Hirdetés

2024. április 25., csütörtök

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#1) Pipó


Pipó
őstag

Csak kapkodom a fejem a fejetlenséget látva. Hogy ezt hogyan lehetett így elkúrni, megérdemelne egy filmet. Elrettentő például lehetne mutogatni minden piacvezető cég vezetésének.

Valahol olvastam egyébként, hogy a raptor nem volt nagyobb egy pulykánál, nem is volt veszélyes, de olyan jól csengett a neve a dínós film alkotóinál, hogy bevállalták a névcserét egy másikkal. Nem akarok ezzel párhuzamot vonni az intel raptorja és a valós között ;]

"Vannak győzelmek, amiktől jobban alszik az ember. És olyanok is, amik ébren tartanak." Broadchurch - Kis fekete szir-szar rózsaszín biszbasszal a tetején? - Az is vaaan!

(#2) dabadab válasza Pipó (#1) üzenetére


dabadab
titán

Ráadásul a velociraptornak tollas volt a háta :DDD
(illetve az egész teste)

DRM is theft

(#3) gbors


gbors
nagyúr

Kicsit bamba voltam, amikor a címre néztem, és ezt olvastam:
"Tökélyre fejlesztette a 7nm csúszását az Intel"
Nem akadtam fenn rajta :DDD

Pedro... amigo mio... ma is konzervvért iszunk! Kár lenne ezért a tehetséges gyerekért...

(#4) snecy20 válasza gbors (#3) üzenetére


snecy20
veterán

Az sem állna messze a valóságtól. :)

Az Oroszországnak küldött iráni drónszállítmányok csak elnyújtják a háborút.

(#5) Goose-T


Goose-T
veterán

A Pentium 4-es vesszőfutás 6 évig tartott, és nem nagyon rázta meg őket. Ez még csak három éve tart, messze van még az Intel vége. :DDD

Rockbandám: https://fb.me/scharlotterhodes *** Gitárelektronikai műhelyem: https://www.fb.me/goosetgitar

(#6) Slack


Slack
tag

Nem értem, hogy hogyan lehet egy cégnek ennyire szar marketingje. Mert azt tény, hogy jelenleg kicsit le vannak maradva az AMD -hez képest, de ez a lemaradás önmagában nem lenne tragikus. Erre jön marketing és "a benchmark -ot nem kell nézni", "töltelék fejlesztés", csúszik minden...
Ennél szerintem jobb lenne ha csendben dolgoznának, mert így a marketing inkább csak ront a helyzeten.

(#7) Steve_Brown válasza Goose-T (#5) üzenetére


Steve_Brown
aktív tag

5Ghz-es Pentium Extrémet a népnek :D Egy műanyag foglalatba.

(#8) jedis válasza Slack (#6) üzenetére


jedis
senior tag

A sebezhetőségekről nem is beszélve. ;)

Ha az autópályán haladván, egyszer csak vészjósló mennydörgést hallasz magad mögött, és hátratekintvén egy nagy feketeség közelít feléd ezerrel, ne hidd azt hogy egy viharfelhő vett üldözőbe !

(#9) Duree


Duree
veterán

Azért még nem kell temetni az Intelt, igaz a lemaradásuk jelentös és ahogy látom az AMD utitervét mire az Intel kijön az Intel 7nm-el addigra az AMD már szerintem 3nm fog nyomulni.
Ez a lemaradás stabilnak látszik, ha az AMD nem fog hibázni.

duree54

(#10) #52931072 válasza Duree (#9) üzenetére


#52931072
törölt tag

Igazából nem tudom milyen a kihozatal 10nanón és mekkora volumenben tud gyártani az intel. Mivel versenyképes procikat nem tud bedobni, azt megteheti, hogy nagy mennyiségben nyomott áron elárasztja a piacot a köztes fejlesztésekkel. Viszont ehhez komoly darabszámok kellenek, mert kb az utolsó év volt amikor 14nanós cuccokat rásózhatott az oemekre.

(#11) gézu válasza Pipó (#1) üzenetére


gézu
őstag

Krzanics kiváló gebaszmenedzser volt. Bármihez nyúlt, gebasz lett belőle.

If you can't be a good example, then you'll just have to be a horrible warning.

