Hirdetés

2024. április 25., csütörtök

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#1) Graphics


Graphics
Jómunkásember

This is cooool :R

EAGET 1TB SSD review - https://logout.hu/bejegyzes/graphics/eaget_s600_1tb-os_ssd_aliexpressrol_kihagyhatatlan.html

(#2) Plazmacucci


Plazmacucci
félisten

Riszpekt a cikk írójának, meg a gépek. A mai notik sajnos sehol nem lesznek 25 év múlva. A legtöbb a rendeltetésszerű használattól is tönkremegy... Bitang jó kis gép ez, irigyellek!

Vissza kell vinnem pár kazettát.

(#3) nézzbe válasza Plazmacucci (#2) üzenetére


nézzbe
aktív tag

Köszönet :R Valóban igen masszív gépezet, és gondolom nem párnák között hozták be németből és azt is túlélte, de legfőképp szerintem a full alu háznak köszönhető, hogy nem lett "semmi" baja. :)

(#4) razorbenke92

Én is most jutottam hozzá egy Toshiba géphez. Igaz, hogy az csak 15 éves, de átéltem hasonló élményeket vele mint te :)

Az én célom, hogy teljesen felújítsam (akksi újracellázás, festés, OS-telepítés) talán csinálok is róla egy cikket.

Szerk.: A lényeget elfelejtettem: Gratulálok a kitartásodhoz, és köszönjük a cikket!

[ Szerkesztve ]

Mások számára a kondi fáradós, nekem farad-os...

(#5) energy4ever


energy4ever
addikt

Nagyon jo cikk lett! :K Elmeny volt olvasni... :)
Nagyapamnak is van egy Toshiba gepe. Igaz az mar szines kijelzos, es kb 19eves. De mar az a gep is koros elege, viszont ami a lenyeg, hogy o mar tobb mint 2eve, ugy hasznalja, hogy nem kapcsolja ki a gepet, szoval csak megmozgatja az egeret, es visszalep a gep a kepernyo kimelobol. Eleg durva... Kivancsi leszek, hogy a mai gepek mennyi ideig fogjak birni.

(#6) nézzbe válasza energy4ever (#5) üzenetére


nézzbe
aktív tag

:R, akkor lehet már pár km abban a hdd-ben :) remélem ez is lehúz még egy negyed évszázadot, aztán kitudja 25év múlva meg majd a core i szériás gépeket piszkálom majd bottal hogy ez vajon miféle :DDD

(#7) petipetya


petipetya
nagyúr

Szép munka, gratulálok hozzá. :C

"nincs rá lezsóidő"

(#8) helixP


helixP
nagyúr

(#9) vimes válasza nézzbe (#6) üzenetére


vimes
senior tag

lool :C ha lesz olyan gép, amelyik kibír annyit, h majd 25 év múlva bottal piszkálhasd...
kár h nem volt benne 4MB RAM, akkor ki lehetett volna akár azt is próbálni, h hogyan futott volna rajta a Win95. Bár ahhoz 25 MHz kell, ha jól tudom. Nem kis munka lehetett normális gépet csinálni belőle, köszönjük a cikket.

"Ole, ole, ole, ola, der FCK ist wieder da! Ole ole, ole ola, die roten Teufel sind ganz wunderbar." Let's go Bezte!

(#10) nézzbe válasza vimes (#9) üzenetére


nézzbe
aktív tag

:R , így van nagy kár :( win 95 azért tényleg érdekes lett volna , vagy még esetleg OS/2 Warp, de annak is örülni kell ami van :)

Lehet küldök egy mail-t az angol srácnak ha tud egy kapcsolási rajzot küldjön már a plusz memóról mert az ő gépébe van :) azt akár le is lehet gyártani

[ Szerkesztve ]

(#11) energy4ever válasza nézzbe (#6) üzenetére


energy4ever
addikt

"akkor lehet már pár km abban a hdd-ben" Kicsit matekoztam, es arra jutottam, hogy elvileg kb 1,5x tudna vegig gurulni a foldet a HDD-ben levo korong. :)
Mondjuk lehet ha kilenne kapcsolva a gep, mar tobbet nem kapcsolna be, de ki tudja... :)

(#12) nézzbe válasza energy4ever (#11) üzenetére


nézzbe
aktív tag

Megvan rá az esély, öregemék a matávnál megszívták ezzel :D régi seagate SCSI HDD-k 3 éven át 24/7, aztán le kellet állítani karban tartás miatt, és többet már nem indultak el, csapágyak feladták a harcot :)

(#13) pelikán01


pelikán01
csendes tag

Üdv!

