Hirdetés

2024. április 19., péntek

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#1) kpal


kpal
veterán

olyan ez ragasztoskijelző mint ipad...

(#2) kirukris


kirukris
tag

Viszont az átlagfelhasználók között mégis ki az az állat aki szétszed egy tabletet? :D

(#3) chris-v


chris-v
senior tag

Ha valaki vesz egy ilyet és esetleg elromlik, akkor legalább nem tudják be*****ni 90 nap várakozással, mert nem javítható, szóval egyből csere. :D

"Roads? Where we're going we don't need roads!"

(#4) Sinesol


Sinesol
veterán

Szerintem jó pont hogy masszivan egyben van.
Ha baja van amugy is gariztatod,
Mégis ki az jóég áll neki házilag szerelgetni egy premium kategorias tabletet..
Az meg hogy gariban mi módon javítják meg totalisan hidegen hagy, az a munkájuk, oldják meg.

[ Szerkesztve ]

(#5) BSOD


BSOD
senior tag

A ventilátor szempontjából pofátlan szívatásnak tartom az ilyen összeszerelést . A fogyasztói társadalom rothadó gyümölcse. Ezzel gyakorlatilag programozva van a garanciaidőn épp túllépő gép bekrepálása.

Keresek SILICON GRAPHICS octane-hoz vpro grafikus rendszert.

(#6) merkucyo


merkucyo
aktív tag

Ennek a szétszerelősdinek akkor van értelme , ha bővíthető a gép .
De mivel ez egy tablet , és csak az SSD-t lehet benne megpsizkálni , nem hinném , hogy bárkit is elriasztana a vásárlástól .

Vágjátok ki az erdő leghatalmasabb fáját ezzel a kis heringgel !!

(#7) alevan válasza merkucyo (#6) üzenetére


alevan
őstag

Itt a javítás a lényeg. De ha ennyire nehezen javítható, egy porolást vagy egy újrapasztázást (mivel aktív hűtése van) esetleg egy kijelző vagy akkucsere nehezen kivitelezhető sufni vagy gyengén felszerelt szervízekben.

"Ezért lovagol a pokolba a konzumer IT piac. A hülye igények... . Azt sem tudod, hogy mit akarsz de az jöjjon havonta frissités formájában."

(#8) Tigerclaw válasza BSOD (#5) üzenetére


Tigerclaw
nagyúr

Igen, az aktív hűtés által beszívott por előbb vagy utóbb tökéletesen tönkreteszi a gépet, vagyis az egyetlen opció a garanciaidő lejárta után az 1-2 évente megismételt drága gyári szervíz igénybevétele.

Az a baj a világgal, hogy a hülyék mindenben holtbiztosak, az okosak meg tele vannak kételyekkel.

(#9) Akula válasza kirukris (#2) üzenetére


Akula
őstag

+1
pont erre gondoltam én is. Az egész cikk arról szólt, hogy jaj de nehéz dolguk volt szétszedni. Mindjárt meg is sajnálom őket.

"Akula Sub, ready for the deep!"

(#10) flashpointer


flashpointer
őstag

Ha nem ragasztva lenne vastagabb kellene hogy legyen az egész.

(#11) Muton válasza Tigerclaw (#8) üzenetére


Muton
addikt

és az miből gondolod, hogy garancia lejárta előtt ingyen takarítják, ha poros? nem rendeltetés szerű használat miatt lehet majd fizetni ekkor is...

Muton#2316 - $z@r a drop >_<

(#12) nonsen5e válasza kirukris (#2) üzenetére


nonsen5e
addikt

Én mindent szétszedek amiben áram folyik, na jó, nem vagyok annyira átlagfelhasználó... :D

D4 klán: HunPH - invért privát rám

(#13) Pttypang válasza Tigerclaw (#8) üzenetére


Pttypang
veterán

Akinek van penze erre a tabletre, annak az a par filler se okoz gondot a szervízre. :U

Everybody lies.

(#14) #16939776


#16939776
törölt tag

Össze van ragasztva? legalább nem esik szét!
viccet félre téve a ragasztó rugalmas volta miatt sokkal jobban ellenáll a kisebb baleseteknek.
A szervízt intézze a gyártó... lejárt a gari? vegyél másikat, vagy hozz egy kijelzőt ha ki akarod poroltatni!

