Hirdetés

2024. április 20., szombat

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#1) twine


twine
addikt

Rengeteg indiait látok a Google birodalomban...ez csak véletlen? Vagy van ennek valami "magyarázata" ?
Nem-nem, semmiféle rasszista indíttatás nem vezérelte a postomat,,,egyszerűen csak a kíváncsiság...illetve még az is lehet, hogy csak beképzelem... :B :)

(#2) Schmidi


Schmidi
tag

Lehet, hogy róla mintázták az The Internship-ben az indiai főnököt? :))
twine: Lehet, hogy egyszerűen nagyon jó szakembereket képeznek náluk, vagy az USA-ba érkező indiai vendégdiákok motiváltabbak és ezért többre is viszik. De ez csak tipp. :U

(#3) INGJOKE


INGJOKE
veterán

Mindegyik ilyen csávó egy full nyomi kinézetű kocka... :) :)

(#4) twine válasza Schmidi (#2) üzenetére


twine
addikt

Hasonlókra gondoltam én is(motiváció),,,

(#5) Thaaleum válasza twine (#1) üzenetére


Thaaleum
aktív tag

India az élen jár szoftverfejlesztők kiképzésében. Rengeteg tehetséges fejlesztőt képeznek, és mindenhova "exportálják" őket.
Egyébként az indiai Bangalore-t már második Szilícium-völgynek szokás nevezni.

„Egy szónak is száz a vége...” - Legendd

(#6) Touch-ko válasza twine (#1) üzenetére


Touch-ko
őstag

Tanulni jonnek hozzank es a tudasukat kamatoztatjak... A vilag legjobb egyetemein tanulnak sokan.. Akik evekig tanulnak ilyen dolgokat, azok szerintem megerdemlik. Nemre, borszinre valo tekintet nelkul. Am rengeteg nem inidai van, csak ezek most jottek ra, hogy ha jo munkat akarnak, akkor tanulni kell, meg elegge kinyilt a vilag India elott az elmult evtizedben..
Gondolom motivaltak is.

(#7) twine válasza Thaaleum (#5) üzenetére


twine
addikt

ma is "tanultam" valamit :R

(#6) Touch-ko :

" Akik evekig tanulnak ilyen dolgokat, azok szerintem megerdemlik. Nemre, borszinre valo tekintet nelkul."

Próbáltam jelezni, hogy semmiféle ellenérzésem nincs velük kapcsolatban..
de fölötted meg is kaptam a választ, amit sejtettem, csak gondoltam kíváncsiskodok kicsit...
Szerintem zárjuk is a témát, mielőtt valaki elviszi ilyen irányba a kérdésem, hogy "megérdemlik vagy sem..." :(((

[ Szerkesztve ]

(#8) Cathulhu válasza Thaaleum (#5) üzenetére


Cathulhu
addikt

Rengeteg tehetséges fejlesztőt képeznek, és mindenhova "exportálják" őket.
Hejj, akinek mar kellett dolgozni ilyen indiai "tehetsegekkel" annak kicsit mas errol a velemenye. Bar a nagy szamok torvenye alapjan biztos akad 1-2, megiscsak majd masfel milliarnyian vannak.

Ashy Slashy, hatchet and saw, Takes your head and skins you raw, Ashy Slashy, heaven and hell, Cuts out your tongue so you can't yell

(#9) velizare válasza Cathulhu (#8) üzenetére


velizare
nagyúr

az otthon maradtakkal nekem sem volt túl jó a kapcsolatom, se azokkal, akiket az ő munkaidejüket bérbe adó cégük nyomott be pozíciókba.
de azért egy google alelnöki pozícióig ők jellemzően nem fognak eljutni hamis cv-kkel, és a kasztrendszerbe betokosodott viselkedésükkel.

Tudod, mit jelent az, hogy nemezis? Az érintett, erősebb fél kinyilatkoztatása a méltó büntetés mértékét illetően. Az érintett fél jelen esetben egy szadista állat... én.

