Hirdetés

2024. április 25., csütörtök

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#1) DaveJr


DaveJr
őstag

Kár hogy lehagyják az ilyen alaplapokról a mPCI-e foglalatot. Egy WiFi kártyát jó lenne ha lehetne beletenni. Vagy ki mit szeretne.

Isten és a programozók versenyt futnak egymással. A programozók egyre hülyebiztosabb programokat készítenek, Isten pedig egyre hülyébb embereket.

(#2) xKacsax válasza DaveJr (#1) üzenetére


xKacsax
aktív tag

Vannak USB-s wifi stickek is én is olyannal hajtom a sajátomat. De amúgy tényleg jó lenne egy néha.

Verba volant, scripta manent.

(#3) Zotya84 válasza DaveJr (#1) üzenetére


Zotya84
őstag

Akkor látom nem csak nekem fordult meg a fejemben, bár nekem először 1 mPCIE + 1 mSATA páros jutott eszembe. Mert attól, hogy HTPC, lehetne gyors... Bár én jobb szeretem a kábeles megoldásokat, de azér' a SSD mellé lehessen betenni egy WLAN kártyát is. És ilyen memóriaárak mellett az sem zavarna, ha cserébe SODIMM-ek lennének rajta.

Mi ez a hülyeség? Nokiánál ütésállóságot nem fejszével kellene tesztelni, hanem elkezded ütni egy 3310-zel... - L3zl13

(#4) Patice


Patice
nagyúr

Én pont most néztem meg a hivatalos honlapról a használatiát is.

Jó kis lapnak ígérkezik. Egy A10-5700-as APU-val elég jó választás lesz 8 GB memória társaságában. Egy SSD-vel megtámogatva átlag felhasználásra bőven elég lesz.

És ahogy elnéztem a honlapjukon Asrock-ék elég jól ráfeküdtek a támogatásra és a különböző, hasznos szolgáltatásokra, szoftverekre is. Szerintem ez is fontos.

Várós lap. Asztali Trinity konfigom mellé lehet ez lesz az alapja egy külön HTPC-nek a jövőben.

Kíváncsi leszek még a konkurenciára, hogy fognak-e ITX méretben 85-ös chippel szerelt lapot kiadni.

Eladó: Apple iPad mini 1 (2db)

(#5) Totis


Totis
aktív tag

Nagyon jó kis lap. Ha bele gondol az ember, hogy építhet belőle egy NAS/HD Player/Torrent letöltő gépet lehet belőle építeni.

ASUS 1015BX, Nexus 7 (2nd), Nokia Lumia 735, Nintendo Wii, Netgear Stora

(#6) DaveJr válasza xKacsax (#2) üzenetére


DaveJr
őstag

Persze ott vannak a stickek, de egy 2-3 antennás mPCI-e wifi kártya sokkal stabilabb és erősebb mint egy usb-s.

Zotya84: Na ja. Még az mSATA is elférne rajta. Egy HTPC-be amúgy is jobb lenne a kevesebbet fogyasztó SODIMM ramok, plusz szerintem nem is kell 6db normál SATA csati elég lenne max 3-4 is.

Isten és a programozók versenyt futnak egymással. A programozók egyre hülyebiztosabb programokat készítenek, Isten pedig egyre hülyébb embereket.

(#7) Totis


Totis
aktív tag

Ahh, lejárt az időlimit.
Pl. egy ilyen házban nagyon tetszene. kiváltanám a NAS-t illetve a WD Live-ot. Majdnem úgy néz ki mint valami "mélynyomó"... :)

ASUS 1015BX, Nexus 7 (2nd), Nokia Lumia 735, Nintendo Wii, Netgear Stora

(#8) Solicidium válasza DaveJr (#6) üzenetére


Solicidium
aktív tag

Szerintem a SO-DIMM memóriák fogyasztása marginálisan jobb csak és nehezebb az esetleges extra igényeknek megfelelő darabot találni. Volt J&W 780g minixem, azon is DDR2 SO-DIMM volt.

(#9) atti_2010 válasza Solicidium (#8) üzenetére


atti_2010
nagyúr

Miért menyit fogyaszt egy DDR3 memória modul?

