Hirdetés

2024. április 25., csütörtök

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#1) schawo


schawo
titán

:C :C :C

evDirect villanyautós töltőhálózat

(#2) Vesa


Vesa
veterán

Egyrészt hatalmas gratuláció!!! :C :C :R

Másrészt viszont miért kell egy ilyen komoly dolgot is teljesen eszetlen módon közvetíteni, azzal a dagadt nővel és a többi hülye celeb oké-gyerekkel együtt, mint valami rossz valóságshow-ban??? Mindenhol ezt a mérhetetlenül ostoba amerikai nyálat kell nézni, szörnyű!
No, de a tudományos teljesítményt szerencsére nem befolyásolja, úgyhogy minden rendben.

A tudomány a valóság költészete!

(#3) Kaiku válasza schawo (#1) üzenetére


Kaiku
senior tag

Remélem hamarosan ez mindenki számára követendő és kötelező példa lesz, így talán kevesebb szemét kerül az tengerekbe.

(#4) Jester01 válasza Vesa (#2) üzenetére


Jester01
veterán

Nem tudom mit néztél, én mondjuk a spacex technical webcastot ahol ember sem volt, nem még celeb. A hosted webcastban sem rémlik semmi celeb csak néhány, a projekten dolgozó mérnök.

Jester

(#5) bambano válasza Jester01 (#4) üzenetére


bambano
titán
LOGOUT blog

ezt nézhette, pedig ezt kellett volna :P

Egy átlagos héten négy hétfő és egy péntek van (C) Diabolis

(#6) Jester01 válasza bambano (#5) üzenetére


Jester01
veterán

De csak nem azt a csinos mérnök kislányt nevezte dagadt celebnek??? :F
Velem van valami probléma?

Jester

(#7) bambano válasza Jester01 (#6) üzenetére


bambano
titán
LOGOUT blog

ha arra a marsfoglalósra gondolsz, akkor de :)
de lehet, hogy a rózsaszínűre melírozott projektmanagert celebezte le, nem tudom.

Egy átlagos héten négy hétfő és egy péntek van (C) Diabolis

(#8) csongi


csongi
veterán

:C :C
Nagyon joooo!!!!

(#9) schawo válasza Jester01 (#4) üzenetére


schawo
titán

A lila hajú csajos konkrétan a Dragon űrhajó küldésszervezési igazgatója.

evDirect villanyautós töltőhálózat

(#10) DjFlanker


DjFlanker
aktív tag

Of Course I Still Love You, ez mekkora név már egy hajónak :D

Jó pilóta alagútban nem katapultál

(#11) schawo válasza DjFlanker (#10) üzenetére


schawo
titán

Ezt nem saját kútfőből származik, ennyire nem kreatívak. :D Ian M. Banks sci-fi regénysorozatában szereplő űrhajókról nevezik el a hajóikat.

evDirect villanyautós töltőhálózat

(#12) #06658560


#06658560
törölt tag

Azért köbméter mértékegységgel területet kifejezni hatalmas igénytelenség.

(#13) -szp- válasza #06658560 (#12) üzenetére


-szp-
aktív tag

Rendben. Akkor mondjuk úgy, hogy egy kb. 3,2 m átmérőjű lufival lesz több helye az ISS lakóinak :B

[ Szerkesztve ]

<!-- Hello tourist on the right side, hello tourist on the left side -->

(#14) D1Rect


D1Rect
félisten

(#15) schawo válasza #06658560 (#12) üzenetére


schawo
titán

Élettér értelemben vett terület, nem geometriai.

[ Szerkesztve ]

evDirect villanyautós töltőhálózat

(#16) tomazin válasza #06658560 (#12) üzenetére


tomazin
veterán

Akkor majd kapsz az űrben 200nm teruletet. 1cm magassagut.

(#17) GIJoe


GIJoe
addikt

Bevallom én azt gondoltam 2016ra, már nem a rakétázás lesz a nagy szám hanem valami más meghajtó technológia, ion, akármi :B

(#18) daninet válasza #06658560 (#12) üzenetére


daninet
veterán

Mivel nem csak egy oldalára pakolnak mint földi gravitációban, és mivel lebegnek benne, nem az alján sétálnak, ezért köbméter a célszerű kifejező mértékegység.

Miért vegyem meg, ha 3x annyiért, 3x annyi idő alatt megépíthetem? ´¯`·.¸¸.·´¯`·.¸><(((º>

(#19) #06658560 válasza daninet (#18) üzenetére


#06658560
törölt tag

+többiek: nem a köbméterrel van bajom, mert az a korrekt. A területtel. Eleve nem területe van, hanem térfogata, felülete. És bocsánat, hogy egy minimális igényességet elvárok, a blikk szintjén túl. S egy példa a korrekt fogalmazásra: x köbméterrel nőtt a rendelkezésre álló hely.

