Hirdetés

2024. április 25., csütörtök

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#1) t72killer


t72killer
titán
LOGOUT blog

2GB RAM, anno 2015:W

Amúgy jó, könnyű kis gép lenne.

Mindig meglep milyen sokan hiszik el, hogy van ingyen ebéd.

(#2) goodboy007 válasza t72killer (#1) üzenetére


goodboy007
senior tag

Nem fullHD kijelzővel még játékra is.... :W

"propriocepció és peroneus aktiváció a kulcsszó, mert az emelést nem előzi meg excentrikus kontrakció, magyarul stretch-reflex vagy miotatikus (excentrikus megnyúlási) reflex." - Zola007

(#3) Fred23


Fred23
nagyúr

"Intel Atom X5-Z8300" -húzzák le a klotyón! Minimum egy Z8500 lenne, ha gondolnának a felhasználói élményre is. A Z8300 létezése értelmetlen.

(#4) t72killer válasza goodboy007 (#2) üzenetére


t72killer
titán
LOGOUT blog

ok, a játék ebben a kategóriában kimerül a 2005 előtti nosztalgiacímek szintjén.

Mindig meglep milyen sokan hiszik el, hogy van ingyen ebéd.

(#5) Gusztáv


Gusztáv
addikt

Szerintem a tárhely sem olyan vészes, Win 10 frissen telepítve 9 GB, ha meg a Toshiba-nak van egy kis esze, kompakt módban telepíti, úgy 6.

Laci

(#6) t72killer válasza Gusztáv (#5) üzenetére


t72killer
titán
LOGOUT blog

A probléma a RAM mennyiségével van leginkább, illetve a proci harmatgyengeségével (bár utóbbi azért böngészésre, office-ra elmegy). Főleg, ha jönnek a win10 újabb memóriakezelési finomságai, amivel jelentősen gyorsíthatna a rendszeren némi extra RAM-használat mellett.

Mindig meglep milyen sokan hiszik el, hogy van ingyen ebéd.

(#7) .mf válasza t72killer (#1) üzenetére


.mf
veterán

Nem csak, hogy 2 GB RAM, de még X5 Atomból is a legheréltebb :W
Mondom, ezek direkt cseszik el :(

Fotóim és kalandjaim a világ körül: https://www.facebook.com/fmartinphoto/

(#8) t72killer válasza .mf (#7) üzenetére


t72killer
titán
LOGOUT blog

Igen, egy n3700-zal +4GB RAM-mal szerelt változat lényegesen életképesebb lenne. A súlya már rendben van (végre egy billentyűzettel együtt 1kilós darab...)

Mindig meglep milyen sokan hiszik el, hogy van ingyen ebéd.

(#9) jedis


jedis
senior tag

Laptopnak kicsi, tabletnek sok ! Ezért a pénzért, inkább 80-90 -ért, egy alap 15.4"-os duálcerkás lapos, meg 40-50 -ért egy ips-es 10"-os tab. Én megőrülnék, ha egy ilyen 10"-oson kéne órákat dolgozni, vagy akár csak netezni is :U .

Ha az autópályán haladván, egyszer csak vészjósló mennydörgést hallasz magad mögött, és hátratekintvén egy nagy feketeség közelít feléd ezerrel, ne hidd azt hogy egy viharfelhő vett üldözőbe !

(#11) Reggie0


Reggie0
félisten

Toshiba tabletet sem vennek soha.

(#12) .mf válasza t72killer (#8) üzenetére


.mf
veterán

4 GB RAMnak alapnak vagy legalább nem túlárazott opciónak kéne lennie (főleg röhej, hogy közben már a telefonokban több RAM van).
Prociból viszont én inkább az X7-est választanám, azonos órajel mellett alacsonyabb fogyasztás és melegedés miatt; és azok kompetitívebben is vannak árazva (35 vs 161 USD 1ku-tray; legalábbis hivatalosan... aztán ki tudja, hogy ebből megint mi igaz).

