Hirdetés

2024. április 20., szombat

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#1) talmida


talmida
Közösségépítő

Nagyon szuper beszámoló! Köszi, hogy megosztottad. A képek is nagyon jók!! :R

IN GOD WE TRUST!

(#2) mongoose123


mongoose123
aktív tag

Élvezetes volt olvasni. :C

(#3) Dare2Live


Dare2Live
nagyúr

jól néz ki a baseballsapkás csaj. :DDD Az első ázsiai nő aki 'bejön'. :DDD

don't look up, don't look up, don't look up, don't look up, don't look up, don't look up, don't look up...

(#4) Destructo


Destructo
aktív tag

Köszi a cikket,nagyon jó volt! :)

Szerk: Én is szívesen elmennék! :P

[ Szerkesztve ]

(#5) Realradical válasza Dare2Live (#3) üzenetére


Realradical
őstag

Jaja, ezek a testhezálló vékony rucik vadítóak :DD

Things that try to look like things often do look more like things than things

(#6) Recon666


Recon666
Közösségépítő

Köszi az írást! Érdekes volt. :R

(#7) RootRulez


RootRulez
félisten

Köszi az élménybeszámolót!

═════════════════════════════════════════

(#8) Apika


Apika
Közösségépítő

Remek cikket írtál, csodálatos képekkel fűszerezve! Hatalmas élményt lehetett a túra azon a gyönyörű helyen... :K

(#9) sztanozs


sztanozs
veterán

A blogodat is olvasom - azok sem rosszak és ez is szuperül sikerült.

JOGI NYILATKOZAT: A bejegyzéseim és hozzászólásaim a személyes véleményemet tükrözik; ezek nem tekinthetők a munkáltatóm hivatalos állásfoglalásának...

(#10) moonlight115


moonlight115
tag

Neked élmény volt megmászni, nekünk meg olvasni róla. Remek írás, köszi! :C
A Fuji levegőkonzerv........LOL! :DD

"Holdfényszonátának összedőlt a könyvespolca, mert bétóven sors szimfóniát rakott rá..." /by old rocker/

(#11) func93


func93
senior tag

Eszméletlen szép helyen voltál, egyszer elmennék én is egy ilyen csúcs szuper túrára.
Nagyon jó kis írás volt. :R

"Nem lehet összekötni a pontokat a jövőt fürkészve, az összefüggések csak utólag visszanézve látszanak." - Steve Jobs

(#12) ricshard444


ricshard444
veterán

Jó írás köszi,az az ázsia csaj tényleg jól néz ki és a kilátás is durva lehetett élőben :R

Vannak dolgok...

(#13) mave13


mave13
őstag

Sziasztok!

Köszi mindenkinek.
Felejthetetlen élmény volt. Többször mondtam a többieknek mászás közben, hogy a látványt nem lehet fényképen visszaadni, ez élőben volt az igazi.

Mindkét csaj aranyos, csak sajna beszélgetni nem sokat tudtunk. Hiányzott a közös nyelv. Viszont, nem tudom, mit ettek a csúcson, felfelé még erősen küzdöttek, de úgy mentek lefelé a hegyről, mint a szél.

Icewolf || kósza ||

(#14) mongoose123


mongoose123
aktív tag

Amúgy, mennyire beszélik illetve használják kint az angol nyelvet?

(#15) mave13 válasza mongoose123 (#14) üzenetére


mave13
őstag

Aki volt külföldön pár évet az elég jól beszéli. De úgy nagy átlagban azt lehet mondani, hogy japán tudás nélkül küzdős a kommunikáció. Még itt, Tokióban is a közlekedést leszámítva, majdnem minden japánul van. Étlapok, reklámok, áruházakban a feliratok, minden. Komoly meccs volt McDonald's-ban kaját rendelnem...

A kollégákra is igaz ez aki amerikai intézetekben kutatott pár évig azzal minden rendben, a többiek érdekes módon tudnak angol cikkeket olvasni, és meg is érteni, de beszélgetni már képtelenek.

