Hirdetés

2024. április 25., csütörtök

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#1) gerii


gerii
addikt

Az a fogyasztás, és az akkuidő nem semmi :Y

(#2) ttt1


ttt1
őstag

Nu pár év múlva erre cserélem a Portege R600-as notim:)

(#3) cintula187


cintula187
addikt

Mindenféle ge*izés nélkül!

Nalátod Apple csak elférnek csatlakozók egy iciripiciri vékonyka gépre is.

Peasant Blinding©™ Ez az állítás hamis.

(#4) Inzl


Inzl
csendes tag

Hát így 2015-ben aktív hütéses *bármit* én már nem veszek. Pedig amúgy elég fasza!

Nekem kezet csókolnak a csajok a kocsmában B+!

(#5) azbest válasza cintula187 (#3) üzenetére


azbest
félisten

Azért van néhányszoros különbség a vastagságukban.
Ettől függetlenül én is inkább a vastagabb, nagyobb akkus, több csatlakozós gépeket preferálom. De másnak meg másra van szüksége.

(#6) Balu972


Balu972
aktív tag

Tudom, hogy sokan utálják az ilyen összehasonlításokat, de mac book air tulajként nem tudom máshoz mérni. Könnyebb, mint a meki, jobbak a garanciális feltételek, jobb a kijelzője és az aksi ideje. Nem tudom a trackpadnak milyen a minősége illetve a klaviatúráé.
Illetve, hogy a ventik ha folyamatosan mennek idővel nem válnak-e csapágyassá, lehet-e cserélni, bár a mac book airnél tuti, hogy jobban szerelhető ;]
Egy valami nekem nem jön be így elsőre, az hogy windows fut rajta, de sokaknak pont emiatt lehet ideális választás.
Szerintem az ár sem vészes, használtan olcsóbb lesz, mint egy hasonló korú mac book air, ismerve az apple árképzési politikáját.
Egyszóval szerintem jó az irány, és jó kis kütyü! Gratula!

"Visszatérő rémálmom, hogy a feleségem annyiért adja el a gépem, mint amennyit bevallottam neki."

(#7) AxBattler


AxBattler
félisten

Dat battery!! :Y

Kéne nagyon ez a cucc, csak hát az ára. Na majd 2 év múlva, apróról... :K

"Csak egy dologtól félek. Ha meghalok, az asszony eladja a gépeimet annyiért, amennyit bevallottam neki." KERESEM: Lian Li PC-C50, Silverstone Milo ML03 ..............................................................................................

(#8) cowk


cowk
tag

"Sajnos az ilyen vékony házban elkerülhetetlen a sivító hűtés, ha azt akarjuk, hogy a processzor ne melegedjen túl és ne is lassítson."

fu rudi, mostanaban nagyon durva, magyarosi csabai melysegekbe sullyedt a cikkeid szinvonala :-( konyorgom, nyilvan teszteltel mar coreM-et, hogy lehet ilyen borzaszto ostobasagot irni? :D

(#9) icp1970


icp1970
senior tag

Kimondottan tetszik.Gratula a Toshibának. :K

[ Szerkesztve ]

(#10) AxBattler


AxBattler
félisten

NBC review.

Belegondolva nem is tudom elképzelni, mekkora üzemidőt tudtak volna kihozni belőle, ha nem i5, meg i7, hanem mondjuk N3700-as SoC, vagy Z8700-as Atom lapul benne.

"Csak egy dologtól félek. Ha meghalok, az asszony eladja a gépeimet annyiért, amennyit bevallottam neki." KERESEM: Lian Li PC-C50, Silverstone Milo ML03 ..............................................................................................

(#11) Alchemist válasza AxBattler (#10) üzenetére


Alchemist
addikt

Persze lehet lemenni a fogyasztással, de akkor már csak fészbukozásra lenne alkalmas... :)

Éppen olvasok egy érdekes könyvet az antigravitációról... képtelen vagyok lerakni.

(#12) rudi válasza cowk (#8) üzenetére


rudi
nagyúr

Kérem szépen, mi ez a személyeskedéssel átszőtt, szakmainak látszani próbál bal-bal? Talán két olyan Core M-es notebook van (UX305 és a 2015-ös MacBook), ami passzívan nem fékez 1,2 GHz-köré, de azok meg 55 °C fölé melegszenek. De kérem a valóban szakmai, nem csak annak látszani akaró magyarázatot, hogy mit fogalmaztam meg helytelenül!

Resistance Is Futile. You will be assimilated!

(#13) Johnnyxy27


Johnnyxy27
aktív tag

Nekem az i7-4510U 1440p tavalyi verzióm van, és intel XTU-val visszavettem a proci feszültségéből, és így nem melegszik fel terhelés alatt sem, nem is nagyon kapcsol be a venti! Amúgy meg a vélemény szubjektív, normál fesz mellett sem visít hangosan!

