Hirdetés

2024. április 25., csütörtök

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#1) D1Rect


D1Rect
félisten

"álrendőrök becsöngetnek a családhoz és mondják, hogy rabló jár a környéken és a saját biztonságuk érdekében adják nekik oda az értékeiket, kézpénzt, nehogy kirabolják őket. Az ügy végén majd visszakapják a pénzt."

Ez komoly?

(#2) Kasya válasza D1Rect (#1) üzenetére


Kasya
nagyúr

Itthon is tobbszor volt ilyen eset... Sajnos (fokent) faluban az egyedul elo oreg neniket konnyen becsapjak.

(#3) D1Rect válasza Kasya (#2) üzenetére


D1Rect
félisten

Mint urban legend hallottam, de nem akarom elhinni.

(#4) Hieronymus válasza D1Rect (#3) üzenetére


Hieronymus
addikt
LOGOUT blog

Volt olyan, hogy előtte telefonáltak. Rendőrök fognak menni hozzájuk és ne ijedjenek meg.
Valódi rendőrök mennek és szükség van a közreműködésre.
(A legtöbb régi telefon előfizető lekérdezhető név és cím alapján. A hitelesség erősítésére vetik be a telefonhívást.)

Legyen béke! Menjenek az orosz katonák haza, azonnal!

(#5) total90 válasza D1Rect (#3) üzenetére


total90
veterán

Pedig de... iszonyat gáz.

Ha nincs jó, ló a szamár is.

(#6) Wesder


Wesder
félisten

Gondolom itt a csomagot bukja az eladó, vagy itt hogy lehet csalni?

I guess it's easy to see the world the way I do. The emptiness is a promise, the sin is just the proof.

(#7) Jhonny06


Jhonny06
veterán

"Közbe írtam a bajor rendőrségnek online rendeléssekel foglalkozó részlegének, hogy az e-mail cím esetleg jelentve van-e már.
Jött a válasz már másnap, hogy ja, több mint 100 alkalommal csalás miatt és, hogy azonnal változtassam meg a jelszavam stb., sőt be is kellett mennem a rendőrségre, hátha az ottani IT-sek valami infót kinyernek a levelezésünkből, szóval laptoppal."

Azért ez durva, hogy ilyen szinten foglalkoznak a dologgal. Respekt.

(#8) #56573440 válasza Jhonny06 (#7) üzenetére


#56573440
törölt tag

Nekem az a fura, hogy minek laptop... Ha átküldöm a levelezést, a szerv kikerheti hogy az adott fiók adott időben honnan volt használva. Semmi érdemi infót nem fognak kapni a laptopbol..

A közösbe:

Tessék benézni a csalos topikba. Az a durva... Spammer mindig pont ugyanolyan tud amit keresel, mindig jó áron, ugyanazzal a szar szöveggel. Szemelyit is fotoz, küld adasvetelit is. És beesnek a verebek, pedig a névre rakeresve a googli köpi hogy ne tedd.

De ugye totalcaron is van pár sztori autó vásárlásról külföldről, mese árak, megkímélt gépekkel, aztán se pénz se kocsi.

(#9) total90 válasza Jhonny06 (#7) üzenetére


total90
veterán

Mivel rohadt sok ilyen eset van, direkt van egy részleg, aki ezzel foglalkozik és elég jól tolják.

(#6) wesder

Megeshet... én ezért is küldöm minden csomagom biztosítással. Az a kis felár nekem megér ennyit és a másik, csak PayPalos fizetés. Ha gond van, akkor ott könnyen visszakapom a pénzt.

(#8) blackrulz

Ezt én sem értettem igazából, de na, bevittem.

Sok a csaló, akárhol nézelődsz és a probléma az, hogy az emberek nagy része nem is figye és úgy verik át őket, ahogy akarják.

Ha nincs jó, ló a szamár is.