(#15) g@bo válasza kirukris (#2) üzenetére


g@bo
nagyúr

pl ugyanaz, aki 40 50+ ropis procit kupaktalanít.

(#16) Statikus


Statikus
senior tag

Az embereknek rá kell ébredniük, hogy bármi hosszú távú használata folyamatosan pénzbe kerül.
Egy autót is karban kell tartani, olajat kell cserélni, egy ingatlant is folyamatosan üzemeltetni kell, felújítani, javítani, miért olyan furcsa az emberek hozzáállása ahhoz, hogy egy 200e Ft-os tabletet 10e Ft-ért évente kitakaríttasson szervízben, hozzáértő kezek közt?

Egy 50 millás Bentleyben otthon cserélnéd az olajat, elvinnéd Józsihoz a garázsszervízébe, vagy márkaszervízbe, a szalon mellé, ahol megvetted?
Egy pár százezer Ft-os ékszert otthon kezdesz fogkefével tisztogatni, vagy elviszed ékszerészhez?

Szerintem annyi a lényeg, amit sokan nem fognak fel, hogy egy drágább, értékesebb dolog fenntartása pénzbe kerül, egy 20e Ft-os androidos tabletet 2 év után kilehet dobni, de egy 200e Ft-osat már nem.

[ Szerkesztve ]

(#17) zoka. válasza Statikus (#16) üzenetére


zoka.
tag

Nagyon jól összefoglaltad, de van pár pontatlan rész:
Ezt soha az életben nem portalanítják neked 10 ezerért. Mivel ezt nem lehet szétszedni károsodás nélkül, minimum 1 új kijelző + kemény munkaórákba kerül, ha egyáltalán van a földön olyan szerviz ami ezt elvállalná. Ez csak elmélkedés, de szerintem ezt se fogják javítani, egyből cserés, mint almáéknál.

Ezt 2 év után ugyanúgy dobhatod a kukába, mint a 20ezres androidos táblát. Pont itt veszik el a prémiumsága: javíthatatlan. Gari lejár, vegyél újat.

Cégként, ahol több 100db-os tételekről van szó, ép eszű nem venne ilyent. Ott vannak az üzleti kategóriás laptopok. Alkatrészenként cserélhető, megbízható, javítható. Azok a prémium kategória, nem ez a tablet/laptop.

Ez egy drága, csillogó consumer játékszer. Sajnos. Sok üzleti, és komoly felhasználási területre lenne ez jobb, mint a hagyományos laptopok, de ez a készülék oda soha nem fog betörni, mert nincs meg az a megbízhatóság, javíthatóság.

Az igazi komoly használatra szánt tablet-noti hibridekre még sajnos várni kell... :O /ahol nem a milliméterek, szín forma a mérvadó/

Pedig ötlet szinten nagyon nem hülyeség én is hasznát tudnám venni rendesen.

[ Szerkesztve ]

(#18) Teaway válasza Muton (#11) üzenetére


Teaway
veterán

"garancia lejárta előtt ingyen takarítják"

Nem tudjuk, mire gondolt, de után-t írt...

Nincs itthon csokid??

(#19) orbano válasza zoka. (#17) üzenetére


orbano
félisten

azért ez egy elég masszív, nagyon kompaktra sikeredett erőgép, ez az ára. a gyári szerviz gyanítom garancia időn túl is vállalni fogja a szervizelését. bár ez azokat gondolom nem fogja érdekelni, akik újonnan veszik garival. nem azok az emberek a célközönség, akik befóliázzák, meg babusgatják, hogy majd jó áron keljen el használtan, meg nem is azok az emberek, akik használtan vesznek levedlett laptopokat. jelenleg ezzel a kütyüvel kapod majd meg a legjobb windowsos tablet "élményt" (de utálom ezt a szót), és kb. ez számít. gondolod egy X1 Carbont olcsó szervizeltetni gari után?

A vér nem válik VAZZE!™

(#20) BlackSoft válasza kpal (#1) üzenetére


BlackSoft
addikt

Meg mint mindegyik tablet... Csak általában szét lehet őket szedni törés nélkül.

Amúgy nekem tetszik mag a gép, lehet veszek is majd egyet :DD Persze, ha a legolcsóbb modellt a magyar eladók (érthetetlen okokból) 430,000 és hasonló árakon kínálják, mint a régebbi MS tableteket, akkor kell a fenének...

