Hirdetés

2024. április 25., csütörtök

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#1) Crytek


Crytek
veterán

Pár régebbi játéktesztet el tudtam volna viselni,de hát ez megint kimaradt.

Next PC Upgrade: 2022

(#2) satz18


satz18
őstag

Jó erős a mezőny, a lenovo miix 2 és az asus t100 is jobb vétel sztem. Egy USB-vel és egy normális SSD-vel lehetne kitűnni a mezőnyből SZVSZ.

Asus G513QY, Samsung A52s 5G

(#3) rudi válasza Crytek (#1) üzenetére


rudi
nagyúr

Far Cry 2 - 1024x768 - low beállítással - 23 fps
Staker benchmark - 800x600 - low beállítással - 12 fps
Star Craft 2 - 1366x768 - low beállítással - 28 fps
Mass Effect 2 - 800x600- low beállítással - 19 fps
Grid 2 - 1366x768 - low beállítással - 19 fps

Szóval azért ez kevés játékhoz, de talán nem is a hardver, hanem inkább a driver. Persze itt igaz, hogy Ivy Bridge IGP-van, de csak 4 számolóegységgel és alacsony órajelen, míg a legmezeibb HD 2500-as Ivy Bridge Core i3-nak is 6 számolóegysége és vagy 30%-kal magasabb órajele volt. Ellemben az ARM alapokra kitalált játékok, mint az Asphalt 8 például szépen mennek vele. Az ARM világban létező grafikus magok elitjékez közel teljesít a Bay Trail IGP-je.

[ Szerkesztve ]

Resistance Is Futile. You will be assimilated!

(#4) margithid


margithid
veterán

Tetszik-tetszik, de én azt hiszem megvárom a win9et és azzal veszek majd tabletet jővőre.

(#5) kakuk.tamas


kakuk.tamas
addikt

Végre! Igen! Ezazzz!
Ezt vártam, hogy jöjjenek ezek a tabok!
Végre nem kell az Androidos tömegsz*tyikat nézegetni, hanem operációs rendszernek nevezhető rendszerrel jönnek a jó kis tabok!
Eddig az Asus versenyzője a befutó, de márciusig-áprilisig várom a jelentkezőket, és remélem minél többnek a tesztje itt is landolni fog!

(Zárójelben kérek mindenkit , hogy ne akarjon meggyőzni az Androidos tabokkal kapcsolatban, hogy azok is jók. Volt a kezeim között több is, több gyártótól, de egyik se nyűgözött le.)

Úriember vagyok, az a gecirendes fajta. ~ Győr ~  Apple iPhone 14 Pro  ~  Apple Watch 8 Cellular 45mm  ~ Xiaomi Mi Electric Scooter 3 ~ EBFEC VIPER MTB2 ~ Telekom 2000/1000 ~

(#6) Bogyó bá'


Bogyó bá'
nagyúr

Nagyon negatív leszek, pedig a valódi windowsos (nem RT-s) tabletek a szívem csücske:

Na szóval ki az az állat, aki egy bármilyen win8-as gépet forgalomba hoz 2 GB RAM-mal és összesen 32GB tárhellyel? Mindkettő filléres dolog, és ha 4 / 64GB-os lenne benn, akár már használni is lehetne valamire. Más kérdés, hogy akkor ki venné meg a több százezer forintos tableteket... :W

Galilei halott! Már Einstein sem él! ...és én is nagyon szarul érzem magam...

(#7) b.daniel


b.daniel
senior tag

Jó teszz lett,köszönjük. Én egy lenovo miix 2-t használok karácsony óta,és nagyon szeretem. Nagyon gyors ,pörgős. Viszont az összszerelési minőség az nekem se az igazi, a bal felső sarok ropog kicsit. Én a kettő közül auért választottam ezt,mert szvsz sokkalíszebb, és a 64-es annyiba került,mint a 32-es Encore :)

(#8) MCBASSTION


MCBASSTION
aktív tag

rajottem mi hianyzik a win8 desktop reszebol:
hogy olyan mint egy weboldal. Tehat be lehet nagyitani gestureokkel stb. Ugy meg hasznalhato is lenne talan.
A metro resze am sztem tok jo tabon.

windows7sins.org

(#9) zsola32


zsola32
őstag

az asus t100 karácsony előtti áron120ezerért jobb vétel szerintem, a nagyobb képernyő, illetve a billentyűzet miatt.