Fotóim és kalandjaim a világ körül: https://www.facebook.com/fmartinphoto/

(#13) AxBattler


AxBattler
félisten

Az új Pavilion X2 10 után megint egy új készülék a legkókányabb Cherry SoC-kal, brávó! :U

Ezt a x@rrágást a 32GB-os háttértárakkal meg felejtse el végre az összes gyártó, 10"-os FHD készülékeknél ez már egyszerűen röhejes... :(((

"Csak egy dologtól félek. Ha meghalok, az asszony eladja a gépeimet annyiért, amennyit bevallottam neki." KERESEM: Lian Li PC-C50, Silverstone Milo ML03 ..............................................................................................

(#14) t72killer válasza AxBattler (#13) üzenetére


t72killer
titán
LOGOUT blog

"10"-os FHD készülékeknél ez már egyszerűen röhejes... " - nem lenne az gond, ha skálázni normálisan tudó OS lenne 'rajt;)

Mindig meglep milyen sokan hiszik el, hogy van ingyen ebéd.

(#15) AxBattler válasza t72killer (#14) üzenetére


AxBattler
félisten

Az meg a másik, 1280*800 bőven elég lenne ezekre. :((

"Csak egy dologtól félek. Ha meghalok, az asszony eladja a gépeimet annyiért, amennyit bevallottam neki." KERESEM: Lian Li PC-C50, Silverstone Milo ML03 ..............................................................................................

(#16) Ic3man


Ic3man
tag

Nekem egy Medion Akoya P2214T-m van (11,6", 1080p, N2940, 4GB RAM, 64GB eMMC +500GB HDD a dokkolóban) és tökéletesen megvagyok elégedve.
CPU kicsit lehetne több, egy alap i3, de amire használom ez is bőven elég.
Gyárilag 8.1 volt, de már frissítettem 10-re.
Ez külsőre tetszik, de a 2GB RAM kevéske és még nincs extra tárhely sem.

Méltassuk már a fórumtársunkat válaszra, még ha az nehezünkre is esik!!! www.devpara.hu

(#17) Gusztáv válasza t72killer (#8) üzenetére


Gusztáv
addikt

Az megvan, hogy a Z8300 20$, a N3700 meg 161? Amit te írsz az már árban a Surface 3 felett lenne, pedig az sem egy olcsó masina. Nekem van egy Venue 11 Pro-m Z3770-el, 2 GB rammal, és Win 10 alatt teljesen használható.

@.mf: a Z8300 nem is kezel 2 GB-nál többet, szóval nem véletlenül nincs benne

[ Szerkesztve ]

Laci

(#18) ngabor2 válasza Gusztáv (#5) üzenetére


ngabor2
nagyúr

Még mindig nem bírom megérteni, hogy mi van egy pucér oprendszerben, hogy 6/9 GB hely kell neki. Ez egy tablet, valószínűleg nem túl sok hw-bővítési lehetőséggel. Miért alapértelmezett az, hogy ha új oprendszer jön, annak nagyobbnak, erőforrás-igényesebbnek kell lennie, mint az előzőnek, ami feladat szinten kb. ugyan annyit tudott?

A másik, amit nem értek, hogy miért nem tettek pótakkut a billentyűzet alá. Hely lett volna, ahogy nézem, ha meg bill van rajta, akkor jó eséllyel tovább használná a T. felhasználó.

(#19) t72killer válasza Gusztáv (#17) üzenetére


t72killer
titán
LOGOUT blog

Ha a gép jól van összerakva, simán kifizetem azt a 150-200$ pluszt azért, h tényleg jól használható legyen. Bár ebben az árkategóriában akkor inkább Broadwell.

Mindig meglep milyen sokan hiszik el, hogy van ingyen ebéd.

(#20) panaro


panaro
csendes tag

Én már ezt várom, de nagyon:

[link]

Remélem, max. egy hónap, amíg hozzánk is eljut.

