Hirdetés

2024. április 25., csütörtök

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#1) mokus1


mokus1
addikt

Jó írás!De nem szabad elfelejteni hogy nem egy ember fizet 440FT-ot az áramért a visszatekerős megoldás miatt ;)

(#2) s8109csa


s8109csa
tag

Helló

Engem az érdekelne, hogy ha hálózati merevlemezként használod, akkor hány kB-tal tudsz másolni róla, illetve rá.
Kérdezem ezt azért, mert nekem van egy Airlive WMU-6500FS letöltőkütyüm, ami kb annyiban foglalható össze, hogy tökéletesen, mindenféle extra progi nélkül is tökéletesen tölti a torrentet, meg van wireless része is, ami AP-ként is tud funkcionálni, de lassúnak találom a sima másolgatást a vinyóról/ra.

(#3) D1Rect válasza mokus1 (#1) üzenetére


D1Rect
félisten

Nem mindenki tekergeti :)

(#4) dadanc válasza s8109csa (#2) üzenetére


dadanc
csendes tag

Hát most így kilobites sebességre nem emlékszem, egy 700 megás film kábelen kb. 50 másodperc alatt csúszik át a laptop merevlemezére, ami szerintem teljesen rendben van.
Persze ha más terhelés nincs rajta, ha éppen 1 megabájtos sebességel jön le 10 torrent (összesen egy megával...) akkor nyilván ennek a sebességnek csak fel-harmada, de ugye valamit valamiért...

[ Szerkesztve ]

Regisztráltam több mint 15 éve, 220+ értékelés , csak pozitív.

(#5) Specops


Specops
csendes tag

Azt a lehetőséget sem szabad elvetni, hogy az ember gyereke vesz egy laptopot olcsón (pl törött kijelzővel), és azt használja torrentezésre.

így készül a kompromisszumokat nélkülöző energiatakarékos letöltőgép :)

'' DE OPPRESSO LIBER''

(#6) tupacamaru válasza dadanc (#4) üzenetére


tupacamaru
veterán

Kitölthetnéd az adatlapod hogy megtudjuk milyen az a gép ami alapon 270W-ot fogyaszt.

Hello, a nevem Inigo Montoya! Megölted apámat, készülj a halálra!!!................................................................... Merek annyit, amennyit férfi merhet; Aki többet mer, nem ember...............................

(#7) Taky válasza tupacamaru (#6) üzenetére


Taky
senior tag

Ezt kissé én is sokallom, pláne az említett konfig miatt, monitor nélkül...

[ Szerkesztve ]

"Tökéletes program nem létezik, csak olyan, amelynek még nem találták meg a hibáit." Pascal

(#8) #92888064


#92888064
törölt tag

üdv

én 17000ért vettem egy p2es notit amibe +3000ért vettem egy wlan kártyát és +2500ért 10gbról 40gigára(és halkra) cseréltem a vinyót.
gyakorlatilag néma és sztem a fogyasztása is elhanyagolható lecsukott kijelzővel.
ami a legdurvább h még divx-et is játszik és még böngészni/msnezni is lehet ha vki éppen erre téved.
1 szó mint 100, egy régi noti is megfelelhet erre a célra, de a te megoldásod is egy nagyon jó alternatíva.
grat a cikkhez

(#9) BobChemistry válasza tupacamaru (#6) üzenetére


BobChemistry
őstag

jogos

engem is érdekel a dolog

[ Szerkesztve ]

Bármilyen közel vagy valakihez, végtelen a távolság köztetek.

(#10) .mf


.mf
veterán

A WL500GP-hez Oleg-féle firmware-rel, enhanced c-torrenttel már elvileg sokkal jobban tud torrentezni, kezel 2GB-nál nagyobb fájlokat, seedel, stb. (Én még nem próbáltam, csak házi mini-fájlszervernek használom, ritkán torrentezek. Halomban hevernek otthon a bontatlan, legálisan vett játékok, mert annyi a munkám mostanában, hogy nincs időm rájuk :/ ). Külső winyóhoz egyik legolcsóbb (másfél-két éve 6k-s) külső 3.5"-es házat vettem, bele egy WD2500KS, egyből működött. Persze a PuTTy-n keresztüli parancssoros linux-konfigurálás nem volt egy leányálom, de miután beállítottam, kiválóan működött (már amikor a winyót nem kellett a hangja miatt kikapcsolnom... ennek ellenére hdsentinel szerint ~250 napnyi időt futott így a winyó.)
Winyónak meg inkább a WD GP szériát ajánlom. Nálam a WD2500KS-t váltotta, ami hangos és még aktív hűtéssel is forró volt. A WD5000AACS hűtés nélkül is csak kézmeleg... Fogyasztása fele-harmada, hangja úgyszintén. Az 5400RPM miatt sebessége is alacsonyabb, de a szűk keresztmetszet a wlan és a 10/100 eth, úgyhogy az mindegy, erre a célra kiváló ez a winyó.

