Hirdetés

2024. április 25., csütörtök

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#1) Scholes9


Scholes9
nagyúr

Nálam az Amnesia az első és az is marad.

[ Szerkesztve ]

PS5 + PS VR2 <-> XSX <-> 65” S90C

(#2) Medocsabi


Medocsabi
addikt

Én nem szeretem a horror játékokat,fosós vagyok na :D De az új Resi 7-et végigtoltam,nagyon bejött.Asszonykámmal együtt rettegtük végig,nekem eddig ez a legparább játék.

[ Szerkesztve ]

(#3) Scholes9 válasza Medocsabi (#2) üzenetére


Scholes9
nagyúr

Az Amnesiához képest a Resi 7 esti mese :B :)

PS5 + PS VR2 <-> XSX <-> 65” S90C

(#4) davidsone


davidsone
addikt

Lehetne a végén egy TOP10 felsorolás, ne kelljen már végig nézni mind a 14 oldalt... ;] :DDD

...reklámozzák, terjesztik, beszippantják az agyadat, megerjesztik...

(#5) mephi666


mephi666
nagyúr

avp, undying, jericho, alan wake, resevil, fear, ss2... mind nagy kedvenc volt és ha lenne időm bármelyikbe belekezdeni, nem bírnám letenni :) condemned-et csak próbáltam, de valamiért annyira nem jött be... alone in the dark-ból valami újabbat próbáltam, de az sem fogott meg... silent hill szintén kimaradt és a dead space-t sem tudtam megszokni a kamerakezelése miatt

"Kis lépés az emberiségnek... hosszú lépést a férfiaknak..." ++++++++++++++ BattleTag: mephiHUN#2258 ++++++++ A kígyó veszélyes állat mert harap, de a takarítónő még veszélyesebb, mert ő Maris

(#6) Fitzgerald


Fitzgerald
veterán

A Silent Hill II-t egyszerűen annyira eltalálták, hogy nálam azóta is az a horror játékok non plus ultrája. Twin Peaks fanként meg aztán különösen nagyot ütött nálam a játék.
A setting, az átvezetők, a zene, az ezek által életre hívott atmoszféra....azon kevés játékok egyike, amelyekről még sok-sok év múlva is beszélni fogunk, pedig már 16 éve annak, hogy megjelent.

A legemlékezetesebb (és kb. egyetlen amit beszoptam) jumpscare ami meg tényleg ütött az évek során, az a Mr. Tibbits-jelenet volt a Condemned-ben. Szerintem sokan emlékeznek rá. Nem szeretem az olcsó jumpscare-eket, de arra annyira nem számítottam, hogy alaposan befostam tőle.

(#7) mephi666 válasza Fitzgerald (#6) üzenetére


mephi666
nagyúr

én avp-ben kaptam kis híján infarktust, amikor először találkoztam facehuggerrel... néztem, hogy milyen szépen szaladgál, aztán megmutatta, hogy ugrani is tud... :D ...ezek után nekik tartogattam a gránátokat

a gorky17-et majdnem kifelejtettem: szvsz az is jó kis horror volt (stílusában nem is tudnék hasonlót említeni)

"Kis lépés az emberiségnek... hosszú lépést a férfiaknak..." ++++++++++++++ BattleTag: mephiHUN#2258 ++++++++ A kígyó veszélyes állat mert harap, de a takarítónő még veszélyesebb, mert ő Maris

(#8) Medocsabi válasza Scholes9 (#3) üzenetére


Medocsabi
addikt

Nem lehet semmi,én már itt is néha el-el dobtam a kontrollert,lánykás sikítás közepette :D pedig huszonegynéhány éva judozom,nem tartom magam beszarinak :DDD

(#9) Quaresma


Quaresma
aktív tag

Az Alien: Isolation-t végigjátszottam. Szerintem brutál jól visszaadja a hangulatot.

Ps: brunorbert

(#10) wikings2


wikings2
őstag

Silent Hill 2 ftw, ha már a legjobb a téma :) . Abár volt szerencsém a resident evil 7-et VR-al játszani, és tényleg elég beszarós volt, azért egy silent hill a maga nyomasztó hangulatával sokkalta keményebben tudna hatni rám. :K

Talán én is Pest vagyok... Pest a pestiségem. Pest,hogy rég Pesten lakok, s nem lettem pesti mégsem.

