Hirdetés

2024. április 25., csütörtök

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#1) Csepy


Csepy
senior tag

...kapcsolatban.

Regards: Csepy

(#2) cezarlacrone


cezarlacrone
aktív tag

A képek alapján elég vaskosnak tűnik, vagy csak nekem? Persze tokmentesen. :)

[ Szerkesztve ]

(#3) mrThomi válasza cezarlacrone (#2) üzenetére


mrThomi
addikt

a baj az hogy a mostani trendhez képest tűnik annak. én speciel már nem vennék ilyet

Nothing Phone (2a)

(#4) Fred23


Fred23
nagyúr

Nekem tetszik, de a hajszállal 130 alatt vett Nokia 8 Siroccómnál nem hinném, hogy sokkal jobb, árban viszont...
Ráadásul ott az a 18,5:9-es képarány. :N

[ Szerkesztve ]

(#5) Stabi83


Stabi83
senior tag

Megnézte már valaki hogy mennyiért vesztegetik az orosz ebay-en? :DDD

Mate 20 Pro -> iPhone XS Max -> Note 10+ -> OP 7T Pro + CAT S61-> Z Flip

(#6) ghiottone


ghiottone
nagyúr

Dual sim + 6gb ram 3s jöhet, ha nem lesz brutálisan elszálva az ára.

"ÉÍ 'AANNÍÍGÓÓ 'ÁHOOT'É" (La verdad está lejos de aqui)

(#7) enginev3.0


enginev3.0
félisten

Kenjék a hajukra, ekkora kerettel

A sas száll ide - száll oda, de a szálloda nem sas ide - sas oda || Logitech <3

(#8) Hopkins95 válasza Fred23 (#4) üzenetére


Hopkins95
addikt

Nem, csak lesz rajta jack csatlakozó, nem lekanyarodó kijelző, valószínű egy jobb kamera és sztereó hangszóró...

Nexus 5x > Pixel 4a 5G \\ AMD Ryzen 5800X3D - Gainward RTX 3070 Phoenix \\ Asus Zenbook 14 Oled UM3402YA \\ Playstation 5 \\ DJI Mavic Mini \\ Nintendo Switch Neon v2 \\ Steelseries Arctis Nova 7 \\ Steam/Origin/Epic Games Store/GoG/Ubi Connect: Hopkins955

(#9) Fred23 válasza Hopkins95 (#8) üzenetére


Fred23
nagyúr

Persze, tényleg lesz néhány előnye, és ha 150-ért megkaphatnám, talán még váltanék is rá, bár a Sirocco szerintem elég jó képeket csinál, és hozza a 2-2,5 napos üzemidőt nálam. Ilyen volt az A3 (2017) is üzemidőben, és van egy olyan érzésem, ha olyan mobilt kéne használnom, ami még 2 napot se bír, nem hiszem, hogy sokáig megtartanám. Nagyon jó érzés, ha egy hétvégét egy töltéssel kibíró mobilja van az embernek!

[ Szerkesztve ]

(#10) forintuser


forintuser
őstag

Mint a Pixel 2.

Holnapkészítést vállalok.

(#11) matyiGo


matyiGo
aktív tag

nagyon ígéretes. nagyon régóta várok már egy emberi méretű mobiltelefonra amiben jó az elő és a hátlapi kamera is és van jack. nekem abszolút befutó lesz ez úgy érzem.
a motorola moto x 2 (2014) óta nem volt a kezemben rendes telefon. most egy ilyen bumszli oneplus 6t-t használok de ki nem állhatom a péklapátot. :DDD
ráadásul nekem nem jön be az a trend hogy a kijelző a hangszorók mag a jack rovására megy. semmi értelme a fullos kijelzőnek.

(#12) Ujfelhasznal


Ujfelhasznal
tag

Na, ha ez tényleg ilyen lesz, akkor meg is van az új telefonom, bevállalom a problémás gariztatást. Kicsit vastag a káva ugyan, de ezt el tudom nézni.

(#13) hallador


hallador
addikt

Nekem tetszik. Remélem nem szállnak el az árakkal.

