Hirdetés

2024. március 28., csütörtök

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#1) Matada2.3


Matada2.3
veterán

Lehet én nem porszívóznék 9 hétig, csak hogy ingyen megkapjam az adott porszívót.. :))

Viccet félretéve nagyon gáz. Nekem is veszett már el kisebb tétel a DHL-nél. Akkor az Amazon 1 napon belül visszautalta a termék árát, viszont nekem nem szólt a Posta, hogy náluk lenne. Néha nem értem ezt..

Finn the human

(#2) bkercso


bkercso
nagyúr

lassan nem lesz kivel szállítatni
Pontosan, jól látod! Mert kevés az ember. Ez van.

Megjelentek! : MFD3 és MFA3 || bkercso HiFi készülékek: https://hardverapro.hu/aprok/hirdeto/bkercso/keres.php?search_exac=0&search_title=0&usrid=341946&buying=0

(#3) erkxt


erkxt
tag

Hol laksz, hogy amazonról rendelsz, vagy itthon is kiszállítanak másnapra?

(#4) #56573440 válasza erkxt (#3) üzenetére


#56573440
törölt tag

Biztos hogy külföldön valahol... Itthon bakker az elsőbbségi levél nem ér oda jellemzően egy nap alatt :D

(#5) total90 válasza Matada2.3 (#1) üzenetére


total90
veterán

Elvileg 9 hét után kötelesek jelentkezni és 11 hét után visszaküldeni a feladónak.

bkercso: is is. Én úgy gondolom ember lenne, csak minimálbér meg nyelv probléma. Mondjuk Hermes lázán felvesz embereket NULLA nyelvtudással.

rkxt: München

Ha nincs jó, ló a szamár is.

(#6) Stanlee válasza total90 (#5) üzenetére


Stanlee
őstag

Szerintem a nyelvvel sem kellene, hogy olyan sok baj legyen, van google translate. En volt mar, hogy google translettel kommunikaltam a csomagos emberkevel, mert nem ertette meg, hogy nincs otthon a szomszed, es ha 10 percig csonget nala akkor sem fog kijonni senki, mert pont elotte ment el otthonrol.

“Never run after a bus or a stock. Just be patient – the next one will come along for sure.” - André Kostolany

(#7) total90 válasza Stanlee (#6) üzenetére


total90
veterán

Azért ne egy fordító legyen már a megoldás...

Ha nincs jó, ló a szamár is.

(#8) d@vee válasza total90 (#7) üzenetére


d@vee
őstag

Nyilván nem megoldás, de egy-két nyelvi akadály kiküszöbölhető vele.

Ja

(#9) total90 válasza d@vee (#8) üzenetére


total90
veterán

Én ilyen munkára nek vennék fel olyat aki minimális kommunikációra nem képes.

Ha nincs jó, ló a szamár is.

(#10) mickemoto


mickemoto
őstag

Nem DHL hanem DPD, múlt hét pénteken reggel rendeltem futárt neten, vártam a visszajelzést délutánig hogy mikor jönnek érte, nem kaptam.Írtam egy email hogy akkor most mi van, adjam le újra a futár rendelést vagy várjak.Erre se válaszoltak.Hétfőn délelőtt már meguntam és feladtam postán MPL a csomagot.
Hétfőn délben csönget a DPD futár hogy jött a csomagért :Y , mondom már tárgytalan.
Délután miután a futár már elment jött a visszaigazoló email hogy akkor válasszak időintervallumot hogy mikor jöjjön a futár. :W
Néhány óra helyett néhány nap lett a visszaigazolás. :DDD
Először próbálkoztam a DPD-vel de utoljára is.

(#11) snecy20 válasza mickemoto (#10) üzenetére


snecy20
veterán

Ilyenek sajnos, e-mailes ügyfélszolgálat kb. csak dísznek van, a telefonos részlegüket meg azt hiszen öt próbálkozásból eddig egyszer sem sikerült elérnem az évek alatt.

Az Oroszországnak küldött iráni drónszállítmányok csak elnyújtják a háborút.

(#12) BoB


BoB
veterán

Én pont az előző héten jártam majdnem így, BRT futár hozta a csomagot. Egész nap itthon voltam, egyszercsak jön az email hogy a futár keresett de nem voltam itthon....