Fotóim és kalandjaim a világ körül: https://www.facebook.com/fmartinphoto/

(#11) szmissz válasza tupacamaru (#6) üzenetére


szmissz
senior tag

Nem létezik, hogy annyit fogyasszon sima torrent (gyakorlatilag idle módban).

Tiszteld meg a másik felet azzal, hogy válaszolsz a privát üzenetekre!

(#12) g@bo


g@bo
nagyúr

:R

(#13) Egon


Egon
nagyúr

A fogyasztás adat szerintem is téves: a ph-s tesztek alapján, egy kétmagos procival, 8800 GT-vel szerelt gép max terhelése éppenhogy 200W felett van. Letöltés közben (ha más nem megy) egy mai átlagos gamer konfig cca. 150W-ot fogyaszthat (ennek tükrében a spórolás mértékét is át kell számolni).
Kár, hogy nem pár héttel korábban született a cikk: én is WL-500GP-t vettem (egyelőre a dobozában áll), és úgy tűnik, ez jobb megoldás lett volna...:( Főleg ami a rákötött/beépített vinyóról történő másolás sebességét illeti (ezt nem tudom hogyan tudták annyira elbarmolni Asus-ék...).

[ Szerkesztve ]

"Bonyolult kérdésre egyszerű választ keresni helyénvaló, de ritkán célravezető megoldás" (Wayne Chapman)

(#14) Tibcee


Tibcee
tag

Szerintem sem fogyaszthat egy gép sima torrentezés közben ennyit, és akkor még a C'n'Q és társairól még nem is beszéltünk, de ettől függetlenül tényleg hasznos megoldás lehet, ha épp csak letöltesz.

(#15) ngabor2 válasza szmissz (#11) üzenetére


ngabor2
nagyúr

az én nagygépem (q6600, 4x2GB ram, 4 vinyó, valami alap vidkártya) 4x100%-os proccal (grid-számolgatás) is 100W alatt van. monitorral, hifivel, ups-szel, asztai lámpával 115W.

nekem is volt hasonló routerem... membővítés után meghalt. úgyhogy ha végre eljutok addig, abba építek egy pici gépet. már majdnem minden megvan hozzá, már csak egy marék idő kellene...

[ Szerkesztve ]

(#16) iday


iday
aktív tag

Én vettem egy p2 lapot, beleraktam egy via c3 procit (Min/Typical/Max power dissipation (W) 1.2/7.3/12.2). Nagyon ritkán megy 100%-os csak amikor kezelem a gépet. Torrent közben 10% vagy alatta.
Van benne egy 1mb-os s3 kártya, egy hálokártya, egy vinyo (80gb), 100-150W os táp,
192mb sdram, egy ocska bili meg egér hogy az oprendszer ne hiányolja.
Tehát egy lap, procc, vga, ram, vinyo, hálokártya => ~max 20-30W

3dfx & AMD & ATI forever! http://iday.hu

(#17) tupacamaru


tupacamaru
veterán

Amúgy jó kis kütyüt hoztál össsze. :R Engem olyan érdekelne ami ftp-ről húz le. :B ;) Mert torrentet nagyon ritkán használok.

Hello, a nevem Inigo Montoya! Megölted apámat, készülj a halálra!!!................................................................... Merek annyit, amennyit férfi merhet; Aki többet mer, nem ember...............................

(#18) MaTTeS


MaTTeS
senior tag

Neharagudj elég durva lenne ha egy szimpla 2magos proci (még ha pentium d is) és alaplapra integrált videókarival 270w ot fogyasztana...
Egy jobb 4 magos proci 3.3ghz környékére megrángatva egy 8800gtx el vagy gtx 280 al fogyaszt 280-300W körül TERHELVE. Alapjáraton ezek is 110w körül fogyasztanak.
Ebből kiindulva a te géped olyan 60w körül fogyaszthat alapjáraton MAXIMUM

(#19) Snowy_owl


Snowy_owl
őstag

Jó írás bár én ilyet magamnak sose vennék. Inkább egy régebbi gépet lomolok magamnak valahonnan az is tökéletese erre a célra. A fogyasztás meg szerintem marha sok. Ha tényleg ennyit fogyaszt akkor ott valami baj lehet. Az én gépem nem tudom mennyit fogyaszt de az újabb fajták közül való és mégse fizetünk 8knál többet a villanyért. Ja és éjjel nappal megy.

régen minden jobb volt, régen még a "régen minden jobb volt" is jobb volt.