(#11) bindike01 válasza Quaresma (#9) üzenetére


bindike01
aktív tag

:K :K :K :K :K :K

http://phmegbizhatosag.atw.hu/

(#12) pendre54


pendre54
addikt

Nekem is az a véleményem, hogy aki nem játszott az Amnesiával, az nem is játszott még horror játékkal. Míg a legtöbb, itt leírt játékok esetében ilyen-olyan fegyverekkel van esélyünk védekezni és így túlélni, az Amnesiában pont az a lényeg, hogy semmilyen fegyverrel, vagy eszközzel nem tudunk védekezni. Egyetlen esélyünk a túlélésre, ha eltudunk bújni, vagy menekülni, illetve, ha fényt tudunk gyújtani magunk körül. Ezzel csak ugye az volt a baj, hogy a mécseseink olajkészlete vészesen hamar elfogyott, így az egyéb teendőink mellett, folyamatosan kellett olaj után kutatni is a sötétben, meg fáklyákat keresgélni, mert ha hosszabb ideig maradtunk a sötétben. az elménk kezdett megzavarodni.
Szóval, ismét csak azt tudom mondani, hogy ez a játék, a horror alfája és omegája, ja és egy jó tanács, ezt a játékot kötelező, este, gyéren megvilágított szobában, fejhallgatóval játszani.

[ Szerkesztve ]

"Nem azért felejtünk el játszani, mert megöregszünk, hanem attól öregszünk meg, hogy elfelejtünk játszani." G.B. Shaw

(#13) PrometheusX


PrometheusX
aktív tag

Szerintem a Penumbra és az Amnesia mellett a SOMA is megérdemelte volna a vastagbetűs kiemelést. Szerintem nagyon jó horror / thriller játék lett, egyik leghangulatosabb Frictional Games csapatnak. :U :R

[ Szerkesztve ]

(#14) -szabi- válasza mephi666 (#5) üzenetére


-szabi-
őstag

AvP Classic, nálam is jó helyen van.
Ami viszont összerezzentett az Undying.
Sose felejtem este sötétben játszottam és mikor először rám támadt egy rémség, majd hanyatt estem székestől úgy megijedtem. :)

üdv

(#15) Juhaszatti


Juhaszatti
addikt

F.E.A.R., The Suffering, Dead Space széria a legmeghatározóbb horrélményeim.
Az Alan Waket ugyan végigvittem, de a kiegészítőkhöz már hozzá sem szagoltam, nem fogott meg. Az Amnesiat meg csak kipróbáltam, de az sem tudott magaelé szegezni.

(#16) rottenbull


rottenbull
senior tag

Egyedul a Dead Space 1 eseteben volt olyan, hogy alltam egy ajto elott es nem akartam kinyitni :D
Ami hangokat abba tettek, az nalam magasan vezeti az atmoszfera teremtest.

(#17) wikings2 válasza rottenbull (#16) üzenetére


wikings2
őstag

Egyet kell értsek, nekem abból a fűrészlemezes fegyver (ripper?) hangja azóta is az egyik kedvenc hangeffektem, mikor a szörnyeket vágod vele és belevágsz a fémbe is közbe az a flex hang jézus :Y :B

[ Szerkesztve ]

Talán én is Pest vagyok... Pest a pestiségem. Pest,hogy rég Pesten lakok, s nem lettem pesti mégsem.

(#18) ΞΔGLΞ válasza Scholes9 (#3) üzenetére


ΞΔGLΞ
nagyúr

Jah, az Amnesia durva, lenyomnám újra egy resi 7 szintű grafikával.

(#19) Bad Pritt


Bad Pritt
nagyúr

Ez az Until Dawn tényleg ilyen jó? A tesztek alapján nem tűnt annyira királynak (a videók se győztek meg), de valami para kéne ps4-re.

Some motherf*ckers are always tryna ice skate uphill.