Szerencsére másnap tényleg jött, szerintem valami dolga lehetett :F

You may corrupt the souls of men, but I am steel. I am doom.

(#14) ivana


ivana
Ármester

Rendeltem aliról egy öltönyt (méretre vart darab egész normális hongkongból 30k volt) DHL express, ami jó, hogy pénteken feladták hétfőn itt volt, de a futár egész egyszerűen átdobta a kerítésen :O Igaz, hogy a postásnak már ezer éve megmondtam, hogy tegyen így az alis mizékkel, neki se kell irogatni nekem sincs kedvem a postára mászkálni (ha valami drágább az úgyis aláírós szokott lenni, azt nem dobja be), de ez azért mégis nemzetközi express csomag volt :W

(#15) Grougon válasza bkercso (#2) üzenetére


Grougon
tag

Mindenhol kevés az ember, nálunk is. Attól még ha nem végezném normálisan a munkám azonnal kirúgnának.
Nekem a 48 órás határidővel szállítandó hűtőszekrényt sikerült 196 óra alatt kiszállítani, miután 2x eljátszották azt hogy előző nap egyezetttek velem hogy holnap biztosan kihozzák. (Royal futár)

[ Szerkesztve ]

(#16) bkercso válasza Grougon (#15) üzenetére


bkercso
nagyúr

Épp azért írtam, h feltehetően rendesen végzik a munkájukat, csak túlterheltek. Bár ki tudja...

Megjelentek! : MFD3 és MFA3 || bkercso HiFi készülékek: https://hardverapro.hu/aprok/hirdeto/bkercso/keres.php?search_exac=0&search_title=0&usrid=341946&buying=0

(#17) total90 válasza mickemoto (#10) üzenetére


total90
veterán

Kisebb hiba van a rendszerbe, de az állandóan :DDD

(#12) BoB

Ilyenen nagyon ki tudok akadni, ezért is inkább a cégbe rendelem a cuccokat, ahol dolgozom, csak ebben az esetben tudtam, hogy otthon leszek.

(#13) Aweriot

Én egy oroszt fogtam ki Hermessel, aki 1 szót nem beszélt németül és angolul. Akkor tényleg fordítóval oldottuk meg, de az sem volt egyserű :W Isch schwöare, yallah ;]

[ Szerkesztve ]

Ha nincs jó, ló a szamár is.

(#18) Coyot


Coyot
őstag

Elég sok csomag szokott hozzánk érkezni és az a tapasztalatom, hogy teljesen mindegy milyen futárszolgálatról van szó maga a futár személye a meghatározó. GLS előző futárja egy pöcs volt a mostani, meg az ellenkezője.
De van olyan sztori is hogy az egyik környék MPL futárja mindig szól 1 órával kb előtte mikor érkezik - korrekt segít ha nem érek rá előbb jön, egy másik MPL-es futár meg nem ad vissza direkt, nem hajlandó felhozni a csomagot + direkt hazudja hogy nincs nála terminál, hogy aztán mondhassa hogy nem tud visszaadni...

[ Szerkesztve ]

Má' nem

(#19) janeszgol válasza mickemoto (#10) üzenetére


janeszgol
félisten

Ma mar nincs az, hogy meg aznap kijonnek, ha delelott rendeled meg a futart.

(#20) bkercso válasza Coyot (#18) üzenetére


bkercso
nagyúr

direkt hazudja hogy nincs nála terminál, hogy aztán mondhassa hogy nem tud visszaadni...
És ezt jelzed a munkáltatója felé?

Megjelentek! : MFD3 és MFA3 || bkercso HiFi készülékek: https://hardverapro.hu/aprok/hirdeto/bkercso/keres.php?search_exac=0&search_title=0&usrid=341946&buying=0

(#21) nemlehet válasza Coyot (#18) üzenetére


nemlehet
őstag

Ez így van. Nálunk is a GLS és MPL futár nagyon jó fej.
A DPD-s és DHL-es meg egy barom. A DPD-s rendszeresen azt játsza, hogy nem találta meg a címet.. Ez egy elég nagy utca, párhuzamosan a főúttal, legalább 4 helyen rá lehet kanyarodni és az általam használt összes GPS program pontosan a kapu elé tud vinni. Ki van írva a házszám, nagy fehér alapon fekete betűkkel és a csengőn rajta van a név is. Tényleg megtalálhatatlan...

