Hirdetés

2024. április 20., szombat

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#1) kleinguru


kleinguru
addikt

A youtube miatt ilyen életlenek a textúrák?

Mi az hogy hamarosan kiderülnek az fps értékek is? Nem a 60fps az elvárt (még ha átlagosan is)?

A kicsire nem adunk... a nagyot meg leszarjuk!

(#2) a.sebi válasza kleinguru (#1) üzenetére


a.sebi
őstag

Ne zümmögj:) 60 lesz az, de ha 50 akkor sincs tragédia...

(#3) kleinguru válasza a.sebi (#2) üzenetére


kleinguru
addikt

Lehet nem ugyan azt a videót néztük :P Nálad élesek a textúrák :U ?

Ne zümmögj ??? :DDD

A kicsire nem adunk... a nagyot meg leszarjuk!

(#4) a.sebi válasza kleinguru (#3) üzenetére


a.sebi
őstag

Jah, nem is néztem:)
De youtube videóból nem érdemes tájékozódni...

(#5) BlackSoft válasza kleinguru (#1) üzenetére


BlackSoft
addikt

Magasabb bitrátával is boldogul a youtube, de a pár perces játék traileket valahogy sokkal alacsonyabb minőségben szokták megcsinálni, mint én az 1 órás videókat :U Ez nem tudom miért jó nekik...

---------> Számítógép szerviz III.Kerület | https://hardverguru.com <---------

(#6) gyurcio


gyurcio
tag

Azért röhej, hogy egy next gen címnél örülni kell az 1080p-nek. Lassan 2014-et írunk...

(#7) Mister_X válasza gyurcio (#6) üzenetére


Mister_X
nagyúr

Ez nem nextgen cím :P

"Most kell szerénynek lenni, mert most van mire." --- "All dreams eventually disappear when the dreamers wake."

(#8) ldave válasza Mister_X (#7) üzenetére


ldave
félisten

Van annyira nextgen, mint az AC4, főleg ha megkapja az AMD speckó effektjeit.

A Slime draws near! Command?

(#9) BlackSoft válasza gyurcio (#6) üzenetére


BlackSoft
addikt

És reklámozzák, hogy hát bizony a PS4 így meg úgy támogat 4K kimenő jelet :U Akkor kérem szépen menjen 4K-ban a legtöbb cím 60fps-el, és máris tudom mit jelent a "next-gen" :D

---------> Számítógép szerviz III.Kerület | https://hardverguru.com <---------

(#10) Agyzuzo válasza gyurcio (#6) üzenetére


Agyzuzo
addikt

Igen, én is meglepődtem kicsit a címen. PC-n a natív 1080 már sok-sok éve alap, most meg örömködni kéne hogy 2014 küszöbén erre végre képes egy konzol is? :U

Amúgy azon filóztam, hogy most a nextgen címeknél ez a nagy szó hogy 1080p gaming, aztán 2-3 év múlva meg a PC már a 4k gamingnél fog tartani, ahogy elkezdenek szállingózni és jóárasodni a 4k monitorok. :) Nem flame-indítás, csak ez a gondolatmenet kissé eltántorított a PS4-től (hozzáteszem, én ős PC-s vagyok, tehát ez nem csoda :) ).

Listen up, maggots. You are not special. You are not a beautiful or unique snowflake. You're the same decaying organic matter as everything else. ::: http://meatytears.hu :::

(#11) gyurcio válasza Mister_X (#7) üzenetére


gyurcio
tag

Pontosítok: Next gen. konzolon megjelenő cím. Remélem így már elfogadható... ;]

(#12) JanR válasza Agyzuzo (#10) üzenetére


JanR
addikt

Én most vettem PS3-t, hogy az eddig címeket végig játsszam, de eddig számomra a nagy "nextgen" röhejes. Mindig is PC-s voltam és elég régóta FHD-ba játszom.. de ahogy jönnek ezek a hírek, egyre inkább kiábrándulok az egészből. Inkább veszek egy új VGA-t és játszok PC-n tovább, mellette pedig a PS3 top címeket is végig tolom :)

