Hirdetés

2024. április 25., csütörtök

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#1) tordaitibi


tordaitibi
veterán
LOGOUT blog

Bocsi a bénaságomért, nem engedett rendesen linkelni a logout,
javítva a link.

(#2) joysefke


joysefke
veterán
LOGOUT blog

Engem teljesen mellbevágott.

Engem is... :U

(#3) ncc1701


ncc1701
veterán

Ez így elég ronda. Most akkor írni kell egy open szórsz cuccot, amiben nincs backdoor, oszt majd azt használni szépen.

(#4) bkercso


bkercso
nagyúr

"Egy nemrégiben végzett reprezentatív felmérés szerint az uniós polgárok 72%-a ellenezte üzeneteik általános ellenőrzését."

Mit számít ez a körülmény, nem igaz? :U

[ Szerkesztve ]

Megjelentek! : MFD3 és MFA3 || bkercso HiFi készülékek: https://hardverapro.hu/aprok/hirdeto/bkercso/keres.php?search_exac=0&search_title=0&usrid=341946&buying=0

(#5) #90088192 válasza bkercso (#4) üzenetére


#90088192
törölt tag

Akkor mi is a különbség a diktatúra és a demokrácia között? :F

(#6) tordaitibi válasza #90088192 (#5) üzenetére


tordaitibi
veterán
LOGOUT blog

A demokráciában kimondhatod azt amit a diktatúrában nem, de az igazán fontos dolgokban ettől még nem lesz változás. Fontos dolgok alatt értem a vezetés és a bankszektor céljait.

(#7) tordaitibi


tordaitibi
veterán
LOGOUT blog

Egyébként tényleg nem értem.
Nemrég jött a GDPR, az összes szívatásával, terhével, nyűgjével.
Most ugyanezek a politikusok ezzel szembemennve megszavazták ezt a csodát.
Valami nem gömbölyű.

(#8) Hieronymus válasza tordaitibi (#7) üzenetére


Hieronymus
addikt
LOGOUT blog

Valaki átnézte a rendelet szövegét?
Lehet fordítási hiba és a média is rakhat hozzá az olvasottság növelése érdekében.
Az nem hír, ha a kutya harapta meg a postást. Az viszont igen, ha a postás harapott a kutyába.

Legyen béke! Menjenek az orosz katonák haza, azonnal!

(#9) tordaitibi válasza Hieronymus (#8) üzenetére


tordaitibi
veterán
LOGOUT blog

Nem néztam át ez igaz.
Több weboldalon is megjelent a hír, bár valóban nem látszik ütősnek, semmi közfelhördülést nem látok.
Talán mert a média vezető oldalain még nem közölték, és ennek nyomós oka lehet.

(#10) joysefke válasza #90088192 (#5) üzenetére


joysefke
veterán
LOGOUT blog

A demokrácia a diktatúrának az a formája ahol a népelnyomáshoz még csak érdemi felelősöket sem tudsz rendelni.

[ Szerkesztve ]

(#11) duo


duo
őstag

évek óta érlelődik bennem hogy kell egy okoseszköz egy családba amin rendezi a tartalomfogyasztását a tudatos eszközsználat elvét alkalmazva, és venni kell régi halott platformok valami korrekt telefonját amin van 4g. azon meg kommunikálni annyit, amennyit. minden másra ott a személyes kontakt.

szóval nálunk lesz egy kis ultrabook, meg régebbi blackbery-k. -> legalább nem függenek rá a gyerekeim.

továbbgondolva: na persze utána meg az lesz a gyanús, akinek kicsi a digitális lábnyoma. sehogy se jó ez.

Egyre keményebb vagy Frisco! -Egyre...

(#12) tordaitibi válasza duo (#11) üzenetére


tordaitibi
veterán
LOGOUT blog

Érdekes elgondolás.
Tulajdonképpen működhet is.

De mail nélkül élni? Nekem minden arra fut be, a közművek, biztosítók ügyfélkapus értesítések, sok munkával kapcsolatos levél, és millió helyen ez van megadva azonosítónakéd értesítési címnek.
És csetet is aktívan használok, egészen magánjellegű célokra is.
Ezeket megszüntetni?