A DHL-es meg folyton rohan. Megnyomja a csengőt, mondom 1 perc és a kapunál vagyok. Kb 50 métert kell sétálni a kertben de rendszeresen mire kiérek (tényleg max 1-2 perc) már az utca végén látom elkanyarodni a DHL-es furgont.

Nokia 3310->3410->3100->6500 Slide(RiP Nokia)->Acer Liquid Metal ->Xiaomi Hongmi-> Xiaomi Redmi Note 3

(#22) .Szaki. válasza total90 (#5) üzenetére


.Szaki.
addikt

Legalább szerencsésen zárult a történet. :)

Btw én a nyelvtudással kapcsolatban azt nem értem, hogy hogy a fenébe akar valaki úgy dolgozni egy számára idegen országban, hogy még alapszinten sem beszéli az ottani nyelvet. Ez vicc kategória. Arról nem is beszélve, hogy egy futárnak mennyit kell beszélnie? Lazán betanulna 4-5 mondatot németül és szerintem semmi gondja nem kéne legyen, de hogy még erre is képtelenek legyenek..Elképesztő.

(#23) bkercso válasza .Szaki. (#22) üzenetére


bkercso
nagyúr

hogy a fenébe akar valaki úgy dolgozni egy számára idegen országban, hogy még alapszinten sem beszéli az ottani nyelvet. Ez vicc kategória.
Török, líbiai, afgán stb. Nem angolt tanult odahaza, hanem elmenekült a háború, a nyomor meg az üldöztetés elől.

Megjelentek! : MFD3 és MFA3 || bkercso HiFi készülékek: https://hardverapro.hu/aprok/hirdeto/bkercso/keres.php?search_exac=0&search_title=0&usrid=341946&buying=0

(#24) total90 válasza .Szaki. (#22) üzenetére


total90
veterán

Na ez az, de én itt inkább a munkaadót küldeném el a f***, mert minek vesz fel olyat, aki még arra sem képes. Csak azért veszik fel, mert tudja a minimálbéren hajtani őket, mint a kutyákat :W
Volt egy időbe egy DHL futár, aki a környéket járta és ő valamennyit beszélt... mesélte, hogy minimálbér és 12 óra, heti 6 nap... és a kötelező 1 óra szünet csak papíron van. Az ilyen munkáltatót lecsukatnám.

(#23) bkercso

4-5 mondatot megtanulni csak nem lenne nehéz, ha már itt akar élni. A probléma, hogy nem is akar a nagy része tanulni, csak elvárja, hogy a semmiért megfizessék. Mondjuk ez, ahogy tapasztalom a magyarokra is igaz.
Ismernek valakit, akinek bejött, aztán kijönnek és félmunkaidőben akarnak dolgozni, mert ők Németországban vannak és rohadtul jól keresni :U
Én ha magyarokat hallok direkt nem szólalok meg, mert nem egyszer le lettem szólitva, hogy "jajj te is magyar vagy", "fasz németek", "tudsz jó állást" :(( Persze dolgozni azt senki nem akar.
Én német viszonylatban is jól keresek, de 31 évesen arra adtam a fejem, hogy megcsinálja egy sulit, hogy tovább jussak. Reggel 7-kor megyek el otthonról és este 11 körül érek haza hétfőtől péntekig.
Ááá, ezt nem csinálnák... akkor ne is legyen az elvárás magas.

Ha nincs jó, ló a szamár is.

(#25) mickemoto válasza janeszgol (#19) üzenetére


mickemoto
őstag

Nem is gondoltam hogy aznap kijönnek, itt nem arról volt szó, hanem hogy nem igazoltak vissza hogy oké vettük a rendelést. Pénteken adtam le a rendelést és eleve hétfőre vártam volna a futárt de addig még vissza sem igazoltak és csak utólag igazoltak vissza miután a futár jött.

