Hirdetés

2024. április 23., kedd

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#1) Gobbo


Gobbo
csendes tag

Húú... Úgy néz ki ezek talán olcsóbbak lesznek, mint az átlag(pci-e ssd). Főleg úgy, hogy lesz 120 GB-os verzió is ami egy átlagfelhasználónak bőséges :)

[ Szerkesztve ]

(#2) ncsicso


ncsicso
tag

Nagyon ideje lenne már hogy elfogadható áron jöjjenek az átlagfelhasználók számára tervezett pci-e SSD-k. A SATA meg maradjon meg a hdd-knek.

ha véleményed van, ellenséged is van

(#3) bteebi


bteebi
veterán

Annak a PCIe-s SSD-nek a komplexitása - nyilván csak ránézésre - a békeidőbeli, ISA csatolós hang- és videokártyákat idézi :DDD. Ettől függetlenül szimpatikus cucc, akárcsak a 2,5"-os testvére, de persze várjuk meg az árakat, mert nagyon nem mindegy...

Cancel all my meetings. Someone is wrong on the Internet.

(#4) vittorio7


vittorio7
őstag

Elég jónak tűnnek. És az 5 év garancia dicséretes. :)

(#5) Reggie0 válasza bteebi (#3) üzenetére


Reggie0
félisten

Pedig jol latod. Az csak egy adapterkent funkcional, a PCIe interfeszt maga az SSD modul tartalmazza. Ezen felul csak egy taparamkor(dc-dc) van az adapteren.

(#6) bteebi válasza Reggie0 (#5) üzenetére


bteebi
veterán

Ah, I see now :R. Lehet, hogy el kellett volna olvasni a teljes cikket :DDD :B.

Cancel all my meetings. Someone is wrong on the Internet.

(#7) Findzs


Findzs
addikt

azt hittem pata (ide) csatlakozós is lesz köztük :U

"Az embereket nem az igazság érdekli, hanem a saját igazuk."

(#8) bteebi válasza Findzs (#7) üzenetére


bteebi
veterán

Minek? Volt korábban néhány PATA-s SSD, aki már akart venni, az szerintem tudott. Legrosszabb esetben amúgy kell venni egy SATA-PATA átalakítót (már ha még be lehet valahol szerezni) egy low end SSD-vel, és akkor meg is van oldva a probléma.

Cancel all my meetings. Someone is wrong on the Internet.

(#9) Reggie0 válasza bteebi (#6) üzenetére


Reggie0
félisten

Az nem kellett, csak megnezni a PCB huzalozasat:)

(#10) arn


arn
félisten

En nem is ertem, mi a fenenek eroltetik a satat. Mar reg csak pcie foglalaton kellene jonnie, egy valag slot van a lapokon, aztan lassan semmi sincs bennuk.

facebook.com/mylittleretrocomputerworld | youtube.com/mylittleretrocomputerworld | instagram.com/mylittleretrocomputerworld

(#11) Reggie0 válasza arn (#10) üzenetére


Reggie0
félisten

Es a HDD-t is PCIe kartyara kene gyartani? Ne mar... Amugy meg a vevok 99.99%-anak elegendo a SATA 6Gb/s-e.

Ha annyira zavarnak az ures slotok, akkor vegyel nehany hibas videokartyat, csiszold le a pcie erintkezoket es rakd be disznek:)

[ Szerkesztve ]

(#12) arn válasza Reggie0 (#11) üzenetére


arn
félisten

Ezt nemtom hogy hoztad ki a mondandombol... Teljesen mas jellegu a ket tarolo, a beleposzintu ssdk is atleptek a sata korlatait, asztali gepen pedig ott a lehetoseg egy sokkal nagyobb savszelre. Teljesen logikus lepes lenne. A satat vinyokhoz talaltak ki, oda eleg is.

[ Szerkesztve ]

facebook.com/mylittleretrocomputerworld | youtube.com/mylittleretrocomputerworld | instagram.com/mylittleretrocomputerworld

(#13) Reggie0 válasza arn (#12) üzenetére


Reggie0
félisten

Csakhogy egy sata ssd-t legyartani olcsobb is, es az emberek tobbsegenek az a sebesseg is boven elegendo jelenleg. Akinek meg tobb kell, az ugyis talal PCIe SSD-t a piacon.

