Hirdetés

2024. április 25., csütörtök

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#2) ^Clown


^Clown
veterán
LOGOUT blog

Köszönjük a tesztet! Tegnap pont meg tudtam tapogatni egy ilyen kis NB100-ast. Egy MSI Wind-hez hasonlítva sajnos a billentyűzete szokatlanul aprónak tűnt, de ezt leszámítva abszolút korrekt gép, főleg, hogy árban jó 30K differencia van a két masina között.

Ha javasolhatok valamit: az SSD-ről is írhatnál pár szót, hogy mennyire gyors stb., illetve hogy most milyen op.rendszert használsz rajta. Lehet, hogy írtad, csak elkerülte a figyelmem (csak az rémlik, hogy Windows).

(#3) hackeeeee


hackeeeee
Jómunkásember

Én haveréknál néztem üzletbe pár napja épp, mert akciósan adják, asszem 72k, vagy 76k nem tom pontosan, csak ugye linuxos verzió. Bár netezésre az is jó. Szal első tapicskolásra nekem is tetszett, de kényelem szempontjából nem volt a legjobb, mondjuk biztos meg lehet szokni, csak idő kérdése.

Véleményem szubjektív...

(#4) GAI válasza ^Clown (#2) üzenetére


GAI
senior tag
LOGOUT blog

SSD-ből a legolcsóbbat vettem ami épp volt készleten (CSX, 32GB, MLC). Érezhetően gyorsabb, mint a notiwinyó. WinXP-t tettem rá, gyorsabban betölti, mint az asztali gépem :D Persze még nincs tele pakolva minden szeméttel. Ami érdekes, hogy ugyebár az SSD-nek hangtalannak kéne lennie, de apró ciripelés azért hallható belőle, pont mintha egy winyó lenne, csak még egy notiwinyónál is sokkal halkabb :) Mivel ezen a gépen úgysem szándékozom nagy mennyiségű adatot tárolni, ezért a 32 GB nekem bőven elég.

(#5) vottokar


vottokar
senior tag

Korrekt leírás az árához képest igen korrekt gépről. Megkérdezhetem, hogy most milyen windowsal használod?

"Hát te meg ki a tö*öm vagy, hogy bundában szeded itt a málnát?"

(#6) Typhoon47


Typhoon47
őstag

jópofa gép, bár nekem nagyon low-end. jó írás :)

"Education is important but big biceps are importanter"

(#7) GAI válasza vottokar (#5) üzenetére


GAI
senior tag
LOGOUT blog

XP-vel.

(#8) hackeeeee válasza GAI (#7) üzenetére


hackeeeee
Jómunkásember

Linux-al, és XP-vel jelent meg a gépecske nem? Mondjuk ugye az újratelepítés kicsit macerás lehet, optikai meghajtó hiányában :) Bár már sok helyre le van írva, hogy usb-ről hogy kivitelezhető.

Véleményem szubjektív...

(#9) GAI válasza hackeeeee (#8) üzenetére


GAI
senior tag
LOGOUT blog

Én speciel egy usb -> sata/ide adapterrel kötöttem rá egy optikai meghajtót, a BIOS-ban be lehet állítani, hogy USB-ről bootoljon, és probléma nélkül felment rá az XP.

(#10) hackeeeee válasza GAI (#9) üzenetére


hackeeeee
Jómunkásember

Ja mondjuk igaz :) Úgy is lehet. Jó kis kütyü a gép, nézegettem én is...

Véleményem szubjektív...

(#11) parandroid válasza hackeeeee (#8) üzenetére


parandroid
nagyúr
LOGOUT blog

"Mondjuk ugye az újratelepítés kicsit macerás lehet, optikai meghajtó hiányában"

Veszel 10e környékén egy külső DVD-írót, ami amúgy is kelleni fog előbb-utóbb, ha optikai meghajtó nélküli géped van. Rádugod egy (két) USB portra, és onnét kezdve mindnent ugyanúgy csinálsz, mintha egy bármilyen más gépen talapítenél operációs rendszert. Mi ebben a macerás? :F

p

I talked to that computer at great length and explained my view of the Universe to it and then... it commited suicide.