[ Szerkesztve ]

"Minden jobb, ha van benne SSD" avagy "Lehet élni SSD nélkül, de nem érdemes"

(#14) Speeedfire


Speeedfire
nagyúr

Uhh, nagyon bejönnek ezekkel a formavilággal megáldott laposok. Remélem pár év múlva lehet hasonlókat kapni 150-200k környékén használtba. :))

Fotóim https://fb.com/toth.szabolcs.art || IG: http://instagram.com/_tothszabolcs_ || Weblapom http://szabolcs-toth.com

(#15) Johnnyxy27 válasza AxBattler (#10) üzenetére


Johnnyxy27
aktív tag

vagy csak intel XTU-val visszaveszed a proci feszültséget, így jobb lesz az üzemidő, és terhelni is jobban lehet:)!

"Minden jobb, ha van benne SSD" avagy "Lehet élni SSD nélkül, de nem érdemes"

(#16) AxBattler válasza Johnnyxy27 (#15) üzenetére


AxBattler
félisten

Azt hittem, azzal csak a szabad szorzózáras "K" és "X" procik buherálhatóak.

"Csak egy dologtól félek. Ha meghalok, az asszony eladja a gépeimet annyiért, amennyit bevallottam neki." KERESEM: Lian Li PC-C50, Silverstone Milo ML03 ..............................................................................................

(#17) Johnnyxy27 válasza AxBattler (#16) üzenetére


Johnnyxy27
aktív tag

A KIRA a feszültséget engedi szabályozni, tuningolni nem engedi!

"Minden jobb, ha van benne SSD" avagy "Lehet élni SSD nélkül, de nem érdemes"

(#18) sb válasza Speeedfire (#14) üzenetére


sb
veterán

Nem ez a tendencia sajnos.
Voltak már - ha nem is ennyire prémium - Ultrabookok bőven 300k alatt. Most alig.
Persze ez nagy részben köszönhető annak is, hogy HUF-ban számolgatunk. :(

(#19) FID


FID
őstag

Nekem a kira volt a kedvencem! De nálam járt az a Toshiba ami letaszította a trónról.

Szinte teljesen ugyan az, de mégis más.
Még a videót is ezen vágtam. [link]

Youtube: Casemod FID Facebook: Casemod FID

(#20) cintula187 válasza FID (#19) üzenetére


cintula187
addikt

Az a rémes zene miért kell a videóban ugyanolyan vagy inkább hangosabban, mint ahogy beszélsz? :F

Peasant Blinding©™ Ez az állítás hamis.

(#21) Speeedfire válasza FID (#19) üzenetére


Speeedfire
nagyúr

Tényleg nagyon szép, de ez sem occó. :N

Fotóim https://fb.com/toth.szabolcs.art || IG: http://instagram.com/_tothszabolcs_ || Weblapom http://szabolcs-toth.com

(#22) FID válasza cintula187 (#20) üzenetére


FID
őstag

Ezt nem tiltja le a youtube, valami kell alá. Én jól értem magam rajta.

Speeedfire A kira is volt nálam, de inkább ez ha már választanom kellene.

[ Szerkesztve ]

Youtube: Casemod FID Facebook: Casemod FID

(#23) AusWolf


AusWolf
őstag

Nem semmi ez az akkuidő, de fél millát kérni egy integrált VGA-s gépért még SSD-vel is vicc.

Az önvezető autó olyan, mint az önmegivó sör.

(#24) davidsone válasza AusWolf (#23) üzenetére


davidsone
addikt

én nem röhögök :DDD ez lerántás...

...reklámozzák, terjesztik, beszippantják az agyadat, megerjesztik...

(#25) Johnnyxy27 válasza davidsone (#24) üzenetére


Johnnyxy27
aktív tag

De látod, hogy van, aki így is megveszi:)!

"Minden jobb, ha van benne SSD" avagy "Lehet élni SSD nélkül, de nem érdemes"

(#26) hallador


hallador
addikt

Szia Rudi,

Meg szeretném kérdezni, hogy komolyabb business Toshibák várhatóak tesztre? (Tecra Z,W széria)

Köszönöm.

The further a society drifts from truth, the more it will hate those that speak it. (George Orwell) [Work Machines: HP EliteBook, HP ProBook & Linux Mint 20 ; Entertainment: Apple Macbook AIR M1]

(#27) azbest válasza AusWolf (#23) üzenetére


azbest
félisten

A céges gépek nagy része is integrált gpu-s. Ha nem kifejezetten játékgép kell valakinek, akkor nem szempont egy dedikált gpu. Ha kisebb teljesítményűt tesznek rá, akkor meg semmivel sincsen előrébb, mintha rá sem teszi. Talán egy dolog szól a dedikált mellett: hogy az intel elég rövid ideig támogatja a saját gpu-it, míg a dedikáltakra több év support lehet (de ez sem biztos, ha a gyártó nem kéri).