(#21) tothmaxy182


tothmaxy182
őstag

Az árban vajon benne van a billentyűzet is?
Amúgy még így is drága. Tudom, nem összehasonlítható a nyugati brandekkel, de egy Teclast X98 Pro, 4 giga RAM-mal, és Z8500-as procival, 64 giga ROM-mal 230 dollár... Persze ez az ár áfa nélküli, de gondolom ezé a Toshibáé is az...

(#20) panaro: Ezzel nekem az a bajom, ami gyakorlatilag az Asus tabletek 90%-ával. 400 Euróért egy szájbarakott HD kijelzőt tudtak kicsikarni magukból 10 colra? Szinte az összes Asus tabban ez a kijelző van 40ezertől 120ezerig, ami egy vicc...

[ Szerkesztve ]

Minden szavam magánvélemény!

(#22) Gusztáv válasza ngabor2 (#18) üzenetére


Gusztáv
addikt

Attól még pont ugyanaz a Windows 10 van rajta, mint a legdurvább vállalati munkaállomáson, mivel csak 1 fajta Win 10 van. A Home és az Enterprise között csak a beírt licenc a különbség. Manapság egy Android is simán foglal 4-5 GB-ot.

@t72killer: az te vagy, a többség nem fog ezért 1.5x annyit fizetni. Plusz abban az árszegmensben is biztos lesznek majd gépek, de nagy darabszámot az olcsóbb modellekkel lehet elérni.

[ Szerkesztve ]

Laci

(#23) tjb007 válasza Gusztáv (#17) üzenetére


tjb007
nagyúr

Tegyük hozzá, hogy ezek csak ajánlott árak, nem jelenti azt, hogy a gyártók is ennyiért kapják.

(#24) tothmaxy182 válasza ngabor2 (#18) üzenetére


tothmaxy182
őstag

"Miért alapértelmezett az, hogy ha új oprendszer jön, annak nagyobbnak, erőforrás-igényesebbnek kell lennie, mint az előzőnek, ami feladat szinten kb. ugyan annyit tudott?"

Ez az infó honnan van? Pont azzal reklámozza magát az MS, hogy a 2005-ös Vista óta (10 éve!!) egy fikarcnyit sem nőt semmelyik OP-rendszerük hardverkövetelménye. A Win10-é is elvileg ugyanaz, mint a 10 éves Vistáé volt. Sőt a Win10 még kevesebb helyet is foglal a vinyón, mint az elődei.

Minden szavam magánvélemény!

(#25) Döglött Róka válasza t72killer (#19) üzenetére


Döglött Róka
veterán

Akkor vegyel erosebb gepet, nem lehetetlen...

Ez olcso belepo gep, mit varsz tole?

Ikea Tafjord, Kínai indukciós töltő, Victorinox Traveler, 10 Tojás M (3 már hiányzik),Rádiós ébresztőóra piros kijelzővel, Varta akkutöltő

(#26) t72killer válasza Gusztáv (#22) üzenetére


t72killer
titán
LOGOUT blog

Színétől eltekintve életképes alternatíva N3700-as procival az ASUS-tól.

#25: Már meg van véve a gép, szeptember első hetére meg kellett hogy legyen. Még reménykedtem, hogy kijön valami használható darab, de csak kompromisszumos példányokat látni Cherry vonalon (vagy a rengeteg Bay Trail cuccot, aminek az igp-je már nem is támogatott rendesen). A megoldás egy i5-5200u-val szerelt elitebook 720g2-lett:K

[ Szerkesztve ]

Mindig meglep milyen sokan hiszik el, hogy van ingyen ebéd.

(#27) .mf válasza Gusztáv (#17) üzenetére


.mf
veterán

Javaslom, értelmezd is, ne csak olvasd :)
Pont azt írtam oda, hogy nemcsak 2 GB, de X5 Atomból is a legheréltebb. Az erősebbik X5 és az X7 már 8 GB RAMot kezel. Ha azzal szerelnék, már nem lenne gond.

