Hirdetés

2024. március 28., csütörtök

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#51) t72killer válasza terapeuta007 (#44) üzenetére


t72killer
titán
LOGOUT blog

Samsung pay se megy 1es knox értékkel. illetve eladáskor látja a vevő, h az előző tulaj mókolt a telóval/tablettel. Persze ez 100eur-ra amortizálódott 3éves kütyünél már teljesen mind1.

[ Szerkesztve ]

Mindig meglep milyen sokan hiszik el, hogy van ingyen ebéd.

(#52) #77646080 válasza terapeuta007 (#49) üzenetére


#77646080
törölt tag

Na, ez viszont egy hiperszuper, korrekt válasz volt. :R Majd patch-eled magadat, ezen jót nevettem. :D

Jah, jól elmásztunk az akkuktól a rootolásig. 😲

(#53) #77646080 válasza t72killer (#51) üzenetére


#77646080
törölt tag

A Pay sem, ahogy mondod és akinek fontos, annak hátrányos lehet a Health kiesése is. Úgy emlékszem (lehet, tévesen), hogy az is kinyiffan a 0x1 után.

(#54) t72killer válasza #77646080 (#53) üzenetére


t72killer
titán
LOGOUT blog

Az s7e-met sztem fogom majd rootolni ha nagyon sok időm lesz, meglássuk.

Mindig meglep milyen sokan hiszik el, hogy van ingyen ebéd.

(#55) Kasya válasza #77646080 (#53) üzenetére


Kasya
nagyúr

Pay es Biztonsagi mappa nem lesz elerheto assz'em. A Health mar megoldott egy ideje.

(#56) #77646080 válasza Kasya (#55) üzenetére


#77646080
törölt tag

Köszönöm, akkor a Health csakugyan rendeződött.

(#57) #77646080 válasza t72killer (#54) üzenetére


#77646080
törölt tag

Jövőre télen valószínűleg én is. Miért ne, ha már akkor úgysem számít? :) Addigra pedig hozhat üde változást egy custom ROM, vagy akár csak az, hogy ki lesz pucolva a rendszer, igény szerint. Per pillanat jól megvagyok a TMH-val, kikapcsolva/törölve, ami csak sallang.

(#58) Z_A_P válasza Lenry (#20) üzenetére


Z_A_P
addikt

"szvsz nyugodtan számolhatunk azzal, hogy a ma középkategóriás telók (mondjuk 80-100.000 Ft alatt minden), pontosan ugyanilyen használhatatlan lesz 4-5 év múlva."

Szerintem pedig nem. Most értünk oda hogy 60k ft-ert kapsz 4G ram/8 core/stb (xioami).
Ez ugyanúgy teljesen megfelelő lesz átlagos felhasználásra 4 év múlva mint pc vonalon az en I7-em ami lassan 10(?) éves.

PC-a hasonlat : eddig voltak a 286-386-486 ugrások telefonban, most pedig 2xxx-3xxx-4xxx (pár %) I7 ugrások.

[ Szerkesztve ]

OK

(#59) <Lacy85> válasza Z_A_P (#58) üzenetére


<Lacy85>
addikt

Nyers erőben minden évben megvan még a 30-40%-os ugrás mobiloknál.
Az más kérdés, hogy használat közben kb. semmit nem veszel észre belőle. :D
Párom S7 Edge-e épp olyan fürge, mint az én S8+-om.
Pedig ő sokkal jobban nyúzza, mint én.

[ Szerkesztve ]

(#60) brd válasza tordaitibi (#33) üzenetére


brd
nagyúr

A root-tól önmagában nem lesz titkosítatlan a data partíció. Ha valamely készüléken igen, azt köszönd a gyártójának és illene kerülni, hogy tönkremenjen végre.

Egyébként a cikked végét mikor javítod?

[ Szerkesztve ]

The only real valuable thing is intuition.

(#61) t72killer válasza <Lacy85> (#59) üzenetére


t72killer
titán
LOGOUT blog

A gond az, hogy az árak is kezdenek teljesen elszállni. Az abszolút teljesítmény ugyan nő, de évenként dollárban is meg-megfejelik egy kicsit az indulóárakat. És az is megáll, hogy a mindennapi teendőkhöz semmi szükség már csúcsmobilra mint ~10évvel ezelőtt. És mivel tonnaszám adnak el középkategóriás telefonokat, az alkalmazások hardverigénye se fog elszállni ha az eddigi igényszint (pl fullHD lejátszás, 4-5 chrome tabos böngészés, cset) a cél.

Mindig meglep milyen sokan hiszik el, hogy van ingyen ebéd.

(#62) wwenigma válasza Z_A_P (#58) üzenetére


wwenigma
Jómunkásember

Beégett kijelzőre futtassak idonkent valami vudu-videót?