[ Szerkesztve ]

---------> Számítógép szerviz III.Kerület | https://hardverguru.com <---------

(#21) csongi válasza Statikus (#16) üzenetére


csongi
veterán

Ezt 4 ev utan dobod ki. Mikor az erteke Annyi sem lesz mint egy uj kozepkategorias tablette. Ezzel adnak kizarolagos jogot maguknak, a tobbi szerelo meg le van szarva. Van ennek masik oldala is. :)
Pont ugyan ugy kerulnek a szemetre mint a tobbi termekek, csak ezeknel az altalad is emlitett uzemeltetesi koltsegbol eredo bevetelbol a vallalkozok ki lettek zarva. Miutan lejar a garancia, es csak gyari szervizes nyul hozza, nem lesz ertelme szervizelni. Az autokat is addig szereletetik a Szalonba mig garos, aztan mehet a maszek autoszereleohoz, mert elfogadhatobb az ara. Lehet ez egy jaguarnak felelne meg a tabletpiacon, de ez 2 ev es nem er 1000ezret, a jaguar meg milliokat fog. Akinek van penze erre azt pont nem fogja erdekelni hogy 3ev es eldobas es vesz ujjabbat vagy becsereles.
Ez egy igazi luxus szemet amire egyre nagyobb az igeny, sjnos!

(#22) orbano válasza csongi (#21) üzenetére


orbano
félisten

ez a szervizes dolog legfeljebb magyarországra igaz. a M$ pedig nem az itteni csóróságra lövi be a csúcs tabletjének szervizelési igényeit, gondolom az világos :)

A vér nem válik VAZZE!™

(#23) BSOD válasza Statikus (#16) üzenetére


BSOD
senior tag

A tervezőknek kell ráébredni, hogy lehet fogyasztóbarát termékeket is készíteni. Az 50 millás bentleyben sincs lehegesztve az olajcsere csavar és nem kell a szélvédőt betörni, hogy hozzáférj a motorhoz... :W
Ez húzás pont nem arról szól, hogy ne szereld otthon és szervizben "karbantartasd", hanem dobd el egy-két év után, mert nekünk az éri meg ha újat veszel.

Keresek SILICON GRAPHICS octane-hoz vpro grafikus rendszert.

(#24) orbano válasza BSOD (#23) üzenetére


orbano
félisten

láttál már modern autót belülről? a legtöbben meg van keserítve a szerelők élete, amit persze Te fizetsz meg a többlet óradíjban. sehol sem szempont a jó karbantarthatóság. a gyártási költségek és esetleg a megbízható működés a szempont. a ragasztás pl. sokkal tartósabbá, ellenállóbbá teszi a tabletet.

A vér nem válik VAZZE!™

(#25) kovgab


kovgab
aktív tag

ilyenkor eszembe jut, mennyit szívtam a C7 vüveg cseréjével, szintén ragasztva volt...
az arc akitől az üveget vettem, mondta, hogy majd megszenvedek vele, de hogy mennyire... :C
a mai napig hallom az LCD panel ropogását..., nem lennék az aki szervizeli ezt a cuccot!

Ká Úr

(#26) saril


saril
senior tag

megvagytok halva a portalanításon, szétszedés nélkül is ki lehet egész jól portalanítani kompresszorral sűrített levegő segítségével, szétszedés nélkül!!! 6 bar-al szoktam én is kifújni minden mobil vagy asztali gépet :DDD vagy amiben venti van és lusta vagyok/nehéz szétszedni, és tökéletes... ennyire egyszerű

Akkupakkok készítését, javítását, szerszámgépek, rollerek, kerékpárok akkufelújítását vállalom. Eladóak 18650 Cellák!

(#27) Chrys_ válasza saril (#26) üzenetére


Chrys_
addikt

Egy ilyen tabletből akkor nem kifújod a port, hanem csak szétteríted a gép belsejében. Bár hatásos, az igaz.

(#28) Duree


Duree
veterán

Ehhez csak gratulálni tudok , mármint a szétszedéshez.Azért arra kíváncsi lennék,hogy rakják össze.Ez is úgy készült,hogy ne lehessen javítani ha elromlik,söt az akkucsere is egy rémálom.

duree54

(#29) Muton válasza Teaway (#18) üzenetére


Muton
addikt

e felett átsiklottam, srry. általában meg úgy kezelik, hogy a garancia papíron az áll, hogy poros, piszkos, stb környezetben nem használható, és ha bármi van, akkor erre fogják, hiába csak a hétköznapi koszt kapja és nem egy bányában van.

