Hirdetés

2024. április 20., szombat

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#1) tordaitibi


tordaitibi
veterán
LOGOUT blog

Go.

(#2) Zicokuka


Zicokuka
senior tag

Mac házilag :D

(#3) cinemazealot


cinemazealot
addikt

Tetszik. :C Én is hasonlót terveztem 2 éve, csak én Mini-ITX méretű LGA1151 foglalatos lappal és egy 19,5"-es monitorral. Hordozható, akkuval szünetmentesített munkagépnek szántam, kellett bele a kraft, de még mindig külön-külön van minden alkatrész. :D

(#4) Gerasz


Gerasz
aktív tag

Csak óvatosan merem megkérdezni, hogy nem lett volna ésszerűbb eladni a monitort és venni egy használt N procis laptopot?

(#5) tordaitibi válasza Gerasz (#4) üzenetére


tordaitibi
veterán
LOGOUT blog

De bizonyára igen, de 22" laptop ritka állatfajta. Kell sajna mert romlik a szemem.
Az alkotóelemek elég nagy része megvolt (igaz valamikor meg kellett venni őket) így kb. 45.000 volt a bekerülési költség. És imádok ilyenekkel molyolni, hobbimnak nevezném.
Ha a realitás talaján maradunk, akkor lehet hogy deficites a végeredmény, ez igaz.

(#6) tordaitibi válasza cinemazealot (#3) üzenetére


tordaitibi
veterán
LOGOUT blog

A mini ITX már ebben a kategóriában szerintem nem nyerő. Vannak kiskínainál 2 cigisdoboznyi Z8300-mas mini pc-k, nem fogyaszt 8 wattot. Sziloplaszttal feltapasztod a monitor hátuljára :) meg egy 1 terás vinyót is és egy vezetéknélküli bill. és kész is van. Tartalomfogyasztásra tökéletes.
Mióta ez a szerkentyűm van, rájöttem hogy egy 20W fogyasztású készüléknél milyen sokat számít 2-3W is az akkus táplálásnál.
Dobd össze, ha esetleg meglesz, megnézném a végeredményt.

(#7) icemad


icemad
nagyúr
LOGOUT blog

Gecc... Ez baromi jó lett! Gratula hozzá! Ezt még akár kocsiban is eltudnám képzelni, hátra a fiaimnak. Nagyon jó cucc!

(#8) cinemazealot válasza tordaitibi (#6) üzenetére


cinemazealot
addikt

Mivel én dolgozom rajta, nekem nem lett volna alternatíva az Atom. A Pentium még csak-csak, de az elmúlt 2 év igazolta, hogy az i3-6100 teljesítménye 8 GB RAM-mal azért nem árt nekem. A gép fogyasztása még így is elég jó (igaz, ezek 230 V-os oldalon voltak mérve, így benne van a táp vesztesége is), alapjárat közelében (a használat 90%-a) még monitorral együtt is bőven 50 W alatt lennék. Egyébként (#7) icemad ötlete nekem is megfordult a fejemben, ezért is építettem bele egy olyan PicoPSU-t, amiről akár autóról is üzemeltethetném a gépet. Ha a jelenlegi használt (és akkor AIO alapnak szánt) monitor tápjában kikerülném az AC kört és direktben hajtanám a DC-t egy step-up konverterrel, simán működne a dolog. :)

[ Szerkesztve ]

(#9) icemad válasza cinemazealot (#8) üzenetére


icemad
nagyúr
LOGOUT blog

Akkor hajrá! Engem érdekelne a dolog. Akár egy külön logout bejegyzésben is.

(#10) tordaitibi válasza cinemazealot (#8) üzenetére


tordaitibi
veterán
LOGOUT blog

Így értem, valóban neked kevés a Celeron.
Nálam nem kell csak relatíve kis teljesítmény, és a passzív hűtés mindenképp, ezért is lett ilyen.
Hőfokokat megmondom őszintén sosem néztem, pár hete egy 39 C fokos, üvegoldalú őrházba használva semmi problémát nem mutatott a konfig. Én igen, megdöglöttem majdnem :) mert a klíma éppen javítás alatt volt. Benchmark programot is csak a fogyasztásmérés miatti 100% procihasználat elérésére használtam pár percig. A mérési prcedúra kissé hamis volta, amit felvetettél a másik topikba (a grafikus mag a 100% procihasználat közben nincs kiterhelve) valós, de énszerintem ha ilyen teszt létezik, eközben valaminek le kell szabályozni, a TDP nem léphető túl.

