Hirdetés

2024. április 20., szombat

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#1) bacsis


bacsis
Közösségépítő

Honnan lőttél te ilyent? :Y
amúgy magáról a kártyáról nem tudnál felrakni képet? :B

(#2) ->Raizen<-


->Raizen<-
veterán

Nem rossz, de a gtx 970 oc-val már nagyon lelép tőle, nem kicsi tartalék van a mini verzióban is. Alapon picit erősebb az nv.

(#3) nyakdam


nyakdam
aktív tag

Grat a kártyához! Én majd a nem ref-ekre leszek kíváncsi, de ez sem lett rossz.

(#4) Tom5 válasza bacsis (#1) üzenetére


Tom5
addikt

Délután tolok fel ha van rá igény, melóban vagyok, korlátozottak a lehetőségeim. :DDD

(#5) Apollyon válasza Tom5 (#4) üzenetére


Apollyon
Korrektor

Van rá igény :K

#1) Respect the privacy of others. #2) Think before you type. #3) With great power comes great responsibility.

(#6) Speeedfire válasza ->Raizen<- (#2) üzenetére


Speeedfire
nagyúr

És ha az rx 480-as is OC-val van?! :DDD :W

Mint amikor a szivó benzin össze van eresztve a turbóssal...

Fotóim https://fb.com/toth.szabolcs.art || IG: http://instagram.com/_tothszabolcs_ || Weblapom http://szabolcs-toth.com

(#7) ->Raizen<- válasza Speeedfire (#6) üzenetére


->Raizen<-
veterán

Akkor se tudja utolérni. :D

(#8) Xaels válasza ->Raizen<- (#7) üzenetére


Xaels
félisten

Viszont olcsóbb.

A kártya nekem egyébként tetszik külsőre is. Egy fehéret kérnék az Asustól mint az R9Nano-ból.

PSN ID: Lord_Machine_X /// SYMPHONIC POSTAPOCALYPTIC REINDEER-GRINDING CHRIST-ABUSING EXTREME WAR PAGAN FENNOSCANDIAN METAL

(#9) ->Raizen<- válasza Xaels (#8) üzenetére


->Raizen<-
veterán

Ha azt nézzük használtan van már 60-ért meg volt is korábban is 970 akkor azt mondanám, ha garisat ki tud fogni az ember, jól jár és nem mondanám olcsónak az rx 480-at. :D Peace.

[ Szerkesztve ]

(#10) Xaels válasza ->Raizen<- (#9) üzenetére


Xaels
félisten

Nem nagyon látok 70-nél olcsóbban és azok is garancia híján vannak. Persze majd most, hogy ez is bekerül majd a boltok polcaira kénytelenek lesznek alá nyomni a használt 970-ek árát, de ez megint csak olyan dolog, hogy természetes. Boltit-boltival szokás.

PSN ID: Lord_Machine_X /// SYMPHONIC POSTAPOCALYPTIC REINDEER-GRINDING CHRIST-ABUSING EXTREME WAR PAGAN FENNOSCANDIAN METAL

(#11) NandorHUN válasza Xaels (#10) üzenetére


NandorHUN
addikt

Probléma az hogy ennek nem így kéne működnie. 970 új árát kéne összemérni 480-al. 480 pedig alapvetően erősebb, újabb és van + 4Gb ram. 970 új árát kéne hogy lenyomja, utána meg a használt 970-nek is arányosan.

2-3 hét és 77 körül lesz a ref. 480 és jönnek a custom megoldások. Használt 970-eket meg felesleges hozzá hasonlíthatni, mert eléggé túl vannak árazva.

www.kamerapro.hu | FOTÓS TERMÉKEK SZÉLES VÁLASZTÉKA

(#12) Televan74 válasza ->Raizen<- (#9) üzenetére


Televan74
nagyúr

Mennyi is volt a 970 megjelenésekor? És mennyi ez a kártya! És most ne a magyar árakat nézzük,mert azok a kezdetekben túl lesznek árazva(a nagykerek,kereskedők által).
Jó kis kártya ez a maga kategóriájában.Nem kell többet várni tőle mint amit tud.Köszönet Tom5 -nek a logoutért,bárcsak én tudnék venni a héten egyet,de még sehol sem találok.

Amikor nincs remény! Jusson eszedbe nincs isten, csak én!

(#13) Xaels válasza NandorHUN (#11) üzenetére


Xaels
félisten

Ezt mondtam én is nagyobb részt.