(#10) Cathulhu válasza velizare (#9) üzenetére


Cathulhu
addikt

Mondom, azert a nagyszamok torvenye (minden 5. ember indiai, igy siman lehet minden otodik jo programozo is az) alapjan persze rendben van. Azt meg csak a margojara a dolognak, hogy en kivuallokent Pichai munkassagaval egyaltalan nem vagyok elegedett, nem igazan latom milyen sikereket tett le az asztalra ahhoz, hogy ilyen raketapalyan iveljen felfele a karriere.

[ Szerkesztve ]

Ashy Slashy, hatchet and saw, Takes your head and skins you raw, Ashy Slashy, heaven and hell, Cuts out your tongue so you can't yell

(#11) edward2


edward2
addikt

Azért arra kíváncsi lennék, hogy 10 év alatt aki ennyire magasra jut az azért jut ilyen magasra mert okos vagy mert jó "politikus" karrier építő egyéniség?

(#12) velizare válasza Cathulhu (#10) üzenetére


velizare
nagyúr

olvasgass. mindezt névvel.

Tudod, mit jelent az, hogy nemezis? Az érintett, erősebb fél kinyilatkoztatása a méltó büntetés mértékét illetően. Az érintett fél jelen esetben egy szadista állat... én.

(#13) Touch-ko válasza twine (#7) üzenetére


Touch-ko
őstag

Nem allt szandekomban elvinni a temat..

(#14) Goose-T válasza Cathulhu (#10) üzenetére


Goose-T
veterán

Nem mindegy az neked, hova került ez az ember? Irigy vagy rá, vagy mi?

Egyébként is, ezzel a kinevezéssel nem csak pénz és hatalom jár, hanem óriási felelősség is. A vezetés biztos tisztában volt vele, hogy Sundar Pichai megfelelő ember a pozícióra, nem csak azért nevezték ki, mert indiai, vagy mert sokat smúzoltak vele céges partikon. Ha nem jól irányítja a rá bízott részlegeket, az húsbavágó lehet az egész vállalat számára, és akkor aztán úgyis rekordsebességgel röpülhet, mielőtt földbe állítaná a Google-t.

Rockbandám: https://fb.me/scharlotterhodes *** Gitárelektronikai műhelyem: https://www.fb.me/goosetgitar

(#15) Cathulhu válasza Goose-T (#14) üzenetére


Cathulhu
addikt

Értem, ha nem vagyok elégedett valamivel, akkor csak is irigy lehetek? pengeéles logika.
Nem, kérlek alássan, az nem tetszik, ami az android körül az elmúlt 1.5 évben történt, és az azelőtti eredményei sem nyűgöztek le, én nem tartom alkalmas vezetőnek, ez meg hagy legyen már megengedve nekem. És emiatt meg hagy aggódhassak amiatt, hogy egyre több minden kerül a keze alá.

Ashy Slashy, hatchet and saw, Takes your head and skins you raw, Ashy Slashy, heaven and hell, Cuts out your tongue so you can't yell

(#16) twine válasza Touch-ko (#13) üzenetére


twine
addikt

:R

(#17) Goose-T válasza Cathulhu (#15) üzenetére


Goose-T
veterán

Ez egy üzleti vállalkozás, nem kívánságműsor. Amíg hozza rendesen a pénzt, addig biztos jól vezetik a céget, akár tetszik neked, akár nem.

Rockbandám: https://fb.me/scharlotterhodes *** Gitárelektronikai műhelyem: https://www.fb.me/goosetgitar

(#18) Cathulhu válasza Goose-T (#17) üzenetére


Cathulhu
addikt

Eléggé naiv a szemléleted, a legtöbb rossz döntés hosszútávon bosszulja meg magát, amikor meg már késő változtatni. A jó üzleti eredmények egy ekkora cégnél jó ideig pusztán a cég méretéből adódó tehetetlenségből is jöhetnek, értsd a lendület viszi tovább. Mindegy, zárjuk le, szerintem ez tipikusan egy ilyen rossz döntés, kívánom ne legyen igazan, mert a googlet még kedvelem.