(#11) AxBattler


AxBattler
félisten

Grats hozzá, használd ágészséggel! :D

AIO gép nekem is erősen kellene, de ami szabadon konfigurálható lenne, annak vagy ótvar a körítése, vagy értelmezhetetlenül drága. Ez van.

"Csak egy dologtól félek. Ha meghalok, az asszony eladja a gépeimet annyiért, amennyit bevallottam neki." KERESEM: Lian Li PC-C50 ......................................................................................................................

(#12) tordaitibi válasza AxBattler (#11) üzenetére


tordaitibi
veterán
LOGOUT blog

Mar.erdemes volt, marmint nekem mert ezt az aiot sose lattam meg. Igaz nem is kerestem de latom van igeny erre. Koszi a linkeket.

(#13) cinemazealot válasza AxBattler (#11) üzenetére


cinemazealot
addikt

Neked milyen felhasználás miatt lenne jobb egy AIO gép akár egy notebookhoz, akár egy kisebb házba a monitor seggére szerelt mITX konfighoz képest? Magam miatt is sokat gondolkoztam ezen, de oda jutottam, hogy a billentyű/egér még mindig külön lenne, így annyira mégsem lenne egyben az az egybegép.

(#14) AxBattler válasza cinemazealot (#13) üzenetére


AxBattler
félisten

Praktikum okán, nincs kábeldzsungel.
Mivel VESA-s állványon használom a monitort, így arra már nem tudok semmit fogatni...

"Csak egy dologtól félek. Ha meghalok, az asszony eladja a gépeimet annyiért, amennyit bevallottam neki." KERESEM: Lian Li PC-C50 ......................................................................................................................

(#15) Somatom válasza tordaitibi (#5) üzenetére


Somatom
veterán

145 Euróért vettem ezt a Vorke V1 -et. Sztem ez kb. az, mint amit Te összeraktál (van egy újabb verziója J3455 -tel). Megvettem hozzá az adaptert és csak fel kellett csavaroznom a monitorom hátuljára. Az árban benne van egy hivatalos Win10 home. Van még egy mikroSD slot, ahonnan az Android és a Linux bootolható. Android alatt fut a MyTV. Ez az otthoni gépem. A kamionban egy Chromecastot használtam, amivel kiküldtem a telóm képét monitorra. De, most inkább vettem egy Tabot HDMI kimenettel. Szóval, nem igazán értem, hogy mobilizálható tartalomfogyasztáshoz miért jó egy ilyen megoldás. Sztem egy teló, BT egér, bill., meg egy Chromecast (vagy, HDMI out) praktikusabb.

[ Szerkesztve ]

Samsung XCover 6 pro, Tab S7+ 5G

(#16) tordaitibi válasza Somatom (#15) üzenetére


tordaitibi
veterán
LOGOUT blog

Jo az a V1, volt mar dolgom egy ilyennel futolag.
Ez amolyan hobbi, van nekem is Miracast adapterem, ki tudom kuldeni a telo kepet barmilyen hdmi eszkozre. De nekem a rendes OS-t nem potolja az Android. Nem jon be asztali potleknak, okat nem tudom. Nagyon sok funkcio tapizasra van ootimalizalva, egerrel nehezkes vagy sehogy. Minmum egy asztali Linux, a szobanforgo allinone konfigomon meg mindenkepp kell a windows mert az Avermedia usb tuner nem mukodik linux alatt. Legalabbis nekem napokig tarto probalkozasokkal sem sikerult.
Folyamatba van egy Logitech K820, hasznaltan 13000, ezzel teljes lesz a kezelesi elmeny es gyakorlatilag a pc madzagolasa 1 darab tapkabelre redukalodik.
Van par nosztalgia jatekom, azok se futnak okoseszkozon.
Valamint, imadok 10 eves korom ota elektronikaval es mechatronikaval hobbizni, ez szerintem egy megterulo projekt szamomra. Amugy persze pofonegyszerubb lett volna egy laptop.
Nalad a minipc Win10 home meg el, mert nalam (egy masik ilyesmin) 1 ev 4 honap utan kozolte hogy nem aktivalt. Gondolom a kms kulcs lejart.

(#17) Somatom válasza tordaitibi (#16) üzenetére


Somatom
veterán

Bevallom, fogalmam sincs. Beaktiváltam, de útálom a Windows -t, másfél éve nem bootoltam be vele. Alapból egy PC -re optimalizált Androidot használok (RemixOS). Vagy, Puppylinuxot. A mobilitás miatt sztem az ilyen tunerek nem praktikusak. Ezért írtam a MyTV -t. A TVGO -val ellentétben az nem nyavajog semmiért. Megy rootolt eszközön, és külső megjelenítővel is. Mivel Kodi alá is berakható, így tulképp platformfüggetlen. Nekem korlátlan mobilnetem van, de Telenoros kártyával a MyTV nem fogyasztja az adatkeretet. Minek vacakoljak tunerekkel?

