Hirdetés

2024. április 25., csütörtök

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#1) jerry311


jerry311
nagyúr

Ugyan minek fejlesztene?
Nem akarod, hogy a CPU korlátozó tényező legyen? Fizess elő felhős Office-ra, a felhő "végtelen" processzor kapacitásával.

(#2) Polllen


Polllen
nagyúr

Várós.

"Odamentem egy párhoz...négyen voltak!"

(#3) Fred23


Fred23
nagyúr

Szégyen a Microsoft részéről, hogy eddig nem csinálta meg maga!

(#4) martonx válasza jerry311 (#1) üzenetére


martonx
veterán

Ez hülyeség, a felhős Office totális félreértelmezése részedről.

Én kérek elnézést!

(#5) berVi válasza jerry311 (#1) üzenetére


berVi
senior tag

Te amugy lattal mar Office 365-ot? :D Mert ugy latom, nem.

(#6) janos666


janos666
nagyúr
LOGOUT blog

Mint ha 5-6 éve már olvastam volna egy ilyen hírt, csak akkor még talán "tegnapra" vártuk a >hivatalos< támogatást. :))

TV/monitor kalibrálást vállalok. ||| "All right , Thom. But understand this: I do care for you. I care for all the lost souls than end up up here."

(#7) jerry311


jerry311
nagyúr

Még jó hogy nem Office 365-öt írtam, hanem felhős Office-t. Még nincs, majd lesz. :DDD

(#8) tatararpad válasza jerry311 (#1) üzenetére


tatararpad
őstag

Szerintem a Microsoftnak sem érdeke hogy az adatközpontjai fölöslegesen pörögjenek. Ha GPU-val hatékonyabb a futás, az nekik több értékesíthető CPU erőforrást jelentene.

[ Szerkesztve ]

(#9) jerry311 válasza tatararpad (#8) üzenetére


jerry311
nagyúr

Ha fizetnek érte, akkor nem pörög feleslegesen. :U

(#10) Cassi


Cassi
senior tag

"Arról sajnos nincs adat, hogy a Microsoft mikor gyorsítja fel hivatalosan is"

Hivatalosan, OpenCL-lel? Sohanapján kiskedden. Kb. ugyanúgy fúrják régóta, mint az OpenGL-t. Totál ellenérdekeltek benne. Viszont biztos tudnak ajánlani valamilyen Azure-alapú megoldást, jó pénzért. :DDD

(#11) tatararpad válasza jerry311 (#9) üzenetére


tatararpad
őstag

Mi a jobb a Microsoftnak? Ha a user fizet X összeget, és használ X erőforrást tőle, vagy ha fizet X összeget, és használ kevesebb mint X erőforrást? Mivel az árat úgyis ők szabják majd meg, szvsz érdekük hogy arra az árra nekik minél kevesen költség jusson majd.

(#10) Cassi: Van nekik saját compute felület asszem Direct Compute # néven.

[ Szerkesztve ]

(#12) Fiery válasza Cassi (#10) üzenetére


Fiery
veterán

OpenCL helyett ott a D3DCS, lehet azt hasznalni. Nem kell felhovel vacakolni.

(#13) Jozsó


Jozsó
tag

Ok. Akkor most pontosan hova és milyen dll-t kell rakni? És melyik office verziókkal működik? Mert ez mintha kimaradt volna mind a cikkból, mint a linkelt blog bejegyzésből.

(#14) Tigerclaw


Tigerclaw
nagyúr

Azért csak olyan megoldást érdemes fejleszteni, amik futnak a legolcsóbb apuk integrált gpu-in, amik az irodai gépek nagy százalékában vannak és lesznek a jövőben.

Az a baj a világgal, hogy a hülyék mindenben holtbiztosak, az okosak meg tele vannak kételyekkel.

(#15) Wyco válasza jerry311 (#1) üzenetére


Wyco
tag

Amiben emlekeim szerint a VBA-s dolgok felét nem lehet rendesen futtatni :/ [lehet már lehet, rég néztem]...

BackToTheUKBlog:[backtotheukblog.wordpress.com] 2019/09/05: Brexitgráf IV — őrültek és csirkék háza

(#16) Seraph 16 válasza Jozsó (#13) üzenetére


Seraph 16
őstag

+1

"Csak a napórák fogaskerekei jártak rossz irányba"

(#17) #96302336


#96302336
törölt tag

Milyen jó, hogy már rég leszoktunk az MS office-ról...

(#18) poci76


poci76
aktív tag

A cikk címében töbszörösére => többszörösére kellene.