Amúgy olyankor mi van ha egy fontos helyen a jelszót, vagy a belépési adatok megváltoztatását mailba küldik ki? Egy banki passwordot, vagy a munkámhoz szükséges belépési azonosítót?
Ezt erre illetéktelenek szabadon olvasgathatják?

(#13) duo válasza tordaitibi (#12) üzenetére


duo
őstag

nem tudom érintett lesz e a protonmail. de a szemelyes dolgok atmehetnek oda. lozos cset meg lehet egy levlista. vissza a multba... :)
meg figyelni kell az opensource közösséget, hatha lesz valami alternativa.csetre.

a jelszavas dologra: az egyik biztosító mikor nekem kuld levelben valamit csak jelezo neirasaval tidom megnezni. ez reszben a sziletesi datumom bizonyos szamaibol, reszben amyam nevenek betuibol reszben a biztositasi szamom egy reszebol tevodik ossze. mig be nem irtam, meg sem nyilik az email. lehet h valami ilyesmit talalnak ki arra is.

[ Szerkesztve ]

Egyre keményebb vagy Frisco! -Egyre...

(#14) bkercso válasza duo (#11) üzenetére


bkercso
nagyúr

Valami nem túl beszélt angol tájszólásban kell nyomni, azt' kész.

Megjelentek! : MFD3 és MFA3 || bkercso HiFi készülékek: https://hardverapro.hu/aprok/hirdeto/bkercso/keres.php?search_exac=0&search_title=0&usrid=341946&buying=0

(#15) Kisgépkezelő


Kisgépkezelő
senior tag

Mondjuk Huxley Szép új világa nem az igazi irodalmi párhuzam. Az inkább arról szólt, hogy egy bonyolult kasztrendszer felállításával, génmódosítással, a hipnózis alkalmazásával a nevelésben és végtelen mennyiségű hangulatjavítóval létrehozzanak egy olyan tökéletes társadalmat ahol minden békés és boldog, de közben kiölnek az emberből minden érzelmet ami emberekké teszi őket. A megfigyelgetős regény egy másik angol író műve.

(#16) #90088192 válasza Kisgépkezelő (#15) üzenetére


#90088192
törölt tag

George Orwell 1948 ban megjelent regénye amely tovább gondolta a háború eseményeit, és a kommunista rendszer disztopikus jövőképét festette le.
1984.

1994 Ben kijött a film is hozzá. :R

(#17) cinemazealot válasza tordaitibi (#12) üzenetére


cinemazealot
addikt

"Amúgy olyankor mi van ha egy fontos helyen a jelszót, vagy a belépési adatok megváltoztatását mailba küldik ki? Egy banki passwordot, vagy a munkámhoz szükséges belépési azonosítót?"

Az egy nagyon amatőr szolgáltató lesz. :) Manapság nyílt szövegként leírni egy jelszót (aztán elküldeni e-mailben) eretnekség, hozzá nem értés vagy egyszerűen hátsó szándék.

(#18) Hieronymus válasza bkercso (#14) üzenetére


Hieronymus
addikt
LOGOUT blog

Az olaszokat, Amerikában sohasem zavarta, hogy lehallgatják őket. Csak élelmiszerek és ételek kerültek szóba, szállítási idővel.

Amúgy nem egészen értem a felhördülést. Hiába van a két pont között titkosítva a két végpont között, ha legalább az egyik fél megengedi a biztonsági mentést, a szolgáltató(k) háttértárain.

Legyen béke! Menjenek az orosz katonák haza, azonnal!

(#19) Donki Hóte válasza bkercso (#14) üzenetére


Donki Hóte
veterán

Vagy magyarul :C Na, azt nem fogják tudni dekódolni a fejlett amcsi lehallgató programok :D

Minden jó, ha a vége jó. Ha nem jó, akkor még nincs vége.

(#20) duo válasza bkercso (#14) üzenetére


duo
őstag

csupa mássalhangzóval. visszafelé. lovon és trapézon :D

Egyre keményebb vagy Frisco! -Egyre...

(#21) philoxenia


philoxenia
MODERÁTOR

Ezt eddig is megtették, ha akarták. Ismerős a szöveg?