(#12) Geri Bátyó


Geri Bátyó
őstag

"készül az Intel egy új generációs dizájnnal"
Eredetileg a Sapphire Rapids is annak indult, de mostanra egy terméknév lett belőle.

Amúgy a töltelékekből nem elég még az Intelnek? Látszik, hogy túl nagy a Lake, amit be kell tömni.

"Ki a büdös istennyila vagy te bohócképű!?" SzŐr Geri, birodalmi poéta és főszakács (:L topic)

(#13) Ajándékok válasza Slack (#6) üzenetére


Ajándékok
aktív tag

Nem az Intel marketingje rossz, Abu lát mindent vörösben, itt pedig csak azt olvashatod.

Nagy raktár kis helyen! Anyagáron eladó ~200m hosszú rakódófelületű gördülő polc rendszer. A helyigénye csak 3.6m*1.4m. Akár egy lakáscserét is megspórolhat vele!

(#14) makkmarce válasza Ajándékok (#13) üzenetére


makkmarce
őstag

Azért nézz szét a neten, osztják a véleményét. A nemkell benchmarkot futtatni, és a mellé rakott inteles grafikonokon röhögött az egész tech szektor.

okoskodom, tehát vagyok

(#15) Laci.M válasza Ajándékok (#13) üzenetére


Laci.M
senior tag

Pont akartam írni, hogy már a címből tudtam, hogy ki írta a cikket.

Aláírás

(#16) kurta9999 válasza Duree (#9) üzenetére


kurta9999
tag

Remélem, hogy nem fognak hibázni. Ha nincs AMD, még lehet mindig 6/12 lenne az i7 teteje, vagy esetleg i9 8/16 2x akkora árért.

Régi árazással az i9 10900K vagy mi a neve, ami 10 magos, simán ütné az 1000$-t és ekkora frekvenciák se lennének.

[ Szerkesztve ]

(#17) kromatika válasza Pipó (#1) üzenetére


kromatika
veterán

Ennyi csúszás,és baki ami az Intelnél-van soha sehol nem volt. Már szinte nevetséges.

(#18) Predatorr


Predatorr
őstag

Pffhhh... Intel visszatért a garázsbarkács hőskorba... :Y

"Amely probléma nem megoldható, azt meg kell szüntetni."

(#19) GodGamer5


GodGamer5
addikt

R.I.P. Intel. :C

"Többször látsz Game Over képernyőt, mint Michelle Wild f@szt." "It's not a Loop, it's a Spiral"

(#20) #16939776


#16939776
törölt tag

Csupa új név. A bámészkodó azt hihetné ezeket látva, hogy pillanatról-pillanatra új dolgok születnek, ezerrel fejleszt a cég. Közben még mindig a kihozatal javításán, termékek gyártásra optimalizálásán fáradoznak.
Szerintem 5 év múlva is ugyan ez a: még nem jó a kihozatal, még nem jó a kihozatal, már nem versenyképes a technológia lesz, csak addigra a 7nm-lesz a mostani 10nm.

Ezzel az állandósulónak látszó állapottal csak "egy apró" presztízs veszteség történt meg, intel ettől továbbra is megkerülhetetlen maradt, nincs ok az aggodalomra. :)

[ Szerkesztve ]

(#21) Predatorr válasza #16939776 (#20) üzenetére


Predatorr
őstag

Főleg, hogy a legtöbben be is veszik ezeket a „fejlesztéseket”. AMD is megmaradt, pedig majd' 10 éven át kvázi ugyanazt a VGA-t adta más néven.

"Amely probléma nem megoldható, azt meg kell szüntetni."

(#22) Thrawn


Thrawn
félisten

Tölte-Lake? :D

Different songs for different moods. łłł DIII Thrawn#2856 łłł Look! More hidden footprints! łłł D4BAD łłł WoT: s_thrawn łłł

(#23) tasiadam válasza Duree (#9) üzenetére


tasiadam
veterán

Annyira kulonbozik az intel trigate/superfin es az AMD finfet, hogy nem is igazan osszehasonlithato.

Gyermektelen, nem házas, másodrangú állampolgár

(#25) tasiadam válasza Thrawn (#22) üzenetére


tasiadam
veterán

Ani-Cove?