(#26) bkercso válasza total90 (#24) üzenetére


bkercso
nagyúr

Mindenki más. Én becsülöm, aki a két kezével elért mindent is, de nem szeretem (mondjuk így), aki csak a két végletet látja. Honnan tudod, hogy az a futár nem is akar tanulni? Családos ember nem dolgozhat 7-től este 11-ig, mert a gyerekeinek is szükségük van rá.

Megjelentek! : MFD3 és MFA3 || bkercso HiFi készülékek: https://hardverapro.hu/aprok/hirdeto/bkercso/keres.php?search_exac=0&search_title=0&usrid=341946&buying=0

(#28) janeszgol válasza mickemoto (#25) üzenetére


janeszgol
félisten

Bocsi, akkor félre értettem az írásod. Régen az alapszolgáltatásuk volt ilyen, ha jól emlékszem délelőtt 10-ig kellett megrendelni és még az nap kijöttek. Nyilván azóta sok minden változhatott, mert már nincs ilyen vagy feláras.
Mondjuk az emailes visszajelzést tolhatnák gyakrabban. Én arra gondolok, hogy nem lett volna szabad autójuk arra fele hétfőre.

(#29) mickemoto válasza janeszgol (#28) üzenetére


mickemoto
őstag

Postai MPL-el sokszor küldtem már és bármennyire is szidják a postát nekem még nem volt gondom velük.
Nekem ez a legkényelmesebb, akkor és ott ado fel amikor és ahol akarom.Igaz a címiratot előfordul hogy hiába nyomtatom ki nem veszi be a rendszer.

(#30) .Szaki. válasza total90 (#24) üzenetére


.Szaki.
addikt

Minden szavaddal tökéletesen egyetértek, a törökökre meg a többiekre pedig hozzájön az is, hogy a döntő többségük már többed generációs, már Németországban született állampolgár...Illene beszélni a nyelvet.

(#31) angyalpc2 válasza #56573440 (#4) üzenetére


angyalpc2
aktív tag

Előbb jön meg az angol levél, mint a magyar a szomszéd megyéből.
Nem vicc 1 hét alatt eddig minden angol levél megjött.

(#32) bkercso válasza angyalpc2 (#31) üzenetére


bkercso
nagyúr

És ide Skóciába egy kis csomag (<1kg) Mo-ról 5k körül van, míg vissza fele annyi (ugyan úgy: értékbiztosítva, elsőbbségivel). Ez is vicc.

[ Szerkesztve ]

Megjelentek! : MFD3 és MFA3 || bkercso HiFi készülékek: https://hardverapro.hu/aprok/hirdeto/bkercso/keres.php?search_exac=0&search_title=0&usrid=341946&buying=0

(#33) mexicanraven


mexicanraven
aktív tag

Belatom sok ido, de maximalisan jol jottel ki a szituaciobol... Itt angliaban gyakran megesik, hogy ha nincs otthon a delikvens, szimplan beteszik a haz szamozott kukajaba a pakkodat... Sokszor vadaszni kell a kiba csomagot, mert az esetek nagy reszeben nem kapod meg a futar szamat se semmi. Egyszer jott egy csomagom UPS-sel nemetorszagbol, nem voltam itthon, fel ora telefonalas utan az volt a vegeredmeny, hogy ha akarom akkor visszaviszik a depoba, resend, tehat plusz 4 nap minimum. Es ezert fizettem, nem ingyen postazas volt. Jo akkor atveszem, megvan a cim, itt elek 2 eve lassan, soha nem hallottam, hogy az adott cimen barmit is at lehetne venni. Mi is volt az? Egy pakisztani mindenes bolt, ujsag, dohanyaru, de egy darab szomorodott sticker se volt a bolton, hogy nekik lenne kozuk egyaltalan csomagok kozvetitesehez, akarmihez. Es tenyleg ott volt...

when the sun shines, we'll shine together

(#34) snecy20 válasza mexicanraven (#33) üzenetére


snecy20
veterán

"szimplan beteszik a haz szamozott kukajaba a pakkodat..."

Ezt nem mondod komolyan. :F
Inkább kézbesítse 3x sikertelenül és tudjam átvenni valahogy 4x-re, mint így. :U

Az Oroszországnak küldött iráni drónszállítmányok csak elnyújtják a háborút.

