Hirdetés

2024. április 16., kedd

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#18) tordaitibi válasza Eastman (#16) üzenetére


tordaitibi
veterán
LOGOUT blog

Idéznék Tőled:
Sajnálom, de a két dolog ami eszembe jutott a példáidból;
1. a mohóság. Bocs.
2. a legtöbbjük sorsa már ott megpecsételődött, amikor valami butaságot aláírtak.

Nem is annyira mohóság, én inkább úgy fogalmaznék, naivság, nem tudás, és az ezt kihasználók.
Saját magamat hoznám fel példának. Eddigi életemben kétszer vittek be az erdőbe, és úgy érzem, semmi mohóság, és talán még butaság sem volt benne.
Az első az akkor történt, amikor a piramisjáték mint fogalom még nem volt ismert szinte kis hazánkban.
Az Il Ferro, az autómatrica. Egyszerű korrekt emberek, még nem ismervén a trükköket, hogy gondolták volna hogy átb...szás lesz a vége?
És nem is tűnt elsőre lehúzásnak. Konkrétan (aki nem ismeri a sztorit), végy hitelre (természetesen bizonyos önrésszel, tehát itt se lógott ki a lóláb, hogy az egészet ingyen kapod, szállj be te is valamivel) gépkocsit, és a gépkocsi mint reklámhordozó lesz, ennek fejében a cég vállalja a havi törlesztőrészletet bizonyos összegig.
Az is (akkoriban még) elfogadható volt, hogy mivel ebben az üzletben ezzel valamennyire társ leszel, fizess be egy egyszeri beugró összeget. Mohóságot sehol nem látok, korrekt szerződésnek tűnik.
Mondom, mindez a piramisjátékok hajnalán.

A másik amit írtál, a valaminek a buta aláírása.
Ebbe is beleestem, szintén a devizahitelek folyósításának elején, japán yenes hitelt vettem fel (kényszerültem felvenni, magán okok miatt, nem elkártyáztam, nem elittam, hanem egy váláson voltam túl, és mindkét fiam nálam maradt, kellett valahol lakni). Akkoriban jöttek be a devizahitelek, az egyik kolléganőm lánya egy nagy otp fiók devizás vezetője volt. Tőle kértem tanácsot, bátran ajánlotta mint a legjobb akkori kondíciójú hitelt. Hidd el ha a leghalványabb gyanúja is lett volna, nem ajánlja, a családdal mai napig baráti viszonyban vagyunk, miért vert volna át? Csak ő se látott a jövőbe.
És beleestem pár év múlva az ismert történetbe, gyakorlatilag már házam sem lenne, ha Édesanyám nem adja el a lakását, nem költözik hozzánk a kisszobába, és így tudtam végtörleszteni, természetesen kb. 2x árat, mint amit anno felvettem.
Mivel valószínűleg sem én, sem a devizások 99%-a nem bankszakember, és nem passzióból, hobbyból élt a hitelfelvétellel, itt sem látok butaságot.

Írtad a marketingipart. Telitalálat.
Pl. Vegyél fel hitelt a karácsonyi ajándékokra, és ráérsz elkezdeni törleszteni a nyuszival!! Azaz húsvétkor. Brilliáns, akkor a húsvétra felvett hitelt hozzácsapják a karácsonyihoz, elmagyarázzák hogy te így sokkal jobban jársz, sőt az xyz banknál hitelkiváltással is mégjobban jársz stb. Ezt halandó ember el is hiszi, miért ne hinné, és máris 10-20 évre adós. És ezek a reklámok az állam engedélyével mennek nap mint nap.

arty nagyon jól megfogta a lényeget, az állam felelőssége óriási. És most ezzel abszolút nem arra célzok, hogy az állam tartson engem el, stb, hanem a nyüves politikai marketing-ellenmarketing csak kis részéből ilyen tárgyú reklámfilmeket, hülyéknek oktatófilmeket kéne csinálni. Én is szégyen nélkül megnézném, és esetleg okulnék egy hibás döntés előtt.

[ Szerkesztve ]

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.