(#14) Male válasza bteebi (#8) üzenetére


Male
nagyúr

Notiban probléma az átalakító, gondolom ezért.... de akinek kell, tud venni most is PATA SSD-t, újabb típust kiadni valóban felesleges.

(#15) arn válasza Reggie0 (#13) üzenetére


arn
félisten

Jah, xszeres aron... Azert nehogy mar ennyivel tobb legyen.

facebook.com/mylittleretrocomputerworld | youtube.com/mylittleretrocomputerworld | instagram.com/mylittleretrocomputerworld

(#16) Garada


Garada
őstag

Már divat lesz hogy mindeki belekezd?

(#17) Reggie0 válasza arn (#15) üzenetére


Reggie0
félisten

Pedig teljesen realis az a ketszeres ar. Benne van, hogy jobbak a parameterei(vagy 50%+ sebessegben), bonyolultabb az interfesz, nagyobb a panel, es ritkabb, mint a satas ssd.

(#18) ncsicso válasza Reggie0 (#17) üzenetére


ncsicso
tag

Ha tömeggyártásba kerül, akkor egyáltalán nem lesz indokolt a magasabb ár. Plusz a vezetékelés elhagyásával nagyobb népszerűségre tehet szert mint a sata-változat. A sebességet pedig szerintem elsősorban a vezérlő és a használt NAND-ok írási-olvasási sebessége adja meg, nem pedig a csatolófelület. Szerintem elsősorban a könnyebb szerelhetőség, a vezetékek és beszerelő keretek hiánya, a tokozás elhagyása (itt is lehet spórolni) lesznek a lényeges szempontok, ami a technológiát illeti. Az árat meg meglátjuk fél-egy év alatt.

ha véleményed van, ellenséged is van

(#19) Reggie0 válasza ncsicso (#18) üzenetére


Reggie0
félisten

Pedig a csatolofelulet is sokat szamit. Satan max. 600MB/s megy at, a PCIe valtozatok pedig 700 folott vannak jellemzoen.

[ Szerkesztve ]

(#20) vellerd


vellerd
tag

Húúú de le vagyok maradva. :Y A Plextor mióta gyárt SSD-t?

Eladó Pioneer TS-E2099,Q9550 Proci,160GB Sata HDD, 2,5" 250Gb Noti HDD 3napot használt 100/100

(#21) #31766272


#31766272
törölt tag

"Marvell 88SS9183 vezérlővel és DDR3 gyorsítótárral"
Várható hogy év végére, vagy jövőre a vállalati SSD-k már DDR4-el jönnek?

(#22) vellerd válasza #31766272 (#21) üzenetére


vellerd
tag

Várni, várható. Csak hát ne, hogy csalódj. ;]

Eladó Pioneer TS-E2099,Q9550 Proci,160GB Sata HDD, 2,5" 250Gb Noti HDD 3napot használt 100/100

(#23) Reggie0 válasza vellerd (#20) üzenetére


Reggie0
félisten

Hat mar barki tud. Megveszed a vezerlot, a memoriat, megtervezed a dc-dct, felhanyod egy panelra es kesz is.

(#24) vellerd válasza Reggie0 (#23) üzenetére


vellerd
tag

"Bárki tud" Nah, ja. Én azért nem próbálkoznék meg vele.
Akkor már inkább olcsón megvennék pár ezret, átcímkézném, és kész is. :DDD

Eladó Pioneer TS-E2099,Q9550 Proci,160GB Sata HDD, 2,5" 250Gb Noti HDD 3napot használt 100/100

(#25) Taky


Taky
senior tag

Épp most néztem ki egy Plextor M5 mSata SSD-t a notimba, de lehet meg kellene várni az M6-ot, csak nem tudom, hogy mikor lesz elérhető a piacon...

"Tökéletes program nem létezik, csak olyan, amelynek még nem találták meg a hibáit." Pascal

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.