Jó látni hogy rajtam kívül is vannak "fanatikusok" ezen a bolygón.
Szép munka volt! :R

(#14) istvankeresz


istvankeresz
aktív tag

Lehet érdemes lenne a Toshibának is küldeni egy pár sort és pár csatolt képet egy e-mail-ben, hátha lecsapnak rá és adnak helyette egy vadi új laptopot. :)

XBOX ONE GT: istvankereszt79

(#15) RBJ


RBJ
addikt

Az a betyárját. anno a prehistorik volt az egyik kedvenc játékom. Nem emlékszem milyen pentium gép volt de tudom svga monocron volt a monitor stb.
Nosztalgia. :DDD

Ubuntu / Realme GT2 / Fitbit charge 6 / Gaggia Classic / Xbox Series S

(#16) nézzbe válasza istvankeresz (#14) üzenetére


nézzbe
aktív tag

Megtörtént :) Bár nem ezzel kapcsolatba , hanem segítséget kértem , a PSU pinout-jára voltam kíváncsi, szépen megkértem őket hogy eme remek noti helyre állításában legyen szívesek segíteni :D de le se sz@rtak még csak nem is válaszoltak :((( ,

Bezzeg az 1986-os ISA-s programozómhoz nem volt progim, írtam a gyártónak és még meg volt lepődve hogy valaki használ még ilyet , és jó arcok voltak , küldtek hozzá dos alá programot :K

[ Szerkesztve ]

(#17) BlackSoft


BlackSoft
addikt

Ez fantasztikus :DD Nekem van egy 3200SX-em, ami jóval nagyobb, és minden jól működik rajta. (ami meglepő, mert szószerinte egy emeletesház szemetes konténetjéből szedtem ki :B ) Egyetlen hibája, hogy valsózínűleg a durva bánásmód miatt a HDD olvasófeje eltört, így egy disket kellene cserélni benne, csak nem nagyon találok olyan kis kapacitásút ami neki megfelelne.

---------> Számítógép szerviz III.Kerület | https://hardverguru.com <---------

(#18) nézzbe válasza BlackSoft (#17) üzenetére


nézzbe
aktív tag

Wow valóban nagyobb :D

HDD-t valóban nem egyszerű bele keríteni :( , én is először azt hittem ,hogy az hibás hogy nem indul semmi rajta. Up hogy meggyógyuljon :)

(#19) BlackSoft válasza nézzbe (#18) üzenetére


BlackSoft
addikt

Köszi, én is remélem, hogy találok majd belevalót :R Sajnos az 1GB-ost nem akarta elfogadni, így egy maximum 2
528Mb-osat próbálok keríteni, ami ma már nincs mindenfelé :DDD Lenne egy 14Mb-osom, de az meg MFM és 2x5,28-as helyet foglal el :))

---------> Számítógép szerviz III.Kerület | https://hardverguru.com <---------

(#20) Don't Panic


Don't Panic
senior tag

ez nagyon meleg !!!! :Y :R :C

(#21) razorbenke92 válasza nézzbe (#16) üzenetére

Hová írtál a Toshibának?

Mások számára a kondi fáradós, nekem farad-os...

(#22) nézzbe válasza razorbenke92 (#21) üzenetére


nézzbe
aktív tag

Ami email címet találtam írtam mindenhova mivel konkrét, tech support címet nem találtam , szal még a PR részre is írtam. :DDD

(#23) ---Lasali--- válasza nézzbe (#22) üzenetére


---Lasali---
Közösségépítő

Grat a cikkhez, jó egy kicsit visszarepülni az időbe.
A videó alatt ami szól zene, az micsoda?

(#24) der medve


der medve
csendes tag

Azért ez kemény!

A medve.. az durva!

(#25) nézzbe válasza ---Lasali--- (#23) üzenetére


nézzbe
aktív tag

:R köszönet , illetve Dream Theater-től a Repentance , a Systematic Chaos albumról

[ Szerkesztve ]

(#26) ---Lasali--- válasza nézzbe (#25) üzenetére


---Lasali---
Közösségépítő

Basszus nem ismertem fel, mondjuk már több éve nem hallgattam Dream Theatert, nah ideje lesz előszednem. :D

(#27) razorbenke92 válasza nézzbe (#22) üzenetére

Írtam pm-et!

Mások számára a kondi fáradós, nekem farad-os...

(#28) leslie_smith


leslie_smith
aktív tag

Király cikk
Jó kis munka :D
Gratula! :R

A mobilarena nem kötelező,de "ajánlott". | Xiaomi Redmi 4X

(#29) nbk


nbk
aktív tag

Király, grat! :C

''Egy aprócska kalapocska, benne csacska macska mocska...''