(#20) Szab02 válasza Fitzgerald (#6) üzenetére


Szab02
aktív tag

Hát a Silent Hill 2-öt tényleg baromira eltalálták. Egyszerüen az atmoszfera, ami körbevett pszichikailag rátelepedett az emberre. Az a nyomasztó légkör azzal a -fantasztikus! -zenével.
Az amnesia kimaradt.. :(((

http://www.panoramio.com/user/szab02

(#21) Wlac válasza Bad Pritt (#19) üzenetére


Wlac
Ármester

Érdemes végigtolni, én baromira élveztem.

“The wha-"

(#22) Fitzgerald válasza Szab02 (#20) üzenetére


Fitzgerald
veterán

Baszki, meg is jött a kedvem hozzá. Ha végzek a Resi 7-el, neki is állok újra, rég játszottam már vele.
Kell most egy kis igazi Silent Hill-hangulat az életembe.

(#23) Runner_fxr válasza Scholes9 (#1) üzenetére


Runner_fxr
Ármester

Most kezdtem az Outlast-ot, eddig nálam is az Amnesia volt a toppon horrorban, de ez se viccel. :) Eddig nagyon jónak tűnik, nem kevésbé para mint az Amnesia, sőt!

[ Szerkesztve ]

(#24) ,


,
addikt

Alone in the Dark mekkora játék volt még a DOS-os időkben...

(#25) KaitouP válasza , (#24) üzenetére


KaitouP
veterán

Remek írás, köszönjük! :R

Viszont a listával egyáltalán nem értek egyet. Bár meg lett magyarázva az elején, de úgy gondolom, a Siren széria méltatlanul nincs ott a listában. Nagyszerű játék, egyedi atmoszférával, játékmenettel, érdekes sztorival, karakterekkel. Nálam ott van szorosan a SH játékok mellett.

Silent Hill nálam a lista élén állna, sok horrorral játszottam, de egyik sem fogott meg, és szippantott be annyira, mint az első három rész. Bugyuta jumpscare-ek sokasága (persze ez is akadt, de nagyon módjával) helyett nagyon nyomasztó atmoszférával sokkolt, ezt tetézték az abszurd, groteszk lények, és persze a történések. Aztán lehet itt még felsorolni a karaktereket, stb., egy biztos, hogy a Silent Hill széria (legalábbis az első három része) páratlan alkotás, és egyetlen cím sem veheti el tőle a "legjobb horror" címet - nálam legalábbis semmiképp.

Ha nem lett volna olyan gyökér a Konami, amilyen, akkor nem cseszték volna el a 3 rész utáni SH játékokat, na, azoknak a többségét jobb lenne elfelejteni. Közük sincsen az eredeti szériához. Egyedül a Downpour volt az, amire azt lehet mondani, hogy kezdett jó úton járni ahhoz hogy visszataláljon önmagához a széria. Egészen jó újításokkal rendelkezett játékmenet terén, kár, hogy a sztori terén csak egy erős közepesre futotta.

Aztán jött Hideo Kojima, általa a P.T., Silent Hills, az internet felrobbant, mást se lehetett látni hogy mennyire jó ez a playable teaser, ez volt talán az új SH játék előfutára, garancia arra hogy újra lesz olyan rész, ami méltó módon viseli a széria nevét. Tetű Konami persze elkaszálta az egészet. Mások persze jól jártak a P.T. -vel, amondó vagyok hogy előbbi hátán felkapaszkodva született meg a RE7, semmi másért.

God, bless us everyone, we're a broken people living under loaded gun

(#26) Joci93


Joci93
senior tag

1. Amnesia
2. Outlast :K

Furcsa, több ezer emberrel találkozunk és egyik sem fog meg igazán. Aztán megismerünk valakit, aki megváltoztatja az életünket. Örökre.

(#27) mufi


mufi
senior tag

A call of cthulhu-t a cikk írója végigjátszota esetleg?

Creed Aventus 500 ml splashre keresek jelentkezőket.