(#12) hackeeeee válasza parandroid (#11) üzenetére


hackeeeee
Jómunkásember

Most ez oké, mert mi relatív értünk hozzá. :) De ez annak a szemszögéből már nem így látszik, aki nem annyira ért hozzá, és mondjuk azt megtudná csinálni, hogy berakja a telepítőlemezt, de az már lehet bonyolult neki, hogy valami külön eszközt vegyen hozzá. Kifejezetten erre gondoltam :)

De, teljes mértékben igazad van :K

Véleményem szubjektív...

(#13) #19617792


#19617792
törölt tag

Nagyon jó teszt! :C

Én a netbookoban egyedül azt sajnálom leginkább, hogy kicsi a kijelzőük felbontása, szélesség oké, de kevés a sor. 1024x768-cal lenne az igazi. :K A DVD-író hiánya ilyen apró gépeknél elnézhető, nem nagyon lehet beléjük szorítani, szerintem.

[ Szerkesztve ]

(#14) zdanee


zdanee
őstag

Anno ez volt a masik jelolt, de akkor meg 80ert vesztegettek. Igy elso ranezesre ugyanaz a billentyuzete, mint a FuSinak, csak az í gomb a FuSi-n a helyimenu gomb helyett van, szerintem csinalj egy billentyuzetkiosztast, ahol az í-t odarakod, kenyelmeseb. Az mondjuk nem vilagos, h a 72eFt-s gep, es a 25eFt-s SSD arabol nem futotta-e volna egy eleve jobban felszerelt gepre (BT pl van?).

[ Szerkesztve ]

Zipit Z2 idomár - S23u 1TB - HP Envy x360 13 - SGW4 - Miyoo Mini

(#15) GAI válasza zdanee (#14) üzenetére


GAI
senior tag
LOGOUT blog

BT nincs, de semmi szükségem rá, SSD meghajtót pedig a drágább géphez is vettem volna valószínűleg előbb-utóbb.

(#16) Ulkesh


Ulkesh
őstag

"Persze érthető, hiszen egy ilyen kis gépet ki akarna tuningolni?"

Mondjuk én :D

Bár ez egy Wind.

"a mobil hardverek mióta is rendelkeznek olyan erőforrással, hogy egyáltalán szóba jöhessen a Flash?" moonman

(#17) Ulkesh


Ulkesh
őstag

Az akksi így overclock-olva 3 óra 20 percet megy el, alapállapotban 4 óra 20 percet.

"a mobil hardverek mióta is rendelkeznek olyan erőforrással, hogy egyáltalán szóba jöhessen a Flash?" moonman

(#18) perempe


perempe
addikt

Egy képet kérhetnék-e a kijelzőről működés közben? Az 1024x600 nem tudom mire elég.

Az Everest a memóriabővítés előtt mennyit ment? Én Lenovo 3000 N100-ba tettem memóriát, igaz csak +512MB-ot.

[ Szerkesztve ]

* Brahms: 4. szimfónia *

(#19) Prof01


Prof01
veterán

Jó kis noti, de rájöttem, h inkább egy 12"-os subnoti jobb választás ezeknél.
Az írás jó, köszi! :R

Four wheels move the body. Two wheels move the soul.

(#20) perempe válasza perempe (#18) üzenetére


perempe
addikt

Bocs. Egy modullal ilyen gyors?

* Brahms: 4. szimfónia *

(#21) parandroid válasza GAI (#15) üzenetére


parandroid
nagyúr
LOGOUT blog

Mennyibe volt így összesen, RAM-mal, SSD-vel?

Tegnap MM-ben megnézegettem megint a netbookokat, még eza modell tűnt a legszimpatikusabbnak. Mondjuk szerencsére nem kell ilyet vennem egy darabig, de ha szükségem lenne valami hasonlóra, komoly bajban lennék.

p

I talked to that computer at great length and explained my view of the Universe to it and then... it commited suicide.

