Hirdetés

2024. április 25., csütörtök

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#13) Dany007 válasza hoffman_ (#12) üzenetére


Dany007
veterán

No, örülök hogy akkor nem csak én használom még. :)

Egyébként nem emlékszem rá, de biztos, hogy volt ilyen a kollega gépén. Az is biztos, hogy most nincs, és az is, hogy S&D-t is használtam.

De egyébként csökkentett módban hálózat nélküli verzióval mindent ki lehet pucolni. Nálam pl Firefox pluginek közé épült be ilyen. És hiába tiltottam le Firefoxban attól még az lett a default keresőmotor. Berágtam rá és a firefox könyvtárakból töröltem ki.
Aztán rákerestem a nevére regeditben plusz a gyártó cég nevére meg mindenre ami csak ahhoz köthető. És addig F3-aztam amíg megnem találtam az összes ilyet és ki nem töröltem mindet. El is tűnt egyből mindenhonnan. :)

De volt már olyan esetem is, hogy az adott kis féreg bent volt a futó folyamatok között. Hiába találtam meg az exéjét vagy a DLL-ét nem tudtam kitörölni. Ekkor jött a csökkentett mód, de volt olyan is, ami még csökkentett módban is bent futott. És hiába lőttem ki a feladatkezelőben, kb 2 másodperc és visszamászott újra... Ilyenkor szépen ráfókuszáltam a törlésre, majd mielőtt okét nyomtam volna, gyorsba kilőttem a taskot a feladatkezelőben... a maradék 2 másodpercben pedig ablakot váltottam a törlés képernyőre és rányomtam az OK-ra. És töröltem mielőt visszatudott volna mászni! :D
Szóval meg lehet oldani, csak pöcsölős.

Ilyenkor sírom vissza a Win98-as időket. Ott csak nyomta megy "újraindítás DOS módban"-t, és máris azt a fájlt töröltem ki amelyiket akartam, egy rossz szava nem volt a rendszernek. :D

szerk.: vagy még annyi ötletem van, hogy mondjátok meg mivel telepedik ez a Babylon toolbar meg search aztán kipróbálom itt a céges gépen! ;] Az egyetlen probléma, hogy a Spybot már valami 800 ezer ismert kártevőnél tart, így több, mint egy óra mire lefuttatja a keresést... Annyi szabadidőm meg nem biztos hogy lesz itt a melóban. De megpróbálhatom. (mondjuk van egy céges Eset sec a gépen, nem tudom az engedné-e a telepítést vajon?)

[ Szerkesztve ]

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.