Kedves, ezüstös, drága dádém! Ezer nemes arany tizedét örömmel ropogtasd örök keserűség keservét ivó magzatodért. Egészségem gyöngy. A vaj árt. Ritkán óhajtom sóval, borssal. Ócska lepedőben szárítkozom álmomban, zivataros estén. Matyi bátyám, egypár rózsát, rezet, ezüstöt, libát egy lapos leveleddel eressze hajlékomba. Erzsi, tűt, faggyút, ollót, gombot, levendulát adj! Laci, nefelejts! Imre

Két ember közötti kommunikáció ha ők is úgy akarják megfejthetetlen.

Később általában nem értek egyet azzal, amit korábban leírtam. Ehhez néha évek kellenek, néha percek csak...

(#22) tordaitibi válasza philoxenia (#21) üzenetére


tordaitibi
veterán
LOGOUT blog

De regen olvastam!
Kosz a nosztalgikus elmelazast :)

(#23) bkercso válasza Hieronymus (#18) üzenetére


bkercso
nagyúr

:)

Nyilván a mentés is kódolt, ;)

Megjelentek! : MFD3 és MFA3 || bkercso HiFi készülékek: https://hardverapro.hu/aprok/hirdeto/bkercso/keres.php?search_exac=0&search_title=0&usrid=341946&buying=0

(#24) tordaitibi


tordaitibi
veterán
LOGOUT blog

Lehet hogy elhamarkodottan posztoltam a cikkemet
Utananeztem es semmilyen hivatalos forras nem erositi meg az EU ezen donteset, valamint ha tenyleg igy lenne, a nep elsoporte volna mar a donteshozokat.
Utana szoktam nezni a hireknek, a hivatkozott cikkek hitelesnek tuntek es ezert nem is mentem tovabb,
de itt ugy erzem hogy clickbait aldozata lettem.

(#25) b0bcat válasza tordaitibi (#24) üzenetére


b0bcat
addikt

Éppen akartam írni, hogy nem tűnik hiteles forrásnak ez az oldal. :U

Online angol nyelvtanfolyam tanári felügyelettel, mindössze havi 990 Ft-tól! > http://tinyurl.com/yvpnn99r

(#26) cinemazealot válasza tordaitibi (#24) üzenetére


cinemazealot
addikt

Ha esetleg így lenne, nem vagy vele egyedül. :) Én mindenesetre mindkettőtök posztjára feliratkoztam, mert érdekel, ki mit hámoz ki belőle.

[ Szerkesztve ]

(#27) kenwood


kenwood
veterán

Azon is erdemes azert elgondolkodni, hogy mekkora kapacitas kell az igy kinyert infok feldolgozasahoz.
Ha mondjuk en elkuldom a havernak a "holnap reszelunk egyet a parton" uzenetet, akkor azt ki,es hogyan fogja tudni ertelemzni,barmire felhasznalni ?
Vagy ha mondjuk azt irom,hogy 50 killem volt tegnap, akkor ki fogja megallapitani, hogy ez a a League of legendsben, a CoDban tortent, vagy a valo eletben ?
Csak azert kerdem,mert naponta tobb milliard hasonlo uzenet megy a kulonbozo elektronikus kommunikacios platformokon.
Alapvetoen az ilyen megfigyelesek mindig celzottan tortennek,es csak indokolt esetben tudjak felhasznalni.
Ha te mondjuk rozsaszin bugyiban jatszol a vibratoroddal ferfikent, akkor az egy olyan titok,amit nyilvan nem szeretnel, ha barmelyik hivatal tudna rola,de a hivataloknak nem csak kapacitasa nincs ezekkel foglalkozni, de kb. be is zarjak oket, ha kiderul, hogy iylen celokra hasznaljak fel.