Steam: http://bit.ly/1rRuf8p , Origin: wwenigma -- | -- Jiayu F1 / G3C / OT995 cuccok: http://bit.ly/1w44CI2 -- | -- ZTE V5 Red Bull -> http://bit.ly/1mgtfrd -- | -- Xiaomi RN3SE -> http://bit.ly/2r8DlV7 -- | -- Live Stream: twitch.tv/wwenigma

(#63) Kasya válasza wwenigma (#62) üzenetére


Kasya
nagyúr

A kijelzo karcokat pedig fluoridos, szemcses fogkremmel kend be...

(#64) tordaitibi válasza brd (#60) üzenetére


tordaitibi
veterán
LOGOUT blog

Valóban nem de nem is így gondoltam hanem root után egy fájlkezelővel szabad a vásár a data partíción.

Módosítom a cikk utolsó bekezdését, kutakodtam ma is a neten de megoszlóak a vélemények a battery stats fájlról és arról is hogy tul.képp hogyan is működik ez az akku becslés és kijelzés. Sok fórumon azt olvastam amit én is írtam, egetrengető hatása nem lesz a mókolásának, valahol meg bődületes, 6 óra + akkuidőről számoltak be.
Kérnék tőled valami linket, linkeket ahol pontosan le van írva az Android akkumulátor kezelése, beleértve ezt a fájlt is, hogyan használja, mi alapján dönti el hogy most épp hány % a töltöttség és mi alapján dönti el az OS a teljes töltöttséget és a minimum kikapcsolási szintet.
Én tartom amit írtam miszerint ezek csakis a 4.2V felső és a 3,0V alsó határértéktől föggenek, az meg ugye pontosan mérhető, de nyitott vagyok mindenre és természetesen hajlandó vagyok megváltoztatni a véleményemet ha észérvekkel meggyőznek.

(#65) wwenigma válasza tordaitibi (#64) üzenetére


wwenigma
Jómunkásember

Battery stat file semmi, kamu. Kernelben van az alsó felső limit és még az se szentírás, anno V5-nel próbáltuk lejjebb vinni a nagyobb kapacitás miatt (3.3rol) de a kijelzest elrontotta igaz tovább is ment a kütyü.

Steam: http://bit.ly/1rRuf8p , Origin: wwenigma -- | -- Jiayu F1 / G3C / OT995 cuccok: http://bit.ly/1w44CI2 -- | -- ZTE V5 Red Bull -> http://bit.ly/1mgtfrd -- | -- Xiaomi RN3SE -> http://bit.ly/2r8DlV7 -- | -- Live Stream: twitch.tv/wwenigma

(#66) tordaitibi válasza wwenigma (#65) üzenetére


tordaitibi
veterán
LOGOUT blog

Én is ezt gondolom, de nincs (vagy van de bénán keresek) oldal vagy fórum ahol korrekten és konkrétan leírják az android aakkukezelésést, a töltési-kisütési határértékeket és az ominózus batt.stat fájl létrejöttét, használatát. Mármint hogy a droid, azaz az os mikor nyúl hozzá, hogyan támaszkodik rá az átlagok tekintetében stb. Egyáltalán hogyan megy az akkuszint kijelzés, kezelés.
Brd fórumtárs véleménye az enyémtől eltérő (és a tiédtől is) és ha benéz ide talán tud nekem linket adni ahol ez részletesen le van vezetve.

[ Szerkesztve ]

(#67) brd válasza tordaitibi (#66) üzenetére


brd
nagyúr

A batterystats.bin-ről egy szót sem írtam, nem véletlenül. ;) Sok helyen leírták már autentikus személyek, pl. itt is, vagy még magyarul is találni leírást (bár speciel ez nem igazán nagyobb súlyú, mint bármilyen random oldal az Interneten), hogy legfeljebb a % kijelzése lehet tőle pontosabb. Amire én gondoltam statisztika alatt, azt itt lehet pl. olvasni, van egy ún. fuel-gauge IC/rendszer a telefonokban/battery-ben és az gyűjti a statisztikát az akku felhasználásáról. Az első oldalon van egy grafikon is, amin látni, hogy csak a feszültség mérése kevés lenne a SOC megállapításához. Ezt a statisztikát lehet esetenként pontosítani (ha sérült, vagy legalábbis valamiért fals adat került bele, vagy csak nem frissült megfelelően és már elavult) azzal, ha egy "lemerít, amíg lehet, majd teljesen feltölt" ciklust alkalmazunk.

The only real valuable thing is intuition.