(#10) papamaci791


papamaci791
tag

Háttérzene címét kérem írja meg vki. :R

(#11) MrPetya19


MrPetya19
addikt

Nem rossz, bár nekem egy olyan kéne, amin van hdmi és rendes wacom stylus.
Ezt leginkább a Lenovo Thinkpad 8-tól vártam, de sajna nem.

,,Az Epöl térképei Kelet-Európában sivatagot mutatnak." Bog

(#12) Daywalker válasza papamaci791 (#10) üzenetére


Daywalker
addikt

Tessék az utolsó 10 mp-et csekkolni ;) Ott meglátod.

"A szabályok csak irányelvek azoknak, akiknek végképp nincs szabad akaratuk."

(#13) alevan


alevan
őstag

Az szép, hogy a killa sample nem röccentette meg. Nehéz elhinni az Atomról :)

"Ezért lovagol a pokolba a konzumer IT piac. A hülye igények... . Azt sem tudod, hogy mit akarsz de az jöjjon havonta frissités formájában."

(#14) BazsiBazsi válasza kakuk.tamas (#5) üzenetére


BazsiBazsi
aktív tag

A számból vetted ki a szavakat :) énis nagyon várom már az "igazi" tableteket.

(#15) Socket370


Socket370
csendes tag

Én tényleg nem értem azt, hogy miért a desktopra szánt ablakozó rendszert tapigattátok, az érintőkijelzőre optimalizált Metro/Modern felület helyett, cseppet úgy érdekesebb lett volna a teszt, így aztán ti sem növelitek a rendszer népszerűségét.. : )

Socket

(#16) Crytek


Crytek
veterán

Én majd akkor fogok beruházni egy ilyen windowsos táblára amikor a 2GB Ram/64GB tárhelyes verzió max 70K-ért fog menni!

Next PC Upgrade: 2022

(#17) Gabesz84 válasza Crytek (#16) üzenetére


Gabesz84
őstag

karácsony előtt hozzá lehetett jutni még olcsóbban is, csak résen kellett lenni, volt MS akció, 100k és xbox360-at adtak mellé. Azt eladva 65k-nál vagy, és még ebből is lehetett lejjebb menni, mondjuk egy E betűs bank hitelkártyás fizrtési akcióját kihasználva :)

szerintem viszont ez a készülék nem annyira jó, mint a lenovo, az mono hangszoroval szebben szól, nagyobb a háttértár, és szebb a készülék, bár ez szubjektív.
Ellenben a teljes terheléses 5 órát nem tudom hogy mértétek, nekem az encore a speckó szerint kicsivel nagyobb akkuval is battery eaterrel 3 óra 20 percet ment, míg a lenovo erre rávert 10 percet.
A szintetikus tesztekben aida64-ben rendre kevesebb pontot kapott a toshiba, mert sosem emelte az órajelét 1,8ghz-re, míg a lenovo ezt megtette.

Egyébként, ha ki akarjátok fektetni videolejátszással, ajánlom az x265 kódolású fullHd videokat, mert azokat nem gyorsítja dxva-val.

(#18) kpal


kpal
veterán

Inkabb ez mint Samsung droid tabletek.

(#19) Prof válasza rudi (#3) üzenetére


Prof
addikt

Barcsak latnank egy hasonloan jopofa AMD APU-s Win-es tabletet :B
Jopofa cucc csak kihagytak a GPS-t :O

(#20) rudi válasza Crytek (#16) üzenetére


rudi
nagyúr

Az Intelnek idén világverő tervei vannak, a 2013-as 10 millió tabletes eladást 40 millióra akarja felnyomni (az Apple 2013-ban 70 millió tabletet adott el), és erre hajlandó nagyon komoly összeget rááldozni. Ha hinni lehet a terveknek (és az Ultrabook kapcsán láttuk, hogy ilyen erővel piacszerzésben nem viccel az Intel), akkor az idei iskolakezdésre akár 60 000 forint köré is lemehet azt általad leírt tabletek ára. Persze minőségi gépházra ilyen áron ne számíts, és az is kérdőjel, hogy a fejlesztők mennyire erősítenek Modern app fronton.

Resistance Is Futile. You will be assimilated!

(#21) rudi válasza Prof (#19) üzenetére


rudi
nagyúr

Nem igazán reális AMD vonalon, mert amit bele lehetne tenni passzív tabletbe, az CPU-ban nagyon szerény náluk, másképp fogalmazva kevés a Windows 8 mint olyan futtatásához. Ha minden jól megy az AMD-nél, szerintem idén őszre lehet valami értelmes alternatívájuk termék szinten, bár úgy tűnik nekem, az AMD tabletes törekvése csak egy kisebb púp az Intel úthenger előtt.