[ Szerkesztve ]

Mi kell az alaplapba? Procibol egy, Rambo 2. <> Egyetlen vizmolekulaban tobb hidrogen atom van,mint ahany csillag az egesz naprendszerben

(#28) bkercso


bkercso
nagyúr

Épp akartam írni, hogy szerintem nem igaz a hír. ;] :DDD

Megjelentek! : MFD3 és MFA3 || bkercso HiFi készülékek: https://hardverapro.hu/aprok/hirdeto/bkercso/keres.php?search_exac=0&search_title=0&usrid=341946&buying=0

(#29) Kisgépkezelő válasza #90088192 (#16) üzenetére


Kisgépkezelő
senior tag

Tudom. Egy rokonom ismer olyat, aki hallott olyanról, aki egyszer látta, hogy egy cimborájának a felesége retweetelt instán egy képet, amin ismerőse fotójának a hátterében valaki pont azt olvassa. :P

kenwood: Cserébe legalább jól leterheli a szolgálatokat az adatok elemzése, és a tényleg fontos infókat valami gépi algoritmus, vagy figyelmetlen/leterhelt/kezdő munkatárs félredobja. Nemegyszer panaszkodtak már a múltban arra az elhárítók, hogy azért nem sikerült időben megállítani a turbánosokat, mert annyi felesleges sz..ron kell átrágniuk magukat, hogy mire eljutnak addig az üzenetig amiben Ahmed bejelenti, hogy megy másnap a karácsonyi vásárba...
...nyerges vontatóval, addigra már a gyásszertartások is lementek.
(Persze az is lehet, hogy csak szeretik magukat ezzel mosdatni.)

(#30) kenwood válasza Kisgépkezelő (#29) üzenetére


kenwood
veterán

Persze,de azt se felejtsd el, hogy a bunozok sem teljesen hulyek.
Ahelyett,hogy irnak egy signal uzit arrol, hogy "holnap robbantunk", megbeszelik szemelyesen egy learnyekolt pinceben, hogy "ket nappal azutan robbantunk,amikor egy sziami macska fotojat toltom fel a facebookra".
Ez egy nagyon egyszeru pelda, ennel azert sokkal osszetettebb modokon is lehet valamit 99.9%-ban visszafejthetetlenul kodolni.

[ Szerkesztve ]

Mi kell az alaplapba? Procibol egy, Rambo 2. <> Egyetlen vizmolekulaban tobb hidrogen atom van,mint ahany csillag az egesz naprendszerben

(#32) muszurkefal


muszurkefal
aktív tag

Hogyan fogják ellenőrizni annak a levélnek a tartalmát, ami annyira end-to-end, hogy a szolgáltató sem látja, mivel ő is csak titkosítva tárolja? Csak úgy kérdezem.
Másrészt nem igazán tűnik túl legitnek a dolog, legalábbis én olyan helyen nem találtam meg az információt, amire azt mondanám, hogy hitelesen tájékoztat az adott témában. Írt róla a pcx.... :U
Valaki tud mutatni hivatalos (jogi) forrást? #31: köszönöm.

Másrészt amúgy azt írják, hogy lehetővé teszik az üzenetek/levelek ellenőrzését, nem kötelezővé.

[ Szerkesztve ]

(#33) Hieronymus válasza #40993792 (#31) üzenetére


Hieronymus
addikt
LOGOUT blog

Az a baj, hogy másként van ismertetve a hír. Ki van maximálva.

Az eredetibb megfogalmazásban a gyerekek védelméről van szó.

"...hagyott jóvá azért, hogy az e-mail, chat és más, online üzenetküldési rendszerek szolgáltatói önkéntes alapon észlelhessék, távolíthassák el és jelenthessék a gyermekek szexuális zaklatását az interneten, valamint szkennelési technológiákat alkalmazhassanak az esetek felderítésére."

Nyilván a jelentési kötelezettség már eddig is létezett, amennyiben felmerült a pedofil tartalom gyanúja. Gondolom ez a többségnek nem gond.

Legyen béke! Menjenek az orosz katonák haza, azonnal!

(#35) tordaitibi


tordaitibi
veterán
LOGOUT blog

Bár nem szorosan tartozik ide,
számomra felettébb érdekes hogy az EU, aki itt éppen foggal-körömmel védi a gyerekeket, még a magánszféra némi megsértése árán is,
ugyanez az EU a másik oldalon lesöpörné Viktort a porondról mert nem engedi be a transzvesztitákat, homoszexuálisokat 8-10 éves gyerekek közé promóciót tartani a másságról.
Nem vagyok Viktor párti, alapból foci, Forma1 és pártfüggetlen vagyok de itt Viktornak igazat adok.