(#13) rodrigez válasza gyurcio (#11) üzenetére


rodrigez
senior tag

Egyetértek. Az eddig next-gen konzolra kijött játékokból alig van ami valóban next-gen. XBOne esetében a Forza 5-öt lehet annak nevezni. De ahogy halad előre az idő egyre inkább kiismerik a vasak programozásának csínját-bínját és kiaknázzák a bennük rejlő lehetőségeket. Ezt olyan játékokkal mint AC4, Tomb Raider, stb. nem lehet megtenni, mert alapvetően nem erre a platformra lettek hegesztve. Ezért van oly kicsi különbség pl. AC4 alatt Xbox360 és One között. Persze élesebb textúrák és dúsabb vegetáció, de kb. ennyi.

(#14) a.sebi válasza rodrigez (#13) üzenetére


a.sebi
őstag

Ugye nem azt akarod mondani hogy az ac 4 pcre van hegesztve? Hehe olvass utána mi a vélemény erről a fejlesztő cég vezetőjének...
Jo nagy baromsàgot mondtàl most :C

(#15) Plazmacucci válasza a.sebi (#14) üzenetére


Plazmacucci
félisten

Hát pont ezt írja, hogy nem pc-re van írva, és nem is nextgen konzolra. Az új konzolok meg inkább pc-k, egy low level api-val....

Vissza kell vinnem pár kazettát.

(#16) JanR válasza Plazmacucci (#15) üzenetére


JanR
addikt

Ehhez képest egyelőre nem sok különbség van a mostani és a nextgen. konzolok között.

(#17) Plazmacucci válasza JanR (#16) üzenetére


Plazmacucci
félisten

Adjunk neki egy két évet azért :) Szerintem nem grafikában kéne újat mutatni, hanem játékmenetben. Killzone is hiába néz ki jól, ha csak egy n+1 shooter.

Vissza kell vinnem pár kazettát.

(#18) #65675776 válasza Agyzuzo (#10) üzenetére


#65675776
törölt tag

Van egy olyan érzésem, hogy a 4k-t legonkább arra fogja használni a legtöbb fejlesztő, hogy az életlen textúrák ne tűnjenek fel.

(#19) a.sebi válasza #65675776 (#18) üzenetére


a.sebi
őstag

Szerintem 5 evig nem veszek 4k s tvt, addig nem is érdekel, majd az xbox twohoz veszek az is kb 5 év mire kijön:)

(#20) Bandi995


Bandi995
aktív tag

Hurrá! Tehát sikerült egy játékot 60 stabil (kétlem) fps-re, natív felbontásra portolni egy olyan konzolra, ami most jött ki, a játék meg már majd egy éves. Itt jegyzem meg, hogy 5 éves lesz a gépem nyáron és full hd-ban nyomtam végig tress fx kivételével mindent maximális beállításra téve Lara új kalandjait, ~45 fps-el. És a gépem 240 körül volt anno, tehát még csak azt sem lehet ráfogni hogy anno brutál high end pc-t vettem volna. :U

(#21) ldave válasza Bandi995 (#20) üzenetére


ldave
félisten

Nem tudom miért kell folyton a PC-hez hasonlítani a konzolok árát... Számold ki kérlek inflációt figyelembe véve, hogy az 5 éves 240 ezer Ft most mennyit ér, majd vesd össze. (Segítek, az most kb 290 ezer Ft). Egy PS4 pedig most kb 128 ezer Ft (ami 5 éve kb 105 ezer Ft volt).

A Slime draws near! Command?