PSN ID: Lord_Machine_X /// SYMPHONIC POSTAPOCALYPTIC REINDEER-GRINDING CHRIST-ABUSING EXTREME WAR PAGAN FENNOSCANDIAN METAL

(#14) NandorHUN válasza Televan74 (#12) üzenetére


NandorHUN
addikt

Szerintem a hetekben nem is érdemes, még ha ref-re utazol is.
Bár HA-n 77e körül már beígérték, hogy hamarosan jön, illetve előrendelhető.

www.kamerapro.hu | FOTÓS TERMÉKEK SZÉLES VÁLASZTÉKA

(#15) Tom5 válasza NandorHUN (#14) üzenetére


Tom5
addikt

Ennek fényében kíváncsi leszek ténylegesen el is vihető e majd annyiért a kari....Félek, hogy nem.
Mármint lehet 1-2 hónap mulva igen. ;]

mod - tettem fel képeket a kártyáról. :)

[ Szerkesztve ]

(#16) NandorHUN válasza Tom5 (#15) üzenetére


NandorHUN
addikt

1 hónap reális, addigra talán lesz valami hír 1060-ról is, bár nem tudni semmi konkrétumot és jönnek a custom 480 kártyák.

www.kamerapro.hu | FOTÓS TERMÉKEK SZÉLES VÁLASZTÉKA

(#17) Tom5 válasza NandorHUN (#16) üzenetére


Tom5
addikt

Valami július 7.-ét magyaráznak a 1060-ról. :F

(#18) tixem


tixem
addikt

Megy a mantra a ph teszt fórumában is, hogy így drága úgy drága, meg a 970-et is alig lépi le. Nézzük majd meg 2-3 hónap múlva majd ha jön pár driver meg lemegy a 8 gigás ára olyan 80-85-90 ezerre kiviteltől függően. Azt kéne meglátni, hogy olyan teljesítményt kapunk, ami korábban kis túlzással másfélszer ennyibe került, vagy hasonló áron szignifikánsan lassabb kártyák voltak gyártótól függetlenül.

Nem a nyitóáron kell sírni, az mindig földtől elrugaszkodott :U Tesztért pacsi, jó lett, ahogy a kártya is az lett és lesz is :K

[ Szerkesztve ]

Galaxy S24 Ultra 1TB ||| ( •_•) ( •_•)>⌐■-■ (⌐■_■)

(#19) Tom5 válasza tixem (#18) üzenetére


Tom5
addikt

Teljes mértékben egyet értek. Szerintem kb ez a reális kép:

Driverekkel meg még gyorsulni fog.

(#20) Xaels válasza Tom5 (#19) üzenetére


Xaels
félisten

Inkább a 280X/380X-et váltja szvsz igaz az pont ezen a listán nem szerepel(mármint az utóbbi). De nagyjából igen és ahhoz képest nagy ugrás és ha annyiért meg lehet venni majd mint amennyiért aprón előjegyezhető 1-2 helyen a 4GB-os akkor kifejezetten ütős lesz én meg sírhatok az 50k-ért vett 280X-emmel :DDD .

[ Szerkesztve ]

PSN ID: Lord_Machine_X /// SYMPHONIC POSTAPOCALYPTIC REINDEER-GRINDING CHRIST-ABUSING EXTREME WAR PAGAN FENNOSCANDIAN METAL

(#21) Tom5 válasza Xaels (#20) üzenetére


Tom5
addikt

igaz :K

280X-ből májusban szálltam ki 3 év után. Addig bőven kiszolgált. :R

[ Szerkesztve ]

(#22) Xaels válasza Tom5 (#21) üzenetére


Xaels
félisten

Engem most is. Szépen eldöcögött rajta a Shadow Warrior meg a Wolfenstein: The New Order. BF4 is tökéletesn hozza azt a sebességet amit várok.

PSN ID: Lord_Machine_X /// SYMPHONIC POSTAPOCALYPTIC REINDEER-GRINDING CHRIST-ABUSING EXTREME WAR PAGAN FENNOSCANDIAN METAL

(#23) NandorHUN válasza Xaels (#10) üzenetére


NandorHUN
addikt

A probléma, hogy itt nem bolti-bolti verseny lesz majd. Használt 970 árát megpróbálja majd mindenki fenntartani mondván, hogy hasonló teljesítménye van mint a 480-nak holott 480 erősebb.

Használt 970 ára így is irreálisan magas a boltihoz képest, így annyi lesz a különbség, hogy új 970 ára lemegy, használt termék meg pár ezerrel lesz olcsóbb.

www.kamerapro.hu | FOTÓS TERMÉKEK SZÉLES VÁLASZTÉKA

(#24) Gyuri27 válasza Xaels (#10) üzenetére


Gyuri27
félisten

Az még egy dolog, hogy nincs rá gari. De hiszem a 970-k nagy része szét volt tuningolva (akár feszelve). Az meg jót tesz az élettartamnak. Magyarul nem más mint egy 70k-s zsákbamacska.

Ez a stock hütés igazán érdekes lehet his kivitelben. Jó dolog, hogy nem a házban kevergeti az ájert hanem kitolja onnan.

Amd - Radeon - Ryzen

(#25) abridabri válasza Gyuri27 (#24) üzenetére


abridabri
veterán

"Ez a stock hütés igazán érdekes lehet his kivitelben. Jó dolog, hogy nem a házban kevergeti az ájert hanem kitolja onnan."
150W nal nem erzem letjogosultsagat a blower kialakitasnak , Inkabb lenne 2-3 csendes venti ami bent kavarja azt a minimalis hot.