Muton#2316 - $z@r a drop >_<

(#30) BSOD válasza orbano (#24) üzenetére


BSOD
senior tag

Igen. A héten cseréltem index izzót a meganeunkban. Nem egyszerű, de nem is lehetetlen. Nincs pl. beleragasztva...

[ Szerkesztve ]

Keresek SILICON GRAPHICS octane-hoz vpro grafikus rendszert.

(#31) ZooLLeR


ZooLLeR
tag

Haladunk arra felé hogy néhány év múlva vesz valaki egy telefont,és fél éven belül azért fogja lecserélni,mert túlságosan zúg,vagy nagyon túlmelegszik.Kiváló,ehhez csak gratulálni tudok a gyártóknak :W :W

Farhát eladó.

(#32) Alchemist válasza Sinesol (#4) üzenetére


Alchemist
addikt

Mégis ki az jóég áll neki házilag szerelgetni egy premium kategorias tabletet..

Pedig ez alap, különösen ha venti van benne... máskülönben 2 hónap után kidobható Tesco gazdaságos kategória.

Éppen olvasok egy érdekes könyvet az antigravitációról... képtelen vagyok lerakni.

(#33) MongolZ válasza csongi (#21) üzenetére


MongolZ
addikt

Ez butaság, nagyon sokan viszik gari lejárta után is szalonba, pl. én is, pedig 9 éves az autóm. Más kérdés, hogy olyan helyre viszem, ahol "nem olyan drága", viszont belepecsételnek a szervízkönyvbe... az alapanyag beszeráron, a maszek meg a munkadíjért majdnem ugyanannyit elkérne. Ráadásul az alkatrészeket sem nagyon tudja beszerezni, mert viszonylag ritka autó...

(#34) Jim Tonic válasza Alchemist (#32) üzenetére


Jim Tonic
nagyúr

Miért a laptopokat két hónap után szét kell szedni?

Azt kellene megérteni, hogy ettől a technológiától lesz a tablet kellően masszív, ugyanakkor könnyű. A felhasználókat meg ez érdekli, nem a sufnituning.

[ Szerkesztve ]

Alcohol & calculus don't mix. Never drink & derive.

(#35) Muksie92


Muksie92
csendes tag

Szerintem más dolog hogy valaki házilag hogyan tudja szétszedni és egészen más hogy egy szervíz hogyan tudja szétszedni. Ott felvannak készítve valószínűleg, és lehetséges hogy speciális eszközök is vannak amivel egyszerűbb és szakszerűbb. Biztosan megvan ennek a belsős módszere ahogy a ragasztót el lehet távolítani.
Én személyszerint megértem hogy nem könnyen szétszedhető elvégre a számítógéptudást leszámítva ez egy tablet, én is óvnám attól hogy otthon valaki belepiszkáljon majd mikor rájön hogy nem klappol valami sírva visszavigye garival.Az ilyen szétszerelem házilag otthon ( persze nem mindenkire vonatkozik, van aki szakszerűen megtudná oldani nyilván, én mondjuk nem) veszélyes dolog. :D

A porosodásról pedig egyrészt érthető az aggodalom minden porosodik főleg 2 év távlatában bár nekem még nem volt gondom ilyennel notebook kapcsán sem. Manapság egy gép el van látva egy csomó speckó megoldással, portaszító rétegek anyagok stb.

(#36) Reggie0 válasza Jim Tonic (#34) üzenetére


Reggie0
félisten

Neha csak 3, ha masszivan dohanyzik a tulajdonosa.