(#28) #72042496 válasza Scholes9 (#3) üzenetére


#72042496
törölt tag

Az nekem is rajta van a kívánságlistámon, de még meg elindítani is félnék. :) Pedig nagyon jókat olvastam róla, és a játékmechanika is komoly lehet. Csak attól tartok, idegosszeomlást/szívrohamot kapnék tőle 15 perc után. :D

[ Szerkesztve ]

(#29) Fitzgerald válasza mufi (#27) üzenetére


Fitzgerald
veterán

Nem hiszem. Tény hogy ótvar csúnya volt a program, de a mai napig a legjobb Cthulhu-univerzumban játszódó videojáték.

(#30) Crytek


Crytek
veterán

(#31) Runner_fxr válasza Fitzgerald (#29) üzenetére


Runner_fxr
Ármester

Volt egy hangulata az biztos.

(#32) kreten67 válasza KaitouP (#25) üzenetére


kreten67
senior tag

A Silent Hill Origins (psp ,ps2) simán hozza a 1. és 2.rész színvonalát!
Én PC-n toltam végig Ps2 emulátorral. Próbálkozz meg vele ha ennyire SH. rajongó vagy.
Szerintem a Siren (ps2) a legbetegebb és egyben félelmetesebb az említettek között,egyszerűen kötelező a túlélő-horror kategóriában (ezt is Pc-n emulátorral játszottam).

(#33) callmeakos


callmeakos
veterán
LOGOUT blog

Szerintem az Alien Isolation simán beférhetne a top10be.

All→M8

(#34) Crytek válasza callmeakos (#33) üzenetére


Crytek
veterán

Horrornak egyetlen egy apró jelét sem tartalmazta szerintem.

Next PC Upgrade: 2022

(#35) Ronam válasza Crytek (#30) üzenetére


Ronam
addikt

Ezek kozul en talan az Agony-re vagyok a legkivancsibb, videok alapjan eleg betegnek tunt :)

[ Szerkesztve ]

(#36) ΞΔGLΞ válasza Ronam (#35) üzenetére


ΞΔGLΞ
nagyúr

Én meg a Visage-ra kattantam rá, de rendesen.

(#37) mufi válasza Fitzgerald (#29) üzenetére


mufi
senior tag

Silent Hill 1 szinten van számomra, a grafikát kb lesz*rom...de hogy eddig egyszer nem vitt rá az ideg, hogy végigjátszam az tuti...pedig leglább 4-5 alkalommal felraktam a gépre...én mindig rettegtem amikor játszottam...különösen a jelenet amikor az égő templom gerendáin másztam, lenéztem a mélybe...az olyan effekt volt, hogy felálltam a székről mert beszédültem...

Creed Aventus 500 ml splashre keresek jelentkezőket.

(#38) Scholes9 válasza #72042496 (#28) üzenetére


Scholes9
nagyúr

Tényleg Brutál :) Egyszer vegigvittem, többet nem fogom azert mert nem merem és ez nem vicc :)

PS5 + PS VR2 <-> XSX <-> 65” S90C

(#39) core i7


core i7
addikt

Én még megemlíteném a The Devil inside-ot (ördögűző show) szerintem eléggé elfeledték azt a játékot pedig még magyar szinkronja is van

(#40) Wlac válasza Crytek (#34) üzenetére


Wlac
Ármester

Miért, a F.E.A.R.? Jumpscare-ekkel tarkított akciójáték.

“The wha-"

(#41) -szabi-


-szabi-
őstag

Amnesia-t többen említitek.
Kíváncsiságból elkezdtem, de eddig nem szippantott be a játék.

üdv

(#42) Jeanne d'Arc

Én nagyon Until rajongó vagyok, de az új Resi biztos ki lesz próbálva.

[ Szerkesztve ]

iPhone felvásárlás előfizetéses is!

(#43) Crytek válasza Wlac (#40) üzenetére


Crytek
veterán

Direkt tettem hozzá ,hogy szerintem.
Horror/félelem témában elég erőteljesen mindenkinek más az "inger/félelem/ijesztgetéses küszöbe.
F.E.A.R-be nagyon minimális volt a jump scare sajnos. Engem csak az tud megijeszteni ,mert az váratlanul jön hirtelen a semmiből. Alien Isolatonba az első pillanattól tudni lehet hogy itt ez lesz ha bénázunk ez bizony jön és kinyír ,tehát semmi para faktor nincs benne.

