Hirdetés

2024. április 25., csütörtök

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#1) Gdi


Gdi
senior tag

Nem csak az Adoberól mondható ez el.

''Milliárdnyi meggyilkolt csillag sikolya elhal az éj békéjében, és a kétségbeesésnek csak néhány, törékeny, kőbevésett szó áll ellen.''

(#2) total90 válasza Gdi (#1) üzenetére


total90
veterán

Persze, sajnos egyre több... én már szinte félek frissíteni.

Ha nincs jó, ló a szamár is.

(#3) Stanlee


Stanlee
őstag

Szerintem az egyik problema, hogy kozgazdaszok vezetik a cegeket. Ki van adva, hogy minden evben ki kell hozni a legujabb valtozatot, ha megvan, akkor OK a premium. A funkcionalitas masodlagos.

Gondolom nem ezeknek a szoftvereknek a hasznalatabol elsz, azoknak mekkora szivas, akiknek ez a munkaeszkoze. A nyomda ahova visszuk a dolgainkat valami tobb eves ID verziot hasznal, szerintem a tulaj szivrohamot is kapna, ha napokig allna a termeles, mert kek halal van a friss verzioban.

Szoval a hibas munkat kiadunk a kezunkbol ertekrend eleg elszomorito.

“Never run after a bus or a stock. Just be patient – the next one will come along for sure.” - André Kostolany

(#4) ncc1701


ncc1701
veterán

Éhesek. Nagyon.

(#5) szabonagyur


szabonagyur
félisten

Eléggé sok a gond nálam is a CC-vel, ez az új szoftver modell nem jön be nagyon.

Eladó: iPhone 13Mini 2 év gari, iPhone 6S 32GB

(#6) total90 válasza Stanlee (#3) üzenetére


total90
veterán

De majd ha emiatt elmegy tőlük a nép, akkor meglátjuk mi lesz.

Egyébként nem konkrétan ezzel keresem a pénzem, de ezzel is... ez a 2. forrásom.

Szabonagyur:

Kinél nincs? Lassan nincs olyan aki ne panaszkodna.

Ha nincs jó, ló a szamár is.

(#7) szabonagyur válasza total90 (#6) üzenetére


szabonagyur
félisten

Annyira nem mentem még utána a hibáknak mivel nekem tényleg inkább csak hobbi a dolog, de gáz nagyon.

Eladó: iPhone 13Mini 2 év gari, iPhone 6S 32GB

(#8) gygabor88


gygabor88
tag

Nagyon sok oka lehet sajnos.
Első cégemnél több száz hibajegy volt a bugtrackerben és nagyon ritkán engedtek arra időt "pazarolni", hogy bármit is megjavítsunk. Az ok lényegében annyi, hogy patchelt verziót nem lehet pénzért eladni, mert amit javítasz annak elvileg már az előző verzióban is hibátlanul kellett volna működnie. Csak új funkciót és új felhasználói felületet lehet eladni, így csak toltuk be az új funkciókat a programba, míg a hibák egyre csak szaporodtak.

Nem tudom adobenál hogy megy, de megdöbbentő tud lenni, hogy milyen bazi nagy szoftvereket milyen kis csapatok tartanak karban, azaz nem biztos, hogy van kapacitás értelmes munkavégzésre. Konkrétan egy tibco szoftverrel jártunk így, amiről a konzultáns elárulta, hogy kb 4 fő fejlesztő dolgozott az egész bughalmazon. Bizony az informatikushiány is bejátszik, nálunk évek óta hiányzik egy fő a csapatból (céges szinten meg ...) és éppen csak az elmenőket tudjuk pótolni, általában 1 szinttel kevésbé tapasztalt kollégával.

Tapasztalatból mondom, hogy ha szorít a fejlövéses határidő, akkor a tesztelés az első, amit a nem normális management eldob, hogy időt nyerjen. Ugyanitt, a management éves bónusza gyakran attól függ, hogy az alájuk beosztott csapatok mennyire tudják tartani a határidőt (arra a munkára, amit amúgy nem a fejlesztők vállaltak be adott határidőre, bár ilyen téren voltak komoly fejlődésre utaló jelek az iparban az elmúlt években). Az éves bónusz olyan nagy tud lenni, hogy konkrétan biztosra számolnak vele, amikor elvállalják a melót, tehát nem ilyen 1-2 havi fizetésről van szó ...

Esetleg a csapat fölé került valami agile development yuppie, aki szerint mindegy mi van, gyakran kell releaselni, különben nem agilisen fejlesztünk.

Nyilván az is benne van, hogy figyelmesebb fejlesztők kevesebb hibával dolgoznának.

(#9) szabonagyur válasza gygabor88 (#8) üzenetére


szabonagyur
félisten

Nekem az a fura, hogy a CC is hasonló koncepció akarna lenni mint az O365, de utóbbinál ha nem vagy tesztelői ágon azért nincsenek ilyen nagy gondok, pedig ott is jönnek a funkciók sorban.