1.Asrock FM2A88X+ Killer,A10-5800K,Kingston 2x4Gb 2400Mhz,Int X25-V SSD,SF Pro S.F.-450P14XE. 2.MSI-A75A-G55,A8-3870, Kingston 2x2GB2000, MSI R9-270, Zen 400.

(#10) dezs520


dezs520
senior tag

Na végre,erre vártam :)

(#11) Zotya84 válasza DaveJr (#6) üzenetére


Zotya84
őstag

Én most egy Intel D510MO-t használok kisgépnek egy Modecom FEEL 202-ben, bár egyelőre nem HTPC-nek, mert gépen TV-zem, de minden egyébre alkalmas. Alapvetően két kábel megy bele: táp, meg net. Minden egyebet megoldok távoli asztallal... (Bár rá van kötve a monitorra, meg van benne két 0,5-ös USB hosszabbító, csak hogyha a nagy gép szét van szedve, akkor ne kelljen a szekrény tetején levő géphez turkálni...)

Mi ez a hülyeség? Nokiánál ütésállóságot nem fejszével kellene tesztelni, hanem elkezded ütni egy 3310-zel... - L3zl13

(#12) Mercutio_ válasza DaveJr (#6) üzenetére


Mercutio_
félisten

Minek ide mS-ata?
Nem notiba kerül, minden más házban pedig van hely legalább egy 2,5"-os meghajtónak, de jobbára inkább többnek.

Eladó/Cserélhető: GERE Kopar faládák, ÓRA:Orient Bambino II Bigsize, FANTASY könyvek, Garis keskeny MOSOGATÓGÉP, könyvespolcok, MOSÓGÉP

(#13) MZperX75


MZperX75
addikt

Ez a következő lapom ,most Asrock A75M van ebben a méretben FM1-es.
A10-5700 vagy esetleg A10-5800K A következő procim ,de nem most majd egy bő fél év,ha kijön az új FM2-es protkó,majd akkor váltok Trinity-re.

Bár elgondolkoztam Inteles rendszeren is(csak VGA-t nem akarok venni)

(#14) Raucher válasza atti_2010 (#9) üzenetére


Raucher
tag

A 60 - 100W fogyasztási keret mellett, szerintem érdektelen a memóriák néhány Wattos fogyasztáseltérése. Ráadásul akkumulátoros üzemmóddal sem kell kalkulálni, sőt a szünetmentes HTPC sem elvárás.

A HTPC koncepció - x86 alapon - kezd túlhaladottá válni. Az ARM izmosodása és előre törése teszi lehetővé, az olcsó és valóban alacsony fogyasztású HTPC-k elterjedését.

Tisztán emlékszem minden előző életemre, ezért nem hiszek a reinkarnációban!

(#15) atti_2010 válasza Raucher (#14) üzenetére


atti_2010
nagyúr

Azért kérdeztem rá mert legutóbb mikor meg akartam mérni nem sikerült ugyanis benne volt a műszer 1-2W -os kilengésébe.

1.Asrock FM2A88X+ Killer,A10-5800K,Kingston 2x4Gb 2400Mhz,Int X25-V SSD,SF Pro S.F.-450P14XE. 2.MSI-A75A-G55,A8-3870, Kingston 2x2GB2000, MSI R9-270, Zen 400.

(#16) DaveJr válasza Mercutio_ (#12) üzenetére


DaveJr
őstag

Mert pl én úgy használom majd a rendszert hogy 32Gb SSD plusz 1db 750es HDD. Ha csak egy 2.5 hely van a házban (van ilyen is) már meg vagyok lőve mert hova rakok kettőt.
Ezért pl tök jó lenne egy mSATA hely. Nem kell mindegyik alaplapra de jó lenne ha lehetne kapni ilyeneket is. Mert pl vkinek számít a méret is.

[ Szerkesztve ]

Isten és a programozók versenyt futnak egymással. A programozók egyre hülyebiztosabb programokat készítenek, Isten pedig egyre hülyébb embereket.

(#17) akom válasza DaveJr (#1) üzenetére


akom
senior tag

PCI-E 16X -be nem lehet PCI-E 1X kártyát tenni?