Samsung XCover 6 pro, Tab S7+ 5G

(#18) tordaitibi válasza Somatom (#17) üzenetére


tordaitibi
veterán
LOGOUT blog

Nekem meg 1G mobilnetem van. Ez filmezni edeskeves.
A Mindig TV meg egy szal drottal szinte orszagosan foghato. En ezert vacakolok a tunerrel :)
Meg az 1 teras vinyon is azert fer egy par jo film.
A Remixet meg kene neznem, regota tologatom ezt a Remix projektet, win meg linux mellett minek is nekem, ezert nem szanom ra magam. A mezei androidon nekem a fajlmuveletek (huzas, tobbszoros kijeloles, drag&drop, jobbgombos reszletes menuk stb.) hianyoznak. De kinek a pap, kinek a papne. Okoseszkozon a droid verhetetlen, szeretem. De mindent a maga helyen.
Tudom hogy antiwindowsos vagy, en kb. 2 eve hasznalok linuxot dualba winnel. A linux nagyon jo. A maga helyen, a win is nagyon jo a maga nemeben. Nalam nem ellenfelek hanem inkabb egymas kiegeszitoi.

(#19) Somatom válasza tordaitibi (#18) üzenetére


Somatom
veterán

Mint írtam, a Telenoros netet nem fogyasztja a MyTV, tehát TV szempontból mindegy, hogy mennyi mobilneted van.
A Vorke -t tulképp stickes-mobilnetes "router" -nek szántam, de kiderült, hogy alkalmatlan, mert a Win azonnal lezabálta az akkor még korlátos netemet és persze fogta a sávszélességet is. Elvileg van benne egy "metered mód", aminél nem frissítget a Win. Csakhogy ezt akkor még csak Wifi és modemes kapcsolatnál lehetett aktiválni, Lan kapcsolatnál nem. A Hi-Linkes 4G USB stick úgy működik, hogy egy virtuális LAN portot emulál, így az OS Lanon csatlakozott külső eszközként látja a saját USB -jén lógó modemet. Azóta javították ezt a hibát, de most már kenje a hajára a Microsoft a hibajavítását!
Utóljára XP -t használtam, úgy bambultam a Win10 -re, mint borjú ....
Gondoltam, megpróbálok vmi ismerős környezetet kialakítani. VLC, Firefox, TotalCommander, stb. Találtam vmi alkalmazásboltot, de Firefoxot nem találtam benne. Na, ennyi volt nekem a Win10.
Androidon meg kell találni azokat a szoftvereket, amiket egérrel is lehet kezelni. Néhány addon -nal a Firefox jól működik. VLC, nPlayer. SolidExplorer Classic. Megy a húzásos művelet, többes kijelölés, stb. Általában a duplaklikkes nagyítás (második klikk tartás közben egér fel/le) is működik az alkalmazásokban. Firefox egy kiegészítővel ilyenkor automatikusan áttördeli a szöveget. Vágólapkezelő: Clipper+ with sync. Sok alkalmazást jobban szeretek Androidos kliensben használni, mint mondjuk webes felületen. Pl. Gmail, Google Térkép. Arról nem is szólva, hogy ott vannak a megvásárolt alkalmazásaim. Megyek a Play -re, kiválasztom, települ, ennyi.

[ Szerkesztve ]

Samsung XCover 6 pro, Tab S7+ 5G

(#20) tordaitibi válasza Somatom (#19) üzenetére


tordaitibi
veterán
LOGOUT blog

"a Telenoros netet nem fogyasztja a MyTV, tehát TV szempontból mindegy, hogy mennyi mobilneted van."
Csak én vodafonos vagyok

"Elvileg van benne egy "metered mód", aminél nem frissítget a Win."
Ez így van, és valóban javítva lett amit írtál, ennek ellenére én windowst a mobilnetemre rá nem engedek csatlakozni, mert bár a win tiszteletbe tartja hogy metered de külső alkalmazások nem, pl. a nyüves Viber többször megszívatott, 200megákkal updatelt a háttérbe. Ezokból (is) van a Linux Mint, azt ha beállítom akkor 1 byte nem megy se ki se be.