(#10) Lauda válasza D1Rect (#3) üzenetére


Lauda
félisten

Több bűnügyi magazinban is volt a telefonálgatós módszerről riport. Felhívják az özvegy névvel bejegyzett embereket és beadják, hogy az unokájuk pl bajban van és a segítséghez szükség van 100 ezer forintra. A sok idióta meg bele is megy a játékba. Legutóbb is úgy buktak le, hogy valakinek gyanús lett és szólt a rendőröknek. A pénz átadásakor csaptak le rájuk.

(#11) #56573440 válasza total90 (#9) üzenetére


#56573440
törölt tag

Miért ne tennék? Mindenki a mese árat keresi, az év fogását, a nagy lehetőséget, mert neki az jár. Ezért árultak fakockát pesten az utcán amikor az ssd arany ár fölött volt, mindössze gombokért. Ezért tekeri vissza a sóderes kereskedő az órát, és ezért sikeresek a csalók ilyenekkel.

De pont ilyen csalás volt, amikor elhitették, hogy vehetsz új autót a minimálbér közeli kereseteddel a szalonból, meg még lehetne sorolni. Ha nem lenne kapzsiság a vevő oldalán sem, akkor egyszerűbb lenne kiszúrni az ilyen mintákat, de amíg a 200k-s ipnone csak kipróbálva csak ma csak neked 80k, és eskünemtiltjákle -de bizony le fogják-, ezért meg agyon törik magukat a vevők, addig sajnos ez nem fog változni...

(#12) Lauda válasza #56573440 (#11) üzenetére


Lauda
félisten

Mindenki a mese árat keresi, az év fogását, a nagy lehetőséget, mert neki az jár.

Nem mindenki, én például biztosan nem.

(#13) total90 válasza #56573440 (#11) üzenetére


total90
veterán

Nem mindenki van ezzel így... van aki mindig a legolcsóbbat akarja és van aki kicsit gondolkodik. Ha az ár merően alacsony, akkor azért én már szkeptikus vagyok és elkezdek nézelődni.

Pl. E-Bayen volt egy obejktív, ami újonnan 900 euró volt, használtan ment olyan 600 euró körül és a tag 400 euróért árulta.
Mint kiderült a környéken élt és beleegyezett, hogy elmenjek megnézni. Végül el is mentem, megnéztem és nem volt semmi baj vele. Kérdeztem, hogy miért ilyen jó áron adja el.
Nem értett hozzá, örökölte a cuccot és biztosan el akarta adni. Így hát megvettem.

Ha csak online lett volna, nem mentem volna vele. A hirdetésénél is voltak kommentek, hogy tuti valami nem kóser, pláne, hogy mint új eladó volt jelen.
Habár, ha nem új eladó, akkor is érdemes utána nézni, nem lopott-e a profil vagy hasonló.

Ha nincs jó, ló a szamár is.

(#14) #56573440 válasza Lauda (#12) üzenetére


#56573440
törölt tag

Jó valóban én sem :D Akkor "mindenki" ;)

(#15) nemlehet válasza total90 (#13) üzenetére


nemlehet
őstag

Mi continental téligumit vettünk kb 30%-os áron, pedig zsír új volt. Megvette a faszi a kocsijára, de aznap délután totál károsra is törte a verdát (ittas vezetés) és nem volt pénze saját költségen megcsináltatni. De mivel lakásban lakott az asszony nagyon nem akarta kerülgetni a 4 gumit az nappali közepén főleg, hogy láthatóan nem volt harmonikus a viszony. Így aztán áron alul eladta 1 délután alatt.... Vannak ilyenek :D

Amúgy a telefonos unoka bajban van átverésben azt nem értem, hogy miért nem hívják a család többi tagját? Nekem egyszerűen érthetetlen reakció, hogy akkor nagymutter nekiáll egyedül kiszabadítani a maffiától Petikét...

Nokia 3310->3410->3100->6500 Slide(RiP Nokia)->Acer Liquid Metal ->Xiaomi Hongmi-> Xiaomi Redmi Note 3

(#16) total90 válasza nemlehet (#15) üzenetére


total90
veterán

Van ilyen :K

Nagyisztori: mindenkiben ott van a 007 ;]

Ha nincs jó, ló a szamár is.

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.