(#20) __Psion__


__Psion__
tag

managehető :F

╒═════════════════════════════════════════════════╕ ──────────────────────►´Ρςiοn◄────────────────────── ╘═════════════════════════════════════════════════╛

(#21) Godefroy


Godefroy
senior tag

270 Watt?
8800 GTS em 8200 C3D vel 4 Giga Rammal és 3db 500 assal eszik 187 wattot terhelve, 100 körül üresben.

Sokan hisznek a parasztvakításban fogyasztás ügyben.

[ Szerkesztve ]

Arra sosem emlékezünk ami nem jut eszünkbe...

(#22) Core2duo6600


Core2duo6600
veterán

Én egy ibm p2 400 80 gb, 256 ram, win2003, remote desktop felállásban torrentezek.
Mindent tud amit kell, és a fogyasztása is elenyésző
Gyári p2 es, tehát eredeti ibm, nem azzal kompatibilis.
HDD ét ,persze cseréltem nagyobbra

Gigabyte Z390 Aorus master , Core i9 9900K, Asus RTX2070, 64 GB DDR4, Dell Latitude 6430

(#23) Egon válasza Core2duo6600 (#22) üzenetére


Egon
nagyúr

"Gyári p2 es, tehát eredeti ibm, nem azzal kompatibilis."

Jujj, ez fájt, naggggyon súlyos volt. Művelődj picit.

"Bonyolult kérdésre egyszerű választ keresni helyénvaló, de ritkán célravezető megoldás" (Wayne Chapman)

(#24) dadanc válasza Godefroy (#21) üzenetére


dadanc
csendes tag

Igazatok van, beneztem, max terhelesnel fogyaszt ennyit e gepem, legalabbis a thermatake webes kalulátora szerint, idel modban minimási terhelásnél ennek kereken a fele, ennek megfeleloen atirtam a cikkben szereplo szamokat is.
A tevedesemert mindenkitol elnezest kerek.
Más. Hasznát laptopot en semmikeppen nem hasonlitam azert a D-link -hez... Pl. 80 gigas vinyo nekem kevesebb mint egy hét alatt betelik, boviteni ugye regi laptopnal csak ide csatolossal amibol nincs is nagyon nagy meg nagyon más az ara, sebessége mint egy normal sata merevlemeznek, a cikkben emlitett 750es samsung mind sebbesegben mind megbizhatosagban (3 ev gari) mind arban mas kategiria mint egy notebook merevlemez.
Amit nem is irtam a cikkben hogy a D-linkre 2 ev gari van...
Mindezeket figyembe veve nalam szoban sem johetett egy hasznalt laptop, mar csak azert sem mert azert orzok nem keves doksit es csaladi fotot is a winyon aminek a biztonsaga szamomra fontos , de nyilvan mindenkinek más szempontjai vannak. Az bizots hogy a D-link arban is tud versenyezni egy haszanalt laptoppal, bovithetosegben nyilvan lekorozi , megbizhatosag tekinteteben is nyilvan fenyevekre van egy hasznalt notebooktol.
Szamora ezek fontos ervek voltak ezert dontottem a D-link mellet.
Felre ne ertsetek, senkit nem akarok rabeszelni, pusztan azt irom ha valakinek ilyen szempontjai vannak mint nekem akkor szamra a D-link jó megoldás lehet.

[ Szerkesztve ]

Regisztráltam több mint 15 éve, 220+ értékelés , csak pozitív.

(#25) Egon válasza dadanc (#24) üzenetére


Egon
nagyúr

Ha még nem írtam volna: nagyon korrekt, és szvsz igazi hiánypótló cikk... :R

"Bonyolult kérdésre egyszerű választ keresni helyénvaló, de ritkán célravezető megoldás" (Wayne Chapman)

(#26) Typhoon47


Typhoon47
őstag

A fogyasztást nagyon csúnyán elszámoltad pajti. :F
De azért jó kis gépet állítottál össze :K .
Csak szinte fölöslegesen...

