Hirdetés

2024. április 23., kedd

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#1) Syl


Syl
nagyúr

Az MS-nek nem elég a világ 90%-a, kell nekik a 110 :DDD

Never let your sense of morals prevent you from doing what's right.

(#2) floatr válasza Syl (#1) üzenetére


floatr
veterán

Őszintén engem csak egy dolog bánt az egészben. Olyan szépen leültek a kedélyek az utóbbi években, és a "mérsékeltebb" emberekkel szépen elhitették, hogy nyugi van, már csak a szellemi tulajdonunkat védik, amikor égbekiáltó sérelmek érik őket. Bár a legutóbbi Barnes & Nobles elleni per tárgya azért már elég érdekes volt.

Erre kiderül, hogy a legvéresebb szájú ellenzők sem mertek arról álmodni, hogy milyen jogi offenzívát készítettek elő, amiben megint a windows-t használják fel, és megint fegyverként, és elég csak egy gyanúsítás, és máris azt ütik, akit éppen szeretnének -- a tiszta verseny érdekében persze.

(#3) Marci79


Marci79
aktív tag

Miért nincsen a ringyóznak alternatívája? Itt most nem Linux-ra gondolok.
Mi akadálya van annak, hogy valaki (valakik) csináljon (csináljanak) egy olyan op.rendszert mint ez?
Ha egy Linux disztrót képesek összelökni, akkor ez se lenne nagyobb meló szvsz. Ezen már sokat agyaltam. Valamilyen "szabadalmi" vagy hasonló ok miatt lenne? :F

Lehetőségek terén nagyon megvan kötve az emberek keze. Van a Linux és van a ringyóz.

(#4) Apollyon válasza Marci79 (#3) üzenetére


Apollyon
Korrektor

Azért a semmiből összedobni egy tök új OS-t elég rideg lenne főleg a mai igényekhez. Meg ki bízná rá a hardvereit egy idegen (ismeretlen) rendszerre. (vagy nem tudom mire gondoltál)

Ott a Linux, érd be azzal, millió disztribúciója van. Ha ügyes vagy és értesz is hozzá (amit kb bárki meg tudna tanulni) lenne egy funkcionálisabb rendszered bármelyik windowsnál.

#1) Respect the privacy of others. #2) Think before you type. #3) With great power comes great responsibility.

(#5) dabadab válasza Marci79 (#3) üzenetére


dabadab
titán

"Miért nincsen a ringyóznak alternatívája?"

Mert nagyon eros korlatok vannak a piacra valo belepes elott. Az egy dolog, hogy egy egeszen nagy halom penzbe kerul egy modern OS megirasa, de ahhoz, hogy ezt utana el is lehessen adni, kell mindenfele kulso felek egyuttmukodese: a HW gyartoktol driver kell, a szoftverfejlesztoket meg kell gyozni arrol, hogy portoljak a programjukat az uj OS-re is - ezzel szemben meg ott a kerdes, hogy ezzel az egesz maceraval mennyi penzt lehet keresni. Illusztraciokent meg lehet tekinteni az OS/2-t es a BeOS-t.

"Ha egy Linux disztrót képesek összelökni, akkor ez se lenne nagyobb meló szvsz."

:DDD Egy kicsit el vagy tevedve, a kettot kozott hatalmas kulonbseg van.

"Lehetőségek terén nagyon megvan kötve az emberek keze. Van a Linux és van a ringyóz."

Meg a BSD-k, ha szigoruan desktop PC-s vonalon maradunk.

[ Szerkesztve ]

DRM is theft

(#6) Marci79 válasza Apollyon (#4) üzenetére


Marci79
aktív tag

Jobb megfogalmazás nem jut az eszembe hirtelen: "Lekoppintani" a win-t.

Funkcionálisabb jelző alatt mit értesz pontosan?

Linux-ból lehetne egy Láma Edition, az olyanoknak, mint pl. én. :DDD

dabadab:

OS/2 és BeOs van itthon. Nyílt lehetne, mint a Linux is. Progi és driver terén semmi módosítás nem kellene. Valahogyan a win "alapját" "koppintani".

[ Szerkesztve ]

(#7) dabadab válasza Marci79 (#6) üzenetére


dabadab
titán

"Jobb megfogalmazás nem jut az eszembe hirtelen: "Lekoppintani" a win-t."

