Hirdetés

2024. március 29., péntek

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#1) Máté94


Máté94
addikt

A német precizitás, ugye... ;] :B

(#2) Stanlee


Stanlee
őstag

Nem tudom milyen humanoid droidokat alkalmaznak a telekomnal, de azon kivul, hogy el tudja mondani a legfrissebb reklamszoveget, radsozza a legdaragabb csomagot, anelkul, hogy a lakhelyeden az elerheto lenne, masra nem jok. Teljesen jol mutatja a mai nemet helyzetet, hogy sokszor meg egy uzletvezeto sem tudja pontosan, hogy milyen termekeket ertekesit, a legfobb szempont, hogy el tudjon adni, a beosztottat terrorizalni tudja, a vevot meg lehuzza.

Amikor a mostani helyunkre koltoztunk, nem volt meg aktiv vonal a lakasban, igy kellett volna kotni egyet. Nem a telekomnal lett elofizetes, hanem egy masiknal, aki berelte toluk a vonalat. kb. 3 honapig nem volt vonalunk, mert ide-oda tologattak a felelosseget az uj vonal bekotesere. Meguntam, rendeltem a telekomtol egy analog elofizetest, ra egy hetre volt aktiv, bekotott vonal, amit fel is mondtam rogotn - a sok telefonalgatas utan ezt a megoldast javasolta a telekom egyik embere, mert maskepp nem ad a telekom vonalat. Felmondtam, majd mehettem a masikhoz, hogy itt van ne a vonal, kossetek ra a DSLAM-ben.

Mivel nincs szuksegem IP-TVre, nem is naluk van elofizetesem, haenm az easybell-nel. Az adatbazisukban rendeles elott lekerdezheted a cimedre a max. sebesseget, amit garantalnak, ha bekotes utan nem megy annyival a net, akkro ingyen es bermentve eljohetsz toluk. Az elejen van egy magasabb dijuk, de ho vegevel felmondhato a szolgaltatas naluk. Amiota baratnom koltozese utan a telekomnak nem sikerult a szerzodest megszuntetnie fel evig, nem bizom a telekomban.

“Never run after a bus or a stock. Just be patient – the next one will come along for sure.” - André Kostolany

(#3) sagit


sagit
addikt

Ausztria, német határ mellett (Hallein)

A 30/6 megás vdsl netemet 4 hónapja kb Hybrid netre (vdsl + 4g) Re cseréltem az A1 - nal (100/20)

En telljesen elégedett vagyok vele gondolom a gyorsabb kábeles net miatt. Úgy a városfőtere mellett lakom, és vicc h nincs egy rendes vezetékes net. Pécsett a diginel ropkodtel a megabitek, ez hiányzik. De még apunal 450 fős faluban is 40/3 érhető el

Philips 65OLED803 || iPhone 15 Pro Max || Macbook Air M1 ||

(#4) total90 válasza sagit (#3) üzenetére


total90
veterán

Ausztria még mindig jobb netszolgáltatás terén.
Nekem itt most 5 év után rosszabb netem van, mint anno otthon volt. Ezen a terén a béka feneke alatt van DE.

Kiakasztó még is inkább a szerviz, vagy is amit a telekom csinál.

Ha nincs jó, ló a szamár is.

(#5) Stanlee válasza total90 (#4) üzenetére


Stanlee
őstag

Nem is fog valtozni a kiepitettsege a netnek. Par eve volt a telekomnak valami fellangolasa, akkor sokszor hazig huztak az uvegszalat, az a kiepitesi laz viszont kifulladt, amiota engedik nekik a vektoringot. Elerik majd az eloirt 30 mbit-es sebesseget a vektoringgal, utana mar nem lesz nekik kotelezo gyorsabb netet szolgltatniuk. En a kokemeny 10 mbites dsl hozzaferesemmel eleg jol elvagyok, annak ellenere, hogy atelekomnak az uvegszala itt van a pinceben. Amennyivel tobbe kerul, nekem nem eri meg.

“Never run after a bus or a stock. Just be patient – the next one will come along for sure.” - André Kostolany

(#6) Jhonny06


Jhonny06
veterán

Nekem az egyetlen durva a sztoriban, hogy München külvárosában nem tudnak rendes DSL-t biztosítani. Ezt még itthon is meg tudják oldani és az nagy szó.