The further a society drifts from truth, the more it will hate those that speak it. (George Orwell) [Work Machines: HP EliteBook, HP ProBook & Linux Mint 20 ; Entertainment: Apple Macbook AIR M1]

(#14) Ricardo


Ricardo
félisten

Kíváncsi vagyok mit tud a kamerája. A pixelek fotózás terén kiemelkedőek, remélem a kistesó is jó lesz.

[ Szerkesztve ]

(#15) Hopkins95 válasza Fred23 (#9) üzenetére


Hopkins95
addikt

Ebben teljesen igazad van mondjuk, hogy a Nexus/Pixel széria sosem az üzemidejéről volt híres. Remélem ezen is javítottak, mert a Nexus 5x-emnek eléggé gyatra az üzemideje.

Amúgy szerintem is teljesen jó képeket csinál a Sirocco, a tesztje alatt meg is jegyeztem. :K

[ Szerkesztve ]

Nexus 5x > Pixel 4a 5G \\ AMD Ryzen 5800X3D - Gainward RTX 3070 Phoenix \\ Asus Zenbook 14 Oled UM3402YA \\ Playstation 5 \\ DJI Mavic Mini \\ Nintendo Switch Neon v2 \\ Steelseries Arctis Nova 7 \\ Steam/Origin/Epic Games Store/GoG/Ubi Connect: Hopkins955

(#16) Ádám16


Ádám16
addikt

Kár, hogy a Google elvágta a Nexus szériát. Szerintem még egy Pixel sem jött ki, ami méltó egy ekkora céghez, ha a külsőt nézem.
Ez is... Évekkel lemaradt dizájn, rossz ránézni.

(#17) ghiottone válasza Ádám16 (#16) üzenetére


ghiottone
nagyúr

Mindegyik Pixelnél volt valami gebasz - az 1. geneseknél a remekül integrált audio chip, ami sok esetben behalt egy idő után (Amerikában "pertársaság" is alakult ezért), a 2. generációs Xl verzióknál a pár hét alatt beégő LG amoled panel, legutóbb pedig a memória gondok. Azon kívül, hogy a frissítések terén élen járnak és jó a kameraszoftver semmi különöst nem tudtak felmutatni.

"ÉÍ 'AANNÍÍGÓÓ 'ÁHOOT'É" (La verdad está lejos de aqui)

(#18) Ádám16 válasza ghiottone (#17) üzenetére


Ádám16
addikt

A pofátlan árazáson felül valóban nem.

(#19) matyiGo válasza Ádám16 (#16) üzenetére


matyiGo
aktív tag

a dizájn nem azt jelenti hogy követjük a trendet.... káva nélküliség, vagy noch... ez egy nagyon szép telefon első ránézésre. és pl a pixel2xl is egy gyönyörű telefon, csak nekem lapát..

(#20) matyiGo válasza ghiottone (#17) üzenetére


matyiGo
aktív tag

hát csak egy európai dizájt. És végülis ez az android telefonja. Azaz a telefon amire fejlesztik a szoftvert és minden más gyártó cég erre a telefonra épít. vannak hibái de ez a készülék európai embereknek készül. nincs széttolva beauty effektekkel az arc, nincsenek benne idióta előretelepített marhaságok és frissül rendesen. (btw a pixel 3 xl elképeszően ronda lett.. ezt elismerem. az tévút volt.)

(#21) Fred23 válasza ghiottone (#17) üzenetére


Fred23
nagyúr

Az alaplap meghibásodásokat kihagytad!
Szép oldal ez is Pixel fanatikusoknak. :D

(#22) ghiottone válasza Fred23 (#21) üzenetére


ghiottone
nagyúr

Azzal nem találkoztam :D még....

"ÉÍ 'AANNÍÍGÓÓ 'ÁHOOT'É" (La verdad está lejos de aqui)

(#23) Ádám16 válasza matyiGo (#19) üzenetére


Ádám16
addikt

A kávanélküliség a hasznos kijelzőterület növelése, kisebb ház elérése -> kényelem, használhatóság mértékének növelése = fejlesztés, fejlődés.

