Hirdetés

2024. március 28., csütörtök

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#31) tordaitibi válasza Medocsabi (#30) üzenetére


tordaitibi
veterán
LOGOUT blog

Pontosan erre céloztam, általában az emberek zöme egy ilyen szituba vagy elkezd kardoskodni mint én, de mivel jogi tudása kevés, egy határ után úgyis befizeti. Vagy ha idősebb, akkor ijedten azonnal fizet.
Erre jó példa a helyi vízművek, múlt évben valami megbolondult a rendszerükbe és a május-júniusi csekkeket 2X küldték ki. Sokan simán befizették, a szomszédomba egy 90 éves bácsi és egy 87 éves néni is. Alig bírtam őket meggyőzni hogy ez valami hiba, ők az a kategória akik állítom az én csekkemet is befizetnék ha becsempészném a postaládába :)

De egyébként az én esetem jogilag tiszta sor, én vagyok a bűnös mert esetemben valóban nincs meg a 3. negyedévi befizetés igazolása, ergo ezt én is csont nélkül elhiszem hogy nem fizettem be.
Az megint más kérdés, miért nem küldték ki?
Csak az eljárás menete akasztott ki, azaz majdnem 5 év alatt miért nem értesítettek egyszer sem, miért kellett így eljárni hogy +25000Ft költségem lett, a 2950 forintot simán befizettem volna, tizedennyi idegeskedés árán.
Ha lenne erőm időm pénzem kitartásom, nem vagyok jogász de valószínűsítem hogy pert nyernék.
Legfőbb ütőkártyám az lenne, ha ennél a cégnél ilyen korrekt a könyvelés hogy pluszba még 3 negyedévet be akartak hajtani, akkor az az 1 negyedév sem jogos.

De mindegy, kidühöngtem magam azt annyi.

Esetleg jöhenek ilyen sztorik hozzászólásba, páran már írtatok hasonló eseteket.
Lehetne ilyen mérgelődős topik ebből. :D

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.