(#7) buherton válasza Jhonny06 (#6) üzenetére


buherton
őstag
LOGOUT blog

Budapest VI. ker Teréz körút. Digi van.

tely, baly, fojó, mennyél, mingyárt, telyföl, tolyás, malyd, kapú, egyenlőre, ejsd, jáccani, ahoz, fúj, hüje, muszály, alat, álok, lasan, fojtatás, ál, fontós, költsön, eggyüt, lyob (jobb?), mek, mongyak, milyért - !!! Tanúlyunk már meghejjessen irni... !!!

(#8) total90 válasza Jhonny06 (#6) üzenetére


total90
veterán

Nem is tudod annó ez mennyire lehangolt, amikor kijöttem. Ezer dolog miatt jobb itt és én soha nem fogok visszatérni Magyarországra, de ezen a téren tényleg borzalmasak.

DE 37% 6Mbites netet használ, 32% max 16 Mbit... 100Mbit felett csak 3%. Szánalmas.
Amiben szerintem szintén gyenge DE az a TV. Maga a show, híradó stb. nagyon maradi.

Ha nincs jó, ló a szamár is.

(#9) zolikaDB válasza Máté94 (#1) üzenetére


zolikaDB
veterán

Ettől szokott akut okádásom lenni a melóhelyen - esőben letakarják a gépet nájlonnyal, húúú, le kéne borulni előttük, mert jajj, hát de precízek, de a gépvázat eltörik. Itt 100e euróról beszélgetünk.

total90: Willkommen in Deutschland, ha a fizun felül amúgy nem tűnt volna fel :DDD
Ja, és üsd meg a szád. Majd 69 évesen, nyugdíjasan, térdzokniban, hegy oldalára felsétálva. Mondom ezt úgy, h szar a helyzet itthon, és klasszikus kifejezéssel élve, az ittmaradottak "kínlódnak".

[ Szerkesztve ]

(#10) <Lacy85>


<Lacy85>
addikt

Akkor ezek szerint ne nagyon görcsöljek az itthoni 10 megás net, meg az opcionális 100+100 gigás LTE net miatt, mert németeknél sem rózsásabb a helyzet városon kívül. Sőt. :D

(#11) Stanlee válasza Jhonny06 (#6) üzenetére


Stanlee
őstag

Valamikor a 2000-es evek elejen sok keletnemet nagyvarosban nem volt (A)DSL internet hozzaferes. Egeszen rohelyes, hogy azert nem tudott a telekom szerencsetleneknek internetet adni, mert az egyesites utan jo sok penzert rez helyett uvegszalat huztak ki a hazig (FTTx mai neven, akkoriban OPAL-nak hivtak) majd a pinceben raktak at a vonalat rezre. Az okos nemetek gondolkoztak, hogy mit kellene csinalni. Ahelyett, hogy kitalaltak volna valami normalis megoldast, mivel akkoriban meg nem volt szabvany, fogtak magukat es felszantottak az utcakat, az uvegszal melle betettek a rezet. Most jon az igazi nemetes hozzaallas: mivel azota van mar GPON szabvany, amivel 1,25 ill. 2,5 Gbit-et lehetne szolgaltatni a regi OPAL halon, az optikat nem hasznalja, hanem a regi rezvezeteken ad VDSL-t.

@zolikaDB: a masik nagy maleszaju tarsasag az angolok. En dolgoztam UK-ban nemet fovallalkozonak angol alvallalkozoival. Ezek voltak a masik olyan nepseg, amelyik azt hitte magarol, hogy ok fujjak a passzat szelet.

A nemet precizitasra kedvenc peldam az egyik uzemunk hibakuldo rendszere aramszunet esetere. Ez ugy megy, hogy a PLC szunetmentesen van, ha valami hiba lenne, akkor felhivja a vezetekes vonalon a megadott telefonszamot. A csavar a dologban ott van, hogy a telefonvonal NTBA-ja a konnektorbol kapja a delejt. Ha aramszunet van a betap trafoallomason, akkor nincs telefonvonal, mert az NTBA-t mar nem tettek szunetmentesre. Es ez egy TUV altal atvett rendszer.

“Never run after a bus or a stock. Just be patient – the next one will come along for sure.” - André Kostolany

(#12) zolikaDB válasza Stanlee (#11) üzenetére


zolikaDB
veterán

Ha nem mondod, melyik nemzet epitette a rendszert, is kitalalom egykonnyen :DDD

[ Szerkesztve ]

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.