Gyermektelen, nem házas, másodrangú állampolgár

(#26) #52931072 válasza Predatorr (#21) üzenetére


#52931072
törölt tag

Az igaz, de amikor tudod, hogy a zintel kutatás/fejlesztési kerete pár éve még meghaladta az amd teljes forgalmát (talán most is), akkor azt gondolom: bassza meg a zintel. Az amd tökölődését magyarázhatják a csórósággal, de az intelnek minden erőforrás a kezében volt akár 20 b-terv kidolgozására.
A csóróknak a szart is el kell adni, hogy ne csődöljenek be, a zintel meg minden szart el tud passzolni mert uralja a piacot.
Még pár év tökölődés legalább teret enged a konkurencia megerősödésének.

(#27) tasiadam válasza Predatorr (#21) üzenetére


tasiadam
veterán

A GCN-re gondolsz? Hát mivel nem volt a 14nm után sem 10nm sem 7nm elérhető, muszáj volt nekik azt reszelni. Ezért is van az R9-eknek betyár fogyasztása, és az RX580 8gb még a mai napig olyan kártya, amit nem éri meg lecserélni 100e ft alatti kártyákra, ha már megvette valaki X éve.

Gyermektelen, nem házas, másodrangú állampolgár

(#28) dabadab válasza Slack (#6) üzenetére


dabadab
titán

jelenleg kicsit le vannak maradva az AMD -hez képest

A laptopos processzoroknál pl. az AMD 4750U kétszer gyorsabb, kevesebbet fogyasz (és olcsóbb is), mint az i7-10510U (jelenleg business laptopoknál ez a kettő a csúcsmodell), szervereknél szintén durva különbség van az AMD javára... nem "kicsit" vannak most lemaradva.

[ Szerkesztve ]

DRM is theft

(#29) tasiadam válasza dabadab (#28) üzenetére


tasiadam
veterán

Csak nem igazán váltanak át rá azok, akik sok sok éve inteleznek. Pl ha egy intel protokolt használnak, akkor ők nem fognak legyártani egy új AMD-s szoftvert. Cloud esetében meg pl nettó mindegy, min fut, íg lehet scalelni. DE! Nálunk van olyan cloud, ami minden szerver unithoz rendeltek 2 magot, és kód szinten akár 4 párhuzamos szálat kell kezeljen, és ez intelen működik az első xeonok óta. AMD-n nem tudom hogy viselkedne 1 mag, ha 8 szálat kéne kezeljen egyszerre 1 mag.

Azért van intel laptop nálunk csak, mert azt kipróbálták, Lenovo gépben megnézték, tök fasza, nem törhető, jó az encrypt, nem fognak cserélni AMD-re, mert megint 1 évig kell tesztelni az egészet, és spórólnának vele laptoponként 50 dollárt, és 1 szálas powerben nem jobb. (T490-ben 3500u volt, és 8 vagy 9.genes intel)

[ Szerkesztve ]

Gyermektelen, nem házas, másodrangú állampolgár

(#30) dabadab válasza tasiadam (#29) üzenetére


dabadab
titán

Pl ha egy intel protokolt használnak, akkor ők nem fognak legyártani egy új AMD-s szoftvert.

Wut?

Cloud esetében meg pl nettó mindegy, min fut

A usernek lehet, a cloud providernek már egyáltalán nem, főleg, hogy ott a mindenféle inteles sérülékenységek az tényleg komoly biztonsági problémát jelentenek.

[ Szerkesztve ]

DRM is theft

(#32) tasiadam válasza dabadab (#30) üzenetére


tasiadam
veterán

"Wut?"
Lenovo T480 intelnél thunderport 3 van, asszem 2x-es, AMD T490-nél usb c. Dokkoló elvileg nem műxik rajta. Nem veszik a fáradtságot vele kapcsolatban. Legalábbis ezt az infót kaptam, nem tudtam kipróbálni, ez csak 1 példa.

"A usernek lehet, a cloud providernek már egyáltalán nem, főleg, hogy ott a mindenféle inteles sérülékenységek az tényleg komoly biztonsági problémát jelentenek."

A Linuxnak kb mindegy, min fut. De ezek a sérülékenységek szerintem viccesek, mert minden gép feltörhető, ha fizikailag hozzáférnek. Ha meg a tűzfal nem fogja meg a támadást ellene, akkor nettó mindegy, hogy AMD vagy Intel. Attól függ, mennyire bíznak a saját védelmükben.

