :(((
Sajnos.
Mi meg fizessük a telefonos cégek extraprofitját, meg az alkatrész-szállítókét is. :((

(#44) Bazsimazsi72


Bazsimazsi72
friss újonc

2019 tavasz - az Apple és Qualcomm között évek óta tartó pereskedés lezárul a felek megegyezésével.
2020 - az új Qualcomm chipset, a Snapdragon 865 jelentősen megdrágul, pofátlanul megdrágítva ezzel minden idei androidos csúcstelefont (Samsung, Oneplus, Xiaomi... stb. )
Az apple az új iOS 14 ben hoz egy rakás "új fícsör-t" amit az androidból koppintanak.
Az új iPhone 12-esek nyitó árai a pletykák szerint "olcsók" lesznek, még a pro család is. (Relatíve a konkurencia drágább áraihoz képest, ami a fentiekből kristálytisztán látszik, hogy "kinek a műve")
Tehát az eddigi magyarázat: (ami már sok éve nem igaz!!!) miszerint "az iPhone prémium tudású és gyorsaságú illetve megbízhatóbb a konkurenciával szemben, ezért ezt meg kell fizetni" valahogy így módosul majd nem is olyan sokára: "az iPhone most már nem csak jobb, gyorsabb, megbízhatóbb de még olcsóbb is, mint a konkurencia".

SZVSZ: ezt nevezik TISZTESSÉGTELEN PIACI MAGATARTÁSNAK, amit én a konkurencia helyében kegyetlenül megtorolnék. Pl. úgy, hogy miután a pletykák szerint a Boe mégsem fog oled kijelzőt gyártani az "olcsóbb" ájfos 12-be, mert elhasaltak a tesztelésnél az apple mércék alapján, így úgy néz ki, egyedül a Samsung fog oled kijelzőt szállítani az almásoknak idén is. A Samsung így tehát megtehetné, hogy azt mondja: hát barátom, idén úgy alakult, hogy minden egyes oled kijelzőt 500$/db áron tudunk szállítani nektek a korábban megegyezett ár helyett. Nem tetszik??! Perelj be nyugodtan, de akkor nem szállítunk 1 db-ot se... aztán ezek után oldd meg valahogy az ájfos problémádat.......

(#45) Kamikaze75


Kamikaze75
tag

Hát megnéztem és tényleg.....
iphone 12 649/749 usd 128/256 GB
12 max 749/849 usd 128/256 GB
12 pro 999/1099/1299 usd 128/256/512 GB
12 pro max 1099/1199/1399 usd 128/256/512 GB
https://www.tomsguide.com/news/new-iphone-12-release-date-price-specs-and-leaks
Ha legdrágább modellt is nézzük átszámolva áfával kb. 560 ezer ft...
A samu s20 ultra nyitott majdnem 500 ezer ft-on....
Na most jövőre elképzelhető hogy a samu über ultra S30 is könnyen mehet 500 fölé.....
A xiaomi Mi 11 pro simán 400 fölé......
Éveken keresztül szidtuk az apple-t hogy milyen drága,az ügyfeleik megszokták az árszínvonalat,el kell ismerjem így jól csinálták ezek szerint,ráadásul saját bionic A14 nincsenek kiszolgáltatva más gyártónak...(kijelző kivételével ami tetemes összeg)
Droid fronton nehéz lesz lenyomni a békát a torkokon.............
Ezt senki nem gondolta volna hogy egy xiaomi is odaérhet árban egy iphone mellé
Sose volt iphone-om de ennek fényében úgy látszik erős alternatíva lesz.......

[ Szerkesztve ]

(#46) nyisziati válasza Sgr_A (#31) üzenetére


nyisziati
veterán

Dare2live-vel egyetértek, lassan tényleg az iPhone lesz a legjobb ár/érték arányú prémiumtelefon. :K

(#20) Ixion77: az enyémben csak egy ősrégi SD 660 van, de teljesen megfelel a mindennapokban. Pedig nyúzom rendesen, 64 giga foglalt, többtucat app feltelepítve (és szinte sose takarítok), okosóra megy, összes Google cucc bekapcsolva stb.

(#47) Kamikaze75


Kamikaze75
tag

A huawei pedig profitálhatna az árháborúból jövőre igazán kár hogy gugli nélkül nem lesz esélyük az európai piacon,hiszen saját Kirin lapkakészlet,legfejlettebb 5G,akár olcsóbban is tudnák adni saját csúcs mobiljaikat mint a két fő droid konkurens. Samunál szar a legújabb
exynos,tehát a legtöbb android rá van kényszerülve hogy Qualcomm vagy Mediatek proci legyen a mobilban

[ Szerkesztve ]

(#48) amstorm válasza Bazsimazsi72 (#44) üzenetére


amstorm
aktív tag

Biztos nagyon megrázná az Apple-t a dolog :U Szerencsére a Samsung nincs olyan monopol helyzetben hogy ezt lazán igy megcsinálja.

Efficiency is clever laziness.

(#49) Lami66


Lami66
őstag

Ezeket a drágulásokat egyetlen dolognak lehet köszönni: a júzereknek. Akik szívrohamot kapnak, ha lemerül a telefonjuk, akiknek mentális problémáik lesznek ha nincs térerő és azlte/4g kapcsolat...pontosan olyan tüneteket produkálnak százmilliók, mint a drogosok ha nem kapják meg az adagjukat. Bölcs módon már nem a mobilokat igazítjuk az életvitelünkhöz, hanem az életvitelünket a mobilokhoz. Hát kell ennél nyomósabb érv az ugrásszerű drágításhoz? A beetetős időszaknak vége, most jön a megfejős időszak.

(#50) minek?:S


minek?:S
őstag

Eddig is röhögtem a csúcsárú mobiloktól, de ezek után még jobban fogok. Főleg azokon, akik divatból megveszik(mm, hogy az apjuk veszi meg részletre). Átlag usernek still nem látom értelmét, egyébként meg ott vannak az ilyen jó áras telefonok, mint a Mi 9T, Poco F2 és ennél a kettőnél pl még nincs is ilyen retardált kameralyuk vagy noccs.

Üdv.:M.

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.