Hirdetés

2024. április 23., kedd

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#51) Apollyon válasza kenwood (#49) üzenetére


Apollyon
Korrektor

A titkosított adatokat is gyűjtik, hogy ha a jövőben lesz már metodika az egyszerűbb törésére, akkor meglegyenek azok is.

#1) Respect the privacy of others. #2) Think before you type. #3) With great power comes great responsibility.

(#52) tordaitibi válasza Apollyon (#51) üzenetére


tordaitibi
veterán
LOGOUT blog

A törés az olyan mint a wifi törése. Gyakorlatilag bármi törhető ha van idő és számítási kapacitás. A passphrase hosszától erősen függ a befektetnivaló energia, de törhető.
Az hogy 800 év alatt, az egy dolog de feltörhető szerintem bármi.

Pl. a wifi jelszavak handshake és még néhány paraméterét elcsípve, majd erre "szakosodott" számítási kapacitással rendelkező helyre elküldve, pár dollár-pár 10-100 dollár fejében szállítják a végredményt.
Ha nem sikerül akkor nem kell fizetni.
Régóta nem foglalkozok ezzel (nem a wifi törésekkel :) hanem ezzel a témakörrel), nagyon érdekelt és érdekes témakör, ezelőtt 5-6 évvel így volt ahogy leírtam.

Valamint a brute-force módszer már elavult, helyette sokkal finomabb, árnyaltabb megoldások léptek előtérbe.
Időmegtakarítás ha egy megfelelő pozícióban lévő embert becserkésznek, vagy nem azonnal a Teslát támadják a kibertérből hanem pl. valamelyik beszállítóját. Akin keresztül már nyitott kapukon vezet az út a célhoz.
Erről sh4d0w fórumtárs publikált érdekes cikket.

"A titkosított adatokat is gyűjtik, hogy ha a jövőben lesz már metodika az egyszerűbb törésére, akkor meglegyenek azok is."

Ennek csak belátható időn belül látom értelmét, egy lekódolt mai üzenet nem hinném hogy 2055-be még releváns lenne.

[ Szerkesztve ]

(#53) totron


totron
addikt

Eddig is ez volt, csak most köntöst is kapott. Nem gazdagítom azon egyenközhelygyárosok meggyőződését, miszerint az én adataimat bátran, meg bárki, mert a lópikulát, persze, hogy nem. De tenni sincs mit. Kör bezárul, kérjük a következőt.

(#54) ncc1701 válasza tordaitibi (#52) üzenetére


ncc1701
veterán

Plö szimplán pár tábla csokiért az userek jó része átadja a belépési jelszavát.

(#55) tordaitibi válasza ncc1701 (#54) üzenetére


tordaitibi
veterán
LOGOUT blog

Nem ennyire egyszeruen gondoltam. De az hogy egy ilyen szigoru rendszerben meg mindig az ember a leggyengebb lancszem, ehhez ketseg nem fer.

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.