Hirdetés

2024. március 28., csütörtök

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#1) skitzoo


skitzoo
senior tag

Valahogy nem csodálom..

"Tudod, mi a pokol? Nem tűz és ördögök... nem az, amit gyerekkorunkban tanultunk! Mi magunk építjük a magunk poklát... még életünkben... ahányszor fájdalmat okozunk... ahányszor szenvedést okozunk!"

(#2) Taranti


Taranti
senior tag

Az AMD-nek kell még idő, amíg visszanyeri a vásárlók kegyeit, de ha így halad a Ryzennel, akkor van esélye (következő kiadás job ipc-vel és megbízható memóriakezeléssel, mondjuk.)
Az Intel-pártiak meg a socket 1151 mizéria miatt érthető módon kivárnak.
Szerintem az év második fele hozhat fellendülést.

Úgy vélem, a játékokkal kapcsolatba hozott agresszivitás nem azok jellege miatt van, hanem (általában) csapnivaló minőségük okán.

(#3) Felhőtakaró válasza skitzoo (#1) üzenetére


Felhőtakaró
tag

én nemrég installáltam, egy tuning több VGA-s deszkát... :K

huhh

(#4) jimpo


jimpo
aktív tag

Ilyen memória árak mellett nem sok "kedve" van az embernek Do It Yourself-ezni. :D

Stryd Next Gen

(#5) proci985 válasza Taranti (#2) üzenetére


proci985
MODERÁTOR

memoria miatt is eleg sokan kivarnak, talan ott is lesz majd valami javulas

Don't dream it, be it. // Lagom amount.

(#6) juliabrilke


juliabrilke
addikt

Akkor most megint árvíz lesz vagy árcsökkentés? Tippem sincs melyikre van nagyobb esély. :U

(#7) Watchdog


Watchdog
aktív tag

Január 2. a valóságra ébredésről szól...

(#8) ribizly


ribizly
veterán

Ugyan mit várnak? Szp@tják itt a vásárlókat mindenféle limitációkkal, amik csak a top lapokban vannak kinyitva, de azok meg irreálisan drágák. Ráadásul szívás egy csere, mert plusz költségek vannak rajta (RAM, CPU, Windows license) és így nem annyira motivált az ember.

|•| https://hardverapro.hu/tag/ribizly |•|

(#9) , válasza proci985 (#5) üzenetére


,
addikt

Pár év múlva talán.

(#10) Zanik válasza , (#9) üzenetére


Zanik
addikt

Én is halasztom a fejlesztést. A Raven Ridge majdnem rávett, de a brutális DDR4 memória árak elriasztottak. Majd 2018 év végén meglátom, de még az is lehet hogy 2019 és Matisse lesz belőle...

Origin/Steam: PaJKoS PSN: PaJKoS82

(#11) PrometheusX válasza Zanik (#10) üzenetére


PrometheusX
aktív tag

+1

Engem is nagyon elriasztott, hogy 45-50.000 forintért kaphatok 16 GB memóriát. Szeretnék Raven Ridge-re váltani Haswell-ről, de olyan árak vannak...

Legrosszabb esetben az i5-öt i7-re cserélem (pl. 4770-re), és azzal kihúzok még egy évet.

(#12) , válasza Zanik (#10) üzenetére


,
addikt

Sajnos ezek az árak már csak emelkedni fognak. Ha szükséged van 16 GB DDR4-re, az olyan 60ezer Ft környéke jelenleg, viszont jópár évig nem kell többet RAM-ra költened ha általános célra +játékokra kell a gép, mert erre a célra teljesen tökéletes ennyi RAM még jó darabig. Ha 5 évig fogod használni, akkor havi 1ezer Ft. De persze ezt a RAM-ot el tudod majd adni amikor váltasz DDR5-re, szóval még ennyi se lenne a havi kiadásod, ha belegondolsz. (Persze ez csak a RAM része a dolognak.)

(#13) bencze


bencze
senior tag

Tudom, hogy semmi sem drága de én kiszámoltam az upgradem és mégis félmillióra jött ki (alaplap, cpu, ram, vga, monitor, ssd), annyi meg nincs rá, a feléért is szívnám a fogam. Így i5-2400 -> 1240v2-vel elleszek még egy darabig, amikkel játszom - ez is upgrade csak szegény ember módra.. :)

-= QFR mx blue / HPE87 mx brown / QFR mx red / Poker 2 mx blue / Poker 3 mx clear / Leopold FC660M mx silent red=-

(#14) Kolbi_30


Kolbi_30
őstag

Gondolkodtam, fejlesztésen. De amikor lap proci memória 150k, és nem is csúcs alaplap meg proci..
Ahogy elnéztem lapokat, azt véltem felfedezni,hogy kb a3 éve 15 ezer forintos lap mai megfelelője kb 25 ezer...
Középkategóriás alaplap 35 körül kezd...csodálkoznak? Bár az Asus eladja karacsonyfakent a retiknek...