(#36) kenwood válasza tordaitibi (#35) üzenetére


kenwood
veterán

Mi kell az alaplapba? Procibol egy, Rambo 2. <> Egyetlen vizmolekulaban tobb hidrogen atom van,mint ahany csillag az egesz naprendszerben

(#38) tordaitibi válasza kenwood (#36) üzenetére


tordaitibi
veterán
LOGOUT blog

Nem áll szándékomban flame kirobbantása, mint érdekességet említettem a kettős EUs gondolatmenetet. Szerintem az egyik erősen üti a másikat. Bár lehet csak az én felfogásomban, más máshogy látja ezt.

Témára vissza, ez is egy érdekes részlet,
"A Parlament jóváhagyta a szabályozást, ami lehetővé teszi, hogy a webszolgáltatók továbbra is ..."

Ez nekem paradoxon.
Ha továbbra is, akkor ezt már egyszer jóvá kellett hagyni, akkor érvényben van most is. Ha meg érvényben van, akkor mit kellett most jóváhagyni? Vagy csak az én csökött agyam nem veszi be ezt a gondolatmenetet?

A másik,
"olyan technológiákat kell alkalmazni az adatok feldolgozása során, amelyek a legkevésbé sértik a privát szférát, és nem képesek megérteni a tartalom lényegét, csak észlelni a mintákat."

Itt meg ha a szoftver programozója épp valami perverz, akkor megadhat mintának bármit, pl .jpg .png
És akkor lehet ott bennt csámcsogni a mailos pucér képeken. Bár azért csak van egy fék, és valaki ellenőrzi azt aki ellenőrzi az ellenőr ellenőrét...?
Vagy tejhatalom: Mert akkor úgyis mindegy.

[ Szerkesztve ]

(#39) nemlehet válasza tordaitibi (#38) üzenetére


nemlehet
őstag

Szerintem olvasd el pontosan a magyar törvényt és ha objektívan megvizsgálod akkor meg fogod érteni mi európa nagy részének a problémája vele. Ha továbbra se látod, akkor én is javaslom a politika topicot vagy privátban szivesen kifejtem a véleményem.

Továbbá tedd a szíved és gondold át, hogy tényleg probléma vagy trend-e itthon hogy más beállítottságúak próbálják megtéríteni a gyerekeket és ha úgy érzed igen akkor próbáld meg összeszedni akár a sajtóból akár ismerősi körből hogy ez hányszor történt meg óvódában-iskolában, főleg kötelezően úgy hogy ez a szülők akarata ellenére történt meg.

Aztán ebből le tudod majd vonni a konklúziót hogy ez tényleg a gyerekek védelméről szól-e vagy csak egy populista gumiszabály amivel a közbeszédet akarják uralni és potenciális karaktergyilkosságokat előkészíteni.

Nokia 3310->3410->3100->6500 Slide(RiP Nokia)->Acer Liquid Metal ->Xiaomi Hongmi-> Xiaomi Redmi Note 3

(#40) Doky586


Doky586
nagyúr
LOGOUT blog

Úgy beszéltek mintha eddig nem figyelték volna meg a leveleket (mindet). Csak eddig titokban tette ezt a titkosszolgálat.
Akinek esze van Open PGP (GPG)-t használ. Bárhol, bármivel, bármikor. [Gpg4Win] OpenKeychain.