(#19) Tazsam01


Tazsam01
tag

Várom mint a messiást, hogy valóban kipróbálható legyen, hatalmas táblákkal dolgozunk és sajnos képtelenség őket átfordítani librebe.

(#20) attila9988 válasza Tazsam01 (#19) üzenetére


attila9988
őstag

Tudom, hogy nem tartozik ide... de nekem még sosem jutott eszembe hatalmas táblákat bármilyen táblázatkezelőbe berakni. Adatfeldolgozásra ott az adatbáziskezelő. Azért van. Csillió rekordból kilegózza nekem pillanatok alatt, amit akarok.
Táblázatkezelővel meg lehet szűrt adatokból diagramokat rajzolgatni (hogy tetsszen a végeredmény annak akinek kell), meg képletezni a végeredményt, ha kell.
De hogy egy számolótáblába én millió rekordot írjak.... azt inkább nem.

Ettől függetlenül elég furcsa, hogy ezen a téren a microsoft ennyire nem mozdul semerre.

[ Szerkesztve ]

„Csak az apró titkokat kell védeni. A nagy felfedezéseket a nyilvánosság hitetlensége védi.” (Marshall McLuhan)

(#21) martonx válasza attila9988 (#20) üzenetére


martonx
veterán

Mivel sosem kellett még OLEP kockákat forgatnod, ezért még sosem jutott eszedbe. Vagy sosem kellett pillanatok alatt pivotokat csinálnod, amit persze SQL-el is lehet, de tegye fel a kezét, aki pár pillanat alatt átszab egy sima lekérdezést pivot lekérdezéssé :)
Aztán az is igaz, hogy jól használva (power querykkel, power pivotokkal, BI toolokkal) az excel 2016 mindig elég gyors, de nyilván nincs olyan, amin ne lehetne tovább gyorsítani.

Ráadásul az se poén, ha adat elemzés miatt hosszú percekre kinyírod az adatbázisodat. Hidd el, van az az adatmennyiség, van az a komplex db architektúra, amikor ha belegebedsz, agyon indexelsz, se fog a DB szerver se percekig meg se mukkanni.

Egyébként mostanra egyre jobb big data analysis toolok is vannak a piacon, amikkel kiválható részben az excel, de teljesen még mindig nem kerülhető meg.

Én kérek elnézést!

(#22) attila9988 válasza martonx (#21) üzenetére


attila9988
őstag

Elhiszem hogy lehet olyan helyzet, amikor valamiért az excel kell...

De ha valamiért hatalmas adatmennyiséggel kellene "legózni", akkor mindig az az első gondolatom, hogy belövök rá egy pg adatbázist, beletolom az összes adatot, aztán kiveszem ami kell nekem.

Volt már pár eset, amikor nagy fejvakarás kíséretében igyekeztek kitalálni, hogy akkor ezt most hogy kellene excel -lel megoldani, holott egy 5 soros query elég hozzá, ha sql. Ráadásul villámgyors.

Ráadásul ez a kettő igazából nem zárja ki egymást. Nekem még mindig táblázatkezelő a táblázatkezelő, és nem adatelemzésre használható eszköz. Átlagos gépeken meg főleg nem. Nem tudom láttál -e már olyan megmosolyogtató jelenetet, amikor a több ezer soros excel táblába beledöglik a "gagyipentiumos" titkársági levelekre belőtt számítógép... :D

Az excel a celladatokkal együtt tárol rengeteg mást is, ráadásul egyben van a formázás, az adatokkal, ami egy idő után szörnyű dolgokat eredményezhet, ha már pár ember kezén átment.

Szerencsére manapság ritkán van a közelemben excel, de volt időszak, amikor kellet thogy használjam. (hála az égnek hogy ma nem nagyon kell... gyűlöltem mindig, éppen azért, mert sokan adatbáziskezelőnek hiszik, de sajnos a calc -al is ezt teszik.).

Aztán van még egy gond, ami már nem önmagában az excel hibája, de az emberek hajlamosak ilyen egyedi táblákat összevissza levelezni... ha egy helyen van minden, akkor ilyen gond nincs.

[ Szerkesztve ]

„Csak az apró titkokat kell védeni. A nagy felfedezéseket a nyilvánosság hitetlensége védi.” (Marshall McLuhan)

(#23) tatararpad válasza attila9988 (#22) üzenetére


tatararpad
őstag

Nekem még mindig táblázatkezelő a táblázatkezelő, és nem adatelemzésre használható eszköz.