#19 ha annak tűnik, akkor annak tűnik, sok rossz tapasztalat és számomra nem túl meggyőző előélet amiből ezt leszűrtem. Nem áll szándékomban köhögni, abból volt elég a hétvégén. Egyszerűen csak csalódott vagyok

[ Szerkesztve ]

Ashy Slashy, hatchet and saw, Takes your head and skins you raw, Ashy Slashy, heaven and hell, Cuts out your tongue so you can't yell

(#19) velizare válasza Cathulhu (#15) üzenetére


velizare
nagyúr

nekem is eléggé köhög a bolha c. előadásnak tűnik, amit írtál.
g. jakab magyarországról nem elégedett az egyik vezető informatikai innovációs vállalat termékvezetőjének a munkájával. mindamellett ő nem fejlesztési vezető, vagy vezető fejlesztő, hanem termékigazgató. szerintem ő a googlenál soha az életben nem írt egyetlen sornyi kódot sem.

Tudod, mit jelent az, hogy nemezis? Az érintett, erősebb fél kinyilatkoztatása a méltó büntetés mértékét illetően. Az érintett fél jelen esetben egy szadista állat... én.

(#20) Fall-N válasza Cathulhu (#18) üzenetére


Fall-N
veterán

Az, hogy neked mi tetszik totálisan irreleváns. Az Android jó irányba fejlődik már pár verzió óta. Ott erősítenek ahol kell. (Pl. Dalvik - > ART.) Persze vannak megkötések is, mindenki tudja. (SD kártya elérés root nélkül, nehezebb root 5.0-ra stb.) Arról nem a Google tehet, hogy kevés tárhellyel, szar hardverrel és gyári bloatwarerel adják ki a telókat. (A gyártói belepiszkálásról nem is beszélve.)

Az indiaiak közül pedig ha utána néznél sok tehetséges programozó/tech szakember kerül ki. Jó példa az MS vezetői csere is Satya Nadellára. A számok őt igazolják.

[ Szerkesztve ]

(#21) Cathulhu válasza Fall-N (#20) üzenetére


Cathulhu
addikt

1) Tobbszor leirtam, hogy indiai is lehet jo szakember, ha visszaolvasnal, viszont nem is egy uberIT nemzet, azert tegyuk hozza.
2) A tobb verzio ota jo irany, az meg fokent meg Rubin keze alatt elkezdett munka gyumolcse, ami most erik be, ld elozo hozzaszolasom a tehetetlensegrol. Engem inkabb az elmult fel-egy ev tortenesei es nem tortenesei aggasztanak.
3) MS vezeto csere is meg nagyon friss, de ott mindenkepp lepni kellett, mert Ballmer alatt mar nagyon nem mukodott semmi.

Ashy Slashy, hatchet and saw, Takes your head and skins you raw, Ashy Slashy, heaven and hell, Cuts out your tongue so you can't yell

(#22) edward2 válasza velizare (#19) üzenetére


edward2
addikt

Ugyanezzel a logikával élve ballmert sem lehetett volna kritizálni hisz ő is egy vezető volt, de úgy látszik mindenkire más szabályok vonatkoznak.

(#23) velizare válasza edward2 (#22) üzenetére


velizare
nagyúr

nem-nem. ballmert is a ceoként mutatott döntései és eredményei alapján kritizálták, nem pedig előre. annak idején a piac és az elemzők pozitívan fogadták a vezetőcserét.
az android most került formálisan is sundarhoz.

[ Szerkesztve ]

Tudod, mit jelent az, hogy nemezis? Az érintett, erősebb fél kinyilatkoztatása a méltó büntetés mértékét illetően. Az érintett fél jelen esetben egy szadista állat... én.

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.