(#35) total90 válasza snecy20 (#34) üzenetére


total90
veterán

Ismerős Londonban van, mesélt ő is hasonlókat, elég abszurd :((

Ha nincs jó, ló a szamár is.

(#36) snecy20 válasza total90 (#35) üzenetére


snecy20
veterán

Na ja, szörnyű...
Hasonló élmény velem is volt tavaly csak DPD, futár nem talált otthon, és a postaládasor tetején hagyta a cuccot, kb. közkinccsé téve a csomagot a lakóközösség illetve időnként bejárkáló népségek számára (panel...), a nyomkövetési státusz pedig ezután frissült kézbesítettre. Panasszal hiába éltem, pedig egy sor szabálytalanságot követett el a kézbesítő...

Az Oroszországnak küldött iráni drónszállítmányok csak elnyújtják a háborút.

(#37) total90 válasza snecy20 (#36) üzenetére


total90
veterán

Ja, tud égő lenni ha vibrátort rendelsz ;]

Viccet félretéve, ilyenért fel lehet őket simán jelenteni és könnyen nyersz is.

Ha nincs jó, ló a szamár is.

(#38) snecy20 válasza total90 (#37) üzenetére


snecy20
veterán

Ha nem kerül át hozzám a cucc épségben, akkor biztos hogy nem úszták volna meg csak ennyivel.

Az Oroszországnak küldött iráni drónszállítmányok csak elnyújtják a háborút.

(#39) total90 válasza snecy20 (#38) üzenetére


total90
veterán

Én nem is értem meg, hogy ezt, hogy tehetik meg... már, hogy miért csinálják így. Adják le akkor valahova, ahonnét át lehet később venni.

Ha nincs jó, ló a szamár is.

(#40) bkercso válasza total90 (#39) üzenetére


bkercso
nagyúr

Nálunk (Glasgow) a szomszédnak szokták odaadni, de itt az a divat, hogy te mész érte, mert a szomszéd ugyan át nem jön. Amikor 1-2 hónapos szállítási idővel érkezik valami Kínából, akkor nem is tudom, hogy jött, és csak sokkal később, egy várva várt levélért menve derül ki, hogy mégis megjött a már megreklamált csomagom.

[ Szerkesztve ]

Megjelentek! : MFD3 és MFA3 || bkercso HiFi készülékek: https://hardverapro.hu/aprok/hirdeto/bkercso/keres.php?search_exac=0&search_title=0&usrid=341946&buying=0

(#41) total90 válasza bkercso (#40) üzenetére


total90
veterán

Itt is át kell menni a szomszédhoz... de ez nem téma, mert általában kapok tőlük egy üzenetet WhatsAppon, hogy átvettek valamit.

Ha nincs jó, ló a szamár is.

(#42) mexicanraven


mexicanraven
aktív tag

Itt is itt hagyjak a tarsas hazban gyakran, es sokszor ennek meg orul is az ember, mert ha normalis kornyeken van, akkor otthagyjak, de akkor is ott van a HA faktor, meg, hogy te nem ezert fizetsz tkp...

when the sun shines, we'll shine together

(#43) mexicanraven


mexicanraven
aktív tag

Várok egy csomagot, a helyszin meg mindig anglia, kaptam is reggel egy uzemetet, hogy 1-4 kozott fog megerkezni, remek, lesznek otthon. Hazaerek, var egy kedves masik uzenet a bejarati ajton:

Nem korrekt a cim, de a szomszed nem varja oket, semmi gond, emberek vagyunk, felhivom annak okan, hogy itthon leszek, semmi gond, johet amikor akar. Fel is veszi rogton, es mondja, hogy o itt van, rendben kerlek varj nyitom az ajtot. Nyitom, varok, semmi... Lemegyek, uzenet leszedve az ajtorol, hivom ujra, nem valaszol, ujra, kinyomja, kinyomja. Ra egy percre kapok egy smst a cegtol, hogy a futaruk varatlan kesedelembe kerult, a csomag hamarosan nalam leszz... Es ne robbanjon atomjaira az agyam.

[ Szerkesztve ]

when the sun shines, we'll shine together

(#44) total90 válasza mexicanraven (#43) üzenetére


total90
veterán

Kemény :C

Ha nincs jó, ló a szamár is.

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.