You want some birth control, you can smoke a cigarette.

(#15) AusWolf


AusWolf
őstag

Pont a képen látható alaplapom van! :))

A hírhez: Naná hogy csökkennek az eladások, mikor a processzorok világában sincs szinte semmi fejlődés, ami a vásárlást indokolná. A jelenlegi évi 5% teljesítménytöbblettel inkább azon lepődnék meg, ha az eladások növekednének. :U

Az önvezető autó olyan, mint az önmegivó sör.

(#16) shteer


shteer
titán

És a jelenlegi “szerény” eladások egy részét köszönjék meg a bányászoknak :)

..szerintem jónak tűnik

(#17) AxBattler


AxBattler
félisten

Ahogy lejjebb írták: a stagnáló prociteljesítmények, és a csúcsokat döntögető memóriaárak mellett nincs min csodálkozniuk.

A Ryzen valóban megmozgatta a közösséget, erre az Intel is kénytelen volt villantani a Coffee Lake-el (és itt még hiányoznak a megfizethetőbb deszkák), és szvsz teljesen jól sikerültek ezek a fejlesztések - de ez még mindig nem elég indok, hogy valaki súlyos pénzeket fizessen pl. Haswell-ről való upgrade-re.

[ Szerkesztve ]

"Csak egy dologtól félek. Ha meghalok, az asszony eladja a gépeimet annyiért, amennyit bevallottam neki." KERESEM: Lian Li PC-C50 .............................................. CSERÉLEM: RX6600 8GB ITX <-> RTX3050 8GB ITX

(#18) Lacc válasza Taranti (#2) üzenetére


Lacc
aktív tag

Nem rossz a Ryzen, de a hozzavalo alaplapok felszerelese rosszabb mint a Core sorozat eseteben. En ezt lattam Micro-ATX alaplapoknal ugyanabban az arszegmensben idehaza.

(#19) djculture válasza Lacc (#18) üzenetére


djculture
félisten

Ryzen-nek a memória kezelése is érdekes, külön kinlódni kell vele hogy éppen 1Rx4 or 1Rx8 vagy 2Rx4 or 2Rx8 DIMM modulokból melyiket kezeli. Elbaszott egy termék ezen a téren.

[ Szerkesztve ]

(#20) eldiablo válasza djculture (#19) üzenetére


eldiablo
addikt

Nincs azzal kínlódás, egy oldalas B-Die kitet kell venni és le van a gond. :DDD

(#21) pusszycat


pusszycat
nagyúr
LOGOUT blog

Egy konzol olcsóbb ha már játék. Minden másra ott a laptop. :)

Samsung Galaxy S9 Plus & Xiaomi Mi 10T 8/128 GB 5G Cosmic Black & Mi 11 Lite 5G 6/128 :)) Xiaomi Redmi Pad 4/128 GB, Laptop Asus Oled Vivobook 16GB/1TB

(#22) lotuska


lotuska
tag

Szerintem tok jo, hogy csokkentek az eladasok, viszont en mar nem tudok ennek orulni, logikusan ha csokken a kereslet akkor arverseny alakul ki es csokken az adott termek ara is, de mostanaba ebben az iparba minden a feje tetejere allt, lasd a memoria arakat, inkabb szabalyoztak a termelest(csokkent a kinalat) es jol megemeltek az arakat, ugyanaz a termek nagyobb arressel de kisebb eladott darabszamba is jelentheti ugyanazt a profitot.

A gond csak az, hogy nem csak az alaplapokkal es a memoriakkal van igy, hanem az SSD,HDD es a videokartyakkal is. Szerintem nem a gyartok a hibasak(meg ha kartelleznek akkor sem! miert? mert kellene kompetens versenyhivatal is letezzen, aki jol megbuntetheti oket ha szabalyt szegnek), hanem a fogyasztok, senki sem kenyszerit senkit, hogy megvasarolja az adott termeket.