Icewolf || kósza ||

(#16) mongoose123 válasza mave13 (#15) üzenetére


mongoose123
aktív tag

Köszönöm, erre voltam kíváncsi. Mégegyszer gratulálok a hódításhoz. :R

(#17) sztanozs válasza mongoose123 (#14) üzenetére


sztanozs
veterán

Franciáknál a Japánokra (illetve egyéb távolkeletiekre) vonatkozik csak jobban az aranyszabály: Ha beszélnek is valamilyen "idegen" nyelven, abban sincs köszönet.

JOGI NYILATKOZAT: A bejegyzéseim és hozzászólásaim a személyes véleményemet tükrözik; ezek nem tekinthetők a munkáltatóm hivatalos állásfoglalásának...

(#18) mdraco


mdraco
őstag

Élmény volt olvasni :R

(#19) Crystalheart


Crystalheart
senior tag

15-20 km-t majdnem minden általános iskolás negyedikes gyerek tud gyalogolni hegyre fel, (kisöcsém még futkározott is a végén), ne mondd, hogy ez a teljesítmény a küszöbe a Fujinak :DDD

(#20) ronson


ronson
őstag

Ez olyan mint az európai hegymászó, oxigén palackal, null cuccal szenved, a serpa meg megy utána felpakolva és vígan szívja a cigit. :D

(#21) rep3at


rep3at
őstag

Jó volt olvasni és szépek a képek is!

Forward thinking. كرر

(#22) BlueAthlon


BlueAthlon
senior tag

Jó cikk, főként így a reggeli mellé !

Annak a statisztikának hiszek, amelyet én hamisítottam -Winston Churchill

(#23) mave13


mave13
őstag

Sziasztok!

Ismét köszi mindenkinek!

sztanozs: ez erősen igaz. Legalábbis a japánokra biztosan. Kiejtésük mondjuk nem olyan vészes, mint a kínaiaké, de azért szokni kell a dolgot. Öt hónap után is megesik, hogy néha nem értem mit mondanak, csak miután megismétlik egyszer-kétszer jövök rá, hogy jé, ez tényleg angolul van... De, ilyen már csak ritkán van.

Crystalheart:
Pedig pontosan azt mondom. Szerintem, nem az a fő kérdés, hogy megmássza-e valaki a Fujit, inkább az, hogy mennyi idő alatt... A jó kondi inkább ebből a szempontból fontos. Ami még kérdésessé teheti a dolgot, az a tudat rész, illetve a hegyibetegség. A mentális felkészülés eléggé fontos, aki kételkedik abban, hogy képes rá, inkább el se induljon, ha valaki eldönti, hogy ezt meg tudja csinálni, az pedig fel fog jutni a csúcsra. A hegyibetegség meg nem kondíciótól függ, bárkinél jelentkezhet, és változatos tünetei lehetnek. Lehet, hogy valaki maratonfutó, de mégis megáll 3200 méter után, mert olyan rosszul lesz, ezt nem lehet tudni.
Egyébként, nagyon sok gyerek (5 évestől felfelé), és öreg is volt a csúcson, ami szintén ezt támasztja alá. Jövőre Hiro is tervez visszatérni a családjával. Van egy hat, meg egy tízéves lánya, illetve, a felesége nem az a kimondott sportoló típus.

ronson: azért nem egészen, mert az egyszeri hegymászó lehet, hogy nem nagyon jár 3000 méter felett rendszeresen, a spera meg igen, így kissé már akklimatizálódott. Ha valaki olyan szabadulna ide, aki tartósan 3000 méter felett él, röhögve mászná meg a Fujit is. Eszébe sem jutna a hegyibetegség.

Icewolf || kósza ||

(#24) gegory


gegory
tag

Hello. Jó cikk és jó elbeszélés volt.
Tervezek én is egy ilyen jellegű utat. Mire kell figyelni és milyen anyagi vonzatai voltak a "te" utadnak?

Gegory

(#25) olbaidhun


olbaidhun
őstag

nagyon köszi a cikket!

7o/638-9O93 ► Telón érsz el leghamarabb \_(ツ)_/

(#26) sztanozs válasza gegory (#24) üzenetére


sztanozs
veterán

Ő "kiküldetésben" van kint (ha jól rémlik egy évig), szóval az ő költségtervezése nem igazán releváns :D

JOGI NYILATKOZAT: A bejegyzéseim és hozzászólásaim a személyes véleményemet tükrözik; ezek nem tekinthetők a munkáltatóm hivatalos állásfoglalásának...