(#22) Ulkesh válasza Prof01 (#19) üzenetére


Ulkesh
őstag

"egy 12"-os subnoti jobb választás ezeknél."

Amire egy ilyen kis méretű gép kell (netezés, utazás közbeni irodai alkalmazások használata, filmnézés, zenehallgatás stb.) arra ezek a kis jószágok is képesek, cserébe hosszabb ideig lehet velük nélkülözni a konnektort.
A 12"-os subnotik gyorsabbak, de sokkal drágábbak és nem biztos, hogy ennyi ideig elmennek akksiról (az Asus 1000HE 9 órát megy egy töltéssel egy sima 6 cellás akksiról).

Ha meg már komolyabb alkalmazások szóba kerülnek, netán játékok, akkor már rég nem a subnoti kategóriában gondolkodik az ember.

"a mobil hardverek mióta is rendelkeznek olyan erőforrással, hogy egyáltalán szóba jöhessen a Flash?" moonman

(#23) perempe válasza parandroid (#21) üzenetére


perempe
addikt

TOSHIBA NB100-10X 73.295 Ft
BUFFALO 2048Mb notebook DDR2 667Mhz 5.834 Ft
TRANSCEND 32GB PATA MLC SSD 2.5" 22.080 Ft
ÖSSZESEN: 101.209 Ft

Ismertebb webshop árai.

* Brahms: 4. szimfónia *

(#24) ^Clown válasza #19617792 (#13) üzenetére


^Clown
veterán
LOGOUT blog

Ez bizony így van, 768 sorral sokkal használhatóbbak lennének a netbook-ok. Azzal (meg az Ionnal) túl nagy sikerük lenne, ezért nem erőltetik szerintem a jobb kijelzőt.

(#25) GAI válasza perempe (#18) üzenetére


GAI
senior tag
LOGOUT blog

Sajnos a kijelzőről nem sikerült jó képet csinálnom, ezért is nem tettem be a cikkbe

(#26) GAI válasza perempe (#20) üzenetére


GAI
senior tag
LOGOUT blog

Igen, csak 1 modul fér bele. Az 512 megással igazából be se kapcsoltam a gépet, mert azonnal kicseréltem :) De nem hiszem, hogy lényeges lenne a különbség

(#27) GAI válasza perempe (#23) üzenetére


GAI
senior tag
LOGOUT blog

Nagyjából ennyi volt, annyi különbséggel, hogy a gép kicsit olcsóbb, az SSD pedig kicsit drágább volt ennél, de kb ennyire jött ki a vége.

(#28) Gudy


Gudy
tag

Jó írás, köszi!
Épp egy ilyen vásárlása előtt állok. Nekem is ez a gép maradt fent a rostán.

(#29) Misi1979


Misi1979
őstag

Speedshop: 69.900.-

..nemrég vettem egy ilyet. Természetesen rögtön ramcserén ill windows-telepítésen esett át a masina, az xp felimádkozása nem volt egyszerű pendrive-ról.. de megoldottam:)

Tippek, ha nektek sincs kéznél USB-s optikai meghajtó:
-első körben le kell formázni az ubuntu-t, ehhez ajánlom pl a Hiren's bootcd from USB -t.

-ha ez megvan, a bios-ban az AHCI beállítást Compatible -módra kell állítani (fejből írom, ha nem pontosan így van a biosban, keress hasonlót)

-jó, ha alapból sp2-es xp-t telepítesz.. sata vinyő-támogatás miatt.

-következő lépésben ugorj ide: Link thx (ak)zsálaB !

-windowsos drivereket itt találsz (célszerű telepítés előtt egyenként lementeni őket az xp-s pendrive-ra): Toshiba nb100 driverek - a termékcsalád -nál a Toshibát kell választani.