A ReactOS pont ez: olyan OS, ami binarisan kompatibilis a Windows-zal (es itt persze elojon a kerdes: melyikkel?)

DRM is theft

(#8) Syl válasza floatr (#2) üzenetére


Syl
nagyúr

Ha gonosz akarnék lenni, azt mondanám, hogy Billibácsi kivonulásával Ballmer elhozta a "jó Microsoft" imázst, a nyitottságot stb. Erre most minden kezdődik elölről... :W

Never let your sense of morals prevent you from doing what's right.

(#9) zoltanz válasza dabadab (#5) üzenetére


zoltanz
nagyúr

Sztem manapság el multiplatformosodnak a dologok egyre inkább.
Az OS/2 még fejleszi egy külső cég, valamint azért használgatják pl bankok.

Azért vannak pozitív probálkozások az Apple oprendszerei megvetették a lábukat és terjeszkednek, a legújabb trend meg az Android.

Manapság egy előnye van ha nem vagy szegény, színvonalasabb ellenségeid lehetnek

(#10) Apollyon válasza Marci79 (#6) üzenetére


Apollyon
Korrektor

Láma Edition ahogy Te fogalmaztál az pl Ubuntu, Kubuntu, meg még a Mint. Direkt a windowsra akarnak hasonlítani, kissé felhasználóbarátabb a kezelésük. Látszik is rajtuk :/

#1) Respect the privacy of others. #2) Think before you type. #3) With great power comes great responsibility.

(#11) Marci79 válasza dabadab (#7) üzenetére


Marci79
aktív tag

ReactOS :F

Ez még "élő" rendszer, vagy már "halott"? Mint pl. a OS/2.
Hmm.... Kompatibilitási baj.
Ezt meglesem. Érdekesnek tűnik.

Iscariah:

Kezdesz kedvet csinálni megint nekem, hogy ismét "kipróbáljam" a Linux-ot. :)

[ Szerkesztve ]

(#12) dabadab válasza Syl (#8) üzenetére


dabadab
titán

"Ha gonosz akarnék lenni, azt mondanám, hogy Billibácsi kivonulásával Ballmer elhozta a "jó Microsoft" imázst, a nyitottságot stb."

Nekem mondjuk ez nem tunt fel, sot, szerintem Ballmer meg ellensegesebben (vagy legalabbis gyulolkodobben) viszonyult a Linuxhoz (meg ugy altalaban a vetelytarsakhoz, ugye: "Fucking Eric Schmidt is a fucking pussy. I'm going to fucking bury that guy, I have done it before, and I will do it again. I'm going to fucking kill Google").

[ Szerkesztve ]

DRM is theft

(#13) floatr válasza Syl (#8) üzenetére


floatr
veterán

Igazából a groklaw is azzal foglalkozik, hogy nem elég az, hogy ez gondot fog jelenteni annak, aki mondjuk ms termékeket használ, de nyitva hagyja a kérdést, hogy mi a teendő akkor, ha a ms által illegális szoftvernek minősül egy szerintük liszenszproblémás operációs rendszer. Semmi igazán konkrétat nem lehet kihámozni, megjött megint a régi bevált FUD mechanizmus, csak orbitális méretekben.

(#14) Syl válasza dabadab (#12) üzenetére


Syl
nagyúr

Akkor viszont csak az ügyes MS bérkommentelők hitetik el az átlagemberrel, hogy a cég mennyire nyitott meg jószívű.

Never let your sense of morals prevent you from doing what's right.

(#15) hohoo válasza Marci79 (#11) üzenetére


hohoo
senior tag

láma edisön van, de "egy az egybe úgy viselkedik és néz ki mint a vindóz" edisön nincs, mivel nem vindóz... márpedig a sok kokszaláminak aki ráállt a winre ez kell... persze aki nem látott még pc-t, annak valahogy tökéletes egy ubuntu.

T-home extra csomag monopolterületen 6500 ft/hó, versenyterületen ahol Digi vagy UPC is van pedig 2990 ft/hó. Köszönjük!

(#16) hohoo válasza Syl (#14) üzenetére


hohoo
senior tag

M$ soha sem volt nyiott és jószívű. Pont az ellenkezője.