(#20) L3zl13 válasza GIJoe (#17) üzenetére


L3zl13
nagyúr

Elég idős lehetsz, kb 1950 környékén gondolták azt, hogy ilyenkorra repülő autóink meg mindenféle futurisztikus meghajtással rendelkező járműveink lesznek. :P

Aki hülye, haljon meg!

(#21) QwErTy42


QwErTy42
addikt

Csak így tovább! :C :C :C

...oktalan embert észérvekkel meggyőzni nem lehet...

(#22) VIC20 válasza L3zl13 (#20) üzenetére


VIC20
őstag

Miért? A Vissza a jövőbe talán ötvenes évekbeli film...?

(#23) azbest válasza GIJoe (#17) üzenetére


azbest
félisten

Csak a pénzen múlik. Amennyi rakétát elpuffogtatnak évente háborúsdira, abból többek között az űrutazást is fel lehetne pörgetni. :(

Ilyen szempontból jó, hogy a magánszektor is beszáll az űrkutatásba. Bár az állami részen is szerepet játszanak gazdasági szempontok, de ott a józan észt könnyebben felülírja a butaság.

[ Szerkesztve ]

(#24) Solten


Solten
addikt

\o/

Saor Alba

(#25) Antigabo


Antigabo
tag

SZÁNALMASAN ÓCSKA PROPAGANDA !
Azt hittem hogy az első résznek nem lessz folytatása merthogy körberöhögik - de lett !! :F
Ezen még jobban látszik az mű nyálas fiatalokkal megrendezett heppinesz program és ahogy a rakétafellövést visszajátsszák...(visszatér a rakéta) :N és a fizika ?.. Ki hiszi ezt el ? Kinek szól ez ?
ÚÚÚúúúúúúúúúú - nagyon rossz ! - muszáj ezt ?..

Szégyen a tudás - de hasznos !

(#26) cattus válasza Antigabo (#25) üzenetére


cattus
őstag

???
Mivan? :F

Do the thing!

(#27) azbest válasza Antigabo (#25) üzenetére


azbest
félisten

A drog nem játék!

(#28) VIC20


VIC20
őstag

Csak azt nem értem, hogy miért jó ezt a hullámzó tengeren csinálni? Nem lenne egyszerűbb a stabil főődön? Vagy az úgy túl egyszerű lenne? :F

(#29) schawo válasza VIC20 (#28) üzenetére


schawo
titán

Mit lehet tenni, ha az ISS olyan irányban van, amerre haladva a hordozó földetérésekor pont nem föld, hanem óceán van? A rakéta ballisztikus pályán közlekedik.

[ Szerkesztve ]

evDirect villanyautós töltőhálózat

(#30) -szp- válasza VIC20 (#28) üzenetére


-szp-
aktív tag

Elsősorban a pályaív miatt. Most még nem tart ott a technika, hogy szabadon cikázzanak a hordozórakétával.

<!-- Hello tourist on the right side, hello tourist on the left side -->

(#31) daninet válasza Antigabo (#25) üzenetére


daninet
veterán

szerintem ezt az egyedülálló nagymamák topikba akartad írni...

Kopi31415: igazad van, javítandó.

[ Szerkesztve ]

Miért vegyem meg, ha 3x annyiért, 3x annyi idő alatt megépíthetem? ´¯`·.¸¸.·´¯`·.¸><(((º>

(#32) bambano válasza Jester01 (#6) üzenetére


bambano
titán
LOGOUT blog

egyébként még nem tudja, hogy az általa istenített csajok is pont ugyanígy néznek ki az inboxban :P

Egy átlagos héten négy hétfő és egy péntek van (C) Diabolis

(#33) Cifu válasza VIC20 (#28) üzenetére


Cifu
nagyúr

Haladjunk sorban. Ahhoz, hogy X tömeget Y magasságú keringési pályára juttass, Z delta-V (leegyszerűsítve: sebesség) szükséges, amiből az első fokozat A mennyiséget teljesít. Ahhoz, hogy vissza is hozd az első fokozatot, B mennyiségű delta-V szükséges (másképpen: ennyi üzemanyagot kell a tartályaiban megőriznie) az első fokozattól a leválás után.

Most kb. így néz ki a lehetőségek tárháza:

1. verzió.: A Falcon 9 csak kis tömeget visz fel, így megoldható, hogy az első fokozatot rendesen lefékezzék, sőt, a kiindulási helyre irányítsák vissza. Ezt csinálták meg a Falcon 9 Flight 20-nál. Ez azért volt lehetséges, mert az első fokozat leválásakor még annyi üzemanyag volt a tartályaiban, hogy ezt megtehesse.