(#18) MZperX75 válasza Raucher (#14) üzenetére


MZperX75
addikt

"kezd túlhaladottá válni."

Ezt bővebben kifejtenéd?
[link]

(#19) atti_2010 válasza akom (#17) üzenetére


atti_2010
nagyúr

Lehet csak valamennyit veszít a sávszélből ha VGA -ról van szó.

1.Asrock FM2A88X+ Killer,A10-5800K,Kingston 2x4Gb 2400Mhz,Int X25-V SSD,SF Pro S.F.-450P14XE. 2.MSI-A75A-G55,A8-3870, Kingston 2x2GB2000, MSI R9-270, Zen 400.

(#20) akom válasza atti_2010 (#19) üzenetére


akom
senior tag

WLAN kártyára gondoltam.

(#21) #19617792 válasza atti_2010 (#15) üzenetére


#19617792
törölt tag

viszont egy kis lapnál kijön a SO-DIMM előnye, hogy kisebb. jobban lehetne rendezni az alkatrészeket.

(#20) akom: lehet PCI-E x16-ba WLAN karit rakni és ugyanúgy teljesít, mintha x1-ben lenne.

[ Szerkesztve ]

(#22) atti_2010 válasza #19617792 (#21) üzenetére


atti_2010
nagyúr

Értem én de ő a fogyasztásra hivatkozott.

1.Asrock FM2A88X+ Killer,A10-5800K,Kingston 2x4Gb 2400Mhz,Int X25-V SSD,SF Pro S.F.-450P14XE. 2.MSI-A75A-G55,A8-3870, Kingston 2x2GB2000, MSI R9-270, Zen 400.

(#23) akom válasza #19617792 (#21) üzenetére


akom
senior tag

:R

(#24) bteebi


bteebi
veterán

Teljesen korrekt lap, elfogadnám :). Tényleg nagyon jól felszerelt.

Cancel all my meetings. Someone is wrong on the Internet.

(#25) DaveJr válasza akom (#17) üzenetére


DaveJr
őstag

Lehet. De azzal kilőttem a videokártyát vagy hangkártyát, vagy TVtunert...stb. Ezek közül nem mindegyikből lehet kapni mPCI-es verziót...de ha lehet akkor ott vagyok megint hogy nincs foglalat amibe belerakhatom. A chipset biztosítana több PCIe sávot is szóval nem lenne nehéz rákötni plusz csatit.

Isten és a programozók versenyt futnak egymással. A programozók egyre hülyebiztosabb programokat készítenek, Isten pedig egyre hülyébb embereket.

(#26) nbg


nbg
senior tag

Azert egy DP 1.2-t rakhattak volna ra, normalis Eyefinity miatt...

I'm not saying there should be a capital punishment for stupidity, but why don't we just take the safety labels off of everything and let the problem solve itself?

(#27) Hisztogram


Hisztogram
aktív tag

Január 23. Az AMD végleg dobja Fusion márkanevet - a svájci Arctitckereste állhat a háttérben .

////////////////////////////////////////////////////// HP //////////////////////////////////////////////////////

(#28) #19617792 válasza atti_2010 (#22) üzenetére


#19617792
törölt tag

az a 0.0000001W különbség nagyon rengeteg ám! :DDD

(#29) DaveJr válasza Hisztogram (#27) üzenetére


DaveJr
őstag

Több mint egy éves hír...és mi köze a mostani hírhez?

[ Szerkesztve ]

Isten és a programozók versenyt futnak egymással. A programozók egyre hülyebiztosabb programokat készítenek, Isten pedig egyre hülyébb embereket.

(#30) .mf válasza MZperX75 (#18) üzenetére


.mf
veterán

Ha még nem lenne nyilvánvaló, esetleg valami barlang mélyén rejtőzől, elzárva a hírektől: az ARM ilyen ütemű teljesítmény-növekedésével, és ARM-ot is támogató XBMC-vel vagy más szoftverekkel (gondolom mondanom sem kell, hogy több népszerű linux disztró is portolva van ARM-ra, és egy-két generáción belül szerintem ez az asztali Windowsnál is meg fog történni, ld. Windows RT már nagyon erre mutat) a sokkal alacsonyabb fogyasztású ARM-alapú megoldások a "fix" médialejátszó után saját magad telepíthető és/vagy konfigurálható HTPC boxként egyre inkább ki fogja szorítani ebből a szerepkörből az x86-ot.