A fél milla jobb helyen fél havi fizetés, nálunk meg a tablet procis 80 ezres laptop is sokaknak nehezen megfizethető. Ettől még ilyen üzemidővel az a laptop sokaknak jó vétel.

(#28) AusWolf válasza davidsone (#24) üzenetére


AusWolf
őstag

Engem nem rántnak le, az biztos. :DDD

(#27) azbest: Nem az integrált GPU-t kifogásolom, meg nem is a félmilliós árat, hanem a kettőt együtt.

[ Szerkesztve ]

Az önvezető autó olyan, mint az önmegivó sör.

(#29) rodrigez


rodrigez
senior tag

Jó kis gép az biztos, de én is sokallom a kisebb verzióér is a 370e ft-ot. Amúgy meg az 507 perc videólejátszás az inkább majdnem 8 és fél óra, nem 9 és fél mint ahogy a cikkben áll. :)

(#30) Johnnyxy27


Johnnyxy27
aktív tag

Amúgy elmondom mindenkinek, akit az akksi idő foglalkoztatja, hogy a gyakorlatban az sokkal kevesebb. 4-5 óra alatt is le lehet húzni, nekem már sikerült majdnem csutkára.

[ Szerkesztve ]

"Minden jobb, ha van benne SSD" avagy "Lehet élni SSD nélkül, de nem érdemes"

(#31) rudi válasza hallador (#26) üzenetére


rudi
nagyúr

Nem várhatóak ezek az extrább Toshibák a közeljövőben.

Resistance Is Futile. You will be assimilated!

(#32) eldiablo válasza AusWolf (#23) üzenetére


eldiablo
addikt
LOGOUT blog

Igazad van, valamiből meg kell éljen az a sok BGA-zó műhely! ;]

(#33) GeryFlash válasza rudi (#12) üzenetére


GeryFlash
veterán

Úgy látszik ilyen kritériumokra nem számított a kolléga ;]

Hi, i'm new to APHEX TWIN, so i was wondering how much the IQ requirements was to enjoy his stuff. and understand all the underlying themes, because its really complex stuff. I have IQ of 119 but i heard that you need atleast 120 is it true?

(#34) igori válasza AxBattler (#7) üzenetére


igori
tag

2 év alatt pont meg is hal az akku... Mennyi lehet az eredeti változat majd bele?

(#35) bandras0226 válasza cintula187 (#3) üzenetére


bandras0226
aktív tag

Ott sem az volt a baj hogy nem fért rá, hanem hogy nem akarták rátenni!

Miért lakik mindenki pont azon a bolygón, amelyiken én???

(#36) AxBattler válasza igori (#34) üzenetére


AxBattler
félisten

Ez túlzás. Édesanyám 4 éves Lenovo Ideapad G470-esében az eredeti akku van, de még most is hozza a teljesítményének kb. 75%-át - pedig az nem egy prémium üzleti modell.

[ Szerkesztve ]

"Csak egy dologtól félek. Ha meghalok, az asszony eladja a gépeimet annyiért, amennyit bevallottam neki." KERESEM: Lian Li PC-C50, Silverstone Milo ML03 ..............................................................................................

(#37) Fred23


Fred23
nagyúr

Szép a kinézete, de nem én vagyok a célközönség: olyan notit nem vennék, amin nem fut legalább medium beállításokkal az AC: Black Flag, és ezen nem futna.

(#38) davidsone válasza Fred23 (#37) üzenetére


davidsone
addikt

ennyiért az lenne a minimum...

...reklámozzák, terjesztik, beszippantják az agyadat, megerjesztik...

(#39) Speeedfire válasza Fred23 (#37) üzenetére


Speeedfire
nagyúr

Én meg olyat nem venném, amin elfutna.

Fotóim https://fb.com/toth.szabolcs.art || IG: http://instagram.com/_tothszabolcs_ || Weblapom http://szabolcs-toth.com

(#40) davidsone válasza Speeedfire (#39) üzenetére


davidsone
addikt

ezt megaszontad ;]

...reklámozzák, terjesztik, beszippantják az agyadat, megerjesztik...

(#41) rudi válasza Speeedfire (#39) üzenetére


rudi
nagyúr

Én meg be sem írnám egy topicba, hogy a témáját adó eszközt nem venném meg...

Resistance Is Futile. You will be assimilated!

(#42) Speeedfire válasza davidsone (#40) üzenetére


Speeedfire
nagyúr

*Vennék*

Kössé' belé'm.


rudi: Nem mindenki gondolkozik így, látod...