(#26) Aby_2014


Aby_2014
aktív tag

Ööö az "AMD driverben ürítettem a cache-t" ez mit jelent pontosan, hogy kell ilyet csinálni?

Soha ne vitatkozz idiótákkal ! Lesüllyedsz az ő szintjükre, és legyőznek a rutinjukkal. ( ͡° ͜ʖ ͡°)

(#27) Tom5 válasza Aby_2014 (#26) üzenetére


Tom5
addikt

Alaphelyzet ikonra kattintasz ez jön elő és ott tudsz törölni.

[ Szerkesztve ]

(#28) Xaels válasza Gyuri27 (#24) üzenetére


Xaels
félisten

Ilyenekbe már nem akartam belemenni.

Nekem is szimpi a Stock hűtés persze lehet én nem engedném, hogy annyira hagyja melegedni a VGA-t. Anno 4870-hez is írtam ventiprofilt VGA biosban és mai napig működik csak néha újra kell pasztázni meg portalanítani. A custom hűtőkkel az a bajom, hogy oda fújja a meleget ahova nem kéne, FX-nél az egyik sarokpont az alaplap VRM-je és a mostani kártyám pont oda tolja a meleget. Egy gyengébb lapnál ez komoly gondot okozhat.

PSN ID: Lord_Machine_X /// SYMPHONIC POSTAPOCALYPTIC REINDEER-GRINDING CHRIST-ABUSING EXTREME WAR PAGAN FENNOSCANDIAN METAL

(#29) Gyuri27 válasza Xaels (#28) üzenetére


Gyuri27
félisten

Alsó házas elrendezésnél a venti a táp langyos levegőjét kevergeti. Szóval ez az elrendezés oda sokkal jobb lenne. Persze mint írtam normális his minőségben.

Amd - Radeon - Ryzen

(#30) Aby_2014 válasza Tom5 (#27) üzenetére


Aby_2014
aktív tag

Köszönöm, lehet, hogy nekem is beválik, mert szokott hasonló hibám lenni.

Soha ne vitatkozz idiótákkal ! Lesüllyedsz az ő szintjükre, és legyőznek a rutinjukkal. ( ͡° ͜ʖ ͡°)

(#31) otoaak77 válasza ->Raizen<- (#9) üzenetére


otoaak77
újonc

Én még sosem láttam 60-ért 970-es kártyát. Max. kamu hirdetésben.... A garanciás kártyákat minimum 80 körül adják. Ehhez képest a 480-as 85-ért vatta újan nem olyan sok. Amint kijönnek az aftermake kártyák gyárilag húzva a 970 nem lesz versenytársa egy 480-as kártyának 8GB memóriával. Marad a 1070 és a majd most kijövő 1060-as. Az 1070-en árban kb a duplája a 480-nak. Míg teljesítményben annyival nem jobb. Az 1060-ból meg mire kijönnek a rendes kártyák elfogadható áron elég sokat kell még várni.

(#32) Mark1


Mark1
csendes tag

Nah..
Végre rendeltem egyet, karácsonyra a gyereknek:

http://itechshop.hu/component/virtuemart/alkatreszek/vga-kartyak/amd-ati/xfx-amd-radeon-rx-480-ce-8gb-detail?Itemid=0

Sokáig variáltunk a fiam (13 éves) nvidia GTX1060-át akart én meg RX480-at. Amúgy is full AMD-s a gép FX8370 proci, reményeim szerint talán többet kihoz a radeon kártyából.
Mondtam hogy a GTX1060 kizárva nekem rohodtul nem szimpatikus a hardwer(az az igazi elavulós gyanús érzésem van) akkor már GTX1070.
Tetszett neki de mikor kiderült hogy az ára RX 480 ára+ 50 ezer ft azt mondta az sok annyiért nem vehetek neki kártyát:-)
Inkább kipróbálja az RX480-at és ha mégsem jön be eladjuk és ő kipótolja egy GTX1070-re.
Szerintem full HD-ra jobban járunk a radeonnal, mert a kb 16 éves tapasztalatom erősen elfogult a radeonok javára.
Hiába olvasgatom hogy az utolsó pár évben elsöprően odavágott az nvidia.
Egyszerűen nem tudom felfogni, főleg hogy a gépben egy lassan 5 éves HD7970 dolgozik szinte még mindíg gond nélkül.
Hol vannak már az akkori nvidiák? Vagy csak az én agyamból törlődött.....
De tényleg mi volt 2011-ben?

Szándékosan referencia hűtővel kerestem mert a múltbeli bitcointos tapasztalataim alátámasztják hogy minden más ventillátor tönkrement kb 3 év intentív után (az olyan 10 év normál használatnak felel meg) de a refi hűtősök akkor se.
Meg amúgy is fújja ki a házból a meleget ne a procit melegítse hősugárzóként.

Remélem nem bánom meg.

[ Szerkesztve ]

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.