Ez elég érdekes, lévén az Excell pont egy OLAP eszköz :F

(#24) attila9988 válasza tatararpad (#23) üzenetére


attila9988
őstag

Egy táblázatkezelő, ami idővel kapott olyan kiterjesztéseket, és funkciókat, amik alkalmassá tették adatelemzésre is. Ettől még táblázatkezelő marad. A word sem lett kiadványszerkesztő, hiába lehet nagyjából könyvet formázni...

„Csak az apró titkokat kell védeni. A nagy felfedezéseket a nyilvánosság hitetlensége védi.” (Marshall McLuhan)

(#25) tatararpad válasza attila9988 (#24) üzenetére


tatararpad
őstag

Tehát egy táblázatkezelőt alkalmassá tettek adatelemzésre, de végül csak alkalmatlan, mert táblázatkezelőként indult. Szemben egy tranzakciós adatbázis kezelővel, mert ha jól láttam te azt preferálod adatelemzésre. Hát, ez a megközelítés erősen elüt minden a témában folytatott tanulmányaimtól, ahol kb. mindenhol azt tanították, hogy az adatrögzítés és tárolás OLTP rendszerekben, míg az adatmanipulálás, elemzés, vizualizálás pedig OLAP rendszerekben kéne és szokott, hogy történjen. De nyitott vagyok az új dolgokra.

(#26) martonx válasza attila9988 (#22) üzenetére


martonx
veterán

A hszedből tisztán kitűnik, hogy akiket excelezni látsz nem igazán értenek hozzá. Te pedig még életedben nem láttál nagy adatmennyiséget. Ettől még persze lehet véleményed, ami a maga realitásában még meg is állhatja a helyét, csak ne nézz úgy magadra, mint aki tudja amiről beszél ;]
De az eredeti témától már nagyon elkanyarodtunk, úgyhogy részemről ezt az irányt lezártnak tekintem.

Én kérek elnézést!

(#27) AAAgold


AAAgold
senior tag

Abu, mi az a "precizitás problémája", amit említesz?

"Miért imádják az aranyat? Nem lehet megenni..."

(#28) attila9988 válasza martonx (#26) üzenetére


attila9988
őstag

Te pedig még életedben nem láttál nagy adatmennyiséget.

Attól függ mit tekintesz nagy adatmennyiségnek. Néhány millió rekord szerintem már nagy adatmennyiségnek számít.

De valóban nincs jelentősége hogy ezt az irányt folytatjuk -e. Már csak azért sem, mert nem állítottam, hogy ne lenne olyan helyzet, amikor az excel jó megoldás lehet.

„Csak az apró titkokat kell védeni. A nagy felfedezéseket a nyilvánosság hitetlensége védi.” (Marshall McLuhan)

(#29) attila9988 válasza tatararpad (#25) üzenetére


attila9988
őstag

Ha egy szövegszerkesztőt alkalmassá tesznek arra, hogy táblázatokat is készíthess benne, még nem lesz táblázatkezelő.
Egy táblázatkezelő sem szűnik meg táblázatkezelő lenni attól, hgoy kap új funkciókat. Pont ugyanúgy egy felületen fogja tárolni az adatokat, a formázást, és a képleteket. Simán megtehetem, hogy elrontom az egész táblát azzal, hogy a 64327. sor, 32. cellájába belerongálok.
A táblázatkezelő attól táblázatkezelő, hogy táblázatokat kezel....

Ha google barátoddal elkezdesz definíciókat keresni, akkor ilyeneket találsz hogy:
"Excel is a spreadsheet program from Microsoft, a component of its Office product group for business applications..."

vagy

"Microsoft Excel is a spreadsheet developed by Microsoft for Windows, macOS, Android and iOS. "

Valószínűleg egyikük sem tudhatja mi ez, mert mind azt hiszik, hogy táblázatkezelő. Szólj nekik hogy nem így van.

„Csak az apró titkokat kell védeni. A nagy felfedezéseket a nyilvánosság hitetlensége védi.” (Marshall McLuhan)

(#30) tatararpad válasza attila9988 (#29) üzenetére


tatararpad
őstag

Szerintem te kevered a szezont a fazonnal, vagy nem nagyon szoktál ezekkel a programokkal dolgozni.

Ha egy szövegszerkesztőt alkalmassá tesznek arra, hogy táblázatokat is készíthess benne, még nem lesz táblázatkezelő.

Ennyi erővel ha legközelebb Word-ben kellene egy 4x4-es táblázat, majd azt mecsinálom Excel-ben, mert az a táblázatkezelő.

Pont ugyanúgy egy felületen fogja tárolni az adatokat, a formázást, és a képleteket. Simán megtehetem, hogy elrontom az egész táblát azzal, hogy a 64327. sor, 32. cellájába belerongálok.