Fotóim https://fb.com/toth.szabolcs.art || IG: http://instagram.com/_tothszabolcs_ || Weblapom http://szabolcs-toth.com

(#43) Fred23 válasza rudi (#41) üzenetére


Fred23
nagyúr

Nem akartalak megbántani, de szerintem érdemes legalább itt a fórumon megjegyezni, hogy mit is tud ez a masina játékok terén, ahol az "alapverzió közel 370 000 forintba kerül". Jártam munkába közel 3 kilós notival (adapterrel együtt), és nem haltam bele. Ha én ennyi pénzt kiadnék valamiért, akkor az erős is legyen, és ne csak netezésre lehessen használni! Nem hiszek abban, hogy e-penis méregetésen, illetve trendiségen kívül túl sok értelme lenne ennek az ultrabook kategóriának, de persze mások vélhetik másként. Én ennyi pénzért egy használt Alienware-t vennék, akár itt a hardveraprón. GTX 960M, 16GB RAM. Kicsivel több értelmét látnám, ha le is szakadna a vállam a súlyától, mikor vinnem kéne valahová.

[ Szerkesztve ]

(#44) rudi válasza Fred23 (#43) üzenetére


rudi
nagyúr

Teljesen mindegy mi a véleményed egy teljesen más témában mint amiről ez a fórumtopic szól. Alapvetően elhiszem, hogy neked más notebookra van igényed, de az nem tartozik ide. Innentől kezdve pedig kimeríted az off topic fogalmát, aminek nem szeretéséről ott a passzus a fórum alapelveiben. Kérlek, annak elve alapján kommentelj ebbe a témába.

Resistance Is Futile. You will be assimilated!

(#45) Johnnyxy27 válasza Fred23 (#43) üzenetére


Johnnyxy27
aktív tag

Akkor megjegyzem, hogy az i7-4510u 8gb 256 gigás verzióm van ips 1440p kijelzővel, és próbáltam kicsit régebbi játékokat rajta, mint doom3 bfg, serious sam hd second encounter, half-life2, vagy diablo3 ros, valamint az új starcaft legacy of the voidot, és mind natív felbontáson kisebb grafikai kompromisszumokkal jól futnak!
(A serious samnél le kellett vennem mediumra, hogy 30 fölötti fps-t kapjak)

DE AMIÉRT EZT VÁLASZTOTTAM AZ AZ, HOGY MINDIG IS VÁGYTAM EGY ILYEN EXKLUZíV APPLE AIR WINDOWSOS ALTERNATíVÁRA! Tökéletes filmezni a gyönyörű kijelző és csodálatos hangja miatt, halk, hűvös, könnyű, vékony, nekem utazásnál, ágyból ez az igény! Ha neked jó a 3 kilós gémer lapos, akkor vedd azt! Nekem is volt, király az is, de asztali mellett egy hordozható ultrabook tökéletesen elég!
És ez a topic erről szól. Az exkluzivitásról.

[ Szerkesztve ]

"Minden jobb, ha van benne SSD" avagy "Lehet élni SSD nélkül, de nem érdemes"

(#46) Speeedfire válasza Johnnyxy27 (#45) üzenetére


Speeedfire
nagyúr

"exkluzivitásról" :O :W

Fotóim https://fb.com/toth.szabolcs.art || IG: http://instagram.com/_tothszabolcs_ || Weblapom http://szabolcs-toth.com

(#47) Johnnyxy27 válasza Speeedfire (#46) üzenetére


Johnnyxy27
aktív tag

Az ára nem exkluzív:)?

Egyébként a szó jelentése: előkelőség, elegancia, választékosság:), welcome!

[ Szerkesztve ]

"Minden jobb, ha van benne SSD" avagy "Lehet élni SSD nélkül, de nem érdemes"

(#48) davidsone válasza Johnnyxy27 (#45) üzenetére


davidsone
addikt

bszki lassan rábeszélsz :D Tényleg jó cucc lehet de mondjuk ezért a kedves kis árért ez elvárható...

...reklámozzák, terjesztik, beszippantják az agyadat, megerjesztik...

(#49) Johnnyxy27 válasza davidsone (#48) üzenetére


Johnnyxy27
aktív tag

a broadwelles vga még gyorsabb vagy 20-30%al szóval a gémek még patentebbek rajta:)! A hangja meg olyan gazdag, hogy hasonlót csak durva mélynyomós gémer laptopon hallottam:)!

"Minden jobb, ha van benne SSD" avagy "Lehet élni SSD nélkül, de nem érdemes"

(#50) davidsone válasza Johnnyxy27 (#49) üzenetére


davidsone
addikt

talán TOSHIBA értékesítő vagy? :DDD De jó cucc ezt nem vitatom az árát sem ;]

de mondjuk tudjuk ami olcsó az szar legalább ez nem az ;)

...reklámozzák, terjesztik, beszippantják az agyadat, megerjesztik...

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.