Gyermektelen, nem házas, másodrangú állampolgár

(#33) Darmol válasza tasiadam (#32) üzenetére


Darmol
senior tag

Én úgy olvastam Linus nem ért veled egyet.

(#3) gbors : Nekem "Töketlenkedéssel fedi le..." vót meg. :DDD

Aki azt mondja "nem tudom elhinni az igazságot" az naiv. Aki azt mondja "nem akarom tudni az igazságot" az ostoba. Aki azt mondja "az igazság tilos" az gonosz. Aki azt mondja "én határozom meg az igazságot" az beteg.

(#35) KROK640 válasza Steve_Brown (#7) üzenetére


KROK640
veterán

Az kéne, de szigorúan egy maggal és Hyper-Threadinggel :D

Inkább azt kérdezzék miért nincs szobrom, mint azt, hogy miért van...

(#36) Predatorr válasza #32839680 (#24) üzenetére


Predatorr
őstag

Hát, legalább én. :P

"Amely probléma nem megoldható, azt meg kell szüntetni."

(#37) hokuszpk válasza Predatorr (#21) üzenetére


hokuszpk
nagyúr

"AMD is megmaradt, pedig majd' 10 éven át kvázi ugyanazt a VGA-t adta más néven."

eros tevedes, a neve mindig "RADEON" volt :D

Első AMD-m - a 65-ös - a seregben volt...

(#38) snecy20 válasza Predatorr (#21) üzenetére


snecy20
veterán

Valójában ez az átcímkézős periódus 3 évig ha tartott, ami egyébként megvolt az nVidiánál is a 2010-et megelőző pár évben.

Az Oroszországnak küldött iráni drónszállítmányok csak elnyújtják a háborút.

(#39) carl18


carl18
addikt

Raptor Lake? Jajj az a név! :D Sok volt a Jurassic Park?

Hát mit mondjak, a number one processzor gyártótól többet várna az ember...Ilyen mikor marketingesek vezetik a céget, érdembeli fejlesztés nélkül.
Sajnos még a 10. Generáció is a 5 éves Skylake alapjain készül, nyilván volt idő finomhangolni igy jóval magasabb az órajel. Na meg jött is több mag, de 5 év alatt ez a informatikába nem túl nagy előrelépés.

A Zen 1 2017-ben dobták piacra, most a Zen 3 lesz talán az a platform amit már játékokban is felülmúlhatja a intelt.
És ez egyenenesen szeg a koporsoba, mert kizárolag a játékok voltak azok a programok. Amivel az intel tudott marketingezni hogy World best gaming CPU:

Hiába szúr, itt Ryzen a úr!

(#40) Tanisz válasza tasiadam (#29) üzenetére


Tanisz
senior tag

Igen, nem túl nagy az "átváltási roham" laposoknál itthon.

Bár valami elindult, 1-2 fővállalkozónktól (itthoni multik) jött a hír, főleg akik a HP-t és Lenovot használnak (gondolom velük állnak szerződésben), mind az esedékes gépcseréknél már Ryzenre váltanak. 4500U, 4600U, 4700U és variánsai.
Meg is lepődtem rajta, hogy ezt így meglépték, nem gondoltam volna.
Pl az egyik konkrétan 50 lapost rendelt a fenti procikkal a HP-tól.

Nem nagy szám, főleg az egész hazai céges környezetet tekintve, de valami már mocorog, talán elindult. Igaz ebből jósolni nem lehet, de azért én örömmel fogadtam, hogy nem kötik az ebet a karóhoz (lapos = intel filozófia).

[ Szerkesztve ]

http://projekt.azigazikincs.hu/ ''Homo loquax nonnumquam sapiens''; "Nam et si ambulavero in valle umbrae mortis, non timebo mala, quoniam tu mecum es. Virga tua et baculus tuus, ipsa me consolata sunt. "

(#41) Thrawn válasza tasiadam (#32) üzenetére


Thrawn
félisten

A Thunderbolt csak egy újabb biztonsági rés: [link]

Different songs for different moods. łłł DIII Thrawn#2856 łłł Look! More hidden footprints! łłł D4BAD łłł WoT: s_thrawn łłł

(#42) #06658560 válasza carl18 (#39) üzenetére


#06658560
törölt tag

Comet Lake elé tökéletes, mert akkor ki fog halni.