Ennyi:)

A kismókusok kenyérre is kenhetik.

(#30) GAI válasza Misi1979 (#29) üzenetére


GAI
senior tag
LOGOUT blog

Én megőriztem a 80-as winyón a Linuxot, és elraktam a dobozába, ki tudja mire lesz még jó egyszer :)

(#31) Ulkesh


Ulkesh
őstag

XP helyett érdemesebb megpróbálni a Windows 7-et, gyorsabb és jobb az erőforrás kezelése.

"a mobil hardverek mióta is rendelkeznek olyan erőforrással, hogy egyáltalán szóba jöhessen a Flash?" moonman

(#32) WilliamGhost


WilliamGhost
tag

Win7 tök egyértelműen jobb, de nálam sokat fagyoskodott még amikor feltettem :)
Amúgy nagyon jó kis írás, köszi!

There is no cloud, just other people's computers!

(#33) Gergő_ válasza perempe (#23) üzenetére


Gergő_
őstag

ebben a netbookban nem sata vinyo van?

(#34) perempe válasza Gergő_ (#33) üzenetére


perempe
addikt

Nemtom, de ha sata is, szvsz nem pár száz forintot meghaladó különbség árban.

[ Szerkesztve ]

* Brahms: 4. szimfónia *

(#35) perempe válasza perempe (#34) üzenetére


perempe
addikt

Szóval nem lehet pár száz forintot meghaladó különbség árban.

Közben utánanéztem, és tényleg sata.

* Brahms: 4. szimfónia *

(#36) #56573440


#56573440
törölt tag

mi hogy ki? hogy talán néhány régebbi játék futtatására is alkalmas lehet?
cs 1.6 fear 1 farcry 1 serious sam 2 warcraft 3, starcraft, gta wice és san andreas, cod 1, freedom fighters,fable lc, és még sorolhatnám. youtube-on érdemes rákeresni aspire one-ra tesztelt egy srác játékokat három részen át, aspire one gameing a keresőbe és kidobja. egy csomó klasszikus, régi cím vígan, meglepően gyorsan szalad. persze hála a kis monitornak :D

(#37) Misi1979 válasza #56573440 (#36) üzenetére


Misi1979
őstag

szerintem az itt felsorolt legtöbb játéknak futnia kell: link

A kismókusok kenyérre is kenhetik.

(#38) GAI válasza Misi1979 (#37) üzenetére


GAI
senior tag
LOGOUT blog

Hát mondjuk úgy hogy "kissé" optimista ez a lista :) Lehet, hogy ezek a játékok elindulnak, de hogy nagy részük élvezhetetlenül lassú lesz, az biztos. Konkrétan az NFS-ek közül a HP2-t próbáltam, szaggatott mint a fene minimum grafikán és felbontáson. Akkor hogy futna pl egy Carbon ami még egy GF7900-et is megfektet? :) Az NFS5 (Porsche) viszont szépen megy. Úgy gondolom, hogy kb 2000-2001- környékéig bezárólag képes ez a gép megmozdítani a játékokat (esetleg néhány kiemelkedően kis gépigényű újabb cím még beleférhet, de masszív 3D igényesek semmiképp).

Nade természetesen ez a gép nem játékra való, én se arra vettem, csak a kíváncsiság hajtott :)

(#39) Ukraan


Ukraan
aktív tag

Helló!
Szeretnék érdeklődni, hogy működik a kicsike. Én is szeretnék egy netbook-ot, wi-fis netezésre, msn-re, skype-ra, yahoo-ra, néha egy-két sorozatepizód megtekintésére. Nekem az egyik favoritom ez a modell lenne. A fenti igényeket kielégítené?

BÚÉK!

(#40) Misi1979 válasza Ukraan (#39) üzenetére


Misi1979
őstag

Teljesen jó, bár igazából bármelyik netbook megfelelne az igényeidnek. Ha filmezni akarsz, ne gondolkodj a beépített hangszórókkal, füles/headset használata javasolt.

