Hirdetés

2019. október 20., vasárnap

Gyorskeresés

(#1) llwynog

llwynog
(Ármester)

Micsoda "kawaii" CrystalDisk :C

Nem semmi a cucc :K

[ Szerkesztve ]

"Akárhol jársz, akármit látsz, nyomot hagy benned, jól vigyázz..."

(#2) MrPetya19

MrPetya19
(addikt)

MA fórum tetején az ajánló címe 512MB :D

,,Az Epöl térképei Kelet-Európában sivatagot mutatnak." Bog

(#3) Saccco

Saccco
(veterán)

Ez már tempó. :Y

[ Szerkesztve ]

█ Tiny Whoop - Eszik-e vagy isszák?! https://goo.gl/9BEyy7 █ Teszteljünk egereket együtt, van 5 perced erre? http://goo.gl/ulKVSn █ - Üzenet vége - █

(#4) davidsone

davidsone
(addikt)

masszív

...reklámozzák, terjesztik, beszippantják az agyadat, megerjesztik...

(#5) mepet

mepet
(addikt)

Elolvastam a cikket, de bevallom minden ami érdekelt ezen a képen szerepelt:

Kicsit meredek az ára, a sams sm951 2.2GB/s-je helyett 30-40%-al magasabb áron ez 2.7GB/s-et visz. Biztosan lesz még olcsóbb.

[ Szerkesztve ]

(#6) tecsu válasza mepet (#5) üzenetére

tecsu
(addikt)

"Biztosan lesz még olcsóbb."
:D:D Biztosan. Sőt, ha vársz egy évet, még gyorsabb is lesz, ami olcsóbb is. Ha két évet, még inkább stb.

https://www.youtube.com/watch?v=F7uwRuF6pYw

(#7) Vladi

Vladi
(nagyúr)

Azért cuki egy ssd-től, az alaplapra ráteszel egy 80-100 fokos cuccot, biztos egészséges.
Átolvad vazze! :DDD

Jani másszál fel! Maradj a kompon!

(#8) mepet válasza tecsu (#6) üzenetére

mepet
(addikt)

+40% árért +20% teljesítmény. Ebből következtettem arra, hogy előreláthatóan hamar konvergálni fog az ára a konkurenciáéhoz.

Köszi, hogy megerősíted a jóslatom! :B

(#9) 04ahgy válasza MrPetya19 (#2) üzenetére

04ahgy
(nagyúr)

Megnéztem, de nem láttam hibát benne. Csinálnál képernyőképet, hogy utánanézhessek? Köszi!

HGyu

7855.94MHz CPU-Z valid \ Pulchra tibi facies, oculorum acies, capillorum series; o quam clara species! Rosa rubicundior, lilio candidior, omnibus formosior; semper in te glorior! \ Sponsored by http://pcvizhutes.hu

(#10) pomorski válasza Vladi (#7) üzenetére

pomorski
(őstag)

És ha még RAID-eled is valahogy (ha lehetséges/kivitelezhető), akkor még melegebb...

(#12) Vladi válasza pomorski (#10) üzenetére

Vladi
(nagyúr)

Elvileg lehet, 2 ilyet teszel 2 foglalatba. Akkor szép hullámos lesz az alaplap. :DDD

(#13) Dr.FantastiK

Dr.FantastiK
(őstag)

'' Az M.2 csatolós SSD-k érkezése miatt komoly frissítésen ment keresztül a 2012. december óta alkalmazott tesztrendszerünk. Az alaplap szerepét egy ASUS Z170-Deluxe modell vette át, míg a processzor feladatát egy 4 GHz-es órajelű Intel Core i7-6700K kapta meg, hogy minél többet ki tudjunk passzírozni az SSD-kből. A rendszermemória mérete is nőtt, egész pontosan duplázódott, így már 32 GB-ból gazdálkodhat a rendszer. A HyperX Fury típusú DDR4 modulból összesen négy található az alaplapban, így azok négycsatornás üzemmódban, 2666 MHz-en hasítanak. ''

ez mind szep es jo , de csakezert nemfogtok tudni nagyobb sebesseget kihajtani a tesztelt SSD-bol ! ! :K

tok mindegy ezert hogy 16 gb vagy 32 gb RAM VAN A RENDSZERBEN, meg azis hogy 3 vagy 4 GHz fut a proci !!

[ Szerkesztve ]

Main full time job : >>> The ultra fast money producer !!!