T-home extra csomag monopolterületen 6500 ft/hó, versenyterületen ahol Digi vagy UPC is van pedig 2990 ft/hó. Köszönjük!

(#17) Syl válasza hohoo (#16) üzenetére


Syl
nagyúr

Attól még itt a PH-n is van pár bérkommentelő akik orrba-szájba a jóságot kommunikálják, amit egyre több ember el is hisz.

Never let your sense of morals prevent you from doing what's right.

(#18) hohoo válasza Syl (#17) üzenetére


hohoo
senior tag

Persze van, de most már nem csak bérkommentelők vannak ;)

T-home extra csomag monopolterületen 6500 ft/hó, versenyterületen ahol Digi vagy UPC is van pedig 2990 ft/hó. Köszönjük!

(#19) floatr válasza Syl (#17) üzenetére


floatr
veterán

Nem csak a fórumok, meg a média sugározza a pozitív képet valami külső késztetéstől fogva, hanem ahogy az utolsó bekezdést is láthatod, maga a ms kommunikálja azt, hogy ők mennyire hiperszenzitív bolyhos kiscicák lettek az utóbbi években, és mindenki csak bántja őket.

(#20) Syl válasza floatr (#19) üzenetére


Syl
nagyúr

Most ráérek, úgyhogy kicsit sajnálom őket :))

(#18) hohoo
Ez igaz. Ma már elég sok a hobbi-nyaló.

Never let your sense of morals prevent you from doing what's right.

(#21) csenger41


csenger41
tag

Elolvastam a cikket, de nem állítom hogy 100%-is megértettem, révén hogy gyakorlatilag sehol sem olvasok híreket, így a Linux-ot szapuló hírekről is most hallok először és a Barnes & Noble név sem mond semmit.
De ahogy olvastam a törvényjavaslatot, arra következtetésre jutottam hogy ez a törvény valamilyen módon a Linux kezére játszik. Hiszen a cégeknek sem kellene milliókat költeniük a Windows valamelyik verziójának megvételére, hanem valamelyik disztribúciót ingyenesen használhatnák. Nem mellékesen sokkal jobban is funkcionálna.
A Windowsról pedig annyit szeretnék mondani, hogy a kezelőfelülettel nincsen semmi gond, szerintem nem baj hogy az egyes Linux disztrók arra akarnak hasonlítani. Lássuk be hogy az elgondolása és az elrendezése ha nem is tökéletes, de minden típusú felhasználó számára elfogadható.
Igaz, ami igaz, én is kíváncsi lennék egy teljesen más rendszerű Linux disztróra. Ötletek?

Google a barátod, Wiki a barátnőd! :)

(#22) floatr válasza csenger41 (#21) üzenetére


floatr
veterán

FYI a B&N per egy androidos ebook readerről szól, amiben a ms liszenszdíjakat akar behajtani olyan szabadalmak alapján, amiket nagyjából a "nyilvánvaló" és a "piszlicsáré" között lehetne pozícionálni.

A pert lehetne kisebbfajta öngólként is felfogni, hogy akkor mindenki meneküljön a platformjukról, viszont egyrészt azt védi, míg a nyílt szoftvereket nem, illetve a nyílt szoftverekkel szemben több hangulatkeltő kijelentés alapján nem gondolhatja egy amerikai gyártó/forgalmazó teljes nyugalommal, hogy akkor most minden rendben. Ha netán lehet rajta jogi fogást találni, akkor az is felelőssé válik, akinek gyakorlatilag semmi köze nincsen a dologhoz.

(#23) Alexios válasza Syl (#20) üzenetére


Alexios
veterán

Najó, azért túlzásba se kell vinni, ugyanúgy megvannak az ellentáborban is a fanok, és ms gyűlölködők

(#24) rainmen


rainmen
aktív tag

Ha jól emlékszem, valami ősz-téli hír volt, hogy oroszoknál lehetővé tették az állami szférában az ingyenes szoftverek használatát. Akkor Amerikában nem fognak oroszokhoz köthető alkatrészeket felhasználni? :D :D :D :D :D

51-49% szavazatarány? Jó sok képviselőt kellett megkenni... :Y

(#25) Syl válasza Alexios (#23) üzenetére


Syl
nagyúr

Semmi túlzás nincs benne. Természetesen megvan itt is a két tábor, ám egy ideje az MS fanok lényegesen "hangosabbak".