Adatelemzés szempontjából pont ezért jobb használni az Excel-t. Mennyivel jobb ha egy valós időben használt tranzakciós adatbázist baszol el?

Ha google barátoddal elkezdesz definíciókat keresni, akkor ilyeneket találsz hogy:

Ha google barátoddal elkezdesz definíciókat keresni, akkor ilyeneket találsz hogy: A spreadsheet is an interactive computer application for organization, analysis and storage of data in tabular form. Valószínűleg egyikük sem tudhatja mi ez, mert mind azt hiszik, hogy ezt sql-lel kellene csinálni. Szólj nekik hogy nem így van.

(#31) DigitXT válasza AAAgold (#27) üzenetére


DigitXT
félisten

Szerintem az, hogy az Excel "nem tud összeadni". GPU gyorsítás nélkül sem.
(Próbáld ki, hogy +0,1-eket "léptetsz" és meglepően gyorsan mellélő, pedig a
0,1 szerintem nem az a kifejezetten bonyolult szám... Csak az Excelnek...:D)

(#32) Egon válasza DigitXT (#31) üzenetére


Egon
nagyúr

Ezt pontosan hogyan is kellene elképzelnem?
Bevittem Excelben (Office 2010) az első oszlop első 5 cellájába 5 db, 0,1 tizedenként növekvő értéket (0,1-től 0,5-ig), utána ezt az 5 cellát kijelölve, a jobb alsó sarokban levő kis keresztet lehúztam 3000-ig. 300 volt a 3000. cellában, azaz elvileg nem hibázott (vagy ha igen, akkor közben korrigált... ;] ). Tehát mit is jelent a "meglepően gyorsan" kitétel?

[ Szerkesztve ]

"Bonyolult kérdésre egyszerű választ keresni helyénvaló, de ritkán célravezető megoldás" (Wayne Chapman)

(#33) DigitXT válasza Egon (#32) üzenetére


DigitXT
félisten

Egész pontosan 6-nál. Nézd meg a 60. sor értékét is.:K
Eeegen, aztán korrigálja. (Felfelé is képes tévedni: 226.)
De amúgy ha a 300 pont jó, akkor nézd feljebb 10 sorral.

(#34) tatararpad válasza Egon (#32) üzenetére


tatararpad
őstag

(#35) Cassi


Cassi
senior tag

Szerintem egy félreértés az egész cikk, illetve maga a blogbejegyzés van félreérthetően megírva. Ők mindössze annyit csináltak, hogy átadtak paramétereket Excelből egy külső programnak, ami éppen egy OpenCL-alapú program volt. A programot viszont meg kellett írniuk OpenCL-ben. A LibreOffice esetében viszont egy automatikus kódgenerálásról van szó, a felhasználónak semmilyen formában nem kell OpenCL-kódot írni, mert az automatikusan történik a képletfeldolgozóban.

A két dolog úgy viszonyul egymáshoz, mint egy csattogós falepke a teherautóhoz. Két külön kategória komplexitásban és használhatóságban.

(#36) attila9988 válasza tatararpad (#30) üzenetére


attila9988
őstag

Ennyi erővel ha legközelebb Word-ben kellene egy 4x4-es táblázat, majd azt mecsinálom Excel-ben, mert az a táblázatkezelő.

Nem ezt írtam... Olvasd újra.

Adatelemzés szempontjából pont ezért jobb használni az Excel-t. Mennyivel jobb ha egy valós időben használt tranzakciós adatbázist baszol el?

Az adatbázisnál nincs olyan hogy "64327. sor, 32. cella". Ott rekordok vannak, amiket akkor ad vissza, ha jól kéred. Nem cellákat, és cellaformátumokat tárol, (mint a táblázatkezelő...) hanem adatokat, és adatszerkezeteket. Egy mező, egy adat. Nem formázás, nem képlet, hanem adat. Nincs fizikai címe a mezőnek, (mint a cellának).
Ez mind azért van, mert az egyik táblázatkezelő, a másik meg adatbázis. Ezért is skálázódnak egészen máshogy. Ezért is sokkal alkalmatlanabb számtalan feladatra az excel, mint az adatbáziskezelők, és ezért igaz a fordítottja is. Hatalmas adatmennyiségben turkálás az adatbáziskezelőknek fekszik jobban.

Szóval akkor még egyszer... Lehet excellel adatokat elemezni, és csinálják is. De ez nem jelenti azt, hogy ez a legalkalmasabb eszköz a feladatra.