(#37) strogov válasza Jim Tonic (#34) üzenetére


strogov
senior tag

2 hónap után nem. kb. 2 évig általában elvannak, addigra eltömődik és ettől "visít". De még így is elmegy néhány évig. Aztán már olyan öreg lesz, hogy a kondik elpukkannak. Nyilván vannak gyengébb minőségű gépek amik hamarabb sülnek be, de nekem hamarabb szállt el egy-egy kondi (7-8 év) mint a hűtés. Folyamatos karbantartással tovább is mentek volna, de egy 5+ éves pc már nem képvisel olyan értéket amiért én akár 1-2 órát áldoznék rá.
Jólesik minden gépnek ha évente kisöprik. A szétszedés nélküli "tisztítás", amikor benyomjuk a sűrített levegőt 6-8 bar-on nem tesz jót a gépnek, mert széttolja a por nagy részét az alaplapon ahol az egyes alkatrészek természetes hőcserélését akadályozza. A problémát eltolja máshova, ahol esetleg nagyobb gondot okoz hosszú távon. pl. ventilátor "visítása" helyett idő előtt elpukkanhat egy kondi.

A topic tárgyát képező gépnek a tisztítása teljesen értelmetlen. Egyrészt aki ezt megveszi annak tisztában kell lennie azzal, hogy 2 évre veszi. Minden nap utána már "ajándék". A por egy dolog. De 2 év alatt az aksi is jelentősen veszít a teljesítményéből. Aki megfelelő eszközöket emleget annak nem tűnt fel, hogy 2 nagyon tapasztalt, profi csapat is eltörte a kijelzőt? Nekik minden eszközük megvan ami egy tablet/laptop szétszedéséhez fellelhető, mégsem tudták megoldani. Egymástól függetlenül így jártak.

Tartós tablet nincs. Ez egy használati tárgy. 10 év múlva nem használjuk egyik mai tabletet sem ... lehet, hogy tablet sem lesz. Mi a jófrancért tervezné bárki tartósnak. 5 éves a tablet pc-m (core2duo). Nem kicsit szenvedős egy ipad-hez képest. Pedig a pc-k avulása éppen belassult.

(#38) .mf


.mf
veterán

iFixit --> iBreakit? :DDD ;]

Viccet félretéve, készíthetnék kicsit ellenállóbbnak és könnyebben szerelhetőbbnek a tableteket is. Megoldható lenne közel ugyanakkora méretben és masszívsággal, csak a fogyasztóval lecseréltetni kifizetődőbb...

Fotóim és kalandjaim a világ körül: https://www.facebook.com/fmartinphoto/

(#39) Jim Tonic válasza strogov (#37) üzenetére


Jim Tonic
nagyúr

Ezt most nekiállok cáfolni, de aztán bejeztem. :)

2 hónap után nem. kb. 2 évig általában elvannak, addigra eltömődik és ettől "visít". De még így is elmegy néhány évig. Én ilyet prémium eszközöknél még nem láttam. Szűrőkkel megoldják.

Aztán már olyan öreg lesz, hogy a kondik elpukkannak. Nyilván vannak gyengébb minőségű gépek amik hamarabb sülnek be, de nekem hamarabb szállt el egy-egy kondi (7-8 év) mint a hűtés. Kétlem, hogy ebben lennének elektrolit kondenzátorok.

A por egy dolog. De 2 év alatt az aksi is jelentősen veszít a teljesítményéből. Egy normális akksi nem romlik olyan retteneteset 2 év alatt.

Nekik minden eszközük megvan ami egy tablet/laptop szétszedéséhez fellelhető, mégsem tudták megoldani. Ez nem jelenti azt, hogy lehetetlen.

Alcohol & calculus don't mix. Never drink & derive.

(#40) ivarg válasza strogov (#37) üzenetére


ivarg
tag

Erősen vitatkoznék azzal, hogy ezek a "csapatok" mennyire rendelkeztek a megfelelő eszközökkel.
Ott kezdődik, hogy hőpisztollyal nem melegítünk üveget, mert kapásból feszültségek keletkeznek benne.
ilyet konkrétan még nem szedtem szét, de ifive tabal és ipad-al már volt szerencsém amik szintén elég jól össze vannak szarva.
Annyi kell, hogy 5-10 percre felteszed egy 45-50C fokos platnira az egészet még jobb ha eleve együtt melegednek fel.
Ezt követően legalább 3-4x akkora felületen nyúlsz alá mint ezek a barmok és csak olyan ütemben nyitod ahogy engedi magát kb. 2-3 perc alatt a legdurvábban ragasztott ifive tablet is szétjött megfelelő előmelegítés után.
Sokkal fontosabb volt a videóban az, hogy mennyire összeragasztották, mint, hogy miért is tették.
Ha fele ennyire lett volna összerakva, akkor mikrofont tartottak volna oda, hogy milyen szar, hogy recseg-ropog.

