Hirdetés

2024. április 18., csütörtök

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#15) Silverboy


Silverboy
aktív tag

Nem szoktam hozzá szólni semmihez, lelkes olvasó vagyok, nem több, de itt most hozzászólok, ugyan ebben a cipőben jártam vagy rosszabb és korban is csak 2 évvel vagy fiatalabb.

Ugyan úgy weboldalból jöttem (e107->Wordpress->Sajátkód természetesen a grafika, a design is saját mindenhol). 2 OKJ-m van, ebből egyik mesterképzés, 62*. Rendszergazda alapvetően, Europassal, CCNA, CCNP, és Expert, meg minden nyalánksággal, még is webfejlesztőként kezdtem egy, hazai "cégnél" persze, KATA meg minden, jó lesz nekem... (vagy nem). 5 év alatt, kisprojectől -> nagyprojectig, kapcsolattartó/technikus, (több hatalmas világmultinak is dolgoztunk be) eljutottam. Bánom? Nem, Életem nem volt mellette, Hétvége? Ünnepnap? Betegség? Szabadnap? Vállalkozó vagy neked nem jár (Magyarországon mindenki kb. így gondolja). 5 év alatt teljesen kiégtem, jött COVID, bevétel konkrétan 5 számjegyű az is éppen a KATA-ra elég. Vállalkozás szüneteltetés, és munkakeresés (Persze volt tartalékom rendesen, én úgy gondoltam). 6 hónap (Január - Júliusig semmi). Hitegetett mindenki a legnagyobbtól a legkisebbik 3-4-5-6 körös interjúk. Lassan elfogyott a tartalék, persze mindig nem tudjuk alkalmazni, felvettünk mást a helyére, a vírushelyzet miatt létszámstop van (Persze, ahogy feloldották a zárlatot, csörgött a telefon rendessen, hogy keresek-e még munkát). Szerencsével bekerültem, egy félállami céghez (nem szakmámba vág csak érinti), rendes vezető, rendes kollégák, jókedv, pénzben majdnem a duplája (a piacinak), szabadságok, hétvége telefonhívások nélkül, Elkezdtem végre magammal törődni, letettem a cigit (Sajnos családi tragédia miatt, utolsó ígéretem volt, be kellet tartanom) sokkal jobb nélküle. Elkezdem kerékpározni, edzeni, kikapcsolódni, barátaim meg is jegyezték, nyugodt vagy mint a zen, :U , micsoda "hárpia" lehettem visszagondolva :DDD .

Ezek után azt tudom tanácsolni mint amit sokan előttem. Stabilizálódj, szedd magad rendbe, mind mentálisan, mind anyagilag, Vállalj el olyat ami számodra nem "büdös" és ki tudsz belőle jönni (nem baj, ha nem szakma). Utána lehet gondolkodni merre tovább és hogyan. Szépen lassan, ahogy a csillagok mennek az égen. Szabadidődbe, ha szereted a "munkád" fusizz, építs kapcsolatot (25K csak a KATA mellette, ha nem feketén oldod meg), ha meg minden adott akkor csukafejessel vágj bele :DD .

[ Szerkesztve ]

„Nem lehet csak úgy hiperűrsebességre váltani. Ha nincsenek pontos koordinátáink, a végén még nekimegyünk egy bolygónak vagy egy szupernóvának! Aztán akkor jóccakát!”

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.