Never let your sense of morals prevent you from doing what's right.

(#26) hohoo válasza Alexios (#23) üzenetére


hohoo
senior tag

Csak az a különbség ,hogy mivel az m$ cuccok jelenleg elkerülhetetlenek, a linux fan, ms gyűlölő valszeg nagyon is jól ismeri és sokat használta azt amit gyűlöl(én is ahogy megismertem egyre negatívabb véleményem lett a winről, ez a vistától kicsit pozitív irányba mozdult, de még bőven a bóvli kategóriában van), fordítva meg nem sűrűn igaz ez (a használat annyiban kimerül általában hogy nem találta a jobb alsó sarokban a start menüt, meg a crysis exe nem indult el rajta, meg nem pont úgy néz ki mint a win, ezért szar a linux :D, de nagyon soknál elég az is hogy "azt hallottam"), na meg az ms ellenes táborban nem sűrűn lehetnek fizetett emberek ugyanis nincs aki fizessen.

[ Szerkesztve ]

T-home extra csomag monopolterületen 6500 ft/hó, versenyterületen ahol Digi vagy UPC is van pedig 2990 ft/hó. Köszönjük!

(#27) Alexios válasza hohoo (#26) üzenetére


Alexios
veterán

Persze, mert aki esetleg szeret valami ms terméket azmár egyből ms bérenc ám. Az, meg hogy az ms fanok hangosabbak lennének, hát, khm, én nem láttam itt még olyan windows topikot, ahol nem lenne legalább 5x leírva hogy winfos. Én amúgy nem keveset használtam linuxot, volt hogy az is volt a fő rendszerem, de nem bírtam megszeretni, és nem azért, mert nem úgy nézett ki mint a win, ez van.

(#28) hohoo válasza Alexios (#27) üzenetére


hohoo
senior tag

Nem biztos hogy ms bérenc aki szereti, lehet csak simán igénytelen. A legtöbben nem azért használják mert szeretik, hanem mert erre írják a játékokat, vagy 1-2 fontos programot, tehát kényszerből használják (én is, ha nem játszanék akkor nem lenne winem évek óta). A többség meg azt használja amit a gépén kap (win), nem tud másról, azt hiszi a linux valami mosópor szerűség, az osx meg egy grafikus felület a winre :D

"khm, én nem láttam itt még olyan windows topikot, ahol nem lenne legalább 5x leírva hogy winfos." winfosozáshoz nem kell anti fanboynak lenni, amúgy a linuxos, topikok meg ezzel vannak tele, a hozzászólások 80%-ban: (linux szar, linuxon nemmegy a ps (pedig de), nemmegy a krájszisz, 1% elterjedsége van, kezelhetetlen (azt hallottam)) Most pl egy másik fórumon pont látok egy ilyen topikot.

[ Szerkesztve ]

T-home extra csomag monopolterületen 6500 ft/hó, versenyterületen ahol Digi vagy UPC is van pedig 2990 ft/hó. Köszönjük!

(#29) Syl válasza Alexios (#27) üzenetére


Syl
nagyúr

Ajánlom figyelmedbe például a Mobilarena Megéri Mac-re váltani blog kommentjeit. Látványos az MS bérencek akciója.

Nekem egyébként nincs semmi bajom az MS termékekkel (több mint húsz éve napi szinten használom, valamint 15 éve tesztelem is), ám ez az egyre jobban elterjedő fanboyság már kezd zavarni. Tisztára mint az elvakult apple gyerekek.

Never let your sense of morals prevent you from doing what's right.

(#30) Alexios válasza hohoo (#28) üzenetére


Alexios
veterán

Szóval akkor lényegében ez megy vica versa:) Szerintem most sincs több ms fan mint régebben, ugyanúgy megvan minden oldalon a habzó szájú apple/linux/ms fan, és megvannak azok akik normálisan el tudják mondani a véleményüket, csak hát ugye ők nem olyan feltűnőek. Az meg azért szerintem elég durva hozzáállás, hogy aki szereti az ms termékeket az igénytelen. Nem igazán látom, hogy nekem a win7 helyett miért lenne a megváltás akármelyik linux disztró, pedig próbáltam párat már.