(#43) andy19770128 válasza Predatorr (#21) üzenetére


andy19770128
aktív tag

Hét azért ha letesztelsz egy HD 7970 es egy radon VII ttel megláétod a különbséget holott mindkettő GCN. Én ugy fogalmaznék hogy a 7750 től a R9 390x ig volt egy kaptafa. A HBM es Fury-kkal kezdődött valami friss.

(#44) yagami01 válasza Pipó (#1) üzenetére


yagami01
aktív tag

Deinonychus-t cserélték Velociraptorra.
dabadab: De a JP 93-as, akkor még nem volt elterjedt a toll-elmélet. :P

Szó volt róla, hogy az Intel vehet TSMC-nél 5nm-t 2022-ben. Akkor ez majd később gyümölcsözik, ha így is lesz, gondolom.
Erre az Alder Lake-re kíváncsi leszek. 16 mag? Vajon mennyiért adják? AMD-nek addigra már pár ével esz 16 magja 3950X néven töredéke árért, de könnyen lehet, hogy egy 2022-es proci persze hatékonyabb, mint egy 2019-es. Mindenesetre kíváncsi leszek a Zen 4-el való harcára. Már ha 2022-ben jön az is... PCI-E-ben lehet akkor is megkésnének, nem hiszem, hogy egyből 2 genen belül 5.0-ra váltanának, mikor még a 4 is sehol. Bár kitudja.

(#45) Armagedown


Armagedown
őstag

Az Intelnek nincs félnivalója, mert az elméletileg elavult csíkszélességgel készült processzorait így is megveszik az OEMek.

“If you don't read the newspaper, you're uninformed. If you read the newspaper, you're mis-informed.”

(#46) tasiadam válasza Tanisz (#40) üzenetére


tasiadam
veterán

nálunk kb 2000 lenovo van, és pár száz hp, de azok skylake, meg régebbiek.

Gyermektelen, nem házas, másodrangú állampolgár

(#47) dabadab válasza tasiadam (#32) üzenetére


dabadab
titán

De ezek a sérülékenységek szerintem viccesek, mert minden gép feltörhető, ha fizikailag hozzáférnek. Ha meg a tűzfal nem fogja meg a támadást ellene, akkor nettó mindegy, hogy AMD vagy Intel.

Ja, hogy nem érted ezeknek a lényegét. Arról szólnak, hogy ha fut egy virtuális géped valami felhőszolgáltatónál, akkor hozzá tudsz férni az azon a szerveren futó többi virtuális gép adataihoz is, ami nyilvánvalóan főleg a felhőszolgáltatóknál jelent problémát.

DRM is theft

(#48) ukornel válasza gézu (#11) üzenetére


ukornel
aktív tag

Nemisigaz!
Például emelte a női dolgozók arányát, meg elérte, hogy csak gyerekmunkamentes forrásból szerezzék be a ritkaföldfémeket. Ezek a döntések -bár technológiai innováció szempontjából sz##t érnek - píár és píszí szempontból ragyogó eredmények.
Plusz még jó volt a céges tyúkok után koslatásban is!

(#49) tasiadam válasza dabadab (#47) üzenetére


tasiadam
veterán

Itt most nem ezekre a cloudokra gondoltam, de vágom, hogy az AWS úgy megy.

Gyermektelen, nem házas, másodrangú állampolgár

(#50) gliskard


gliskard
senior tag

Andy Grove / Gróf András aki a régi Intel éra egyik felépítője és sok évig a cég vezetője volt írt egy könyvet "Csak a paranoidok maradnak életben" címmel (1988-ban jelent meg). Amit abban leírt az alapján nem kérdéses miért lett az Intel a vezető chip gyártó, am viszont félelmetes, hogy egy ilyen örökség után hogyan küzdötték lejjebb magukat.
Még közel sem kezdtek gurulni a lejtőn, ahhoz még sok mindent "el kell cseszni", de látható, hogy Grove után nagyon más vezetési irányelvek mentén vitték a céget – és jutottak a mai állapothoz.

Persze ha nem lenne ilyen sikeres az AMD új design-ja, akkor Intel oldalon sem lenne olyan nagy probléma, mivel nem vernék az asztalt a befektetők, és valószínűleg sokkal kevesebb fiaskóról jutna el hozzánk információ...

[ Szerkesztve ]

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.