Hirdetés

2024. április 19., péntek

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#4) TonTomika válasza The DJ (#3) üzenetére


TonTomika
aktív tag

Első körben köszönöm a kommentedet, hasznos volt. :)
Webes felületen szeretném az egészet managelni, mint pl egy portálrendszert. Nem tudom hogy ez mennyire lehetséges, gondolom kéne neki írni egy php oldalt talán? Továbbá az egyszerűség kedvéért, mert szülők, tesók, nem értenek ehhez, nekik egyszerű lenne ha böngészőből tudnák kezelni a dolgokat. Saját mappájukban tudjanak írni, olvasni, de a megosztott film, zene, képek mappában csak olvasási joggal rendelkezzenek. Ezt gondolom be lehet állítani. Pl a felhasználó saját webes felületén ha futtathatna torrent webui.t az jó lenne. Ami még fontos, az iTunes libary tehát hogy a gépek a hálózaton felismerjék. Ehhez nem tudom mi kéne. (Amiket néztem neten NAS-ok javarésze tudja, és linux fut rajtuk) Filmeket pl úgy szeretném lejátszani, hogy a webes kezelőfelületen kiválasztom a mappákból az adott filmet, katt rá és megnyitja az alapértelmezett lejátszóprogival. Gondolom akkor ehhez kell majd a VLC.

Persze ez az egész nem egy sürgető dolog, szerintem rá fog menni vagy fél évem mire sikerül mindent tökéletesen létrehozni, de kezdőként szerintem így lehet...midnent lépésről lépésre. :) Több mint valószínű hogy ezek tudatában az ubuntu szervert választom, mert több helpet találok hozzá.

Azért szeretnék teljes webes felületet, mert azt utána úgy skinezem ahogy nem szégyenlem :) Természetesen nem lehet minden beállítást rátenni a webes rész admin felületére, csak ilyen alap dolgok amik kellhetnek...felhasználók...jogosultságok...a webszerver rész üzemeltetése etc.

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.