2. verzió: A Falcon 9 'normális' terhet visz fel, ez esetben annyi üzemanyag már nincs, hogy a kiindulási pontra visszatérjen, de egy lassító manőver után megpróbálhat egy ~300-350km-re lévő bárkára leszállni. Ezt hajtotta most végre a SpaceX. A későbbiekben egyébként elviekben elképzelhető olyan, hogy a most épülő Texasi indítóbázisukról felszáll a Falcon 9, majd az első fokozat a leválás után úgy manőverez, hogy Floridában leszállhasson - ám ehhez feltehetően majd több üzemanyag kell, mint a mostani, bárkás verziónál.

3. verzió: Amennyiben nehezebb terhet visz fel (illetve nagyobb magasságba kell felvinnie), akkor a leválás utáni fékező manőverre már nincs üzemanyag, és ahhoz sem biztos, hogy elég, hogy sikeresen leszálljon a bárkán. Az előző kísérlet ilyen volt.

4. verzió: Elviekben ha a teljes teljesítményét kihasználják a Falcon 9 FT-nek, akkor az első fokozatban annyi üzemanyag sem marad, hogy meg lehessen kísérelni a leszállást.

Egyébként egy kis matek:

A SpaceX azt mondja, hogy 30 millió dollár körül lehet majd az újra hasznosított első fokozatot használó Falcon 9 FT ára (ebből egyébként cirka 3 millió dollár az első fokozat ellenőrzése és visszaszállítása). A kliensek pedig dönthetnek, hogy megveszik ~60 millió dollárért a teljesen zsír új Falcon 9 FT indítást, avagy fele áron bevállalják azt, hogy már használt fokozattal próbálják meg az indítást (jelenleg úgy becsülik, hogy egy-egy első fokozatot 3-5 alkalommal lehet újra felhasználni biztonságosan). A Falcon 9 Flight 20-as kísérletnél visszahozott fokozatot nagyon jó állapotúnak találták, de azt nem fogják újra felhasználni (feltehetően ízekre szedik, és egyenként letesztelik az alkatrészeit, hogy még mennyire tartósak). Elviekben ez lehet az első fokozat, amit valóban újra is használnának.

Slusszpoén: a SES, az egyik legfőbb kliense a SpaceX-nek mostanában, 20 millió dolláros árat várt, és csalódott, mikor a 30 milliós árat bemondták.

Szerk.1.: Youtube videó a leszállásról. Érdemes megnézni, hogy a "szél felöli" (jobb oldali) leszállóláb lassabban nyílt ki, mint a túloldali (szélárnyék felöli).

[ Szerkesztve ]

Légvédelmisek mottója: Lődd le mind! Majd a földön szétválogatjuk.

(#34) VIC20 válasza Cifu (#33) üzenetére


VIC20
őstag

Köszi a válaszokat!

(#35) Alchemist válasza Jester01 (#6) üzenetére


Alchemist
addikt

Ezt A csini szőke mérnök csajt (Kate Tice) nevezte dagadtnak???????? anyám ne sirass, ki fogunk halni... :W

[ Szerkesztve ]

Éppen olvasok egy érdekes könyvet az antigravitációról... képtelen vagyok lerakni.

(#36) ncc1701 válasza Alchemist (#35) üzenetére


ncc1701
veterán

Nem dagi az, szimplán puhány, nincs edzésben, az látszik rajta.

(#37) lexter00


lexter00
őstag

Azt mondtam már hogy Elon Musk egy zseni,félisten?

(#38) atike válasza azbest (#27) üzenetére


atike
nagyúr

Látod, hogy az... :DDD

(#39) Antigabo válasza azbest (#27) üzenetére


Antigabo
tag

Hát ja ! - nekem is ez ugrott be ahogy néztem őket, föleg a kommentárt !
Az Usa 20 államában + a fővárosban is legális már a fű.
Akkora euforia volt amikor kelett (jelre) hogy még saját magukat is kiröhögték rendesen, szépen !
(ugyanúgy az előző visszatérésnél is .) dőltek a vicctől !
A fizetett statiszták pedig fociszurkolókat megszégyenítő USA-USA skandálást rendeztek és óriási bulizsivajt vágtak az események alá... elég rosszul redezett és összerakott videódarabkák ezek.
A visszatérések pár másodpercei a leghihetetlenebbek főleg hogy csak a végét mutatják
és nem látjuk hogy jön vissza és hogy fordul meg az a rakéta, de nem is kell mert ilyen állásszögben SOHA nem száll le SEHOVA egy egyhajtóműves rakéta, főleg nem a jól hangzó és ezerszer hangoztatott drónsip-re !
Még az elnök is megdicsérte őket ?!.. akkor :R
csak a béke kedvéért ! ;)

Szégyen a tudás - de hasznos !