(#41) Egon válasza nemlehet (#39) üzenetére


Egon
nagyúr

Teljesen jogos amit írsz, ugyanakkor nekem (mint szülőnek és mint magánembernek egyaránt) már herótom van a sok propagandától, erőltetett, sehova se vezető ún. pozitív diszkriminációból.
2019 végén el akartam vinni a kisebbik gyereket moziba, egy rajzfilmre. Három ilyen volt éppen a mozi műsorán, amiből kettő a másság elfogadásáról szólt (nem mellékesen jelent meg a téma, mint pl. a Cápamese című rajzfilmben, hanem az alaptézis volt ez: az egyikben egy sarki róka akart szánhúzó kutya lenni, a másikban meg egy póniló akart rénszarvassá válni). Szeretnék olyan színvonalas, vicces rajzfilmeket nézni, aminek pusztán a szórakoztatás a célja, nem az ideológiai nevelés. Nincs bajom az érzékenyítéssel - csak ne tolják túl (háromból kettő, LOL). De túltolják, keményen, lásd Boris Becker kritizálását Fucsovics barátnőjére tett megjegyzése kapcsán.
Egyébként az is sokatmondó, hogy pont ezen törvény alapján mondták először az EU-ban, hogy nyugodtan ki lehet lépni: az jóval kevesebb felhorgadást okozott Brüsszelben, hogy szétlopták az EU-s pénzeket, leépítették a fékek és egyensúlyok rendszerét, felvásárolták a nyomtatott sajtó jelentős részét stb. - ezek nagyságrendekkel több ember életét keserítették meg, mint ez a pedifil/homofób (nem kívánt törlendő) törvény... :U Bezzeg a nemzetiségi kisebbségek helyzete, pl. a szlovákiai magyarok vonatkozásában, valamiért nem szúrja a tisztelt EU szemét annyira, mint a szexuális kisebbségek vélt vagy valós sérelme: [link] A büdös nagy kettős mérce pedig meglehetősen antipatikus... :U

[ Szerkesztve ]

"Bonyolult kérdésre egyszerű választ keresni helyénvaló, de ritkán célravezető megoldás" (Wayne Chapman)

(#42) muszurkefal válasza Egon (#41) üzenetére


muszurkefal
aktív tag

Na igen, pont emiatt kellett volna megmaradni a gazdasági unió szintjén, mert be kell látni, a különböző nemzetek véleménye kulturális/társadalmi kérdésekben igen eltérő. (Példának okáért a németek túl akarják kompenzálni a csodálatos XX. században elkövetett tetteiket, ezért diszkriminálnak pozitívan most minden jöttmentet a saját állampolgáraik hátrányára.)

Nekem ne mondja senki, hogy a magyarok többsége nem homofób, rasszista, antiszemita, sorolhatnám. Mert de. Még a 75 éves nagyanyámnak is olyan kiszólásai vannak, hogy csak lesek.
Legfeljebb Budapesten nem azok, de az csak 20%-a a teljes népességnek.

Az utolsó bekezdéseddel nagyon egyet tudok érteni. (Mondjuk a többivel is.)

Nem csodálkoznék, ha az EU szakadásához végül is a társadalmi normáktól eltérő, nevezetesebben deviáns viselkedés elfogadása/nem elfogadása vezetne.

[ Szerkesztve ]

(#43) tordaitibi válasza muszurkefal (#42) üzenetére


tordaitibi
veterán
LOGOUT blog

Én is az utolsó bekezdéseddel egyetértek.
Azért mert belemászik/kényszerítik egy nemzetet egy nemzetközi közösségbe, annak a nemzetnek nem kéne földbe döngölni az eddig megszokott identitásait, apró allűrjeit, az eddigi megszokott életvitelt, politikai és egyéb hozzáállást, véleményformálási jogát. Mert akkor az a nemzet megszűnik, beolvad, elveszti azt amitől egyedi.
Máshol sem kötelező a teljes egybeolvadás és beszürkülés, erre szerintem az USA a legpregnánsabb példa.

Doky,
igen de az nagyon-nagyon nem mindegy hogy ezt eddig titokban, fű alatt, illegálisan tették, ennek minden következményét vállalva, pl. ha kiderül, lehet hőbörögni, a demokrácia égisze alatt nemzetközi bíróságokhoz fordulni stb.

Míg ha a lehallgatást, a teljes átvilágítást jogi szabályzással elfogadottá nyilvánítják, akkor csak kussolkodni lehet, mégha nem is tetszik.
Ez a nagyon nagy különbség a kettő között.

(#44) kenwood válasza #40993792 (#37) üzenetére


kenwood
veterán

Eddig ugy nez ki, hogy nem jott be a tipped.
Ha szurkevel irjak, nem latszik. Mint amikor ugy akarsz elbujni, hogy becsukod a szemed :D

Mi kell az alaplapba? Procibol egy, Rambo 2. <> Egyetlen vizmolekulaban tobb hidrogen atom van,mint ahany csillag az egesz naprendszerben

(#45) tordaitibi válasza kenwood (#44) üzenetére


tordaitibi
veterán
LOGOUT blog

Ennyit talán elbír a topik, és anyázásnak nyoma sincs. ;)