Next PC Upgrade: 2022

(#44) davidsone válasza Crytek (#43) üzenetére


davidsone
addikt

Simán elmegy horrornak az isolation fagyos hangulat, egyedüllét, kiszolgáltatottság, sötét és akad benne JS is ;]

...reklámozzák, terjesztik, beszippantják az agyadat, megerjesztik...

(#45) bepken


bepken
veterán

bár a horror játék nem az én műfajom, de a cikk igazán szuper :)
Dead Space szerintem is közel tökéletes játék, bár elég kínkeservesen vittem végig...egyszerűen nem bírtam idegekkel. erre csak az Outlast volt képes rátenni egy jó nagy lapáttal :D

meg találtam egy ilyet is ;]

"9. A megelevenedő horror novella"
....
"Lehet kicsit kakuktojásként szerepel listánk tizedik helyén az Alan Wake..."

[ Szerkesztve ]

╔═══════ "Csak egy visszatérés létezik és az nem a királyé...hanem a JEDIÉ!" ═════╗ ╚════════════════ Xiaomi Mi A1 ═════ Huawei Nova 5T ═════════════╝

(#46) mad1 válasza Joci93 (#26) üzenetére


mad1
veterán

En az outlastot nyomtam elobb,azutan az amnesia meg a soma csalodas volt.
Lehet forditva kellett volna nekem is elkezdeni,ugy lehet ertekellnem is oket.

Ne szemetelj ! = Steam

(#47) haxiboy


haxiboy
veterán

Alone in the darkot imádtam.
De dobogós helyen nálam a phebumbra és az amnesia áll.

A jumpscare jellegű dolgokat amúgy sem nagyon szeretem. Az a jó amikor az agyadra mennek a fejlesztők és egyfolytában benned van, vajon most mi lesz?

Premium Mining Rigek és Gamer/Workstation gépek: tőlem, nektek :)

(#48) bLaCkDoGoNe


bLaCkDoGoNe
veterán

A Call of Cthulhu: Dark Corners of the Earth szerintem egy remek hangulatú játék, én nagyon élveztem. Sajnos bugosnak valóban örjítően bugos, anno nem is tudtam végigjátszani emiatt.

Alan Wake, Silent Hill, Dead Space, Outlast szintén zseniálisak, utóbbit kis közönség előtt játszva is hozta a hatását mindenkinél. :)

Az Alone in the Dark első része pedig... arra egyszerűen nincsenek szavak. Nekem az a legnagyobb horror játék élményem, amikor a kutyaszerű izé beugrott az elején az ablakon, akkor egyrészt összefostam magam, másrészt pedig menthetetlenül beleszerettem a műfajba. Ez a játék annyira sok élményt adott nekem, annyira hangulatos lett minden porcikája, hogy szerintem nagyban meghatározta a későbbi érdeklődésemet nem csak játékok, de filmek, könyvek terén is. Én a második részét is nagyon szerettem, ugyan teljesen más a hangulata mint az elsőnek, azaz inkább úgy fogalmaznék, hogy máshogy jó. A második rész zenéi pedig (szigorúan AdLib "hangszerelésben") a mai napig a kedvenceim, a Don't Despair vagy a Loneliness rögtön visszarepít ifjúkoromba.

"«Fuck does Cuno care?» The boy turns to you. (He doesn't care.)" [+] "The parasite makes nothing for itself. Its only tools are taxes and tithes meant to trick you into offering what it has not earned. In Rapture we keep what is ours." [+] 

(#49) Scholes9 válasza -szabi- (#41) üzenetére


Scholes9
nagyúr

Majd be fog. Éjjel, egyedül, fülessel tolva nem fog elmaradni az élmény, pelenkát nem árt bekészíteni :P ;] :K

[ Szerkesztve ]

PS5 + PS VR2 <-> XSX <-> 65” S90C

(#50) oriic válasza bepken (#45) üzenetére


oriic
HÁZIGAZDA

Javítottam, thx.

Live-Die-Respawn

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.