"Education is important but big biceps are importanter"

(#27) ngabor2 válasza dadanc (#24) üzenetére


ngabor2
nagyúr

legalabbis a thermatake webes kalulátora szerint,

arról a webes számolóprogiról van szó, aminek a linkje láttán az összes tápos topikban a hozzáértők sikítófrászt kapnak, és a t. beíról elküldik melegebb éghajlatra, mert annak ne higgy.

ettől függetlenül tényleg korrekt kis cucc, gratula hozzá.

[ Szerkesztve ]

(#28) dadanc válasza tupacamaru (#17) üzenetére


dadanc
csendes tag

Ftp-rol tokeltesen tolt cucc, jelszava fizetos sms ftp oldalakkal probaltam, kifogastalanul mukodtt habar neha megszakad, kb ket napont es kezzel kelelt ujrainditani de addig leszedett 30 filmet :-) ja persze idozitheto is az ftp letoltes kezdet.

Regisztráltam több mint 15 éve, 220+ értékelés , csak pozitív.

(#29) Prof01


Prof01
veterán

Jó cucc, csak lehetne olcsóbb kicsit. Ha majd kapható lesz 10k körüli áron, sztem én is benevezek egyre. :)

A p2-es és p3-as gépnél sokkal jobb ez sztem. Elég 1 pc itthon, ne foglalja már az is a helyet... :U

Four wheels move the body. Two wheels move the soul.

(#30) bnss


bnss
veterán

Átfutottam a cikket, összeszedtél mindent, amit tudni kell erről a kütyüről. A kezdeti nehézségek után, szépen üzemel a gépezet.

"Ép hardverben ép szoftver..."

(#31) Mákosmetélt


Mákosmetélt
aktív tag

Én anno a szakdogámban számoltam PC(nyomtató,monitor) vs. Vékonykliens fogyasztást:
Egy év, 20 db Pc (kisebb céges hálózat), napi 8 óra, 275W/pc= 380000 Ft
Egy év, 20 db Vékonykliens, napi 8 óra, 20 W/vkliens=27,648 Ft jó lehet sok 275W/pc
de akkor is őrületes összegeket lehet megtakarítani :D

Éljenek a nyulak!

(#32) dudika10 válasza Godefroy (#21) üzenetére


dudika10
veterán

C3D? Azt hol lehet kapni? Én is vennék egyet ha lehet. ;]

Prodipe Pro 5 aktiv hangfalpar elado.

(#33) Bici


Bici
félisten

Heló!

A letöltő gépem:
P2-400 passzív hűtő, 256MB ram, 60-as winyó, Riva128, 2db 10/100-as hálókártya.
Évek óta megy szinte kikapcsolás nélkül.
Nemrég a 200W-os Codegen tápban megállt a venti, és amikor észrevettem, akkor épp egy fontos dolog tartott 98% körül, úgyhogy inkább bevállalatam a tápcserét, minthogy leállítsam. Ezután elfeledkeztem a ventiről, és csak 3 héttel később jutott eszembe. Addig is folyamatosan ment hiba nélkül. Azóta sem nyúltam hozzá (~4 hónapja), és semmi baja.
Vagyis olyan keveset fogyaszt a gép, hogy egy régi rossz minőségű táp elbírja hűtés nélkül.
Ráadásul csak a winyó ad ki magából hangot egyedüli mozgó alkatrészként.

Persze, biztos jó ez a routeres megoldás is, de nem látom az előnyét egy régi géppel szemben.

mod: ok, a méretek miatt jobb ez a routeres megoldás, és azért is, mert kezeli a nagy winyókat.
Nálam a méret nem számít (a szekrény ettején vagy fektetve, nem is látszik), és 2-3 naponta átmásolom az adatokat a rendes gépemre, mert inkább abban legyen a nagy winyó.

[ Szerkesztve ]

Eladó régi hardverek: https://hardverapro.hu/apro/sok_regi_kutyu/friss.html

(#34) Prof01 válasza Bici (#33) üzenetére


Prof01
veterán

Hát sztem van előnye. A te géped gondolom, nem támogat sata2-es winyókat és sok helyet is foglal. :)

Four wheels move the body. Two wheels move the soul.