[ Szerkesztve ]

(#46) Kisgépkezelő válasza Egon (#41) üzenetére


Kisgépkezelő
senior tag

Már az én időmben is arról szólt a gyerekmesék jelentős része, hogy mindegy honnan indulsz, és milyen vagy, tagja lehetsz a csapatnak és lehet belőled bármi. Pedig akkoriban még nem robbant ki nemzetközi botrány, ha hülyebu..inak azt az ovis társamat, aki rálépett a homokváramra. Az iskolásoktól tanultam a játszótéren, hogy az ilyenekre ezt kell mondani. :D
Szerintem ez amolyan örök üzenet amire a kicsiknek szüksége van, mert abban az életkorban annyi mindenhová be kell illeszkedni, (oviba, suliba, szakkörre, sportegyesületbe, zeneiskolába stb...), hogy kell valami bátorítás mindenkinek, hogy nem baj az, ha kisnövésű, még nem tudja kimondani az R betűt, balkezes, szemüveges, nincs fubu gatyája, fogszabályzója van, bénán focizik, meg ilyesmi, attól még őt is be tud majd illeszkedni a közösségbe.

(#47) Apollyon válasza kenwood (#27) üzenetére


Apollyon
Korrektor

Akkor azon is érdemes elgondolkodni, hogy a többkilométeres adatközpontokban de, van kapacitás bőven. A beérkezett adatokat nyilván nem Mancika fogja feldolgozni, hanem valszeg rá van küldve több(száz) AI és az elemezheti attól függ kiről-miről van szó.
A "megfigyelés" meg valójában adatgyűjtés, minden adatot gyűjtenek, amit csak lehetséges. Az irányultságoddal nyilván nem fog foglalkozni senki, meg hogy milyen szaftos oldalakat nézel – nem ártasz vele senkinek.
Adatgyűjtés alatt meg profilozás is van, ergo ha van pl. gmail címed, akkor ami hozzád köthető akár IP vagy egyéb metadata alapján, az ott lesz az alatt a profil alatt. Hogy konkrétan mit kezdenek vele, még nem teljesen világos, meg nem is lehet tudni, az biztos, hogy amilyen footprintet lehetséges, azt begyűjtik és így szaporodik az nsa/gchq-s profilod (aztán az is lehet hogy mergelve vannak).

Érdemes snowden könyvét elolvasni, elég meredek dolgokat írt le, hogy mit-hogy gyűjtenek, azt nem, hogy mit kezdenek az adatokkal, de maga a gyűjtés metodikája elég meredek. És ő mit tud, amit 8 éve kiborított, azóta összefújt már usákiában pár dolgot az éves hurrikán, valszeg még fejlettebb lehet a rendszer. Mindez csak spekuláció, de az garantált, hogy amit meg lehet tenni, azt meg is teszik.

#1) Respect the privacy of others. #2) Think before you type. #3) With great power comes great responsibility.

(#48) tordaitibi válasza Apollyon (#47) üzenetére


tordaitibi
veterán
LOGOUT blog

Ezt sosem értettem, ezt felfoghatatlan mennyiégű, kezelhetetlen méretű adathalmazt minek gyűjtögetik?
Az még oké hogy bizonyos tevékenységeket monitoroznak, célzott reklám és megkeresés céljából.
A többinek mi értelme?

(#49) kenwood válasza Apollyon (#47) üzenetére


kenwood
veterán

Persze, gyujtik az adatokat, de amig nem kerulsz celkeresztbe, addig csak egy szam ,egy azonosito vagy.

A big data mar most is nagyon effektiv, erre a kedvenc peldam az volt, hogy a Google a keresesekbol elobb megmondja, hogy influenza jarvany van egy teruleten,mint az illetekes hivatalok.

Ha jobban belemegyunk a technologiai reszbe,akkor eleve ott kezdodik a dolog, hogy a VPN egyaltalan nem titkos! A forras ip megvaltozik, de a csomagokat semmi nem vedi.
Ez egy elterjedt tevhit, illetve jellemzoen a vpn tunneleket ipsec vedi, de az egy kulon protocol,nem feltetele, csak egy nagyon gyakran hasznalt kiegeszitoje a vpn-nek.