"Találtam vmi alkalmazásboltot, de Firefoxot nem találtam benne."
Nem a WinStoréba kell keresni, az a PlayStoréhoz képest vicc kategória. Megkockáztatom és tartom is eme kijelentésemet, miszerint a winre van a legbőségesebb alkalmazáskínálat, én még nem találkoztam olyan szoftver igénnyel amit win alatt néhány perc kereséssel ne tudtam volna megoldani. És van (nagyon sok) olyan szoftver aminek a Linuxos megfelelője a földön nincs, épp egy célszofttal kapcsolatosan levelezek egy linux fórumon hetek óta és nincs közelítő megoldás sem, nemhogy teljes értékű.

Nálam is van nemegy olyan app ami android alatt verhetetlen. Ezért írtam előzőleg hogy nem ragadok le semmi mellett, használom a 3 oprendszert, mindegyiket a maga helyén, idejében, a legkézreállóbb appokkal és az épp adott szituációnak leginkább megfelelően.

És mégegy ami a win mellett szól és le a kalappal, én a w10-en 2002-2005-ös szoftvereket lazán futtatok, pofonegyszerűen, portable változatban. Ezt überelje felül a Linux vonal, a szinte követhetetlen és nem csereszabatos vonalak, forkok, kernelek tömkelege stb. terén. Már egy ablakkezelő megváltoztatása komoly szoftverfuttatási probblémákba fut bele.

[ Szerkesztve ]

(#21) Somatom válasza tordaitibi (#20) üzenetére


Somatom
veterán

Célszoftver az más tészta, de tartalomfogyasztáshoz minden platformra megvannak az általános szoftverek. Winen hol van az alkalmazásbolt, ahonnan ezeket telepíthetem? A többi nyavajájával mi a szitu? Emlékszem, hogy XP -nél volt Java -vadászat, a net.framework különböző verzióinak felszenvedése, a vírusírtók nyűgjeiről nem is beszélve. Gyűlöltem az egész hercehurcát, gyötrelem volt minden használatnál megküzdeni a függőségek üzeneteivel, nyavajáival. Persze, minden problémát többféleképpen is meg lehet közelíteni. Sztem a mobil életmódhoz alap a mobilnet. Én ebből indultam ki, és ezért van flottás, korlátlan netem. Ha net van, akkor minden van. :)
Havi 5800Ft társkártyával, így az otthoni net is letudva. Belföldön nem kell tárat sem hurcolnom, mert az otthoni NAS -ról bármilyen adatomat elérem.

[ Szerkesztve ]

Samsung XCover 6 pro, Tab S7+ 5G

(#22) tordaitibi válasza Somatom (#21) üzenetére


tordaitibi
veterán
LOGOUT blog

Igazad van a magad igénye és szemszögéből, tudom hogy kamionozol.
Énnekem meg úgy jó ahogy nálam beállt a dolog, nekem 3000Ft feltöltés több mint 2 hónapig elég. 1145Ft/hó az 1Gb mobilnetem, havi 5-10 kimenő hívásom van, az még +200Ft.
A havi 27-28 munkanapomból (inkább munkaéjszakának nevezném) 20-22 napot wifis helyeken vagyok, a maradék kb. 1 hétre meg elég a mobilnet.

Más a munkánk, mások az igények, más a megvalósítás. Ez így van jól. Mindenki előbb-utóbb megtalálja a legoptimálisabb megoldást.

Winen az alkalmazásbolt a kereső és az internet. Beötd gugliba hogy mp3 szoftver windows és a kb. 1millió találatból kiválasztasz egyet, letöltöd, használod. Kcsit egyszerűsítve de tényleg így van.
És pl. az MTTK socos okoseszközök piszkálása win nélkül lehetetlen. Xiaomi vonal dettó. Csak azért ezt a kettőt írtam, mert ezt a kettőt konkrétan tudom.

[ Szerkesztve ]

(#23) Somatom válasza tordaitibi (#22) üzenetére


Somatom
veterán

Ez tény, a telómókoláshoz kell a Win. Talán ezért útálok ROM -olni. :)
"Winen az alkalmazásbolt a kereső és az internet."
Nekem az Android megoldása szimpatikusabb. Arról nem is szólva, hogy a fizetett alkalmazások a fiókhoz és nem a géphez kötődnek. Winen egyedül a portable progikat kedveltem.

[ Szerkesztve ]

Samsung XCover 6 pro, Tab S7+ 5G

(#24) cinemazealot


cinemazealot
addikt

Na, olvassa vajon még valaki ezt a topicot? Itt egy csupa erő, csupa izom gyöngyszem, elég szép kivitelezéssel: DIY Perks: The folding suitcase that's an ENTIRE setup :D

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.