(#27) N.GÁBOR


N.GÁBOR
aktív tag

Irigykedem az élmény miatt és gratulálok a cikkhez! Nagyon jó lett! Nem semmi helyen voltál, de tényleg kicsit fura érzés, hogy már a "hegyeket is betörjük"

May the force be with you!

(#28) MarQs


MarQs
senior tag

Nagyon tetszett a téma és az írásod! Jó érzéked, humorod van a közvetlen hangnem megteremtéséhez - gratulálok hozzá! Külön tetszett, hogy sikerült ismerős érzéseket is előhoznia az irományodnak, pl. "Egyikünk se tudta, mire számítson, mindenkiben volt egy kis para, de ezt persze be nem vallottuk volna egymásnak."
Ez nagyon betalált! :) A klasszikus belső gondolatok egyike egy nagyobb hangvételű hegyi kaland előtt...

Mindezzel együtt kicsit szomorúan konstatáltam, hogy így elbaszarintották ezt a nagyszerű hegyet a Japók és egyben ilyenkor adok hálát az égieknek, hogy egy olyan hegylánc kvázi közelében élhetek és élvezhetem minden szépségét, ahol az adott lehetőségek ellenére számos menedékházhoz még mindig igazi "sherpák" szállítják a mindennapi ellátmányt és a karbantartáshoz szükséges - emberi léptékben mozdítható - építőanyagokat is! Mindez a Magas-Tátra.

Maximálisan azonosulni tudok a meglátásoddal, miszerint: "Nem jó az, hogy bárki képes megmászni a Fujit, ennek szerintem nem erről kéne szólnia. Mássza meg az, aki tudja, szépen az aljától a tetejéig."
Magam részéről ezt bármely hegy esetében fenntartom!

Ui.: külön gratula a képekhez! Sok kép igazi örök darab!

[ Szerkesztve ]

"Vagy fejlődsz, vagy hanyatlasz, nincs stagnálás!"

(#29) Forestjo válasza Dare2Live (#3) üzenetére


Forestjo
senior tag

Tényleg jó nő az a baseballsapkás! De látod a kajla lábát, hogy volt képes ilyennel felmenni? :)))) Egyébként mindkettő csinosnak tűnik...
Ezt a túrát én sem hagynám ki, köszi Attila!

Ha úgy élsz, ahogy eddig, ha azt teszed, amit eddig, akkor ugyanoda jutsz, ahol most vagy.

(#30) mave13


mave13
őstag

Hello!

gegory: nem utazási irodával szervezve, egy hét Tokióban alsó hangon 350 000 Ft. Nagyon spórolós, boltból kajálós, messze nem utazós verzió.
Oltás nem kell, bűnözés szinte nincs, turistákat szeretik, mindenki mosolyog, és hajlong, de angolul nem nagyon beszél. Ha nem tudsz japánul, kissé kihívás bármilyen kirándulást leszervezni (mondjuk, Kyoto, ilyesmi), mondjuk, ha tudsz, akkor sem egyszerű...

MarQs:
Köszönöm a dicsérő szavakat.
Irigyellek, nem kicsit. Az enyém csak egy múló pillanat volt, de te ott laksz egy gyönyörű hegység közelében... Nem semmi. Tervben van egyébként, eddig csak képeket láttam róla, de nagyon tetszik, remélem, egyszer eljutok oda is.
Mondjuk, én a Bakonyt, meg a Mecseket is szeretem, csak ne lenne annyi gyökér vadász...

Forestjo: vannak itt jó csajok, csak kevesebben, mint otthon. :)

Köszi mindenkinek. :)

Icewolf || kósza ||

(#31) sztanozs válasza mave13 (#30) üzenetére


sztanozs
veterán

vannak itt jó csajok, csak kevesebben, mint otthon
Viszont ha szőke vagy, mind rád bukik :D

JOGI NYILATKOZAT: A bejegyzéseim és hozzászólásaim a személyes véleményemet tükrözik; ezek nem tekinthetők a munkáltatóm hivatalos állásfoglalásának...