Fotóim és kalandjaim a világ körül: https://www.facebook.com/fmartinphoto/

(#31) .mf válasza #19617792 (#28) üzenetére


.mf
veterán

Ha LV RAMokat nézünk, annál azért nagyobb a különbség. Ld. néhány laptop teljes idle fogyasztása RAM mellett procival, képernyővel, egyéb chipekkel annyi, mint néhány asztali normál RAMból 4-6-8 db.

Fotóim és kalandjaim a világ körül: https://www.facebook.com/fmartinphoto/

(#32) Hisztogram válasza DaveJr (#29) üzenetére


Hisztogram
aktív tag

de hülye vagyok.jézusom.

////////////////////////////////////////////////////// HP //////////////////////////////////////////////////////

(#33) macilaci78 válasza Solicidium (#8) üzenetére


macilaci78
nagyúr

Nem a fogyasztása miatt lényeges, hanem az alaplapon elfoglalt helye. Ha mPCI hely kell, akkor egy ilyen kis deszkán helyet kell neki szorítani.

Ha minden kötél szakad, nem kell félni az akasztástól!

(#34) akom válasza DaveJr (#25) üzenetére


akom
senior tag

Ha ilyen igényeid vannak, akkor nem ez a te alaplapod.

(#35) DaveJr válasza akom (#34) üzenetére


DaveJr
őstag

Mit nem mondasz :DDD A problémám az hogy nem nagyon gyártanak olyat ami megfelelne az igényeimnek és a hozzászólások szerint másénak sem

Isten és a programozók versenyt futnak egymással. A programozók egyre hülyebiztosabb programokat készítenek, Isten pedig egyre hülyébb embereket.

(#36) akom válasza DaveJr (#35) üzenetére


akom
senior tag

Egyszerűen csak sokat akarsz egy ITX méretű alaplaptól.
mATX a te méreted...

(#37) #19617792 válasza .mf (#31) üzenetére


#19617792
törölt tag

LV-nél persze érthető, de egy mezei SO-DIMM RAM ugyanúgy 1.5V, mint a desktop variánsa.

(#38) DaveJr válasza akom (#36) üzenetére


DaveJr
őstag

Nem akarok sokat. Csak egy mPCI-e slotot....érdekes néhányan a Brazos-os lapra rátudják rakni de egy FM2-esre meg nem pedig hely lenne rá.
Az mATX baromira nem az én méretem. Nem férne be oda ahova szánom.

Isten és a programozók versenyt futnak egymással. A programozók egyre hülyebiztosabb programokat készítenek, Isten pedig egyre hülyébb embereket.

(#39) Chp


Chp
őstag

Ez már nem fog elfüstölni Windows telepítés alatt? :U

(#40) Vladi válasza Patice (#4) üzenetére


Vladi
nagyúr

eh... 8 giga... de komolyan. Mit csinálsz ennyi rammal? :F

Az azért túlzás, hogy tökéletes. Eleve minek rá ennyi sata? Meg 2 ramhely? Hol a wifi? :U

Nem félünk! Nem félünk! Itthon vagyunk e földön. Nem félünk! Nem félünk! Ez nem maradhat börtön!

(#41) xKacsax válasza DaveJr (#6) üzenetére


xKacsax
aktív tag

Ebben persze igazad van. Mondjuk nálam 2 50-es tégla fal van csak meg vagy 2 méter közte szóval elég jó a jelem.

Verba volant, scripta manent.

(#42) MZperX75 válasza .mf (#30) üzenetére


MZperX75
addikt

"boxként egyre inkább ki fogja szorítani ebből a szerepkörből az x86-ot."

Box-ként igen ,de HTPC-ként az X86-ot nem.