(#68) tordaitibi válasza brd (#67) üzenetére


tordaitibi
veterán
LOGOUT blog

Ez nagyon és részletes cikk, a nulla angolommal fordítóval elég macerás de átrágom magam rajta és korrigálok.
Köszi a linket.

(#69) tordaitibi válasza t72killer (#10) üzenetére


tordaitibi
veterán
LOGOUT blog

Természeten már van ilyen külső lehetőség,
MCS, Magic Charging Switch néven kell keresni az xda környékén, vagy Magisk modulként is letölthető.
Xiaomi Redmi Note 4 Global, Android 7 RRalatt tökéletesen kezeli az MCS alkalmazást, ez biztos mert nekem most is be van kapcsolva a modul és jól működik. Széles skálán testreszabható teminálból a megfelelő kapcsolókkal.

(#70) M@trixfan


M@trixfan
addikt

Megmondom őszintén én abban nem vagyok biztos, hogy az ilyen cella szintű dolgokhoz hazzáfér-e egyáltalán a felhasználó? Modell akksinál ott a balancer, stb, de szerintem mobilnál, laptopnál már eléggé el van virtualizálva a dolog. Eddig az összes eszközömet hosszan használtam majd töltöttem fullra minél kevesebb töltőre dugással, egyhuzamban töltéssel. A mai napig tökéletesen üzemel pl. egy iPhone 4 és iPad 3 is a családban, ami azért nem tegnap lett véve :)

twitter: MatrixfanLive

(#71) carr


carr
őstag

sziasztok! ezt a topikot találtam megfelelőnek, remélem jó helyre írok. :D
Ha nem, majd forwardoltok? :R
lényeg: van egy magára hagyott digital FR-pcpxf-ab Li-ion akkum, (sony gyártmány), amiből kivettem a pakkot, (szétbontottam), de egyben van a panel a forrasztások, stb, tehát a vezetékeléshez nem nyúltam: kérdés:14.4v amit ír a tábla, ha ez évek óta csak így van, sanszos, hogy alszik, ha elkezdem tölteni, akkor mivel tegyem? Elég ha adok neki +és - oldalon 14.4v feszkót, azt a többit elintézi, vagy valami töltőt kéne kerítenem hozzá? :) :R köszönöm.
Mik az alternatíváim? nincs meg a gép sem a töltője már. :F

360+Mindenkit szeress,ne sokban bízz,Ne bánts senkit,ellenséged inkább féljen,Minthogy legyőzd,barátodat szívedre rejtsd,Szidjanak hallgatásért,ne beszédért.

(#72) tordaitibi válasza carr (#71) üzenetére


tordaitibi
veterán
LOGOUT blog

Ha még aktuális, inkábba Hobbielektronika topikba tedd fel a kérdést, ott többen vannak akik esetleg tudják a választ.
Szerintem ez egy 4 cellás pakk, akkor 4,2Vx4=16,8 voltos töltő kellene. Minimum. Áramkorlát ha van az nem éárt, de nem tudjuk a a kapacitásást sem a pakknak. Több adat kéne.

(#73) Hikvision


Hikvision
senior tag

Üdv!
Adott egy tablet, aminek a funkciója az, hogy 0-24-be be legyen kapcsolva, és egy alkalmazás fusson róla, és mivel folyamatosan töltőn kell, hogy legyen, ezért az akksija a folyamatos 100%-on tartás miatt kb 1-év alatt felpúposodott, most van benne a 3. új akksi, és gondoltam egy smart plug segítségével, 1-órát merítem, 2-órát töltöm, (kb 90% --> 100%) kérdés az, hogy így nem használódik-e jobban az akksi, mintha 100%-on állna, tehát ígyis úgyis cserés lesz 1 év után? Köszi.

19 éve a PH-n.

(#74) tordaitibi válasza Hikvision (#73) üzenetére


tordaitibi
veterán
LOGOUT blog

Én nem így oldanám meg.
A litium cellának a legideálisabb a 3,9V ha folyamatosan készenléti töltésen van.
Valahogy kivezetném az akku +- pontját és egy 3,9 voltos töltővel, adapterrel, cc-cv modullal táplálnám.
Semmi garancia nincs hogy működni fog mert az okosabbak már mérik a bevitt-kivett töltésmennyiséget de ha nem ennyire okos az akku managementje akkor a fennti módszerrel 6-8 vagy több év is lehet az akku élettartama.

Tudom 1 éves kérdésre válaszoltam de bocsi, nincs a saját topikom értesítésre beállítva mert nagyon régóta nem volt hozzászólás.
Hátha még aktuális.

[ Szerkesztve ]

(#75) SirRasor


SirRasor
őstag

Üdv!
Jó iromány, de ez csak li-ion. Mennyire igaz ez Li-polra?

Make Love not war!

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.