(#35) dadanc válasza Bici (#33) üzenetére


dadanc
csendes tag

Ideális esteben is minimum 70-90 wattot fogyasz a géped ami még mindig haromszorosa a D-link -hez képest tehát azt hiszem azért van megtakaritas és akkor a adatbiztonságot/megbizhatosagot meg nem is emlitettuk...
Nyilvan ha valakinek van egy jol mukodo viszonylag kevest fogyaszto bejaratott torrentezo gepe akkor nem eri meg szamara a csere de ha valaki nem akar erre egy kulon gepet es olcso torrentezos megoldason gondolkodik akkor szamara igencsak megfontolando a D-link nyujtotta lehetoseg. Legalabbis az en velemenyem szerint. Aki hasonloan indul neki a kerdesnek mint en annak ez jobb megoldas lehet mint a hasznalt pc vagy hasznalt laptop. Nyilvan mas kiindulasi alappal mas a vegeredmeny is. En nem arrol akarok meggyozni senkit hogy csereljen egy mukod rendszert (ami mukodik nem kell bantani ez az en tapasztalatom is) , azoknak adok otletet akik most akarnak belefogni az allando torrentezes vilagaba es/vagy fontos szamukra az adataik biztonsaga is, remélem nekik talan nyujt segitseget a cikkem.

[ Szerkesztve ]

Regisztráltam több mint 15 éve, 220+ értékelés , csak pozitív.

(#36) Prof01 válasza dadanc (#24) üzenetére


Prof01
veterán

"thermatake webes kalulátora"

Ezt hol találom meg?

Four wheels move the body. Two wheels move the soul.

(#37) dadanc válasza Prof01 (#36) üzenetére


dadanc
csendes tag

link is van a cikkben hozza, de ime:

http://www.thermaltake.outervision.com/index.jsp

[ Szerkesztve ]

Regisztráltam több mint 15 éve, 220+ értékelés , csak pozitív.

(#38) Bici válasza dadanc (#35) üzenetére


Bici
félisten

70-90W?
Áá, dehogyis, ez egy P2-es gép, amiben a proci max. terhelésnél fogyaszt 24W-ot, az alaplap+videokari, és a hálókártyák együtt összesen max. 10-et (minden chip jéghideg, pedig nincs egyiken sem borda), a winyó meg szintén max. 10-et, mert 5400rpm-es.
A rendszer terhelése sosem megy 20-30% felé, vagyis sztem a proci sem fogyaszt többet 10W-nál. Ez összesen legfeljebb 30W.
Máskülönben nem menne hónapok óta passzívan egy 200W-os gagyi tápról.

(#34) Prof01: Írtam is később, hogy nekem nem baj a nagy helyigény, mert a szekrény tetején van, és a kis winyó is elég, mert a nagyobbik gépemben van hely bőven.
Egyébként ha az ember vesz egy mai energia takarékos gépet, ami torrentezés közben 40-45W körül eszik, akkor máris jobb a helyzet, mint az én esetemben. Egy mikroATX-es ház nem is foglal olyan sok helyet.

Persze, biztos vannak, akiknek ez a routeres megoldás jobb egy PC-nél.

[ Szerkesztve ]

Eladó régi hardverek: https://hardverapro.hu/apro/sok_regi_kutyu/friss.html

(#39) Apollyon


Apollyon
Korrektor

Ez jónak tűnik meg minden, de attól félek nem használná ki a 20/3-as netemet. Igaz, ha nem vagyok itthon nem kell hogy 5 perc alatt jöjjön le a 700 megás divx, de van egy olyan tracker ahol a feltöltéstől számított 4 órán belül Free a torrent és jobb ha full sávszélen jön a cucc :D
(Lehet azért van ez mert legalább 15-ös érték felett szeretem tartani az arányom :D )

#1) Respect the privacy of others. #2) Think before you type. #3) With great power comes great responsibility.

(#40) dadanc válasza Bici (#38) üzenetére


dadanc
csendes tag

Szerintem a 30 watt hát... Laptopon kívül létezik PC ami ennyit fogyaszt? Ezzel kapcsolatban kérdezem az itt lévő Gurukat is, ez elképzelhető?

Regisztráltam több mint 15 éve, 220+ értékelés , csak pozitív.

(#42) bnss válasza Apollyon (#39) üzenetére


bnss
veterán

Hamarosan tesztelem 10/2Mbit-es hozzáféréssel, egy torrentet futtatva - szvsz - nem okozhat gondot a sávszélesség kihasználása.

"Ép hardverben ép szoftver..."