Resistance Is Futile. You will be assimilated!

(#22) Crytek válasza rudi (#20) üzenetére


Crytek
veterán

Az már barátságos lenne csak fusson rajta pár régebbi game élvezhetően.
Az appok engem nem érdekelnek szóval felőlem ki is hallhat az a része.

Mondjuk érdekes,hogy anno hogy promozták az amd táblákat hogy vigan futtatja a Dirt 3-at (vagy melyik volt az) miközben a háttérben konvertáltak vele.És hát sehol nem látom ezt a világmegváltós amd cuccokat :(

Next PC Upgrade: 2022

(#23) rudi válasza Crytek (#22) üzenetére


rudi
nagyúr

Igen, ez a kettő lehet megy az AMD tablet hardverének egyben, mert ezek GPU-orientált dolgok, de az alkalmazások "marakék 90%-a" ma még CPU-ból fut, na ott megáll a kis APU-k tudománya. Majd ha egy ideális világban minden HSA-ban meg Mantle API-val készül, akkor jön el az AMD ideje.

Resistance Is Futile. You will be assimilated!

(#24) Daywalker válasza Socket370 (#15) üzenetére


Daywalker
addikt

Nem a rendszer népszerűségének a növelése a célunk, hanem be akartuk mutatni, hogy mennyire megy flottul a gép, ha több feladatot végzünk el vele. Mellesleg a lejátszott videók formátumának nagy részét a beépített lejátszó nem ismeri. Másrészt azt is meg akartuk mutatni, hogy ekkora méret mellett kézzel is lehet navigálni a rendes felületen, ugyanis ez sem éppen leányálom minden tableten. Plusz ez egy x86-os rendszer, sokan használnák normál pc-s üzemmódban is, ahhoz pedig kell a hagyományos desktop. Aki nagyon appmániás és tabletezni akar az androidot vesz. Hát csak ezért.

"A szabályok csak irányelvek azoknak, akiknek végképp nincs szabad akaratuk."

(#25) bzoley válasza Daywalker (#24) üzenetére


bzoley
veterán

Viszont a címben a win8.1 is szerepel, amit főleg a táblák miatt(is) a szép színes kockákkal akarnak lenyomi mindenki torkán, így "illett" volna "metróval" mutogatni. Az mondjuk engem spec. nem érdekelt volna, jelen formájában hasznosabb, mert látni, hogy normális dolgokra is lehet használni az eszközt, nem csak kockákat tologatni. A burkolat színe viszont...

(#26) satz18 válasza Crytek (#16) üzenetére


satz18
őstag

[link]
[link]
[link]

Asus G513QY, Samsung A52s 5G

(#27) satz18 válasza Crytek (#22) üzenetére


satz18
őstag

A régebbi játékok futtatására én a t100-at ajánlom, mivel azok még nem ismerik a 16:10-et, nekik inkább az 1024*768 az ideális, ami a t100-nak gyakorlatilag natív felbontás, mivel függőlegesen ugyan annyi a pixelszám, vízszintesen meg a két oldalát pont annyival vágja le, hogy 1024 legyen. Én pl a warcraft3-at C&C generalst, jedi knights-t mind mind így tolom. Egy nyolc colos gépen 1280*800-ban jobb esetben kapsz egy kis kockát (ami mellé nem árt egy nagyítót beszerezni) kvázi natív felbontással, vagy pedig egy csúnya elmosódott széthűzott katyvaszt. Nálam ez volt a második számú érv az után, hogy a 8-asokat nem lehet egyszerre tölteni és perifériákra dugni.(BT-t leszámítva)

[ Szerkesztve ]

Asus G513QY, Samsung A52s 5G

(#28) rudi válasza bzoley (#25) üzenetére


rudi
nagyúr

Igazából nem sokat lehet hozzátenni ezeknek a gépeknek a Modern felületes teljesítményéhez. Az Asus T100 cikkben megmutattuk, hogy az Asphalt 8 is alig fogja meg, innentől kezdve minden Win 8.1-es tablet ugyanezt tudja, mert ugyanilyen a hardvere és a softveres optimalizálást központilag az MS csinálja, nem a hardvergyártók, ahogyan az Androidnál. Illetve a Win 8.1 felületének trükkjei megnézhetőek a Surface 2 cikkben. Szerintem ez az egyenhardver és egyenteljesítmény elég kellemes dolog, megnézel egyet, és onnan tudod, hogy a többinél mire számíthatsz, vásárláskor már csak az eszköz fizikai minőségére és kiegészítők kínálatára kell figyelned.