En a legszomorubb akkor voltam, amikor a GTX1060 tesztjet olvastam a PH-n, alig vartam lesz uj videokartyam, es amikor meglattam, hogy meg a PH is bevette ezt([link]):

"Kissé vegyes érzéseink vannak a GTX 1060 tesztelését követően. Az előző generációhoz képest nagyobb előrelépésre számítottunk, de az tény, hogy történt fejlődés. Maga mögé utasította a legfőbb konkurenst, az AMD Radeon RX 480-t, és a házon belüli elődöt, a GTX 970-t."

Tessek? GTX 970 volt az elod? Igen feljebb pozicionaltak arban egy egesz kategoriaval *60 szeriat, ugyannyi teljesitmeny kevesebb fogyasztassal es ugyanazzal az ARRAL, ket ev utan, hurra oruljunk :C , es a draga fogyaszto boldog. Kerdem en akkor mi a GTX 960 utodja? az ugyanannyiba kerulo de kicsit lassabb GTX 1050Ti? Persze majus ota,megrosszabb minden amiota banyaszlaz kitort, mar csak azert se vennek meg egy olyan videokartyat 2018 januarjaban, ami 2016 decembereben olcsobb volt.

[ Szerkesztve ]

(#23) pengwin válasza jimpo (#4) üzenetére


pengwin
addikt

Hát igen, most inkább a "Hell No! YOU do it yourself!"-érzés fogja el az embert.

Üdv, pengwin

(#24) Lacc válasza djculture (#19) üzenetére


Lacc
aktív tag

Mas problemak is vannak vele. De ez ok, hiszen ez az 1. generacio a Zen architekurabol, azt csak eles Betanak lehet tekinteni. Arahoz kepest nagyon jo vetelnek szamit.
Viszont igen is osztott egy pofont, de en sem vettem sajnos Ryzen-t. Remelem a Zen+ majd jobb lesz es az AM4+ procik is.

(#25) , válasza lotuska (#22) üzenetére


,
addikt

Az biztos, hogy amíg megveszik ennyiért is a RAM-ot/VGA-t, addig nem is fog csökkenni az áruk. Sőt, mivel nagyobb a kereslet mint a kínálat, még tovább is fognak drágulni.

A GTX 1060 a kategóriáját tekintve a GTX 970 utódja, de sebességben a GTX 980-nal van párban.

(#26) djculture válasza Lacc (#24) üzenetére


djculture
félisten

Araboknak köszönhetően él még egyáltalán a cég és nem vásárolták még fel a kínaiak. De a vége úgyis az lesz szerintem. Rohadt nagy veszteségeket termeltek az idén is. Persze nekünk ha megtörténik a szétdarabolása a cégnek elég nagy baj lesz, marad az intel meg esetleg majd hagynak egy törpe céget hogy a kartell törvénynek is megfeleljen az üzlet. Nem hiszem hogy sokáig tűrik az arab befektetők az állandó éves veszteségeket.

[ Szerkesztve ]

(#27) Pete55555


Pete55555
addikt

Franc fog váltani. H97M Pro4 + i3 4160 van most.
Egy normális lap, ami kb ugyanazt tudja, mint a mostani (plusz ha újat veszek akkor ugyan legyen már rajta M2, és USB-C ) 30.000 Ft. Memória 30.000 - és ez is még csak 8 Gb, tehát előrébb még szinte semmivel nem vagyok.
Viszont ha a mostani rendszerbe veszek egy i7-et, egyből duplaannyi lesz a magok száma a gépben, és költöttem 65.000-et. Szóval részemről bek@phatják. Amíg ez a lap menni fog, kb elég is lesz egy i7 4770/4790. Memóriát rakok még bele használtan + 8 Gb-t és elvagyok kb 2 évig.

...Szeretem leracsniztatni...

(#28) Gabesz84 válasza djculture (#26) üzenetére


Gabesz84
őstag

én mondjuk nem értem miért van ilyen rossz helyzetben az AMD, mikor a PS4, és az XB1 is az ő lapkájukra épül, és nem keveset adnak el konzolokból.
Mondjuk az enterprise cuccok eladása nyilván jövedelmezőbb, ott meg nem megy annyira jól a szekér.

(#29) elithun


elithun
őstag

Hát amíg a fejlesztés mással nem nagyon jár, mint alig megtérülő őrült költekezéssel, addig ez változni nem fog.
A hajlandóság bennem meglenne, hogy DDR4-re váltsak, és ezáltal új lapot és CPU-t is vennék. De jelenleg csak, ha a 8GB DDR3-as ramomhoz egy másikat akarnék venni az annyiba kerülne, mint anno 2db ára. És ez így nono.