(#32) gegory válasza mave13 (#30) üzenetére


gegory
tag

Köszi válaszod. Akkor még gyúrok rá egy kicsit :(

Gegory

(#33) V.Stryker


V.Stryker
nagyúr

Köszi a posztot. Tudod mit? Kabbe, irigyellek! :DDD

Organic Maps - ingyenes, offline navi iOS-re és Androidra.

(#34) TESCO-Zsömle válasza V.Stryker (#33) üzenetére


TESCO-Zsömle
félisten

Chuck Norris nem irigyel senkit! Senki irigy Chuck Norris-t! ;]

Mászáshoz grat a cikkírónak. Azért kár, hogy ennyire kimunkálták a hegyet...

[ Szerkesztve ]

Sub-Dungeoneer lvl -57

(#35) mave13


mave13
őstag

Köszi mindenkinek.

Azért ezt komoly dolog Chuck Norris-tól hallani... :DDD

Icewolf || kósza ||

(#36) Mister_X


Mister_X
nagyúr

Köszönjük az írást! :R

Ehh, bezzeg én már a Kékestetőn is húztam a számat, hogy minek oda annyi minden, el sem merem képzelni, hogy milyen lesz majd nekem megmászni a hegyet :D

"Most kell szerénynek lenni, mert most van mire." --- "All dreams eventually disappear when the dreamers wake."

(#37) mave13 válasza Mister_X (#36) üzenetére


mave13
őstag

Lehet, hogy már csak a helyét fogod megnézni, ha tényleg ki fog törni nemsokára... :D

Icewolf || kósza ||

(#38) Forestjo válasza mave13 (#37) üzenetére


Forestjo
senior tag

Ja, itt is megjelent a hír. Az Időképen éppen olvastam a cikket. A földrengés lehet, hogy kicsit megmozgatta a dolgokat odalent. "Szegény" japók, mostanában nincs sok szerencséjük. Mi lesz azzal a fenemód kiépült infrastruktúrával azon a hegyen. Majd építenek újat. Az is nagy látványosság lesz, hisz az emberek kíváncsiak lesznek majd, meg kell mutatni, hogy mi változott, hogy változott. Japánok milliói pedig felkerekednek majd a divatdzsekijükben és csizmácskáikban és költenek, mert az az élet lényege.

Meg ami még elgondolkoztat: a japán emberek mentalitása nem igazán az idegbajhoz van közel, vagyis alapvetően megfontoltak és alaposak. Gondolom, hogy a japán szeizmológusok is eléggé kimértek, nem tesznek közzé a szenzációhajhász kijelentéseket. Ez viszont nagyon riasztó, mert ha már ők is esélyesnek tartják a dolgot, akkor lehet benne valami.

[ Szerkesztve ]

Ha úgy élsz, ahogy eddig, ha azt teszed, amit eddig, akkor ugyanoda jutsz, ahol most vagy.

(#39) Mister_X válasza Forestjo (#38) üzenetére


Mister_X
nagyúr

Nos, kb. szerintem ilyesmi lesz a forgatókönyv:
- kitörik a vulkán, a láva elfolyik valamerre a völgybe
- hullik a hamu
- bespájzolnak a japók halkonzervvel meg tofuval, majd bezárkóznak a lakásaikba, ablakot nem nyitnak kb egy hétig
- még egy hét múlva kicsit sárgás aljnövényzet, renoválandó parkok fognak csak emlékeztetni Tokióban az egészre, addigra már fel is lesz söpörve mindenhol

"Most kell szerénynek lenni, mert most van mire." --- "All dreams eventually disappear when the dreamers wake."

(#40) korion


korion
senior tag

kicsit vonakodva kezdtem olvasni,de mindenkinek ajánlom! :C :R

+3670-365-3097 Inkább sms vagy viber!;)

(#41) mave13


mave13
őstag

Sziasztok!