(#22) Bandi995 válasza ldave (#21) üzenetére


Bandi995
aktív tag

Nem vagyok a "hate consoles, pc masterrace" típusú felhasználó, de emellett a hűűűde óriási eredmény mellett hogy a TR 2013 elfut majd egy alig megjelent konzolon olyan értékek mellett ami alatt nem is lenne szabad a fogyasztók elé tolni játékot (mert a 720p 30fps élvezhetetlen), nem bírtam elmenni szó nélkül.

(#23) Scoobyka válasza Bandi995 (#22) üzenetére


Scoobyka
addikt

nekem elvezheto volt mindig ha a jatek le tudott kotni es nem a csilli villi effektek miatt,hanem a hanuglat miatt. Miert van az,hogy a legjobb gamek nem csilli villik,hanem magaval a tartalommal fogjak meg a jatekosokat...sajnos a mai gamerek elfeledkeznek miert is jo egy jatek...segitek emlekezni...a nagybetus HANGULAT miatt ami jatek kozben er es beszipantja a jatekosokat!

[ Szerkesztve ]

(#24) kazsmerlaca


kazsmerlaca
senior tag

Beteg a világ, meg aki ilyenekkel játszik! :C

Saját gyártású zenéim: https://www.jamendo.com/album/73598/music-in-the-fire

(#25) alevan válasza Scoobyka (#23) üzenetére


alevan
őstag

Rengetegen vannak itt a fórumon, akik folyamatosan történetért, hangulatért sírnak, és amikor eléjük teszik, rögtön jönnek, hogy ezpeddignemcrájzisz szintű grafika 2013ban. Szal ennyit a "gamerek"ről.

"Ezért lovagol a pokolba a konzumer IT piac. A hülye igények... . Azt sem tudod, hogy mit akarsz de az jöjjon havonta frissités formájában."

(#26) rodrigez válasza a.sebi (#14) üzenetére


rodrigez
senior tag

Olvasni, olvasni, értelmezni. Mi készül egyáltalán PC exkluzívnak? Jelen generáció != PC gaming, már réges-rég nem. Ha kurrens generációról beszélek az Xbox360 vagy Ps3, a játékok 99%-ra ugyanis alapvetően ezekre készül és onnan portolják PC-re vagy multiplatform engine-t használnak...

(#27) M3Ny3'T válasza Plazmacucci (#17) üzenetére


M3Ny3'T
senior tag

Ha nem akarnának szintet lépni a grafikában, akkor nem toltak volna a konzolokba ennyivel nagyobb vasat.
Én egyébként pont azt vettem észre, hogy abban a pillanatban, hogy kijöttek az NG konzolok és a rájuk írt játékok...nos valami oka kell, hogy legyen, hogy már csak blue ray disk-re férnek rá (lásd pl. CoD Ghosts a CoD MW3-hoz képest méretre) és igen, amennyire láttam ez főleg a döbbenetes textúra méret növekedésnek köszönhető. Ennyit arról, hogy a látvány nem fejlődik...Csak maguhoz az effektekhez tényleg kell még némi idő.

Bandi995: 2 dolog:
1) konzolosként ez tényleg nagy újság lehet, a játékok túlnyomó része már nem érte el a 720p-t sem natívan, annyira kimerültek az erőforrások.
2) Ugyan kizártnak tartom, hogy 60 FPS-t vinni fog a szerkezet, de TressFX-szel teszi, ha megnézed a trailert és elég sokat is finomodott az eljárás (másik topicban felvetettem a kérdést, valszeg a TressFX 2.0 apit használják már ebben). Eredményét tekintve szerintem sokkal jobban néz ki a haj, mint PC-n, bár ez kvázi apróság, minden más látványilag ugyanaz...amennyire a trailerből meg lehetett ítélni.

Skype-on lány az informatikusnak: Milyen színű a szemed? Informatikus: #0034ff

(#28) AshaNoR


AshaNoR
tag

A ps3-al is így kezdődött... Jöttek a ,,csúnyácska" játékok manapság meg mennyit fejlődtek, gyönyörű a grafika. Ps4-nél is ez lesz.

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.