„Minden egyes tapasztalat közelebb visz a megértéshez.”

(#30) Sanchez638


Sanchez638
addikt

Neki rohanok minden alkalommal, hogy új rendszert vegyek. De a ddr4-es ram mindig megállit. Vicc ,hogy 20k a 2x8GB ddr3 használtam. Ebből jó ha veszek egy 2gb+4gb modul....

Utalásnál mindig írj tárgyat. Számom az adatlapomon. Privát számot nem veszek fel!

(#31) #16939776


#16939776
törölt tag

Végeredményt összemérve a számlán szereplő összeggel, egy jót lehet kacagni az egészen.
A rendes játékfüggőkön, vagy a hobbi PC-seken kívül nem sok vásárló fog maradni, aki erre nem sajnálja odaadni a pénzét.

(#32) -Skylake- válasza Felhőtakaró (#3) üzenetére


-Skylake-
addikt

Siman csak tuning, vagy tuning es gamer is ? Csak mert tuning gamer deszkat installalni amugy sokkal menobb.

[ Szerkesztve ]

"Those who would shave the beard for pussy deserve neither the beard or the pussy." - Ben Franklin, probably

(#33) scope2007


scope2007
addikt

Nem sajnálom őket :)
Lesz majd jobb

CUBE AIM SLX 29" + SEAT LEON 1P 2.0 PD-TDiiiiiiiiiiiiiiiiii

(#34) zzola válasza skitzoo (#1) üzenetére


zzola
félisten

Én sem...

(#35) Fred23


Fred23
nagyúr

Meglepett, hogy az ASUS ilyen erős!

(#36) Seirei


Seirei
tag

Ideje lesz ennek az ágnak is gyártókapacitást csökkenteni valamilyen természeti katasztrófára hivatkozva, (még) magasabb áron eladott lapokkal pedig lehet korrigálni a számokat ;)

[ Szerkesztve ]

(#37) tailor74


tailor74
őstag

Nagyon nincs mit hozzáfűzni, nem meglepő ez az adat, előttem sokan leírták már az okokat.
Jelenleg én is kivárok, a következő gépem szeretném 4-5 évig időtállónak tudni.

Aminek kerekei, vagy mellei vannak, azzal előbb-utóbb gond lesz.

(#38) nullpoint


nullpoint
senior tag

Ennek úgyis az lesz az erdménye hogy tovább silányítják a minőséget hogy garancia időn túl azonnal kelljen venned másik alaplapot. Mellesleg ezek a siránkozások hogy jajj nem megy a cég meg nincs bevétel ezek kamuk az ilyen nagyoknál. Persze úgy csavarják a könyvelést hogy ahogy akarják. Azon meg külön csodálkozom hogy asus került az eladások élére. Kb. ők szartak bele a legjobban az x99 alaplapok usb vezérlő hibáiba, ami konkrétan indíthatatlan/ sokadjára elinduló rendszert eredményezett, ésa legtöbbször az asus lapoknál jött elő.

kdvsdmnkrvndttrlgsdnhzzszlsmt

(#39) Z_A_P válasza djculture (#26) üzenetére


Z_A_P
addikt

Rohadt nagy veszteségeket termeltek az idén is.

Hat...tudnal hozni szamokat? Plane hogy a Q4 meg ki sem jott...

Q1: -73millio (984M bevetelhez viszonyitva)
Q2: -16millio (1220M bevetelhez viszonyitva)
Q3: +71millio (1643M bevetelhez viszonyitva)

OK

(#40) mg1992mg válasza pusszycat (#21) üzenetére


mg1992mg
senior tag

Igen, viszont van amivel nem tudsz konzolon játszani... És még sorolhatnám, de nem akarok egy esetleges konzol vs PC-t kirobbantani...

(#41) Vikthor


Vikthor
nagyúr

Bár 5 éves a konfigom, és a mai játékok remekül futnak rajta, valamit nagyon eltalálhattak a hardver tervezésnél, hogy időtálló legyen. Mivel ezzel nem lehetek egyedül, ezért ez simán indokolhatja, hogy az emberek ritkábban cserélgetik az amúgy sem olcsó deszkáikat...

~ B & B & L & N | Suomi Finland Perkele ~

(#42) GodGamer5


GodGamer5
addikt

Pár kamufícsör miatt nem sokan fognak alaplapot venni, pláne ilyen árak mellett.