„Csak az apró titkokat kell védeni. A nagy felfedezéseket a nyilvánosság hitetlensége védi.” (Marshall McLuhan)

(#37) Egon válasza DigitXT (#33) üzenetére


Egon
nagyúr

Nem mentettem el, újabb próba.
Első blikkre csak 263-ig húztam le, úgy jó a 60. sor: pont 6. De amikor 3000-ig csináltam, szemmel akkor is végigfutottam 100-ig, és jónak tűnt... :U
Második nekifutásra 5100-ig lehúztam, ott is jó volt mind a 60., mind a 2990., mind az 5090. és az 5100. is.

"Bonyolult kérdésre egyszerű választ keresni helyénvaló, de ritkán célravezető megoldás" (Wayne Chapman)

(#38) Egon válasza tatararpad (#34) üzenetére


Egon
nagyúr

Ezt nem igazán tudom kiegészítő infók nélkül értelmezni.

"Bonyolult kérdésre egyszerű választ keresni helyénvaló, de ritkán célravezető megoldás" (Wayne Chapman)

(#39) tatararpad válasza attila9988 (#36) üzenetére


tatararpad
őstag

Mondom én, hogy kevered a szezont a fazonnal. Adatelemzésnél neked nem egy adat kell, hanem az összes, amiket valamilyen elv szerint rendszerezel, információt nyersz ki belőle, és bemutatsz. Nem az az érdekes, hogy az eladások tábla 12345 kulcsnál milyen értékek voltak, pont azért exportáltam a db-ből, mert az összes eladásra vagyok kíváncsi, abból mutatókat kell képezni, statisztikát dobni rá, prognosztizálni, tényezők egymásra hatását vizsgálni, és vizualizálni azoknak, akik kíváncsiak rá. Ha te ezt mondjuk mysqlben szereted csinálni, hát lelked rajta, jó munkát, de szerintem hidd el, hogy bizony sokan máshogy csinálják, és jól működik.

(#38) Egon: Első oszlop egy 0,1-del növekvő sorozat, második oszlop az egymást követő tagok különbségei, harmadik pedig egy logikai vizsgálat arra, hogy a különbség 0,1 e. Csak érdekesség, hogy ilyet is tud az Excel :D

[ Szerkesztve ]

(#40) AAAgold válasza Egon (#38) üzenetére


AAAgold
senior tag

Bizonyos sorokban nem 0.1 a különbség, hanem 0.0999999999999999 - kipróbáltam, nekem is csinálja

"Miért imádják az aranyat? Nem lehet megenni..."

(#41) Egon válasza tatararpad (#39) üzenetére


Egon
nagyúr

No ez viszont nálam is előjön, mint hiba. Elég nevetséges... :(
500-as mintán, HA függvényt használva az n+1. mező mínusz n. mező egyenlő 0,1 feltétellel, már a 11. mezőben HAMIS-t ad vissza, holott 1,2-ből kellene kivonnia 1,1-t. 10 és 40 között átlagosan minden 5. mező HAMIS értéket ad vissza, 40. felett pedig az összes... :W

"Bonyolult kérdésre egyszerű választ keresni helyénvaló, de ritkán célravezető megoldás" (Wayne Chapman)

(#42) tatararpad válasza Egon (#41) üzenetére


tatararpad
őstag

KEREKÍTÉS függvénnyel kezelhető feladattól függően, csak érdemes figyelni rá. Mielőtt lincshangulat alakul ki Excel ellen, nyugalom a Calc is uganyígy hibázik, legalábbis Windowson gyorsan leteszteltem a Portable verziót :D Tudtommal ez valami lebegőpontos számok tárolási módszere miatt van, vagy valami hasonló.

[ Szerkesztve ]

(#43) DigitXT válasza tatararpad (#42) üzenetére


DigitXT
félisten

Még ha valami irgalmatlanul kicsi szám lenne, vagy végtelen tizedes...
De könyörgöm: 0,1? Ezen mégis mit tud kerekíteni, ami így elmászik?

(#44) tatararpad válasza DigitXT (#43) üzenetére


tatararpad
őstag

[link] Valami technikai ok, de az oldalon részletezett két módszer működik rá, annyi hogy a menüs módszer lehet belerondít olyanba is amibe nem kéne, de a kerekítés mindig ott van.

(#45) DigitXT válasza tatararpad (#44) üzenetére


DigitXT
félisten

Érdekes olvasmány volt.:K A lényeg esetünkben kb. ennyi:
"A leggyakoribb példa erre a 0,1 érték és annak variánsai."

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.