Hirdetés

2024. március 29., péntek

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#1) petipetya


petipetya
nagyúr

Őrültek vagytok. :D Belenéztem pár videóba, és ezeken feküdtem a röhögéstől:
- Zita a halál árnyékában
- Ki kell kopogtatni
:C

"nincs rá lezsóidő"

(#2) KaiotEch


KaiotEch
nagyúr

Az igazi sufnizás. Mondjuk egy 10 évnél fiatalabb autót biztos nem vinnék hozzátok. :P

(#3) tomiii. válasza petipetya (#1) üzenetére


tomiii.
aktív tag

Néha én is kétlem, hogy normálisak lennénk. Pl.

Jó pár volt osztálytársam házasodik, gyereket vár. Én meg csak ülök fejjel lefelé, és próbálom kitalálni, hogy másszak ki a friss műszakis, éppen tetőre tett Ladából a Bükk kellős közepén a sötétben. :F

(#2) KaiotEch: Ahhoz nem is lenne felszerelésünk. :D Meg mi is tudunk precíz munkát csinálni, mindenkinek elmondjuk, hogy mennyibe kerül és a válasz: "áhh hagyjátok, nem kell szépre, csak menjen" :D Nem véletlenül nincs kész egyikünk autója se. Azt normálisan akarjuk és nehezen tudjuk megfizetni saját magunkat, ezért lassan haladunk vele. :D

Pl. Én is tervezek a gyárinál ezerszer jobb szilenteket, váltóhoz tolórudat és short shiftert. Új alkatrészekből, ami olyan, az festve, frissen gyártva. megmondom, hogy mennyibe kerül, erre a válasz: Esetleg elmondod, hogy kell csinálni? Szomszéd Józsi nekem legyártaná, ha megadod a paramétereket... :W

[ Szerkesztve ]

(#4) Klaus Duran


Klaus Duran
senior tag
LOGOUT blog

Megvan az autószerelés wolfman-ja. ;]

[ Szerkesztve ]

A Doctor nem hal meg, csak átalakul. https://www.youtube.com/watch?v=0C3zgYW_FAM

(#5) Skillet


Skillet
addikt

:R
király. már megérte. :)

Mess With The Best! Die Like The Rest! 8G GALANT VR4^ever

(#6) tomiii.


tomiii.
aktív tag

Az off-roados különítményünk is rettentően sikeres a maga módján. A "megfordulok és mehetünk haza" mondat után nekünk sikerült eddig a leggyorsabban felborítani az autót

A képen a "-Tulajdonképpen most mi volt a koncepció?" mondat hangzik el a felborult sofőr irányába.

Egyébként később a felborult autó így nézett ki, (hogy lássatok valami kevésbé borzasztót)

[ Szerkesztve ]

(#7) bambano


bambano
titán
LOGOUT blog

:R :C

szerk: régi szimattatyós bölcsész duma: van-e élet a halál előtt?
nektek van :)

[ Szerkesztve ]

Egy átlagos héten négy hétfő és egy péntek van (C) Diabolis

(#8) tomiii. válasza bambano (#7) üzenetére


tomiii.
aktív tag

Lesz miről nosztalgizáni majd, az biztos :D

[ Szerkesztve ]

(#9) Skillet válasza tomiii. (#6) üzenetére


Skillet
addikt

Na azért az csinos lett végül. Szép munka.

Mess With The Best! Die Like The Rest! 8G GALANT VR4^ever

(#10) Skillet válasza tomiii. (#8) üzenetére


Skillet
addikt

és amúgy, ilyet mikor fogtok építeni? :D
KATT

Mess With The Best! Die Like The Rest! 8G GALANT VR4^ever

(#11) tomiii. válasza Skillet (#10) üzenetére


tomiii.
aktív tag

Most építünk Ladát úgy, hogy tűzfalat kivágjuk(vagy lehet csak a nyúlványokat, vagy lehet csővázból megépítjük nulláról a tűzfaltól, még erről nem volt meeting, hogy lefixáljuk a módszert) és a sierrát rakjuk be, hogy felmenjen a Scorpio futómű, meg valami mondeo motor :D

Na, annak lehet majd ilyen lesz az egyenes futása. :DDD

(#12) tomiii.


tomiii.
aktív tag

Megvolt az első normálisabb munkánk. Bár hiába mondtuk, hogy nem télen kéne, mert nem tudjuk levédeni rendesen a hideg műhelyben, nem tudtunk mit kezdeni a tulajjal, szóval egyelőre csak le van kenve, g(k)ittelés nélkül, majd jövőhéten bedurrantunk a kályhába és visszacsiszoljuk fémig, lealapozzuk, alvázvédjük és festjük rendes autófestékkel.