S az N3700 161 USD-s 1ku-tray árát is megírtam már, de az is ott van, hogy az X7 viszont csak 35 USD. A gépben lévő 20 USD. Ha az erősebbik X5-öst kapja, csak 5 USD-vel kerülne többe (papíron), amihez mehetne a +2 GB RAM, legyen mondjuk +15 USD anyagköltség. Szóval +20 USD-ért már egy sokkal használhatóbb gépet hozhattak volna ki -- de nem tették. S még csak feláras opcióként sincs. Direkt cseszik el őket.

Lehet, hogy arra, ahogy felhasználod, még épp elég a 2 GB (amerre a weboldalak és böngészők tovább terebélyesednek, még ha ma korlátozottan működik is, nem hinném, hogy sokáig...).
Amire nekem kéne (gyalog / motoros fotós túrán helyben "puszta közepén" / "fenn a hegyen" pár ellenőrzés, egyszerű utómunka képeken, videókon, pölö -- ezek a progik habzsolják a RAMot, 2 GB-tal néhány el se indul, procit megvárni viszont ráérek; vagy szabin távmunka, most is a délután frissen újraindított W7 laposon 1 Outlook fut, Excelt előbb zártam be, 1 FF 8 lappal amiből 4 a ph fórum és 1 a ph főlap, 1 gmail és 2 időjárás, tehát nem ramzabáló lapok, össz 313 MB a FF; meg VPN, háttérben vírusirtó, semmi egyéb általam elindított program, mégis 2.22 GB), ott már nem lenne elég.

Fotóim és kalandjaim a világ körül: https://www.facebook.com/fmartinphoto/

(#28) Döglött Róka válasza t72killer (#26) üzenetére


Döglött Róka
veterán

Szoval fikazod a belepo hibridet, mutatsz egy netbookot, majd bejelented hogy vettel egy ultrabook-ot. Csak nekem tunt fel a kovetkezetlenseg?

Ikea Tafjord, Kínai indukciós töltő, Victorinox Traveler, 10 Tojás M (3 már hiányzik),Rádiós ébresztőóra piros kijelzővel, Varta akkutöltő

(#29) t72killer válasza Döglött Róka (#28) üzenetére


t72killer
titán
LOGOUT blog

Miért lenne következetlen? Az embernek nem egy kategória kell, hanem egy alkalmas gép. 1.5 kilónál könnyebb jól használható gépet kerestünk 800EUR-nál olcsóbban. Teljesítményben az erősebb Cherry-s példányok rendben lettek volna, viszont ahogy egy kolléga is írta, mindegyiknél van vmi difi. Vagy a képernyő gáz (sötét+tükrös), vagy széthullik az egész szerkezet, vagy 2GB RAM-mal vágják agyon.

[ Szerkesztve ]

Mindig meglep milyen sokan hiszik el, hogy van ingyen ebéd.

(#30) Döglött Róka válasza t72killer (#29) üzenetére


Döglött Róka
veterán

En kategoriat lovok eloszor, ezert fura hogy erintos utan netbookkal meg ultrabook-kal jossz. Eloszor kategoria, kepernyo, hw. Igy talaltam ra az Inspiron 3148-ra.

Ikea Tafjord, Kínai indukciós töltő, Victorinox Traveler, 10 Tojás M (3 már hiányzik),Rádiós ébresztőóra piros kijelzővel, Varta akkutöltő

(#31) t72killer válasza Döglött Róka (#30) üzenetére


t72killer
titán
LOGOUT blog

Nálunk az igény/felhasználás döntötte el, melyik gép legyen. Touchra nem volt szükség, konkrétan egy öreg eeePC-t kellett lecserélni - a formával semmi kifogás nem volt, csak a hardveres erővel és azzal, hogy lassan kezdett lazulni az 5éves gépezet. Így maradtunk a régi formánál és a hardverből + házminőségből hoztuk ki, ami kihozható adott ktg-vetés mellett.

Mindig meglep milyen sokan hiszik el, hogy van ingyen ebéd.