Nem látok indokot az erre való törekvés elutasítására bármelyik gyártó részéről. Ez nem trend, szerintem.

(#24) matyiGo válasza Ádám16 (#23) üzenetére


matyiGo
aktív tag

Nem teljesen logikus amit írsz de értem mire gondolsz. :B
Hogy mit jelent egy átlag felhasználó számára a hasznos kijelző terület az elég szubjektív. Az biztos hogy nagyon fenszin néz ki amikor gyakorlatilag nincs káva, de szerintem az hogy a készülék alsó csücskét kell húzogatni a kezeléshez az nem túl felhasználóbarát.
Szóval kényelmes maximum a szemnek lehet amikor kicsit nagyobb területen youtubezhatunk. De itt vége is az előnyöknek. Ugyanakkor nem jut rendes hely a hangszóróknak és a nagyobb kijelző jobban húzza az aksit is.
feltehetően azért nincs is a piacon 5 col körüli káva nélküli telefon mert műszakilag nem megoldható. Azt gondolom hogy a kicsi pixelek ennek az áldozatai. Cserébe viszont kapunk hangszorót amit én üdvözlök.

azt gondolom hogy a gyártók nem merik bevállalni a kicsi készülék házakat mert akkor nem lehetnek "trendik" és az nem jó az eladásnak. de szerencsére a goognél emberek is dolgoznak nemcsak piaci robotok. Szerintem kapós telefon lesz ez a pici pixel.

(#25) *RLaci*


*RLaci*
addikt

Két és fél éve használok Pixelt 1XL/2XL/3 egyiknek sem volt/van soha semmi baja. A nejem Pixel 1-e lett két év intenzív használat után audiochip hibás,ennyi. Biztos csak nekem gyártottak jó telefont ...Sírjatok csak nyugodtan :O

[ Szerkesztve ]

(#26) Drakmusz válasza *RLaci* (#25) üzenetére


Drakmusz
őstag

Hát nekünk ez jutott, nincs mit tenni......:D

https://fototrend.hu/fotok/fotos/drakmusz/index.html

(#27) akosxyz válasza matyiGo (#24) üzenetére


akosxyz
senior tag

A nagyobb kijelző valóban többet fogyaszt, viszont nagyobb készülékházba nagyobb akku is fér. Nézd csak meg, hogy a nagyobb méretű készülékekben van nagyobb aksi. Amoled kijelzőnél pedig bőven lehet spórolni sötét témával.
Az Iphone-ok is egész kompaktak. Most jött ki a Galaxy S10e, ami szintén egész kompakt méretű és nincs nagy káva rajta. Nem műszakilag megoldhatatlan, szimplán csak a trendeket nézik, mivel a gyártók abból élnek, hogy eladják a terméküket. Ha a piac azt mutatja, hogy a nagy kijelzős telefonokra van igény, akkor azokat fogják gyártani.
Én is OP6T-t használok, egész könnyen megszoktam a méreteit, de azért én is remélem, hogy az S10e megjelenése és sikere buzdítja majd a többi gyártót is kompaktabb mobilok piacra dobására. :)

(#28) Fred23


Fred23
nagyúr

Pixel 3a - 3000 mAh akku, 4 GB RAM, 64 GB tárhely.

Kíváncsi leszek a hazai árazásra, meg hogy ezzel a pici akkuval meddig bírja majd?!

(#29) ghiottone válasza Fred23 (#28) üzenetére


ghiottone
nagyúr

Ha energiatakarékos a proci és jól optimalizált a szoftver akkor nem lesz gond. Nálam 2700-as aksi + sd835 tudott ilyet is és 2 napot az én használati szokásaimmal kibír.

"ÉÍ 'AANNÍÍGÓÓ 'ÁHOOT'É" (La verdad está lejos de aqui)

(#30) szaszimi válasza ghiottone (#29) üzenetére


szaszimi
tag

en jobban orulnek annak, hogy az energiatakarekos hardver es optimalizalt szoftver MELLETT lenne nagyobb aksi, es nem az lenne a hivatkozasi alap, hogy dehat ugyanannyit bir, mint elotte :D

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.