Resistance Is Futile. You will be assimilated!

(#29) rudi válasza satz18 (#27) üzenetére


rudi
nagyúr

Á, szerintem Windows tableten játszás nem a régi, desktop PC-re kitalált dolgokra kellene hogy koncentráljon. Ráérő idődben nézz szét kicsit a "windóz bótban" egyre jobb tételek találhatóak benne :)

Resistance Is Futile. You will be assimilated!

(#30) satz18 válasza rudi (#29) üzenetére


satz18
őstag

Aphalt 8-ban 670 csillagom van már :) A spratan assault se rossz cucc, de én már várok egy modern combatot, meg egy mass effectet. A metrós játékok olyan szempontból is jobbak, hogy nem mindig van nálam dokkoló meg egér, és érintővel ezek majdnem ugyan olyan jók. Meg hát natív a felbontás.

[ Szerkesztve ]

Asus G513QY, Samsung A52s 5G

(#31) rumos14


rumos14
nagyúr

nagyon tetszetős és ígéretesnek tartom ezt a 8.1 tablet vonalat, és ez a proci egy telitalálat a teljesítmény/fogyasztás szempontjából.
nem mondom, kicsit furi nézni, ahogy a videóban a tökre nem érintésre optimalizált felületen "ujjaz" a teszt készítője, nem tudom, én képes lennék-e ennyire precíz érintésekre. anno a Windows Mobile 2003/5 sem igazán volt használható cerka nélkül, itt is ilyen fílingem van. de azért kipróbálnám élőben.

ami kérdőjeles még: 9 gb szabad hely, ok, nem fogok Photoshop-ot telepíteni, de a Windowsnak kell virtuális memória meg ilyenek, az is több gb, aztán jönnek a temp file-ok, stb, mi marad ténylegesen?

(#32) kavarc válasza Prof (#19) üzenetére


kavarc
aktív tag

A termék honlapja szerint van benne GPS.

(#33) barnam_


barnam_
nagyúr

Nekem volt mindkettő (Lenovo Miix2 és a Toshiba), én a Toshibát tartottam meg.
Azt vettem észre, hogy akku időben jobban bírta, illetve a hdmi is nagyon hasznos tud lenni...
A 32gb tényleg kevés, de legalább bővíthető. A Lenovo jobban néz ki, de azt félteném letenni is az asztalra :)

(#34) Gabesz84 válasza rumos14 (#31) üzenetére


Gabesz84
őstag

ha bátor vagy, kiiktathatod az 5 gigás recovery partíciót, valamint alapból be van kapcsolva a hibernálás és a swap file is ott van már a meghajtón, ezek kikapcsolásával nyersz kb 3,5-4 gigát.
Egyébként szerintem még ekkor is kevés a beépített tárhely, a 64 gigás ami használható.

(#35) #31766272


#31766272
törölt tag

VIdeótesztért +1, lehetne gyakrabban is ilyen bemutató. Nagyon sokat hozzátesz.

(#36) madamEO


madamEO
csendes tag

Szép, de egy Dell Venue 8 és 11 teszt is jöhetne már, hiszen elég reg megjelentek.
USA-ban meg igen durva árakon tolták!
Volt 12 napig az MS boltokban, hogy az első 20 vevő 99, az utána jövő 80 meg 199 dolláros vihette haza a 8 colost!
És a 10.8 verzió i3 és i5 procival is jöhet, 2 külső monitort lehet kotni rá, 4 Gb RAM + 128 Gb rendes ssd, stb.

(#37) flexxx2


flexxx2
őstag

Ki mire használná a windows tabokat? Mert nekem semmi nem jut eszembe. Csak porfogó lenne az androidos mellett.

(#38) dreamdancer


dreamdancer
őstag

Hát én még mindig nem értem ezt a desktop OS-tableten koncepciót.

PC-ként értelmezhetetlen, jó hogy a rendszer simán fut, de amúgy az életben nem fog kiváltani egy normális laptopot vagy pc-t, a tárhely a segédprogramoknak meg a drivereknek is kevés, pc-s szoftvereket meg egy 8"-es érintőkijelzőn használna - hagyjuk.