(#30) Misi1979


Misi1979
őstag

A Technotrade recepciója tele van koros Toshiba notikkal, kuriózumokkal:) persze vitrinbe van mind.

A kismókusok kenyérre is kenhetik.

(#31) disco fever


disco fever
csendes tag

le a kalappal, szép munka!!!

(#32) slimG


slimG
tag

Háh, megláttam az első képet, és az Aliens remote sentry gun-jainak vezérlője jutott az eszembe...

e-mailre nem válaszolok, PMben írj mindenképp

(#33) hcl


hcl
félisten
LOGOUT blog

Nagyon durva cucc, grat hozzá :) Kár a tápért... De az életmentés nagyon ügyes volt!
386SX16, igazi erőmű :)

Mutogatni való hater díszpinty

(#34) tomee007007


tomee007007
őstag

Garat a cikkhez!
Nagyon jó a masina is:)

(#35) chris-v


chris-v
senior tag

Jó kis írás! Nem vagyok rajta a retró számítógépeken, de nagy érdeklődéssel olvastam végig! :R

Erről a fotóról a régi sci-fi filmek jutottak eszembe, konkréten az Alien első része, alias Bolygó neve halál. :DDD

"Roads? Where we're going we don't need roads!"

(#36) Lewzke válasza razorbenke92 (#4) üzenetére


Lewzke
őstag

apámnak is egy 10 éves Toshiba tesz szolgálatot, autodiagnosztikára és böngészéshez még megfelel ... az Northwood P4 és integrált 256 MB ram-al került a kezébe, azóta még raktam bele egy 256-os SD modult és így bőven elegendő az XP-hez. Egyedül az akksija halott, masszív kis szerkezeteket készítettek régebb. :)

[ Szerkesztve ]

(#37) sljuby


sljuby
csendes tag

Nem semmi!
Gratula :R

(#38) tomee007007 válasza Lewzke (#36) üzenetére


tomee007007
őstag

Hát igen, régen még a Toshiba tudott vasat készíteni........

(#39) Csarlee


Csarlee
tag

Nagyon jó cikk! :C :C :C

(#40) nézzbe


nézzbe
aktív tag

Köszönet mindenkinek :R

#35 (chris-v) Valóban :) Másnak is az Alien jutott róla eszébe :)

#38 (tomee007007) Időtálló gépek az már biztos, bár jártam úgy egy P1 166-os Toshiba (típust most meg nem mondom) felment a W95 oké , lementem kávé-cigi és mire felértem várt a néma noti :(

(#41) Stef3


Stef3
csendes tag

Gratulálok a feltámasztáshoz! :R

A Föld a Naprendszer elmegyógyintézete.

(#42) rover45


rover45
senior tag

:C :R

(#43) VIBO


VIBO
őstag

Gratula :R

Régi élményeket ébresztettél fel bennem :) Köszi

S21 Ultra, Buds Pro, WatchActive 2, MK7 GTI, Zenbook i7

(#44) Balu972


Balu972
aktív tag

Azt hiszem erre mondják a szebbik nem képviselői, hogy cuki.

Sztem überállat! Toshiba 4ever!

"Visszatérő rémálmom, hogy a feleségem annyiért adja el a gépem, mint amennyit bevallottam neki."

(#45) Sanchez638


Sanchez638
addikt

Pfúú, nekem is van notim, bár az "újabb" de ez brutál :)

Utalásnál mindig írj tárgyat. Számom az adatlapomon. Privát számot nem veszek fel!

(#46) nézzbe válasza Balu972 (#44) üzenetére


nézzbe
aktív tag

:C, hát lehet néznének ha az egyetemen ezzel kezdeném jegyzetelni az óra anyagát ;]

[ Szerkesztve ]

(#47) hcl válasza nézzbe (#46) üzenetére


hcl
félisten
LOGOUT blog

Próbáld ki, képet kérünk!

Mutogatni való hater díszpinty

(#48) mr. w.


mr. w.
csendes tag

egy koprocit meg nemi ramot kene belenyomni es mehet a doom is :DD
minek ide a krajzisz??! ... mostmar arcolhatsz h a gamer-laposodban mechas billentyu van ;]

gratula amugy a sikeres feltamasztashoz :R

"Lorem Ipsum..."

(#49) Lewzke válasza nézzbe (#46) üzenetére


Lewzke
őstag

ez hatalmas lenne, egy próbát megér a poén kedvéért. :C

(#50) Sanchez638


Sanchez638
addikt

Esetleg ha valakit érdekel a ritkaság akkor ezt nézz meg :)

[ Szerkesztve ]

Utalásnál mindig írj tárgyat. Számom az adatlapomon. Privát számot nem veszek fel!

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.