(#31) hcl


hcl
félisten
LOGOUT blog

Amúgy a Win alternatívája, ha nem is az Ubi, de pl. otthoni használatra abszolút a Mac. Főleg, mióta az is megy x86, x64-en.

Linux is olyan dolog, hogy ha az ember nekiáll, és megoldja a problémákat, amik mindenképp felmerülnek, akkor egy stabil rendszer.
Félreértés ne essék, Winnyóz alatt is akadnak gondok, amiket meg kell oldani. Érdekes, azokat az emberek általában képesek nekiállni, és dolgozni vele.
(Egyik havernál pl. Win7 alatt nem működik semmilyen gyári M$ MSN kliens. Trillian megy, az meg nem tetszik neki. Ezért inkább leszokott az MSN használatáról. Fogalmunk sincs, mi baja a MSN klienseknek azon a gépen.)

Meg persze az is kell hozzá, hogy leszokjunk arról, hogy 3 percenként másik programok akarjunk használni... Ha van valami, ami működik, azt Linux alatt csak használni kell. Tök más filozófia. Egyszer megcsinálod, utána csak használod.

A M$ perelgetős f***kodása meg elég undorító.

@adam014 : "Nem igazán látom, hogy nekem a win7 helyett miért lenne a megváltás akármelyik linux disztró"
Ha meg vagy elégedve a 7-tel, akkor nyilván nem. Én azért linuxozok, mert
- elegem volt a windózokból
- amire használom a gépem, arra kiválóan jó az Ubi.
Végig kell gondolni, mire használja a gépét az ember.
Anyámnak is pont jó a Linux, mert pl. ő sem játszik. A legtöbb átlagfelhasználónak egy jobban összerakott Ubuntu igencsak megfele.

[ Szerkesztve ]

Mutogatni való hater díszpinty

(#32) Alexios válasza hcl (#31) üzenetére


Alexios
veterán

Persze, nem is mondtam, hogy a linux nem lehet alternatíva, én ezt arra írtam, hogy azt írta, hogy aki ms terméket használ az vagy bérenc vagy igénytelen. Azért ez így ebben a formában nem igaz, sőt. És attól függetlenül, hogy nekem a linux nem is alternatíva(catia és autocad megy mostanában leginkább a gépen), nem hiszem hogy váltanék, mert nekem bevált(aztán lehet én vagyok az igénytelen :DDD)

(#33) hcl válasza Alexios (#32) üzenetére


hcl
félisten
LOGOUT blog

Pont mostanában szenvedtem fel az Autocadet wine-el a gépemre :)
Catiáról nem tudok nyilatkozni, de az Autocad pöpecül megy :)

Mutogatni való hater díszpinty

(#34) ddekany válasza hcl (#33) üzenetére


ddekany
veterán

Talán... Csak néha még azzal is kell szenvedni, hogy Win alatt rendesen menjen egy Win-es program. Lehet, hogy első ránézésre minden megy, de az ördög a részletekben lakozik... pl. kiderül, hogy az A3-as nyomtatás CAD alól elszáll, mert az vicces. Ilyenek. Na most akkor el lehet képzelni, Wine alatt futtatni dolgokat... nem kevés extra kockázatot jelent. Meg Linux-on jóval magasabb a hardver komponensekkel való szívás kockázata is (nyomatók, wifi, gondolom a hardverkulcsok is). Munkahelyen kinek ér meg ez így gépenként 25e Ft megtakarítást (OEM Win7 Home Premium ára), nem tudom. Nyilván az egész egy ördögi kör, mert ha hirtelen a Linux desktopon 20x elterjedtebb lenne, akkor ezek a gondok máris megszűnnének... de a vége csak az, hogy én legtöbb helyre nem tudok asztali gépre jó szívvel ajánlani a Linux-ot. A felhasználót ugyanis nem fogja meghatni, hogy "nem a Linux tehet róla", stb.