Nem mondom, hogy egy 1024/2048 bites kulcsot lehetetlen visszafejteni, de az bizony idot es erofrorrast igenyel, igy nyilvan nem fogjak az osszes titkositott forgalamat torni,monitorozni.

A big brother project, amikor mindenkirol tudnak mindent,az egesz tarsadalom elektornikus kontrol alatt van, fut ugyan,de szerencsere meg Kinaban is elegge kezdetleges stadiumban van, nyugaton pedig meg ott sem tart (szerencsere).

Van par elborult agyu rendszerkritikus,aki szerint az USA rosszabb,mint a ruszkik, vagy Kina, de ok sose fogjak megerteni,mennyivel nagyobb kontrolja van ott az allampolgaroknak a belpolitika felett,mint a komcsiknal.

Mi kell az alaplapba? Procibol egy, Rambo 2. <> Egyetlen vizmolekulaban tobb hidrogen atom van,mint ahany csillag az egesz naprendszerben

(#50) UnA válasza kenwood (#49) üzenetére


UnA
Korrektor

"Van par elborult agyu rendszerkritikus, aki szerint az USA rosszabb, mint a ruszkik, vagy Kina..."

Az nem is igazi rendszerkritikus :) mert az oroszok és a kínaiak is a rendszer fenntartásában érdekeltek. De persze értem, miért írtad, és egyetértek veled.

(#51) Apollyon válasza kenwood (#49) üzenetére


Apollyon
Korrektor

A titkosított adatokat is gyűjtik, hogy ha a jövőben lesz már metodika az egyszerűbb törésére, akkor meglegyenek azok is.

#1) Respect the privacy of others. #2) Think before you type. #3) With great power comes great responsibility.

(#52) tordaitibi válasza Apollyon (#51) üzenetére


tordaitibi
veterán
LOGOUT blog

A törés az olyan mint a wifi törése. Gyakorlatilag bármi törhető ha van idő és számítási kapacitás. A passphrase hosszától erősen függ a befektetnivaló energia, de törhető.
Az hogy 800 év alatt, az egy dolog de feltörhető szerintem bármi.

Pl. a wifi jelszavak handshake és még néhány paraméterét elcsípve, majd erre "szakosodott" számítási kapacitással rendelkező helyre elküldve, pár dollár-pár 10-100 dollár fejében szállítják a végredményt.
Ha nem sikerül akkor nem kell fizetni.
Régóta nem foglalkozok ezzel (nem a wifi törésekkel :) hanem ezzel a témakörrel), nagyon érdekelt és érdekes témakör, ezelőtt 5-6 évvel így volt ahogy leírtam.

Valamint a brute-force módszer már elavult, helyette sokkal finomabb, árnyaltabb megoldások léptek előtérbe.
Időmegtakarítás ha egy megfelelő pozícióban lévő embert becserkésznek, vagy nem azonnal a Teslát támadják a kibertérből hanem pl. valamelyik beszállítóját. Akin keresztül már nyitott kapukon vezet az út a célhoz.
Erről sh4d0w fórumtárs publikált érdekes cikket.

"A titkosított adatokat is gyűjtik, hogy ha a jövőben lesz már metodika az egyszerűbb törésére, akkor meglegyenek azok is."

Ennek csak belátható időn belül látom értelmét, egy lekódolt mai üzenet nem hinném hogy 2055-be még releváns lenne.

[ Szerkesztve ]

(#53) totron


totron
addikt

Eddig is ez volt, csak most köntöst is kapott. Nem gazdagítom azon egyenközhelygyárosok meggyőződését, miszerint az én adataimat bátran, meg bárki, mert a lópikulát, persze, hogy nem. De tenni sincs mit. Kör bezárul, kérjük a következőt.

(#54) ncc1701 válasza tordaitibi (#52) üzenetére


ncc1701
veterán

Plö szimplán pár tábla csokiért az userek jó része átadja a belépési jelszavát.

(#55) tordaitibi válasza ncc1701 (#54) üzenetére


tordaitibi
veterán
LOGOUT blog

Nem ennyire egyszeruen gondoltam. De az hogy egy ilyen szigoru rendszerben meg mindig az ember a leggyengebb lancszem, ehhez ketseg nem fer.

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.