Addig nyújtózkodj, amig kinyúlsz!

(#41) Hintalow


Hintalow
senior tag

Szerintem ennek a célközönsége nem használtan kívánja megvenni hardveraprón, és felújítani :)
Ezzel a megoldással lehetett kellően masszívra és kicsire/könnyűre csinálni.
Amúgy igen jó dolog lenne ha minden cserélhető lenne, csak éppen 2x ekkora súllyal indulna, meg árban is szépen megugrana.

[ Szerkesztve ]

Ha a multiverzum teória igaz, akkor van egy univerzum, ahol nem az.

(#42) Muksie92


Muksie92
csendes tag

Én is úgy látom hogy igazából ha jól van összerakva akkor aza probléma hogy házilag nehezen lehet belenyúlni ha pedig csak csavarozva lenne vagy pattintani kellene akkor meg az lenne a gond hogy hú ennyi pénzért ki akar ilyen szart venni :D

(#43) orbano válasza .mf (#38) üzenetére


orbano
félisten

ekkora méretben nem feltétlenül. ezen felül ne mvagyok benne biztos, hogy akkor nem azért sírna mindenki szája, hogy túl drága a laptop. azért ez a ragasztásos móka nem véletlen egy ilyen kompakt eszköznél. kíváncsi lennék egyébként mérnöki oldalról mik a pontos szempontok, ami alapján egy ilyen tablet elkészül, biztos sok olyan dolog van, amire mi laikusok nem is gondolunk, csak hiányos ismeretekkel fikázzuk a megoldásaikat.

A vér nem válik VAZZE!™

(#44) Jim Tonic válasza ivarg (#40) üzenetére


Jim Tonic
nagyúr

Vékony acélhuzallal kellett volna elvágni a ragasztót, és akkor elválnak egymástól.

Alcohol & calculus don't mix. Never drink & derive.

(#45) orbano válasza Jim Tonic (#44) üzenetére


orbano
félisten

hát nem is gitárpengetővel :D

A vér nem válik VAZZE!™

(#46) Gusztáv


Gusztáv
addikt

Most komolyan, ki akar újrapasztázni egy tabletet? Egy jobb minőségű paszta még 4-5 év múlva is képlékeny, de ami esetleg már megkeményedett, az is ellátja a funkcióját, amig le nem veszed a hűtőt. A ventit meg ki kell évente fújni kompresszorral vagy sűrített levegővel, a hűtési körök általában elég zártak ahhoz, hogy a porr nagy része kifelé távozzon.
A szétszedést meg nagy valószínűséggel meg lehet oldani roncsolás nélkül, nem hinném hogy MS-nél egy akkuhiba miatt cserélnék a a kijelzőt is, vagy kukázzák az egész tabletet.

Laci

(#47) Blyan


Blyan
félisten

Rég olvastam ennyi álokos marhaságot, mint ebben a topikban. :U

The ability to destroy a planet is insignificant next to the power of the Force.

(#48) orbano válasza Gusztáv (#46) üzenetére


orbano
félisten

ha jól tudom eleve úgy lőtték be az akksit hogy évekig sem veszít jelentősen a kapacitásából

Blyan: pl?

[ Szerkesztve ]

A vér nem válik VAZZE!™

(#49) Blyan válasza orbano (#48) üzenetére


Blyan
félisten

Ez egy prémium termék 1-2 éves ciklusra tervezve, nem a másod harmad tulajok igényét akrja kiszolgálni.
Nem kell szétszedhetőnek lennie, nem kell házilag tisztíthatónak lennie, működnie kell, aztán venni egy újabbat.

Ezzel ellentétben a geek társadalom azt nézi, hogy jaj nehéz kitisztítani, nehéz szétszedni, holott semmi ilyen nem szerepel szvsz a Microsoft temékkel kapcsolatos elképzeléseiben.

[ Szerkesztve ]

The ability to destroy a planet is insignificant next to the power of the Force.

(#50) orbano válasza Blyan (#49) üzenetére


orbano
félisten

ja hát ez vili. persze ha szétszedhető lenne meg könnyen szervizelhető, akkor jönne a rinya hogy túl vastag, túl nehéz, nem elég strapabíró...

A vér nem válik VAZZE!™

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.