(#35) ddekany


ddekany
veterán

Minimum milyen szoros kapcsolatnak kell lennie a helyi ás a tengerentúli beszállító cég között, hogy a helyi céget ezért hibáztatni lehessen, hogy van ez definiálva? Mondjuk ha a Samsung amerikai képviseletén keresztül perelhető a kínai üzemei miatt, azt még értem. De ha kínai cégtől hozat valaki alkatrészeket, és aztán azoktól független márkájú termékekbe beépíti, akkor már csak nem vonható felelősségre. Ja látom, ott GM példája, hogy de, perelhető. Ez komoly, vagy félreértés? Mégis hogy a fenébe biztosítaná a GM, hogy a kínai csavargyárban minden rendben van? A GM nem is hatóság, de még csak nem is önkéntes "szoftver-rendőrség". Vagy most azt várják, hogy a kínai cégek számára ez versenyelőnnyé véljék, ha csak legális szoftvereket használnak (és ezt valahogy bizonyítják a vásárlóik felé), mert akkor szívesebben rendelnek tőlük az US-ben?

[ Szerkesztve ]

(#36) floatr válasza ddekany (#35) üzenetére


floatr
veterán

Az a vicc az egészben, hogy semmiféle igazi eszköz nincsen egy gyártó kezében erre. Gyakorlatilag teljesen kiszolgáltatott, és ráadásul bárki felnyomhatja őket, akár a ms akár egy GM-et a saját gyártású szoftverei, vagy kötődő liszenszek okán. Annyit tehet, amit még el tudok képzelni, hogy speciális szerződést köt a beszállítóival, amiben áthárítja az ebből származó hátrányokat. Mondjuk érvényesíts érdeket eképpen egy dél-ázsiai céggel szemben.
Annyiféle aspektusa van az egésznek, hogy kész röhej. Többek közt olyan is, hogy féljen mindenki távolkeleti céggel bedolgoztatni, amikor stabilabb garanciákat egy hazai cégtől kaphat csak. Ráadásul ha egy államban ebből törvény születik -- mint ahogy ez meg is történt -- akkor egy több államra kiterjedő tevékenységi körrel rendelkező cég már szopott.

(#37) ddekany válasza floatr (#36) üzenetére


ddekany
veterán

Ha ez tényleg így van, az nagyon ronda túlkapás... Ilyen alapon akár ezért is beperelhetnék a GM-et (a fikciós példánál maradva), mert a kínai csavargyárban teszem azt gyerekmunkát alkalmaznak. De nem, ez csak szoftver licenc gondokra vonatkozik, mintha az lenne a legszörnyűbb dolog a világon.

Ezt sem világos nekem, hogy az miért jó az MS-nek, hogy a FOSS-t felmenti eme őrület alól. Úgy tűnik, mintha ezzel pont hogy előnyt adna annak. És tudtommal a FOSS-t fejlesztő cégeknek nem szokott a gondja lenni, hogy tömegesen a licenc feltételeket megszegve használják a cuccaikat, tehát nem úgy hangzik, mintha ezzel most kiszúrtak volna velük, hogy nem védik meg őket. (Nyilván meg lehet szegni "értelmesen" az ilyen licenceket, pl. GPL-t suttyomban átemelek a zárt cuccomba... de ez olyan égető gondja lenne a FOSS ökoszisztémának? V.é. ASL-t, BSD-t, stb. törvényesen is átemelhetek zárt szoftverbe, szóval nincs is sok értelme megszegni őket.)

(#38) hcl válasza ddekany (#37) üzenetére


hcl
félisten
LOGOUT blog

"Ha ez tényleg így van, az nagyon ronda túlkapás..."

Nekem is ez jutott az eszembe...

"Munkahelyen kinek ér meg ez így gépenként 25e Ft megtakarítást "
Attól függ, milyen munkahelyen... Egy olyan helyen, ahol főleg office feladatokra használják a gépeket, nagyon megérheti. Hardverekkel szívás már annyira nincs, a wifim elsőre ment a Linuxon (3-4 éve még tényleg nem volt egyszerű), a nyomtatókezelés is régóta jó már...

...kicsit már az a tendencia, hogy ami nem csillivilli új hardver, az nagyobb eséllyel nem működik a x64 Windowson, mint Linuxon; pl. itt a melóhelyen van olyan nyomtató, amire nincs x64 Win driver, de az tuti, hogy a Linux kezelné. (HP Laserjet 3600)

Magyar cégek meg fillérb*ók; elég sok helyen látok már OpenOffice-t pl., mert oprendszert még csak vesznek, de Office-t...