'95 Renault Laguna. Egyszer már lakatolták, mint most kiderült lekenték a rozsdát, mindenhol eredeti lemeze volt.

Most próbáltunk először értelmes autót lakatolni, életünk első javítóíves javítása és maga a lemezmunka rohadt jól sikerült, sehol sem tudnánk rajta javítani. Csak az a rohadt alapozó/alvézvédő/festék ne lenne ilyen kényes. SZóval ne nézzétek a felületet, mert ez most odalet tkenve gyorsan és 5 óra után is még folyik...de visszakérték a kocsit :O

[ Szerkesztve ]

(#13) KaiotEch válasza tomiii. (#12) üzenetére


KaiotEch
nagyúr

Az utolsó képen én simán kiveszem, hogy hol volt javítva. Vékonyabb fémmel lett pótolva?

(#14) tomiii. válasza KaiotEch (#13) üzenetére


tomiii.
aktív tag

Nem. A lemezvastagságának megfelelő peremező fogó lett használva, ezért tökéletesen síkban vannak, de a peremszélét látod, amíg nincs kigittelve, mivel, ha nem látnád, nem a peremben lenne :DDD

Itt egy BMW felújítása, google-ös kép.

szürke: javítóív, piros: hézag, fekete:kaszni

Itt is ugyanitt tartunk, csak a jéghideg lemezre lett majzolva, ami kb 1 hét múlva se szárad meg...de hát hiába beszéltünk a tulajnak.Persze lehetett volna máshogy is, de a helyi karosszériás azt mondta ez bőven megfelelő és mondták, hogy a polgárőrség terepjáróját is lakatolni kéne, ha gondoljuk...Mondtuk, hogy köszi, nem, esetleg nyáron :D Ebből indultunk ki, hogy jó lett.

(#15) tomiii.


tomiii.
aktív tag

sikerült másnál találni egy kis részletet a kocsinkról. Logót megtartva elloptam :D
kb 100 döglött lóerőből ezt tudtam kihozni.(vagyis Laci barátom, aki vezeti, de ezt csak a kocsinak köszönheti ;) ) + itt még gyári, húszon éves rugók és lengéscsillapítók vannak hátul, érintetlenül :DDD

videó

[ Szerkesztve ]

(#16) tomiii.


tomiii.
aktív tag

Alakulunk :D Még egy kicsit keskeny és magas(magasabb szerintem, mint gyárilag), de ezeken a napokban javítok, megkapja az új hátsófutóművet, amihez a hátsó tornyot át kell hegeszteni egy ford scorpioból és lehet lábra tenni.

Jelenleg oldalanként 110mm-rel szélesebb a nyomtáv, és ebben nincs semmiféle nyomtávszélesítővel való buzulás :D bár azért kíván még 15-20mm-t oldalanként, mert a növelt kormányszög miatt beleér a kerék a nyúlványba. :(

(#17) westcoastog válasza tomiii. (#16) üzenetére


westcoastog
veterán

Majd megborogatom neked a pályán ha volán mögé engedsz. ;] :P
Persze csak módjával. :D

[ Szerkesztve ]

(#18) tomiii. válasza westcoastog (#17) üzenetére


tomiii.
aktív tag

Elég érzékeny szerkezet, de megoldjuk a tesztkört :D Persze még vagy 60-70mm-rel fentebb lesz minden és normálisan fog állni, de maga a kormányszög ilyesmi lesz. Megforogni nem lesz könnyű vele :D

(#19) westcoastog válasza tomiii. (#18) üzenetére


westcoastog
veterán

Na, mostmár végképp kiakarom próbálni!
;]

(#20) tomiii.


tomiii.
aktív tag

Amikor nincs állványos fúród, de van eszterga :D

(#21) westcoastog válasza tomiii. (#20) üzenetére


westcoastog
veterán

A bódét már ki sem rakod ide? ;]

(#22) tomiii. válasza westcoastog (#21) üzenetére


tomiii.
aktív tag

Másik topiikban fent van, nem figyelsz :D meg az nem is a mi alkotásunk.

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.