(#14) 04ahgy válasza Dr.FantastiK (#13) üzenetére

04ahgy
(nagyúr)

Alkalmazásteszteknél azért számít, mekkora CPU és mekkora az SSD sebessége miatti részidő.

HGyu

7855.94MHz CPU-Z valid \ Pulchra tibi facies, oculorum acies, capillorum series; o quam clara species! Rosa rubicundior, lilio candidior, omnibus formosior; semper in te glorior! \ Sponsored by http://pcvizhutes.hu

(#15) Amacs válasza 04ahgy (#14) üzenetére

Amacs
(aktív tag)

Viszont az tény, hogy a 4 memóriamodultól még nem válik a processzor memóriavezérlője 4 csatornássá. :))

(#16) 04ahgy válasza Amacs (#15) üzenetére

04ahgy
(nagyúr)

Már kétcsatornásodott. A fránya X99-es tesztgép köszönt vissza. ;)

HGyu

(#17) Daywalker válasza 04ahgy (#9) üzenetére

Daywalker
(addikt)

Mert már rég kijavítottam :P

"A szabályok csak irányelvek azoknak, akiknek végképp nincs szabad akaratuk."

(#18) pomorski válasza Vladi (#12) üzenetére

pomorski
(őstag)

Hát lehet... Pláne meg mostanság ebben a k. nagy melegekben... (Nem idevágó megjegyzés: Én mindenesetre az tapasztalom, hogy a sata csatis ssd-k, amik raid tömbben vannak egy sas vezérlőkártyán, azok egy kicsivel jobban melegszenek, mint amelyek simán "csak" az alaplap sata portjára vannak rádugva.)

(#19) tecsu válasza Vladi (#7) üzenetére

tecsu
(addikt)

Ez tényleg úgy melegszik?

https://www.youtube.com/watch?v=F7uwRuF6pYw

(#20) Bundyta

Bundyta
(tag)

Ezek az értékek a videoszerkesztő, nagy adatcsomagokat mozgató felhasználóknak lehetnek meglehetősen szimpatikusak.

Naná! Szinte úgy érzi az ember, az egész videó a memóriában van, pikk-pakk lehet szerkeszteni és renderelni!

Egyébként a 4kbyte-os seq írás miért gyorsabb az olvasásnál???

A pénz nem boldogít. Pláne, ha nincs.

(#21) sziku69 válasza tecsu (#19) üzenetére

sziku69
(senior tag)

A következő kiadás már hűtőbordás lesz. :K

(#23) nbg

nbg
(senior tag)

Konkretan melyek is azok "az előző generációs, kétharmad ennyibe kerülő modellek" ?

I'm not saying there should be a capital punishment for stupidity, but why don't we just take the safety labels off of everything and let the problem solve itself?

(#24) -=MrLF=-

-=MrLF=-
(senior tag)

Ha egy NVMe PCIe SSD berakok egy olyan lapba ami esetleg nem ismeri az NVMe-t, akkor automatikusan visszaáll AHCI módba vagy el sem indul?

protonmail.com Secure Email Based in Switzerland

(#25) mepet válasza nbg (#23) üzenetére

mepet
(addikt)

Igen, ez érdekes kérdés, hogy ez mit jelenthet.

Szerintem a szerző már belekalkulálta az indulás miatti magas árat, és akkor feltételezhetően a kb fele ilyen gyors sams PM951 (az NVMEs verzió természetesen) jelentheti az előző generációt. Ebben az esetben az SM951 és a 950Pro akkor viszont már azonos generáció az RD400-al.

És most kb. felsoroltam az összes kapható M.2 NVME-s típust...

(#26) sb

sb
(veterán)

A fogyasztására kíváncsi lettem volna. Vagy elkerülte a figyelmem?

eladó cuccok: Phenom II X4+GTX460 1GB konfig, Samsung SSD-k, Tp-Link WDR3600, Modecom Feel 202 mITX ház...

(#27) 04ahgy válasza -=MrLF=- (#24) üzenetére

04ahgy
(nagyúr)

Írtam is, no meg mi is beletettük X58-as lapba! A BIOS nem látja, az operációs rendszer viszont igen, ha NVMe-t támogat. Tehát a Win10 látta, lehetett rá másolni. Bootolni értelemszerűen már nem tud ilyenkor.

(#23) nbg: Igen, például a paramétereiben lassabb Samsung PM951, illetve a Samsung 850 PRO van a kétharmad ársávban. Az utóbbi jóval gyengébb, de túlárazott. A legtöbb tekintetben nem érhető el akkora növekedés egy ilyennel, hogy megérje a 100 ezer Ft-ot, de akinek meg a célterület miatt kell ekkora sebesség, az boldogan kifizeti.