Eladó: iPhone 13Mini 2 év gari, iPhone 6S 32GB

(#10) PBA válasza szabonagyur (#9) üzenetére


PBA
aktív tag

Gyűlölöm az Adobe-ot jó ideje. Én határidős nagy projekteken dolgozok, és nem fér bele, hogy állandóan elf@ssa magát a szoftver vágás közben. Inkább áttértem olyan alternatívákra, amik lehet, hogy nem tudnak annyi funkciót, viszont amit tud, azt atomstabilan. Így a határidő betartása csak rajta és a kollégáimon múlik, nem pedig a bugokon. Tőlünk műr jó ideje nap kap egy fityinget sem az Adobe. Kap helyette más cég, ahol ráadásként nem havi bérletben pengetünk, hanem megvettük az adott verziót, és addig használjuk, amíg jól esik. És nincs presszió az update-re sem.

(#11) #64791808


#64791808
törölt tag

A cimben levo kerdesre ket rovid valasz:

1., Penzert
2., Mert megveszik

A hosszabb valasz az, hogy mert nincs a jogi hatter kialakitva ahhoz, hogy a szar szoftvert a keszito fejen verd szet.

(#12) total90 válasza szabonagyur (#7) üzenetére


total90
veterán

Ha hobbi ha nem, amíg valamiért fizetek, az működjön rendesen. Jelen pillanatban, amit az Adobe csinál az egy nagy rakás ***.

(#8) gygabor88

Vannak elegen a fejlesztő csapatban, van ismerős Adobenál, de más problémák vannak cégen belül. Ez igazából engem, mit felhasználót nem érdekel. Ezen a téren vezető cég ilyet nem engedhet meg és kész.

(#9) szabonagyur

Mert nem úgy megy a teszt, hogy ránéznek és hm... ok, küldjuk ki, hanem tényleg tesztelik és ha működik, akkor adják ki a frissítést.

(#10) PBA

Mire mentél át?

(#11) Cerebellum

Még megveszik... de ha így halad, akkor nem sokáig. Egyre többen mennek át máshoz.
Nem biztos, hogy a fejlesztő a ludas, inkább a vezetés.

Ha nincs jó, ló a szamár is.

(#13) Stanlee válasza gygabor88 (#8) üzenetére


Stanlee
őstag

Sajat tapasztalat, PLC szoftver modositasa egy termelo berendezesen. A szallito egy tozsden jegyzett multi 67000 munkavallaloval. A munkaert 3 embert fizettunk, egy projekt managert, egy technologust es egy valakit, aki a szoftvert modositja. A lenyeg, hogy a vegere ideadtak a teljes programot, mert a kodolo srac elment a cegtol es nem talaltak a helyere senkit, aki meg tudta volna irni a programot. A penzt eltettek, de a munkat nem vegeztek el teljesen. A szomoru az egeszben, hogy a teljes programmodositast a mindennapi munkaja mellett a gepet uzemelteto ceg egyik alkalmazottja vegezte el.

Ugyanez a tapasztalat kis es nagy cegnel, nyugat- vagy kelet-europai, mindegy. Mindenhol osszecsapjak a munkat. Ha sokat, ha keveset fizetek, mindegy.

“Never run after a bus or a stock. Just be patient – the next one will come along for sure.” - André Kostolany

(#14) industrial


industrial
tag

Számomra elképesztő hogy egy ilyen volumenü programban olyan bug előfordul, hogyha nem egy szűz projektet nyitok meg először hanem már olyant amiben dolgozom, és importálni akarok akkor összeomlik. :Y :Y :Y :Y :Y

(#15) total90 válasza industrial (#14) üzenetére


total90
veterán

Nálam "csak" pár perc után random kékhalálozott :W

Ha nincs jó, ló a szamár is.

(#16) industrial válasza total90 (#15) üzenetére


industrial
tag

Vicc sajnos :( :O Alternatíva meg.....

(#17) PBA válasza total90 (#12) üzenetére


PBA
aktív tag

Nézz rá az Ediusra, DaVinci Resolve-ra (ez utóbbinál a friss verzióban vannak még bugok, de jónak tűnik, és az alapverzió ingyenes). Az Ediust az időkritikus projekteknél használom, ahol rengeteg a nyersanyag, bonyolult a projektfájl, stb. Az Edius inkább tévés környezetbe való, nem annyira filmes felhasználásra. Egy biztos, ha fontos a projekt és a határidő, és biztosra akarok menni, akkor csak Edius, mással nem vagyok hajlandó belevágni...

(#18) total90 válasza PBA (#17) üzenetére


total90
veterán

Köszi, kipróbálom... habár most "kopp-kopp" működik az Adobe CC, de ki tudja mit hoz a jövő.
DaVinic elég fincsinek néz ki :K

Ha nincs jó, ló a szamár is.

(#19) #64791808 válasza total90 (#12) üzenetére


#64791808
törölt tag

Természetesen nem maga a fejlesztő a ludas, pontatlanul fogalmaztam. A fejlesztő jószerivel azt csinálja, amit mondanak neki.

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.