A kismókusok kenyérre is kenhetik.

(#41) Ukraan válasza Misi1979 (#40) üzenetére


Ukraan
aktív tag

Köszi a gyors választ :R ! Ezek az igények eléggé általánosak, tudom. Valami miatt mégis ez a gép tetszik a leginkább, bár eléggé kicsi. A 3 év gar egyébként hogyan működik?

[ Szerkesztve ]

BÚÉK!

(#42) Misi1979 válasza Ukraan (#41) üzenetére


Misi1979
őstag

hú, ha jól láttam, xp-vel 79ezerért vihető, talán az EW-nél. A gari úgy működik, hogy megveszed a gépet, kapsz rá alapgaranciát és ha vásárlástól számítva regisztrálod a géped egy adott oldalon, 3 évre bővül a garid. Ez az egyik lehetőség, de van olyan is, hogy már alapból 3 év a garancia, ezt a gép serialja alapján le tudod ellenőrizni.

A kismókusok kenyérre is kenhetik.

(#43) Misi1979 válasza Misi1979 (#42) üzenetére


Misi1979
őstag

jav.: mediamarktban van az akció. amúgy a sok leírással ellentétben 2Gb-ig bővíthető a RAM, szóval javallott egy párezer forintos ráfordítás:) meghálálja. Bár 1Gb is elég XP-hez.

A kismókusok kenyérre is kenhetik.

(#44) Chaser


Chaser
titán

Nagyon jókor jött ez az írás és hasznos :R Lehet én is benevezek egyre, pc-t meg leépítem.
Jól értettem sata vinyó van benne?

_tejesen'® joálapotpan'™_-_Hamarosan a hiányból is hiány lesz...by Samus

(#45) Chaser


Chaser
titán

Olcsó 6-8 gigás gyors SSD-t olcsón hol lehet kapni? Már ha lehet:D Nekem elég lenne akkora is.

_tejesen'® joálapotpan'™_-_Hamarosan a hiányból is hiány lesz...by Samus

(#46) Chaser


Chaser
titán

Jól behalt a topik :U

_tejesen'® joálapotpan'™_-_Hamarosan a hiányból is hiány lesz...by Samus

(#47) Alex123 válasza Chaser (#45) üzenetére


Alex123
senior tag

Kicsit nagyobb de legalább gyors...

[link]

- Alex -

(#48) sgx


sgx
tag

sziasztok!

Egy olyan kerdesem lenne h kineztem a Toshiba NB100-10X netbook-ot, amin linux van.
Ez a linux mennyire felhasznalobarat? azt tudom h ez a linux az ubuntu lenne, de teszem azt a kezelofelulete egyszeru? gyorsan betolt a linux? ha vmiert meghal a rendszerem konnyen lehet visszarakni? filmet, zenet ugyanolyan konnyen le tudok vele jatszani mint xp-vel?

Ha esetleg szeretnek a kesobbiekben atterni XP-re akkor a gari ugrik? Illetve ha XP-t tennek ra utana a linuxot ujbol visszatehetem? mi az a buktato ami nehezseget okoztat egy linuxos gep xp-sitesen? ertem ezalatt h esetleg vmi linuxos bootparticiot el kel tavolitani vagy hasonlo?

Annyit tudok errol a masinarol h olcso, 2 eves gari, hosszu uzemido...de azt is hallottam negativumkent h konnyen melegedik, a billentyuzet gomjai kicsik, sotetben alig lathatoak rajta a betuk/szamok...ezek az infok megalljak a helyuket? van vkinek ezeken kivul is tapasztalata?

(#49) Chaser válasza Alex123 (#47) üzenetére


Chaser
titán

Meg drága:D :U

_tejesen'® joálapotpan'™_-_Hamarosan a hiányból is hiány lesz...by Samus

(#50) Goldmen75


Goldmen75
őstag

Sziasztok!

68.750.- Bruttó!

Ha kell valakinek, nálunk ennyi!:)

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.