[ Szerkesztve ]

Mutogatni való hater díszpinty

(#39) floatr válasza ddekany (#37) üzenetére


floatr
veterán

Igen, durván túllépnek minden ésszerűségi határon, és ez az, amit első körben kifogásol mindenki -- legalábbis ebbe kötnek bele, hogy szinte képtelenség ez az egész.
A másik felvetésnél az a probléma, hogy mi akadályozza meg a törvényalkotókat abban, hogy minden szoftverliszenszre kiterjesszék a törvény hatályát? Volt már példa GPL-sértésre a ms részéről, és olyan nagyvállalatok, mint pl a redhat szintén baromira morcos lenne, ha egy általuk fejlesztett GPL-es szoftvert részben, vagy egészben "bezárna" "valaki", csak mert tart attól, hogy a további fejlesztéseit is GPL-alatt kéne kiadni.

Csak egy kicsit gondold át: miért zárják ki? Miért kell kivételt tenni? Nem ugyanolyan törvényes liszensz, mint a többi? Miért sikítanak egyből olyanok, mint pl. intel, dell, ibm?

(#40) hcl


hcl
félisten
LOGOUT blog

GPL ráadásul nem olyan, hogy nyugodtan hasznosíthatsz a cuccból bármit, és adhatod pénzért? Nem emléxem már igazán, de mintha lett volna ilyen is.

[ Szerkesztve ]

Mutogatni való hater díszpinty

(#41) dabadab válasza hcl (#40) üzenetére


dabadab
titán

"GPL ráadásul nem olyan, hogy nyugodtan hasznosíthatsz a cuccból bármit, és adhatod pénzért?"

A GPL-nek - erosen leegyszerusitve - annyi megkotese van, hogy senki sem tagadhatja meg masoktol azokat a jogokat, amik ot is megilletik: vagyis ha egy ceg GPL-es kodot hasznal a zart forrasu programjaban, akkor azzal megserti a GPL-t, es ez azert elo szokott fordulni.

DRM is theft

(#42) hcl válasza dabadab (#41) üzenetére


hcl
félisten
LOGOUT blog

Aham! Akkor rsszul tudtam. Szerintem elég sok ilyen eset van .)

Mutogatni való hater díszpinty

(#43) ddekany válasza floatr (#39) üzenetére


ddekany
veterán

"Csak egy kicsit gondold át: miért zárják ki?"

Egész pontosan miért? Szabad a gazda...

(#44) floatr válasza ddekany (#43) üzenetére


floatr
veterán

Kérdezem, hogy valami logikát mutass már benne. Mi az a végtelenül egyszerű érv, ami miatt a FLOSS liszenszekre nem kell h vonatkozzon a törvény? Mert én az égvilágon semmi mást nem látok, csak az "előnyszerzést".

(#45) ddekany válasza floatr (#44) üzenetére


ddekany
veterán

Én nem tudom... csak kérdeztem, hogy MS-nek pontosan miért érdeke ez.

(#46) floatr válasza ddekany (#45) üzenetére


floatr
veterán

Ezzel a törvénnyel a kezében újra kihasználhatja a piaci erejét. Nem hiszem, hogy nagy gondot okozna nekik találni olyan pontot egy nagyobb gépezetben, ahol épp liszenszsértésen bukhat el a dolog. A kezükben kifejezetten fegyver bárkivel szemben, hiszen szinte kizárt, hogy valaki ne használná a szoftvereiket. Bárkit betámadhat, csak elhatározás kérdése a dolog, akármilyen piacon is tevékenykedik. A groklaw példaként emlegeti a mobilszolgáltatókat, autógyártás, ruházati cégeket. A jogtulaj érintettség alapon bárkit bemószerolhat, ez állati nagy hatalmat ad a kezükbe.

Ugyanez fordítva, semmiféle gondot nem okozhat náluk, amennyiben egy leányon keresztül követnek el GPL-sértéseket, esetleg mások követik el. A lényeg ebben van, hogy valami bődületes erővel védik az egyik felet, a másikat meg leszarják.

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.