Ha a cél nagyon kis fogyasztás,és max csak filmnézés torrent 24/7-ba akkor én is az Arm megoldásaiból választanék.(egyszerű menü+torrent+böngészésre)

2.5"-os alacsony fogyasztású HDD-vel karöltve ,a teljes rendszer fogyasztása nem haladja meg a 10-12W-ot akkor nyerő (boxként a szekrény tetőn) +távirányítóval Billentyűzettel.

HTPC-k alkalmazása ,nem minden esetben ennyire sarkított,manapság fejlett energia felhasználással ellátott
X86-PC-k is alkalmasak (nem 24/7)-be jó kis játékos HTPC szerepre viszonylagosan alacsony fogyasztással.
Lásd Brazos 24/7-ben nálam 20-22W-al elpötyögött Win7-64-es társaságában.

A Llano A8-3820-asom 36-45W-ból elvan,de játékra is be tudom közbe fogni(nagy címekre is)
Viszonylag kis fogyasztással. Beállításoktól függően akár max 50W-ból játékkal együtt megoldva,persze a platform nem képes teljesen alacsony fogyasztásra ,de napi 5-10óra használat mellett még így is elég energia hatélkony.

"sokkal alacsonyabb fogyasztású ARM-alapú megoldások a "fix" médialejátszó után saját magad telepíthető és/vagy konfigurálható HTPC boxként egyre inkább ki fogja szorítani ebből a szerepkörből az x86-ot."
szerepből nem szorítja kis inkább csak nagyobb szeletet fog csippenteni ebből a piacból is(bár itt sem egyedül álló most x86)

"Ha még nem lenne nyilvánvaló, esetleg valami barlang mélyén rejtőzől, " :))
jó kis barlang.

Néha jó lenne elbújni a hülye pörgő lehúzó világ elől.

Más:
Bár a legújabb TV-k már majdnem ezt a szerepet alapból tudják,bár kikapcsolt állapotban még nem képesek torrent kliens meghajtására,de ez is csak idő kérdése.
(bár én is jobban szeretem a külön álló kisebb kütyüket)

Lassan a HTPC fogalmát kell átfogalmaznunk,illetve újabb kategóriákkal bővítenünk....

[ Szerkesztve ]

(#43) TESCO-Zsömle válasza Vladi (#40) üzenetére


TESCO-Zsömle
félisten

Eleve minek rá ennyi sata?

Nekem például médiaszervernek.

Sub-Dungeoneer lvl -57

(#44) Destructo


Destructo
aktív tag

Elég kifogástalan a lap!

(#45) akom válasza DaveJr (#38) üzenetére


akom
senior tag

Eléggé vékony réteg használná ki az mPCI...
Ha valakinek kell WIFI, az vagy USB-st vesz, vagy olyan alaplapot amin integrálva van.

(#46) TESCO-Zsömle válasza akom (#45) üzenetére


TESCO-Zsömle
félisten

Nézd meg az integrált wi-fis alaplapokat. A legtöbbön egy mPCIe csatiban levő wifi-kártya adja a funkciót.

Sub-Dungeoneer lvl -57

(#47) DaveJr válasza TESCO-Zsömle (#46) üzenetére


DaveJr
őstag

Ott a pont.

Isten és a programozók versenyt futnak egymással. A programozók egyre hülyebiztosabb programokat készítenek, Isten pedig egyre hülyébb embereket.

(#48) Béééla


Béééla
őstag

Remélem ez jobb lesz, mint a "kistestvére": fm2a55m-itx, amit elég sokszor vittek vissza az iponban vásárlók szerint. Pedig pont jó lenne, kihagyhatnám a diszkrét VGA-t és mégis tudnék Left 4 Dead kaliberű játékokkal játszani.

Bélabá

(#49) akom válasza TESCO-Zsömle (#46) üzenetére


akom
senior tag

a wifin kívüli más mPCI felhasználásokra gondoltam...

(#50) Hina


Hina
aktív tag

Jól megpakolták ezt a lapot. Kíváncsi vagyok itt is tartja-e majd a 90$os árát.

[̲̅̅S̲̅a̲̅m̲̅s̲̅u̲̅n̲̅g̲̅] [̲̅̅G̲̅a̲̅l̲̅a̲̅x̲̅y̲̅] [̲̅̅S̲̅8̲̅+̲̅]

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.