Ha meg szimpla tabletként használom (net, FB, filmnézés stb.), akkor ár-értékarányban kábé bármi röhögve megveri (kijelző, vastagság, tárhely, ÁR).

De hát kinek a pap, kinek a papné.

Nem a lényeg a fontos.

(#39) secler07


secler07
tag

Nekem tetszik ! Amúgy nem lehetne itt PH-n is, pl a tablet teszteknél az utolsó oldal ahol a specifikációk vannak összeszedve ? Hasonlóan mint MA-n ...

(#40) Crytek válasza flexxx2 (#37) üzenetére


Crytek
veterán

Játékra amikor nincs kedvem a nagy gépet brümmögtetni!

Next PC Upgrade: 2022

(#41) flexxx2 válasza Crytek (#40) üzenetére


flexxx2
őstag

És beszinkronizálja a játék mentéseket a desktop pcvel? :)

(#42) rudi válasza flexxx2 (#41) üzenetére


rudi
nagyúr

A böngészőben nézett dolgokat, kedvenceket, feltelepített appokat, de még a desktop hátteret is egyből szinkronizálja, Sky drive használat esetén minden állományt, amit létrehozol/mentesz. És természetesen, ha úgy van megcsinálva az app, akkor szinkronizálja a mentést is. Teszteléskor tök jó, hogy belépek a friss tabletre az MS accommal és pár klikk kell csak ahhoz, hogy minden eszközöm ott legyen a gépen. Amikor meg végeztem, törlöm az accomat és eltűnik vele együtt minden tevékenységem.

Resistance Is Futile. You will be assimilated!

(#43) rumos14 válasza Gabesz84 (#34) üzenetére


rumos14
nagyúr

köszi.
a 9 giga akárhogy is nézzük, kevés. pár progi meg a temp cuccok, szemetelések megtöltik. és akkor még semmi tartalmat nem másoltunk rá...
nekem ami tetszene, az egy 11,6-os Asus T100 jellegű gép, de az ugyebár már inkább laptop és csak másodsorban tablet lenne.

(#44) Alexios válasza flexxx2 (#37) üzenetére


Alexios
veterán

mondjuk én nem androidos mellé hanem helyett venném

(#45) flexxx2 válasza Alexios (#44) üzenetére


flexxx2
őstag

Én is arra lennék kíváncsi hogy adna-e olyan pluszt ami miatt android helyett venném. PC-s játékos lévén én is a játékokra gondoltam, pl egy starcraftot tudok-e folytatni rajta minden gond nélkül.
Munkaeszközként lenne értelme egy bizonyos rétegnek, de én fejlesztőként nem tudnám billentyű nélkül használni.

(#46) rudi válasza flexxx2 (#45) üzenetére


rudi
nagyúr

A régebbi, klasszikus játékokat nem tudod folytatni tableten, szerintem ezt nem is fogják megcsinálni. Jelenleg szerintem Windows Phone telefon mellett illetve Office használatot feltételezve lehet érdemes Android helyett Windows tabletet választani, meg abban az esetben, ha az Android egyébként nem jött be. Ha ezek a tételek nem játszanak, akkor szerintem semmi előnyük ezeknek a tableteknek egy Nexus 7 2013-mal vagy LG G Pad 8.3-mal szemben.

Resistance Is Futile. You will be assimilated!

(#47) barnam_ válasza rudi (#46) üzenetére


barnam_
nagyúr

100 ezerért kicsit sok szerintem is egy Android-hoz képest, de Xbox-al már nem annyira rossz ;]

(#48) Gabesz84 válasza barnam_ (#47) üzenetére


Gabesz84
őstag

a lenovo miix 2 8 az most valahol (talán laptop.hu) 90k, láttam plakáton hirdetve.
Bluestacks vígan elfut rajta, szal elég sok androidos alkalmazást tudsz rajta futtatni, ha az kell (3D játékokat, vagy olyanokat leszámítva amik videogyorsítást igényelnek).

(#49) xedos


xedos
addikt

Utálom a gyártókat!
Alig van még a 10"-osok között is amiben van 3G és GPS! A 8"-oskban egyikben sincs?

(#50) mekker


mekker
őstag

Ehhez jár ncore meghívó? Mert akkor veszek egy ilyet seedelni.

Данное сообщение (материал) создано и (или) распространено иностранным средством массовой информации, выполняющим функции иностранного агента, и (или) российским юридическим лицом, выполняющим функции иностранного агента.

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.