HGyu

(#28) Vladi válasza tecsu (#19) üzenetére

Vladi
(nagyúr)

A teszt azt mutatja. Ezen én nagyon megdöbbentem, mert elvileg flash, ami mozgó alkatrész nélküli, minimális fogyasztású. Tehát mitől melegszik? :F Jó persze nagoyn pici áram nagyon nagyon felgyorsítva már sok.

(#29) kalimist válasza sb (#26) üzenetére

kalimist
(tag)

Valahol olvastam, hogy 6W a peak fogyasztás ami nem kevés, 80 foktól pedig thermal throttling. Ram bordákkal 25-30 fokot lehet nyerni (samsung 950 pro esetében legalábbis).

(#30) qantum

qantum
(senior tag)

Kár, hogy az M.2 ssd-k még mindig elég drágák.

" Te nyomod a bulit, én meg rajtad vagyok . "

(#31) djyuri

djyuri
(őstag)

Azért örülök,hogy az ötödik helyet még át tudnám venni az öreg OCZ RevoDrive3 240GB-ommal :R

Egyébként ehhez is nyűg alaplapot találni,akárcsak a teszt főszereplőjéhez.
Én is csak és kizárólag kompromisszumokkal együtt tudom használni 50-60 ezer ft-os alaplapokban.
Érdekes,hogy egy 115ezres lapban(Asus Crosshair IV extreme) 18 másodperc alatt "nézi át" a bios....18 ezres lapban(Ashrock 870) (ahol az adatmentést csináltam havernál) ott 2 másodperc alatt ugrik át rajta. És most az 55ezres lapban(Asus SABERTOOTH 990FX R2.0) ez 7 másodperc.

[ Szerkesztve ]

(#32) Mulholland

Mulholland
(tag)

elfogadnám :)

Anthem MRX 720, LG C8 oled TV, Monitor Audio GS 10 szett, Velodyne 10 mélynyom

(#33) sb válasza kalimist (#29) üzenetére

sb
(veterán)

6W még laza lenne. Persze nem normál SSD-hez mérten, de az ilyen PCIe szörnyek eddig jóval többet ettek amennyire tudom. Főleg még plussz kártyával. Ezt is többre tippelném magamtól. A hőfokokat látva is.

[ Szerkesztve ]

eladó cuccok: Phenom II X4+GTX460 1GB konfig, Samsung SSD-k, Tp-Link WDR3600, Modecom Feel 202 mITX ház...

(#34) atus72 válasza djyuri (#31) üzenetére

atus72
(senior tag)

"Érdekes,hogy egy 115ezres lapban(Asus Crosshair IV extreme) 18 másodperc alatt "nézi át" a bios....18 ezres lapban(Ashrock 870) (ahol az adatmentést csináltam havernál) ott 2 másodperc alatt ugrik át rajta. És most az 55ezres lapban(Asus SABERTOOTH 990FX R2.0) ez 7 másodperc."

öö.. ezt kifejtenéd hogy mit is csinál ennyi ideig? ez általános jelenség? Mi az hogy átnézi? Nem lehet kikapcsolni? :)

Most tervezek teljes konfigot cserélni és ez a 3 SSD jön szóba (256GB)
Samsung 950 Pro M.2
Samsung SM951 (MZVPV256HDGL)
OCZ RD400
Alaplapoknál nagyobb a választék és nem szeretnék mellé nyúlni :)

(#35) Dr.FantastiK válasza atus72 (#34) üzenetére

Dr.FantastiK
(őstag)

atnezi => Tul Lassu Boot lemeznek !!! ;]

Main full time job : >>> The ultra fast money producer !!!

(#36) atus72 válasza Dr.FantastiK (#35) üzenetére

atus72
(senior tag)

Szarul hangzik ha ennyi ideig tart :)

(#37) djyuri válasza atus72 (#34) üzenetére

djyuri
(őstag)

A BOOT screen sokáig áll a Revonál.

Eddig,ami legjobb idő volt egy filléres lapban,amikor adatmentettünk,az 2 sec volt.
Se esc,se semmire nem reagál. Mondhatni a Revonak a saját boot felülete. És csak ez után indul a winboot.

Szóval 2-18 secig bármi megeshet :) De utána klafa minden.

Copyright © 2000-2019 PROHARDVER Informatikai Kft.