(#32) Gusztáv válasza .mf (#27) üzenetére


Gusztáv
addikt

Nem akarlak elkeseríteni, de egyik cég sem a Máltai szeretetszolgálat. Ez egy belépő színtű 2in1 gép, ebbe mindenből az alap kerül. Ha már ebbe bekerülne az erősebb Atom, ki fene venné meg a drágább modelleket? És le merem fogadni, hogy amibe bekerül a X-8500 és a +2GB ram, az nem 30$-al lesz drágább, hanem 150-el.

Laci

(#33) .mf válasza Gusztáv (#32) üzenetére


.mf
veterán

Az érvelésed csak azon az apróságon fut zátonyra, hogy nemhogy felárral, de egyáltalán nem is kínálnak olyan verziót. Van a szarrá butított X5-8300 + 2GB RAM, és utána a Core M-et nyomatják, mint következő lépcső, sokkal drágábban, magasabb fogyasztással, ezt ellensúlyozandó nagyobb akkuval, tömeggel; meg persze throttlinggal, amiről hallgatnak.
Megint ugyanazt látom megismétlődni, mint az Atom-korszak elején: van egy jó ötlet, egy jó potenciállal rendelkező termék. De inkább direkt csonkítják, butítják, évekig visszafogják, nehogy a drágább, de adott célra alkalmatlan termékeik eladásának lehetőségét csorbítsák, és odáig fajul az egész, amíg már szitokszóvá válik, nem is a termék potenciális képességei, hanem a mesterséges korlátozásai és évekig visszafogása miatt.

Fotóim és kalandjaim a világ körül: https://www.facebook.com/fmartinphoto/

(#34) t72killer válasza .mf (#33) üzenetére


t72killer
titán
LOGOUT blog

Igen, atomhulladék és core M között nem sokminden van. Ráadásul a marhadrága coreM-es cuccok is sokszor széthullós vacak házzal "büszkélkedhetnek".

Ha az embernek nem muszáj a touch meg a tablet kivitel, hanem elvan a klasszikus subnotival, akkor sokkalinkább megéri egy 12.5"-os lapos Brodwell v Haswell refresh procival.

Mindig meglep milyen sokan hiszik el, hogy van ingyen ebéd.

(#35) jedis válasza t72killer (#34) üzenetére


jedis
senior tag

Én még mindíg abban reménykedem, hogy jövőre kijön az AMD valami normális 14nm-es architektúrával ebbe a szegmesbe (is). Szomorú, hogy a kékek konkurencia nélkül úgy játszanak ezekkel a szegmensekkel, ahogy kedvük tartja. No de mindegy, a remény hal meg utoljára ! :D

Ha az autópályán haladván, egyszer csak vészjósló mennydörgést hallasz magad mögött, és hátratekintvén egy nagy feketeség közelít feléd ezerrel, ne hidd azt hogy egy viharfelhő vett üldözőbe !

(#36) t72killer válasza jedis (#35) üzenetére


t72killer
titán
LOGOUT blog

Jó - sőt, kiváló - AMD proci létezik a szegmensbe, Carrizo-L. A gond csak az, hogy használható termékek nincsenek lassan 3 éve.

Mindig meglep milyen sokan hiszik el, hogy van ingyen ebéd.

(#37) panaro válasza Gusztáv (#32) üzenetére


panaro
csendes tag

A francia Amazon oldalán 399 Euro az Asus T100HA, míg a toshiba click 10 64 GB-ra $369-t találtam. Ez nem $150 különbség. Persze várjuk ki a végét...

(#38) Gusztáv válasza panaro (#37) üzenetére


Gusztáv
addikt

Nyilván én egy gyártó portfólióján belül gondoltam a dolgot. Az hogy más gyártó mivel és mennyiért áll elő, az más tészta.

Laci

(#39) panaro válasza Gusztáv (#38) üzenetére


panaro
csendes tag

A nagy Asus raktársöprés előtt nem volt nagyságrendi eltérés a különböző márkás gyártók cuccai között. Azt nem engedhetik meg maguknak ezen a (talán leginkább belépő) szinten.

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.