[ Szerkesztve ]

"Többször látsz Game Over képernyőt, mint Michelle Wild f@szt." "It's not a Loop, it's a Spiral"

(#43) Tidus válasza , (#25) üzenetére


Tidus
addikt

Azokat, a GTX-eket felejtsd el, lejárt az idejük. Az összesé.
Aki fejleszt, és hosszú távra, VEGA a varázs szó.

(#42) GodGamer5 : :F

[ Szerkesztve ]

(#44) XuChi válasza Tidus (#43) üzenetére


XuChi
addikt

:C LOL :C

(#45) shteer válasza Tidus (#43) üzenetére


shteer
titán

megyek is a boltba vegát venni. ja nem, mert nincs egyikben se :) fantomtermék

..szerintem jónak tűnik

(#46) ncc1701


ncc1701
veterán

Legyen 16G memória 25, hozzá egy jó alaplap szintén 25e, egy jól tuningolható nép proci nem bánom legyen 50k, oszt akkor cserélek. Ja, h dupla annyi a vége? Akkor marad a régi. :)

(#47) antikomcsi


antikomcsi
veterán

Amikor vettem volna lapot, ramot, nem lehetett nem volt cpu. (Ryzen várás volt)

Aztán megjött a várva-várt cpu, de elgondolkodtam, hogy most már a memória árak miatt és a jó minőségű lap ára miatt, és még csak a proci sem volt annyira olcsó kezdetben igen borsos árat kéne fizetnem 10-20-akármennyi fps többletért a játékaimhoz, amikkel játszom.

Így még mindig a jó öreg, kissé meghúzott 8350 a társam. Nem kell sajnálni, tudom, hogy nem a legjobb proci, és soha nem is volt az, de még mindig elegendő teljesítményt nyújt egy 1070-el, ráadásul amit lehet 3D Vision-nal játszom.

Aztán hozzátartozik a dologhoz az is, amit már többször szóvá tettem. A lap, amit szerettem volna, ha veszek, még most is 80K. Ez érzésem szerint irreális.
Régen, amikor minden a lapon volt, az északi és a déli hídban, és egyéb kiegészítő lapkákon, akkor nem kerültek ennyibe a lapok, ha arányosan nézzük az árakat. És akkor azt mondták, többek között itt is, hogy milyen jó lesz nekünk majd az integráció, mert mennyivel olcsóbbak lesznek a lapok. Nem kell költeni az igp-re, a memória vezérlőre, az ide/sata vezérlőre, usb-re, stb hardverekre, jogdíjakra.

Nos igen, ez a sok minden valóban kikerült a lapokból, és a cpu drágább is lett miatta, ez érthető, de valahogy az alaplapok áresése mintha elmaradt volna, sőt. És nem vagyok hajlandó magamnak otthonra a jelenlegi 20-30 ezres lapok közül válogatni, mert azok olyanok is. Szerintem a lapra is megéri többet költeni, ugyan úgy, mint egy tápra. Hisz a mostanit is 2011-ben vettem, és azóta sincs vele semmi gond. 1090T-t, 8150, és 8350 követte benne, és lassan 7 éve izzanak benne a tápáramkörök. Míg más gépeknél már elég sok olcsóbb lapot láttam elhullani, vagy szimplán csak nem bírnak el a papíron megfelelő procival, mert nem tudják "etetni".

Tehát én azt hiszem, hogy lenne rá kereslet, és sokkal többen váltanának 1-2-3 évente, akár csak 10-20% előre lépésért is, ha az nem fájna túlságosan, és nem kéne ott hagyni a boltba egy már vállalható használt autó árát!

[ Szerkesztve ]

(#48) AxBattler válasza Tidus (#43) üzenetére


AxBattler
félisten

Szétnézek és mindenhol fejlesztőket látok... LOLZ :DD ;] :))

[ Szerkesztve ]

"Csak egy dologtól félek. Ha meghalok, az asszony eladja a gépeimet annyiért, amennyit bevallottam neki." KERESEM: Lian Li PC-C50 .............................................. CSERÉLEM: RX6600 8GB ITX <-> RTX3050 8GB ITX

(#49) aya


aya
addikt

Tök jól elvagyok az x éves haswell i7 4790 procimmal, lapra van még 1év garis szóval ráérek.
Nincs értelme sehova se ugrálnom. ddr3 -ddr4 csere meg aztán biztos ráér.

悪魔城ドラキュラ , NINJA 外伝 , モンスターハンター Switch pro scorpio mi11i

(#50) Lacok


Lacok
őstag

Ilyen hardver árak mellett nem csodálom, hogy csökkennek az eladások.

"Errare humanum est, sed in errare perseverare diabolicum"

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.