(#40) Jester01 válasza Antigabo (#39) üzenetére


Jester01
veterán

Gondolom a Holdraszállás is kamu volt.
Ja és direkt elrontották az előző próbálkozásokat mert az úgy jó.
A szárazföldi leszállást meg nem látta senki.
Amúgy 9 hajtóműve van, plusz fúvókák legalább a tetején.

A nyomorultak meg ezen dolgoztak miért is ne örülhetnének egy kicsit.

Jester

(#41) schawo válasza Jester01 (#40) üzenetére


schawo
titán

Ne válaszolj már neki. Ha troll, akkor azért, ha komolyan gondolja, akkor meg azért. Nem tudom melyik rosszabb.

[ Szerkesztve ]

evDirect villanyautós töltőhálózat

(#42) QwErTy42 válasza Antigabo (#39) üzenetére


QwErTy42
addikt

Mindig van egy hozzád hasonló figura, aki jól megmondja.
Gondolom PHD-d van rakétatudományból te okostojás, hogy ilyen kritikákat mersz megfogalmazni.
Szerintem te csak egy tudálékoskodó, rosszmájú földmíves troll vagy... :W

[ Szerkesztve ]

...oktalan embert észérvekkel meggyőzni nem lehet...

(#43) brd válasza Alchemist (#35) üzenetére


brd
nagyúr

Nem fogunk, Amerikában ez az átlag. Egyébként dagadtnak hívni talán túlzás, de van rajta zsír rendesen.

The only real valuable thing is intuition.

(#44) Ren Hoek válasza QwErTy42 (#42) üzenetére


Ren Hoek
veterán

Minden tudományos topic alatt ez megy, PH, SG, Ipon... mindig akadnak ilyenek, legyen az rakétatudomány, gravitációs hullámok, evolúcióbiológia stb... Tényleg fura, hogy valahogy soha nem a PhD fokozattal rendelkezők ezek - hanem akik az antalvali magazinbúl veszik a tudományt:D

Fúh, amúgy bele se merek gondolni milyen szabályozók lehetnek emögött. El nem tudom képzelni, milyen bonyolult rendszermodell lehet. Amilyen visszatérési sebesség van, amilyen instabil a leszállópálya + még az időjárás...
Igazából a nagy szó az lesz, hogyha 10x megismétlik kudarc nélkül... de még így is állati nagy dolog.

[ Szerkesztve ]

(#45) Ren Hoek


Ren Hoek
veterán

A szőke csaj... meg lehet nem egy modell alkat (azért nem is dagadt), de az is biztos hogy 100x jobbat lehetne beszélgetni vele a tudományról, mint egy gizda modell alkatú - csak a külsejével, sminkeléssel, fogyókúrával, hajfestéssel foglalkozó mélyűr-üres átlag csajjal, aki egy üres máz... hány ilyenbe belefutottam mostanában... Nekem előrébb van már a listán pl egy értelmes szemüveges, nem tökéletes alkatú tudós csaj, mint ezek. Ez fix... dehát kinek mi :)

[ Szerkesztve ]

(#46) Antigabo


Antigabo
tag

Nem kell idegeskedni !
Kisgyermek koromban még én is elhittem hogy így száll le a rakéta - akkor is voltak mesefilmek csak azt még rajzolták...
De ez !? :U - Ez igen !! :P
Ja és a szőke csajt ne bántssátok mert az tudós meg a többi is tudós és fejlesztőmérnök - a statiszták is ! :R

[ Szerkesztve ]

Szégyen a tudás - de hasznos !

(#47) Ren Hoek válasza Antigabo (#46) üzenetére


Ren Hoek
veterán

Amúgy csak kíváncsiságból, milyen mérnöki területen végeztél és jelenleg milyen szakterületen dolgozol? Szabályozáselméletből hogy állsz?

[ Szerkesztve ]

(#48) bambano válasza Jester01 (#40) üzenetére


bambano
titán
LOGOUT blog

szerintem mondd meg neki, hogy a föld forog, hátha gépelés helyett mindkét kezével kapaszkodni kezd...

Egy átlagos héten négy hétfő és egy péntek van (C) Diabolis

(#49) lexter00 válasza bambano (#48) üzenetére


lexter00
őstag

:)) :DDD :DDD

(#50) dabadab válasza bambano (#48) üzenetére


dabadab
titán

:DDD

DRM is theft

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.