Forestjo:
A földrengés nagyon megváltoztatta a dolgokat. Nem igazán a hegyen kiépült infrastruktúra a gáz, hanem a hegy körüli... Mert, azt nem lehet megjósolni, hogy mekkora lesz a kitörés, lehet, hogy csak egy kis füst, meg hamu, de lehet, hogy St. Helen szintű buli lesz.
Érdekes módon, Fukushima területét sem látogatják, a katasztrófaturizmus errefelé annyira nem divat, ami érdekes, mert egyébként minden újdonságra, különleges eseményre azonnal ráizgulnak.
Nem, valóban nem tesznek közre valamit pusztán a hírérték miatt, úgyhogy biztos, hogy van benne valami. Annyira nem ragaszkodok egy Fuji kitöréshez, gyorsan túl szeretnék lenni az következő hat és fél hónapon, és lelépni. Ez talán nem akkora hatalmas kérés. :)

Mister_X: ez lenne a legenyhébb forgatókönyv, ezzel ki is egyeznék.

Egyébként, próbáltam kérdezgetni Tomot, hogy mit gondol a helyzetről, de csak a vállát vonogatta, és olyan semmilyen válaszokat adott. Tokióba maximum hamueső érkezhet, az is csak pár centi, ami annyira nem gond. A többi meg hidegen hagyja, az nem rá tartozik. Ez a tipikus japán hozzáállás. Majd megpróbálom Hirot is megkérdezni, ő valahogy relevánsabb válaszokat tud adni, Tom nagyon japán.

korion: köszi. Mi volt a vonakodás oka?

Icewolf || kósza ||

(#42) hoffman_


hoffman_
nagyúr

Basszus, teljes szívemből irigyellek :) Nagyon szeretnék eljutni Japánban, ezek a morzsák amiket néha idevetsz pedig elképesztőek, még olvasva is.

Köszi, tényleg :)

Az órámat is Tokióra állítottam, ezt mutatja a miénk mellé :D

[ Szerkesztve ]

"The time you enjoy wasting is not wasted time."

(#43) mave13 válasza hoffman_ (#42) üzenetére


mave13
őstag

Én köszi.
Turistaként fantasztikus hely, az biztos.

Icewolf || kósza ||

(#44) korion válasza mave13 (#41) üzenetére


korion
senior tag

mostanában rácuppantam az informatikára,abból mindent elolvasok,de ilyesmi témájút nem nagyon!
de érdekes volt! :C :C :R
lehet,h írtad,csak átsiklatom felette,de mennyibe került?(tudom,h az élmény,és az emlék felbecsülhetetlen)
üdv!KorioN

+3670-365-3097 Inkább sms vagy viber!;)

(#45) freeapro


freeapro
senior tag

Nagyon jó cikk!

(#46) Argos


Argos
őstag
LOGOUT blog (1)

Remek írás egy csodás élményről gyönyörű képekkel tarkítva!
Én is beállok az irigykedők sorába.. :P
A táj és a hódítás nagyon szép, ellenben ez a "kínai piac" feeling és a tömeg sajna sokat elvesz, de mindenképpen tanulságos, hogy ebből a szemszögből is megtekinthettük kicsit a Fuji-t.

Már így is túl sok dolgot követek/olvasok, de kénytelen leszek helyet és időt szorítani a Te írásaidnak is. :K

...elmúlik...

(#47) mave13 válasza Argos (#46) üzenetére


mave13
őstag

Köszi.

Örülök, hogy csatlakozol.

Icewolf || kósza ||

(#48) SzalaiG


SzalaiG
addikt

Grat! :) :R

Gyönyörű képek. :C
Milyen géppel csináltad?

(#49) mave13 válasza SzalaiG (#48) üzenetére


mave13
őstag

Köszi! Örülök, hogy tetszett.

Hát, a gép az hmm... Amiken van dátum a cikkben, azt Hiro csinálta egy Nikon D60-as géppel, ha jól tudom, ahhoz tartozó kit obival. Az enyémek pedig egy kis FZ-150-es Panával készültek. Vagy egy Olympus E-520-am is, a két kit objektívval, de amióta megvan a Lumix, az a szekrényemben pihen. (Áprilistól eladó lesz. :) )

Icewolf || kósza ||

(#50) SzalaiG válasza mave13 (#49) üzenetére


SzalaiG
addikt

Mégy még?

A Lumix lesz eladó?

[ Szerkesztve ]

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.