(#43) dadanc válasza Apollyon (#39) üzenetére


dadanc
csendes tag

Hát lehet nem használná ki tényleg... Az én 10/1es vonalam több mint 80%át kihasználja, nem tudom ez mennyi lenne a te vonaladon... De nyilván ha havi sok penzt költessz vonalra akkor nyilvan profi letotoeszkozre van szukseged, vagyis egy pc-re. Így a te esetedben en sem ajanlanam a d-linket. A d-link az ilyen takarekos fazonoknak valo mint en :-)

Regisztráltam több mint 15 éve, 220+ értékelés , csak pozitív.

(#44) Bici válasza dadanc (#40) üzenetére


Bici
félisten

Figyu, ez egy 8 éves gép. Akkoriban nem zabálták az áramot a gépek annyira, mint ma.
Ezt az is jelzi, hogy a proci passzívan megy, és sehol máshol nincs a gépben egy darab hűtőborda sem, és mégsem melegszenek az alkatrészek.
A villanyszámlánk egyébként 6-7eFt körül van (4 tagú család, sok spórolás).

mod: Most kérdeztem Szülőket, volt már 8e is a számla tavasszal.
mod2: Ez itt a proci adatlapja: [link]

[ Szerkesztve ]

Eladó régi hardverek: https://hardverapro.hu/apro/sok_regi_kutyu/friss.html

(#45) DarkByte válasza dadanc (#40) üzenetére


DarkByte
addikt

Nekem majd 2 évig volt letöltőgépem egy Celeron 300Mhz -es gép, S3Trio3D+ AGP kártyával, 192MB RAM -al, 2 régebbi 3,5" os vinyóval és az evett 30 W körül, egy vinyóval valahol 25 W táján. Szóval igen, létezik, régen nem ettek ennyit a gépek :)

Mod: hopsz, megelőztek. :B

[ Szerkesztve ]

(#46) dudika10 válasza dadanc (#40) üzenetére


dudika10
veterán

Ott a link :) , igaz ezeknek a műszereknek amivel mérték van egy bizonyos tűrésük de 5-10W-nál nem hiszem hogy többet tévednének.

A laptopokban általában nagyon hasonló alkatrészek vannak mint az asztali gépekben csak sokkal kisebb sebességgel és kisebb feszültséggel. Kellően aláfeszelve szerintem az én gépem is 40W körül fogyasztana... de ez csak szerintem van így.

mod: még mindíg nem tudok elsőre hibátlan helyesírással hozzászólást írni :B

[ Szerkesztve ]

Prodipe Pro 5 aktiv hangfalpar elado.

(#47) Prof01 válasza Prof01 (#36) üzenetére


Prof01
veterán

uupsz, ez dadanc-nak ment:

Köszi! :R

De ez érdekes. 327wattos ír. Sztem ez hülyeség. :D

[ Szerkesztve ]

Four wheels move the body. Two wheels move the soul.

(#48) dadanc válasza Bici (#44) üzenetére


dadanc
csendes tag

És a P2es géped procija nincs leterhelve mondjuk 10 torrentel? Milyen oprendszert használsz?
A 30 wattot tovabbra is kevesnek gondolom, ezert kerdezem a forum tapasztalt gurujait hogy szerintuk ez tenyleg elklpzelheto-e.
Van mod ra amugy hogy megmerd esetleg? Nagyon kivancsi lennek egy mert erdmenyre a magam gepen is de sajna nincs ilyen eszkozom amivel meg lehetne... habar a villanyszerelo majdnem aposomat raugrasztom a temara...

Regisztráltam több mint 15 éve, 220+ értékelés , csak pozitív.

(#49) bizi990


bizi990
senior tag

Nekem a leírásban szereplő asus 500gp van. Egyszer be kell állítani, ami munkás, de nem kell érteni a linuxhoz (plusz most már rengeteg step-by-step leírás van és itt a ph-s topikban is segítenek). Teljesen meg vagyok vele elégedve (10+ torrentet is tud, sokgigásokat is), kívéve az olvasási, írási sebességét (2,5-3 MB/s). Valszeg veszek majd hozzá vmi olcsóbb NAS-t és azt fogja használni, mint hálózati drive. Igaz így már nem olyan olcsó, de nem is vészes.

(#50) bkri


bkri
tag

Nekem Asus-om van! Teljesen meg vagyok vele elégedve! Azóta a gépnek valóban nem kell mennie! Ez a legjobb! Nuku fogyasztás!!!! Jah és én helyi hálózaton belül Ext2-es partícióról 2,5 MB/s -al másolok... Az elég elfogadható... :) Nekem a Transmission fut torrent kliens ként és teljesen jó! Soha semmi bajom nem volt még vele. :))

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.